Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widze, sensu jak za 100zl wiecej mozna miec 400D + kit :)

Pokaż jaki sklep ma tak tanio nówki na fakture, bo widze że się pomału nie orientuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oriętuje się ktoś czy canon zwaraca 310zł przy zakupie na fakturę vat na firmę czy jak u nikona tylko na osobę fizyczną lub paragon ?

 

bo wysłałem zapytanie do canona i nie dostałem jeszcze odpowiedzi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oriętuje się ktoś czy canon zwaraca 310zł przy zakupie na fakturę vat na firmę czy jak u nikona tylko na osobę fizyczną lub paragon ?

 

bo wysłałem zapytanie do canona i nie dostałem jeszcze odpowiedzi :|

Troche samodzielnosci http://canon-board.info/showthread.php?t=20859

Cos tam pisali. A jak nie znajdziesz to wyslij do Irlandzkiego oddzialu email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm potrzebuje pomocy w wyborze aparatu i obiektywu. Cos dla poczatkujacego fotografa bez nadmiernych ambicji ;) ale, zeby oferowalo mozliwosci rozwoju w przyszlosci.

 

W zasadzie to zawezilem wybor do Nikona D40X , D80, Canona 400D i 30D

 

No i jaki obiektyw powinienem wybrac zeby byl w miare uniwersalny , zeby zabrac jeden na jakis wyjazd i moc robic zarowno wnetrza obiektow jak i krajobrazy. Zwykle 18-55? Czy moze cos w stylu 18-135 albo 18-200?

 

EOS 400D kosztuje kolo 2600 (fotobaska odpada) w kicie z obiektywem 18-55 minus zwrot. Ale ten obiektyw z tego co widze w recenzji jest stosunkowo slaby wiec pewnie musialbym cos dokupic.

 

EOS 30D kolo 3200 za body i z tego co widze 400 zwrotu.

 

D40x - samo body kolo 2200 minus zwrot natomiast widze, ze sa z nim dwa fajne zestawy z obiektywami

http://www.fotoplanet.pl/nikon-d40x-nikkor...0zl-p-2360.html

http://www.agito.pl/product/40907?cid=197

 

D80 - warto doplacac 1000 zeta do niego ? Szkoda, ze nie dali cashbacku na ten model :)

http://www.agito.pl/product/33527?cid=197

 

No i czy obiektywy sigma sa dobre? Bo widze, ze sa w calkiem przystepnych cenach w porownaniu z cannonem i nikonem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm potrzebuje pomocy w wyborze aparatu i obiektywu. Cos dla poczatkujacego fotografa bez nadmiernych ambicji ;) ale, zeby oferowalo mozliwosci rozwoju w przyszlosci.

Mam nadzieje, ze przejrzales ten temat od poczatku, bo pare rzeczy o tych apartach zostalo juz napisane.

 

 

W zasadzie to zawezilem wybor do Nikona D40X , D80, Canona 400D i 30D

Czemu mam wrazenie, że ze wzgledu na liczbe megapikseli? :>

 

 

No i jaki obiektyw powinienem wybrac zeby byl w miare uniwersalny , zeby zabrac jeden na jakis wyjazd i moc robic zarowno wnetrza obiektow jak i krajobrazy. Zwykle 18-55? Czy moze cos w stylu 18-135 albo 18-200?

Uniwersalny? Nie ma czegos takiego ;) I to tez zalezy od aparatu jaki wybierzesz.

Cos o zakresach 18-70mm i 70-300mm warto by miec.

 

 

EOS 400D kosztuje kolo 2600 (fotobaska odpada) w kicie z obiektywem 18-55 minus zwrot. Ale ten obiektyw z tego co widze w recenzji jest stosunkowo slaby wiec pewnie musialbym cos dokupic.

Obiektyw tzw. kitowy ~150zl wart.

Wydmuszka by nauczyc sie podstaw, a potem wybrac obiektyw jaki sie potrzebuje :)

 

 

EOS 30D kolo 3200 za body i z tego co widze 400 zwrotu.

Zwrot byl do konca czerwca, teraz masz tylko na 400D

 

 

D40x - samo body kolo 2200 minus zwrot natomiast widze, ze sa z nim dwa fajne zestawy z obiektywami

2682327[/snapback]

D80 - warto doplacac 1000 zeta do niego ? Szkoda, ze nie dali cashbacku na ten model :)

2682327[/snapback]

No i czy obiektywy sigma sa dobre? Bo widze, ze sa w calkiem przystepnych cenach w porownaniu z cannonem i nikonem ;)

Niektore dobre, niektore zle. Zalezy od modelu.

 

 

Z tych aparatow, ktore podales to najlepszym wyborem jest Canon 30D, bez dwoch zdan.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30d i canonowski 17-85 na poczatek. Oczywiscie b. dobry poczatek. W nikonie uniwersalnie to masz w przypadku 18-200vr. Sam taki posiadam, jak mega drogi zamiennik kita jest ok ale nic poza tym. Aha stabilizacja dziala b. dobrze w tym obiektywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 17-85mm nie jest taka wspaniala.

Juz lepszym wyborem jest tansza Sigma 17-70mm, nie ma stabilizacji, ale ma lepsze swiatlo. Co jednak moim zdaniem jest wazniejsze.

 

Zamiast Sigmy jest jeszcze Tamron 17-50...

...no ale to nie jest temat o obiektywach. Wiec najpierw niech Michaelius zdecyduje sie na system. A obiektyw wybierzemy pozniej tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=202698&st=90

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przejrzalem wiekszosc to posty w stylu "jestes noobem moj aparat jest lepszy a ty nauczyc sie robic zdjecia" :) Plus kilka dobrych ,ze naistotniejsze jest jaki system wybieramy.

Alfy 100 nie wezme bo raz, ze to Sony dwa to Konica/Minolta na obu sie sparzylem jesli chodzi o niezawodnosc produktow ;)

 

Z tymi pikselami to przez przypadek wyszlo ;) i tak wszystkie nowe modele tyle maja.

 

Hmm do 30d mialby byc ten obiektyw ?

http://www.center.aplus.pl/catalog/product...products_id=116

 

Raczej odpada nie dam rady wybulic 5 kafli na start nie liczac kart pamieci i innych dodatkow.

 

Zreszta chyba bardziej bym sie do systemu Nikona skladal - wydaje sie byc nieco bardzie przystepny cenowo ;)

 

W zasadzie to mam wybor albo dobry korpus z gorszym szklem albo dobre szklo z tanszym aparatem. Wiec tylko nie wiem co da lepsze wyniki na poczatku bo wymiana body na cos z wyzszej pulki raczej nie bedzie problemem za dwa-trzy lata, podobnie jak stopniowe dokupowanie obiektywow.

 

Hmm moglbym jeszcze D70 brac ze starszych. Ale troche mi zal funkcji w stylu retusz zdjec w kamerze.

 

Acha jeszcze jedno doprecyzowanie - zalezy mi na jak najlepszej jakosci Jpegow z aparatu. Bo w gre wchodza kilku-kilkunasto dniowe wycieczki bez dostepu do kompa na ktory moglbym zgrywac zdjecia. A z mojej mocno zmaltretowanej Z3 przywoze z takich wypadow po kilkaset fotek ;)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale troche mi zal funkcji w stylu retusz zdjec w kamerze.

Odpowiedz sobie tylko na pytanie, czy rzeczywiscie z tego skorzystasz ;)

Ja u siebie w aparacie mam nawet odrena edycje skladowych RGB, tylko co z tego, skoro na tym miniaturowym ekraniku malo co widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra w koncu po dlugim czytaniu forum Nikona zdecydowalem na d40x z zestawem 18-55 i 55-200VR do tego karte 8 giga SDHC klasy 4 (chociaz teraz zaczynam sie zastanawiac czy 2x4 nie byloby lepsze ;)) , zapasowy akumulatorek - zamiennik i plecak - calosc za 4k minus 340 zwrotu od nikona. mam nadzieje , ze sklep gdzie to zamawialem sciagnie to w ciagu 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bedziesz mial te zabawki, to musimy sie ustawic jakos, zeby mogl sobie to pomacac :P

Jesli bym juz kupowal, to raczej z obiektywem 18-70 (na dwa naraz mnie nie bedzie stac), a D40x w takiej konfiguracji, biorac pod uwage cashback, wychodzi w bardzo interesujacej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko w niedziele wyjezdzam ;) Bede od 1 sierpnia z powrotem. Wiec albo w tygodniu albo po powrocie. Odezwe sie do ciebie jak mi sprzet przywioza.

 

Z 18-70 jest ten problem , ze on nie jest objety promocja - masz do wyboru tylko 18-55, 18-55+55-200, 18-55+55-200VR i 18-135.

 

Wiec chyba ten zestaw z 18-55 i 55-200VR za 3280 jest najbardziej oplacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tos mi teraz cwieka zabil... Patrze na ceny uzywanych D70 na Allegro i wygladaja one wcale zachecajaco. Ktos cos wie o awaryjnosci tych aparatow?

http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=13

 

:)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie ale chyba podobnie jak d50 migawka do 50.000 klapnięć o awariach szczerze mówiąc nie słyszałem.

W d70 moich znajomych przebuegi aktualnie lekko ponad 30tys. Zadnych problemow. Widzialem nawet jednego co zrobil 63tys. do naprawy migawki, a po naprawie zmienil wlasciciela i sluzy do dzis - przebieg 80 tys klapniec choc z tym przebiegiem juz widac ogolne wyekspoatowanie. Swiadczy to jednak dobrze o aparacie. Moj d70s zrobil w 9 miesiecy raptem 7tys. Oczywiscie nie bylo zadnych problemow. Tyle z moje strony jesli chodzi o D70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W D70 migawki raczej tak latwo sie nie dobije, poniewaz krotkie czasy sa realizowane przez migawke elektroniczna, a mechaniczna sobie odpoczywa ;)

 

Wystarczy poczytac forum nikona, a znajdzie sie tam odpowiedz na kazde pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum purepc jak sama nazwa wskazuje skupia się głównie na komputerach a dokładniej na poszczególnych podzespołach tegoż, dział który wszyscy znamy pod nazwą "fotografia cyfrowa i grafika" stanowi zaledwie ułamek zawartości tego forum dlatego też kolega wskazał ci forum nikona na którym sytuacja przedstawia się odwrotnie niż tu czyli gros zawartości tamtego forum stanowią informacje na temat aparatów firmy nikon a dział komputerowy jest zaledwie ułamkiem tamtego forum. Odnośnie nakręcania filtra UV na obiektyw to można tu wyróżnić dwie szkoły : szkołę pedantyczną, której wyróżnikami są wszelakiej maści akcesoria ochronne montowane na poszczególne części aparatów oraz zamiłowanie do akcesoriów aptekarskich w stylu gruszki, patyczki higieniczne itp. druga szkoła jest trudna do określenia generalnie można ją wyróżnić hasłem "co ja zniosę to zniesie i mój aparat" tudzież często używanym zwrotem przez członków tej "szkoły" jest "trza być twardym nie miętkim" zazwyczaj słowa te padają w sytuacji zanurzenia po szyje w bagnie mimo to nadal próbują robić zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...