Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że masz cudną puszkę^^ Daj sample jakieś :) Albo małą relacje z posiadania 1Dmk3 :wink: Ale szkło to niezbyt udane... Wstyyyd ;]

 

 

Nikon D80? Dopłaciłbym do D200. Albo poczekał aż wszystko potanieje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ostatnio widziałem za 3050. To o 3k za dużo jak na moją kieszeń teraz. Chyba że puszczę 350tke...

Ee ?? O czym Ty rozmawiasz ? :blink: Mówisz, że masz 50zł i myślisz o czymś nowym ? Czy o co chodzi, bo nie rozumiem ... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź hybrydę Panasonica DMFZ50. 35-420mm eq, 2.8-3.7, i w miare przyzwoita jakość. Wadą są szumy.

 

Ale jeżeli chcesz lustrzankę, to pomyśl że do Canonowskiej 350d, mając męskie dłonie ciężko się przyzwyczaić... czyli +ok.300zł na grip

No i wadą na samym starcie jest kit, który jest poprostu kiepski... Co tu powiedzieć? Jako użytkownik, widzę co mu brakuje do serii dwucyftowej, brakuje mu dużo- wykonanie. Może to tylko usterka jednostkowa, ale po przepędzeniu go tydzień w Egipcie, uchwyt zaczął dziwnie trzeszczeć, a z gripa zaczęła złazić pseudoskórka :wink: No i wada dotycząca każdej 350- brudzi się na biało (martwe komórki naskórka najpewniej są bardzo lubiane przez ten plastik, 400 jest pod tym względem poprawiona)

 

400D vs. 350D? A jakie perspektywy na przyszłość...? Bo 400 ma więcej pól AF, i ten mały wizjerek przypomina pole minowe ;]

 

Ma też 2mpx więcej, i pseudodziałające czyszczenie matrycy :wink:

 

Osobiście bym nie zamienił 350D na 400D, ale na początek... Kto wie. Możliwości mają podobne, i równie [ciach!]ianego kita.

 

 

A Pentax... 6mpx, stabilizacja z każdym szkłem... ISO3200. No, ale mały bufor- 3RAW, 5 JPG (Canon 14JPG). Też jest niewielki.

Ale posiada jedną, wielką zaletę. Pasuje do niego każde szkło manualne wyprodukowane na mocowanie Pentaxa= szklarnia za relatywnie niską cenę.

 

Pracuje na karty SD(canon CF).

Więcej nie umiem powiedzieć.

 

Moja rada? A w miarę możliwości, dorwać i to, i to. I poprostu porównać co Tobie lepiej pasuje. Bo my za Ciebie nie wynierzemy :wink:

 

 

Pozdrawiam

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy ci zbytnio na szybkości aparatu to k100d może być dość ciekawy, dość niskie szumy dużo tanich uzywanych szkieł (choć ponoć kiepskawo z dostępnością teraz jak sie ludzie na nie rzucili), stabilizacja w body dobry (jak na kita oczywiście :] ) kit, drugi wyświetlacz mogą byc argumentami skłaniającymi do tego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował lustrzankę, tutaj w IRL. Decyzja w sumie zapadła w dość wyjątkowych okolicznościach ;o Ale do rzeczy: jeśli kupię do końca tego tygodnia, zarówno u Canona (400D) jak i u Nikona (D40/D40X) mogę liczyć na zwrot 80E/90E. Teraz pytanie na które ludzkość nie zna chyba odpowiedzi ;o co wybrać? ....

Pierwsza lustrzanka, na pewno w kicie (na początek lustro w kicie musi wystarczyć), cena max 800E (czyli 3k zł), wolałbym aby miała podgląd głębi ostrości. Ogólnie jestem zwolennikiem Nikona no ale... Przykładowe ceny (dziś pójdę na miasto zorientować się dogłębniej):

- D40 (kit) 550E

- D40 DUAL KIT (18-55, 55-200) 800E

- D40X (kit) 750E

- Sony A100 (kit 18-70) 750E

- Canon 400D (kit) 750E

 

Co polecacie na amatorski początek? ;s

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- D40 (kit) 550E

- D40 DUAL KIT (18-55, 55-200) 800E

- D40X (kit) 750E

- Sony A100 (kit 18-70) 750E

- Canon 400D (kit) 750E

 

Wszystko zależy od tego za jaki czas będziesz miał kase na upgrade sprzętu, jeśli to będzie dłuższy okres czasu to weź tego Dual KITa z Nikona - będzie duży zakres ogniskowych za dobre pieniądze, przy czym tak jak mówię, tylko wtedy kiedy masz na tym siedzieć "na dłużej". Jeśli nie, to wybieraj między D40X a 400D... Który system wybierzesz to już tylko Twoja decyzja, pamiętaj tylko, że Canonowe matryce są lepsze niż te Sony (stosowane w Nikonach D40) ale przy 400D możesz się zmęczyć trzymając to ... lekko powiększone pudełko zapałek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wymiarami są identyczne ale grip w 400D jest za mały - czytałem testy i opinie (dodatkowo polecają <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> samo body bo ten kit to SZIT). Hmm chyba jednak najlepszą opcją będzie D40X (jakoś przeżyję bez podglądu gł. ostr.). Z pewnością (zresztą tak jak napisał MaciekCi) kupuję na dłużej. No nic - wybiorę się na miasto i zorientuje w cenach bo zwrot kasy jest na...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w gre wchodzą tylko 400d i d40, bo w sumie pentax k100d/k10d jest dość ciekawy no i masz dostęp do tanich szkieł no i kity nie są u nich złe

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc sprawa przedstawia się następująco:

- Pentaxów K100D/K10D nie ma ;o mogą sprowadzić ale w jednym sklepie gość powiedział, że ok 950E więc...

- jest za to Samsung GX10 za 800E (odpowiednik Pentaxa) ale jak wziąłem go w ręce to hmm... ciężki i jakiś taki nieporęczny, dodatkowo nie mogłem wyostrzyć wizjera (nawet sprzedawca nie pomógł ;o )

- widziałem 400D i powiem tak: LOL

- natomiast... D40X to jest chyba TO! idealnie leży w ręce, lekki - świetny wizjer (pierwsze wrażenia)

 

I tak D40X (kit 18-55) z kartą 2GB mogę wyrwać za 800 stów minus zwrot; dual kit to już 1k więc odpada. Także wyrok chyba zapadł B-) W sumie za tą kwotę mógłbym mieć D40 w Dualu ale to jednak starszy model, a na X przesądza 10Mpix oraz ISO 100. Może później się kupi jakąś 55-200 ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać wziąłbym chyba K100D, choć nad cannonem też bym się zastanowił ze względu na dostępność szkieł, D40 dyskfalfikuje u mnie brak śrubokręta AF, a pozatym to jak na lustro to on strasznie mały jest, albo mi się wydaje, albo jest mniejszy od mojego s5600 oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byście mieli wybierać między Canonem 350D a NikonemD40 a może K100D? Co byście wybrali? Oczywiście standardowe kity.

mocno bym się zastanawiał tutaj nad dwiema opcjami 350d vs k100d canona w ręku nie miałem więc się nie wypowiem, co do pentaxa oprócz małych gabarytów jego mankamentami są słabo widoczne punkty af w ostrym świetle ciężko czasem się połapać, no i balans bieli bez szarej karty strasznie żółci, ( chyba że robić w rawie) plusy to dobre szkła w kicie czego nie można powiedzieć o canonie i używalne wysokie iso na 1600 można spokojnie focić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo na Forum Pentaxa przy wyborze między K100d a D40 większość by wybrało D40... (pomijając ten nieszczęsny śrubokręt) :|

:lol:

 

cyganos: miec RAW w aparacie i go nie wykorzystywac to grzech ;) ja juz nigdy nie wroce do jpg :D

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przewaznie uzywam RAW, nie raz dzieki temu ze zdjec dalo sie cos wyciagnac ;)

To trzeba robić tak żeby nie trzebabyło niczego "wyciągać". ;) Chyba, że mówimy tu o fotkach w samo południe albo kilkusekundowe fotki nocne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat bylem dzis w Saturnie i pomacalem kilka aparatow (oczywiscie baterii w zadnym nie bylo, wiec o poznaniu menu mozna zapomniec :? ):

- Sony Alpha100: wersja srebrna (tylko taka byla na wystawie) wyglada bardzo plastikowo, jak jakas zabawka a nie aparat za 2.5k. Dobrze lezy w dloni; pierscien ostrosci na obiektywie to jakies jaja, zero ergonomii. Nie wyobrazam sobie korzystania z niego np. przy zalozonym tulipanie.

- Pentax K100D: calkiem sympatyczny. Moglby byc troche wiekszy, ale udalo mi sie jakos lape ulozyc :) Ergonomia wyglada na przyzwoita, podoba mi sie dodatkowy wyswietlacz jak w d70/d80. Na pierwszy rzut oka bardzo podbny do puszek Nikona.

- Olympus E400: rany, co za malenstwo. nijak nie moglem na tym dloni ulozyc.

- Nikon D40: podobne odczucia jak przy Pentaxie - fajne to :) Niezle lezy w dloni, przyciski rozlokowane sensownie.

 

Oczywiscie powyzsz wrazenia sa plytkie jak kaluza w upale, ale co mozna innego powiedziec, nie majac mozliwosci wlaczenia aparatu? Na pewno wyleczylem sie z Olympusa (w sumie to nigdy go nie bralem pod uwage, z Olympusa jedynie ostatnio rzucil mi sie w oczy E510) i z Sony - plastik-fantastik i srednia ergonomia, zaczalem przychylniejszym okiem patrzec na Pentaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...