Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I z góry dziekuje za wszystkie wypowiedzi

Dzisiaj spedzilem troche czau na zapoznaniu sie z D80, pochodzilem troche po sklepach i potestowalem go troche.

Pierwsze wrazenie to duuuzy w stosunku do D40 czy 350D z ktorymi wczesniej mialem stycznosc, ale chwila zabawy i juz na to nie zwracalem uwagi.

*Nie napalam sie, wiec jutro podejde i jeszcze raz ocenie go na zimno.

 

Jednak niw widze najmniejszego sensu kupowac d60

Na chwile obecna przekonuje sie do D80

 

Odnosnie Aparatu

Woge kupic cos lepszego niz miec niedosyt, D40 siostry fajne ale pare chwil z D80 i światopoglad sie zmienia (ale *)

- Na pewno bedzie to nikon ze wzgledu na szkla siostry (od czasu do czasu bede mogl cos pozyczyc na poczatku - a potem bedziemy mogli sie uzupelniac)

- Jak bede mial D80 nie bede myslal przez jakis czas o body a skupie sie na szklach

(boje sie ze jak kupie D40 minie pare miesiecy i bede myslal o czyms lepszym)

- Mam pare kart SD po FZ8 - dodatkowy plus - odpadaja wstepne wydatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zdecydowalem na cyfrowke dla amatora czyli canona z seri xxxd - 450d :)

przeczytalem dzisiaj caly internet na jego temat (zaraz potem zgralem go na dyskietke ;)), przede wszystkim recenzje, zdanie ludzi ktorzy na oczy go nie widzieli i maja wyrobione zdanie na temat 450 "dzieki" 400 mnie nie interesuje

ogromnym plusem jak dla mnie jest rewelacyjny (jak na kit) obiektyw wraz ze stabilizacja, co przekonalo mnie do zakupy, bo dokladac do aparatu nie mam zamiaru na razie, najpierw musze nauczyc sie robic zdjecia :) przeczytalem 4 recenzje i w kazdej aparat jest polecany, ja im wierze :)

 

nie nie chce 30d :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam kupić lustrzanke w cennie 2500 zł (obiektyw + body )

Co polecacie ?

Ostatnio czytałem na wirtualnej ,że organizacja Technical Image Press Association wybrała najlepszy sprzęt w kategorii cyfrowa lustrzanka amatorska Sony A200.

Zastanawiam się raczej nad nią ,albo nad Nikonem D40 bądź D80.

Dopiero zaczne swoją przygodę z lustrzanką ,więc chciałbym dokonać właściwego wyboru....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450d sobie kup, wyhaczysz za 2700 z dobrym obiektywem w zestawie :) - poszukasz sobie recenzji czy mam to zrobic za ciebie :>

ja jeszcze do zestawu lykam 50mm F/1.8 od Canona, dobre, tanie szkło (350zl)

sony? no prosze cie...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to d80, pucha duża lepsza od d40 czy a200. A 450d mnie poprostu nie przekonuje, i zakup tego w sutuacji gdy za podobne pieniądze moge mieć 30d jest wg mnie niezbyt opłacalny.

 

Chociaż gdybym sam miał kupować zestaw za ~2500zł to wziołbym 400d i tamron-a 17-50 2.8...

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to d80, pucha duża lepsza od d40 czy a200. A 450d mnie poprostu nie przekonuje, i zakup tego w sutuacji gdy za podobne pieniądze moge mieć 30d jest wg mnie niezbyt opłacalny.

 

Chociaż gdybym sam miał kupować zestaw za ~2500zł to wziołbym 400d i tamron-a 17-50 2.8...

d80 czy ja wiem, to juz "stara" konstrukcja, za 450 przemawia matryca cmos (mniejsze szumy) + samoczyszczenie i liveview, za d80 iso3200 - podobno do odblokowania w canonie ;) i 11 punktowy AF

400d i dobre szklo to nie glupi pomysl!

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obadać obie puszki i zobaczyć która bardziej pasuje, poza tym nikon i canon to całkowicie różna ergonomia użytkowania korpusów , dla mnie bardziej ergonomiczne jest rozwiązanie nikona, kanonierzy twierdzą zaś że jest odwrotnie i rozwiązania ich firmy są lepsze. Co do iso i innych ficzerów ja używam iso 800 i 1600 bez problemów w mojej można powiedzieć wiekowej Nikoli ale używam rzadko bo zazwyczaj scena i tak wymaga dopalenia lampą. W nowych puszkach jest już pewnie dużo lepiej. Różne bajery w stylu 11 pól autofokusa itp są pomocne ale nie zastąpią fotografa, fajnie je mieć ale można sobie bez nich poradzić. Konkluzja dla mnie rzeczą która warunkuje kupno danego aparatu jest wygoda jego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja dla mnie rzeczą która warunkuje kupno danego aparatu jest wygoda jego użytkowania.

A w tej kategorii IMHO Nikon odsadza innych producentow co najmniej o jedna prosta ;) Mialem w reku Canona 400D, Olka E-510, Sony A100 i zaden z nich nie siegal Nikonowi d70s do piet, jesli chodzi o wygode uzytkowania i wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450d sobie kup, wyhaczysz za 2700 z dobrym obiektywem w zestawie :) - poszukasz sobie recenzji czy mam to zrobic za ciebie :>

ja jeszcze do zestawu lykam 50mm F/1.8 od Canona, dobre, tanie szkło (350zl)

sony? no prosze cie...

No to błąd kolego... 30D jest dużo, dużo lepszym wyborem :) Niestety nie pocieszę Cię również w kwestii doboru obiektywu. "Dobre tanie szkło..." proszę Cię... ani uniwersalności, ani ostrości - ale fakt tanie jest, tylko, że 50mm 1.8 Nikona bije je na łeb....a jest w tej samej cenie. Jak już działają na Ciebie takie chwyty marketingowe jak liveview czy dust remover to weź sobie tą zabawkę 450d i dokup jakiegoś tamrona z stałym światłem 2.8 + tele Sigmy albo jak Cię stać to eLkę:)

 

edit1: Zapomniałem dodać czym najbardziej mnie rozśmieszyłeś... a mianowicie dobrym kitem Canona, aż z ciekawości poprzeglądałem testy. Przetarłem oczy ze zdziwienia i rzeczywiście poprawili się chłopaki... już nie dają badziewia wartego 100zł na allegro dającego gorsze rezultaty od zwykłych małpek szajsunga. Mimo wszystko kit nadal poza konkurencją, i nadal chyba lepszym wyborem będzie zakup samego body i dołożenie do lepszego szkiełka. Ludzie naprawdę zapominacie o najważniejszym: liczą się umiejętności! i dobre szkło;) To czy będziesz mieć d80, 450d, k10D, A100, E-510 ma minimalny wydźwięk na rezultat... Trochę inaczej jest w przypadku d200/d300 czy 30/40d.

 

Pozwolę sobie dla absolutnych amatorów (takich jak ja;)) zamieścić następujący mini plan postępowania:

 

1. Fotografia mnie kręci

2. Zbieram kasę

3. Zbieram kasę

4. Mnożę zebraną kwotę przez 2 i czekam aż uzbieram

5. Dużo czytam o fotografii, szczególnie o obiektywach i zastanawiam się nad systemem (przeglądam które szkła będą mi odpowiadać: jakie ogniskowe, dobra rozdzielczość obrazu jest priorytetem, jakie światło, jakie ceny, co na początek, co później, co dokupię)

6. To wszystko zbyt skomplikowane - kupuję małpkę lub szarpie się na wspaniałego kompakta:)

6. Mam już ulubiony system

7. Kupuję puszkę + mój wymarzony ostry jak brzytwa i jasny obiektyw w miarę uniwersalny:)

8. Robię słabe ale za to ładne fotki

9. Ciągle pstrykam, jest co raz lepiej :)

10. A potem torba, tele, statyw, lampa, filtry, osłony, gripy,

11. To uzależnia

12. Żona/dziewczyna chce zerwać ze mną bo wydałem ostatni gorsz na nowe szkło

13. A może własne studio?

14. Koleżanki rozbierają się przede mną bo chcą mieć profesjonalne zdjęcia

...

...

Dalej dokończcie sobie sami :)

 

Pozdr

Edytowane przez duzy_farciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli krystalizuje się sytuacja co do mojego wyboru.

Postawiłem na firmę Canon ! I teraz mam mały dylemacik:

A mianowicie czy kupić 400D czy odrazu model 450D.Jak sądzicie ?

Dodam ,że jestem kompletnym początkującym w tych sprawach ,a z tego co czytałem co wersja 450D jest już dla ludzi "obytych" z fotografowaniem.

Wiem ,że oba modele mają bardzo kiepski podstawowy obiektym , więc zastanawiam się czy sens jest kupować wersje z obiektywem ,a nie lepiej odrazu sam body + nowe szkło.....

Mam jeszcze pytanko do was :

Możecie podać linki czy może nawet książki , na których wy czytaliście podstawy fotografowania ? Wiem ,wiem....google.pl.....

Chodzi mi bardziej o to ,żeby język na tych stronach był dość "przystępny" dla nowicjusza :)

Aha ,aparat mam zamiar sprowadzić z Anglii i mam pytanie: Jak wiele są tam aparaty tańsze niż w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegos czasu uzywam olka e-510 kupionego w zestawie dual kit i jestem bardzo zadowolony. Tez chcialem canona 400/450D ale bardzo mnie zrazila jakosc wykonania. Totalnie chinska zabawka. Obejrzyj koniecznie w sklepie rozne body zanim kupisz bo ja bym sie zalamal jakbym kupic canona 400D widzac jakosc wykonania. Najtansze mozliwe plastiki. Wiem ze moze to komus nie przeszkadzac ale mi bardzo.

Macalem rozne aparaty i najbardziej mi podpasowal olek. Jest bardzo wygodny w uzywaniu i swietnie lezy w rece. Szkla w kicie sa tez dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegos czasu uzywam olka e-510 kupionego w zestawie dual kit i jestem bardzo zadowolony. [...] Najtansze mozliwe plastiki.

Hmm, Olek jest tańszy i wiesz co ? To też plastik ! :D Czyli Olek to tańszy możliwy plastik. ;)

 

Generalnie nie rozumiem po co tak piszesz, piszesz o złym wykonaniu plastikowych Canonów bo i owszem, przyznaję rację, do megnezowych stopów "oczko" wyżej mają daleko, ale na Groma, nie są one gorzej wykonane od też plastikowych Olków, nie popadajmy w paranoje. :)

 

Widać albo za mało miałeś styczności z tymi Canonami albo zakochałeś się w Olku i "swój ogonek chwalisz". Szczerze powiedziawszy jak dla mnie proporcje 4:3 z góry skreślają ten system. A tylko dorzucę , że ja bym z entry-level wybrał Nikona. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli krystalizuje się sytuacja co do mojego wyboru.

Postawiłem na firmę Canon ! I teraz mam mały dylemacik:

A mianowicie czy kupić 400D czy odrazu model 450D.Jak sądzicie ?

Dodam ,że jestem kompletnym początkującym w tych sprawach ,a z tego co czytałem co wersja 450D jest już dla ludzi "obytych" z fotografowaniem.

Wiem ,że oba modele mają bardzo kiepski podstawowy obiektym , więc zastanawiam się czy sens jest kupować wersje z obiektywem ,a nie lepiej odrazu sam body + nowe szkło.....

Mam jeszcze pytanko do was :

Możecie podać linki czy może nawet książki , na których wy czytaliście podstawy fotografowania ? Wiem ,wiem....google.pl.....

Chodzi mi bardziej o to ,żeby język na tych stronach był dość "przystępny" dla nowicjusza :)

Aha ,aparat mam zamiar sprowadzić z Anglii i mam pytanie: Jak wiele są tam aparaty tańsze niż w Polsce ?

nie nie, kit w 400d jest kiepski, w 450d jest przyzwoity i mysle, ze na poczatek ci wystarczy

 

fotopolis @ canon 450d

optyczne @ canon 450d

fotografuj @ teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Olek jest tańszy i wiesz co ? To też plastik ! :D Czyli Olek to tańszy możliwy plastik. ;)

 

Generalnie nie rozumiem po co tak piszesz, piszesz o złym wykonaniu plastikowych Canonów bo i owszem, przyznaję rację, do megnezowych stopów "oczko" wyżej mają daleko, ale na Groma, nie są one gorzej wykonane od też plastikowych Olków, nie popadajmy w paranoje. :)

 

Widać albo za mało miałeś styczności z tymi Canonami albo zakochałeś się w Olku i "swój ogonek chwalisz".

Macalem wiele canonow u znajomych i w sklepie, te tanie 400D itp sa fatalnie wykonane. Mnie to bardzo zrazilo. Uzyte sa badziewne plastiki poprostu. To czuc w reku. Moje poprzednie aparaty to byly canony od a60 do g6. Niestety tanie lustrzanki canona mi nie odpowiadaly.

Nie zakochalem sie w Olku, poprostu go uzywam tak samo jak maszynki do golenia czy pralki. Zwykly sprzet uzytkowy. Podoba mi sie canon ale 5D tak na marginesie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze jak wzialem do reki E-510 to pokonal mnie ten aparat - nie bylem w stanie zmioenic podstawowych parametrow bez pytania wlasciciela jak sie to robi...

 

Co do plastikow w Canonie - zgodze sie z Przemolem - Canon 400D sprawia marne wrazenie. Olek 510 jest jakos lepiej spasowany i moze przez to, ze calosc jest mniejsza, to plastikowosc tak nie razi w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do 3k, pstrykał będe nature, krajobrazy, jakies ciekawe obiekty(głównie te 3) fotki z wycieczek, czsem jakies foto rodzinne w domu/na dworze. Portrety raczej nie planowane.

 

Mam kilka typów :

 

1. EOS 450d + Kit (później kupi się coś lepsiejszego)

 

2. Alfa 300/350 + ?

 

3. Narazie zrezygnować z lusta i kupić coś pokroju S9600 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do 3k, pstrykał będe nature, krajobrazy, jakies ciekawe obiekty(głównie te 3) fotki z wycieczek, czsem jakies foto rodzinne w domu/na dworze. Portrety raczej nie planowane.

 

Mam kilka typów :

 

1. EOS 450d + Kit (później kupi się coś lepsiejszego)

 

2. Alfa 300/350 + ?

 

3. Narazie zrezygnować z lusta i kupić coś pokroju S9600 itp

Canon 400d i tamronik 17-50 2.8 lub nikon d80 z kitem 17-70 albo wcześniej wymienionym tamronem (tyle że to ok 200zł ponad 3k)

 

Z Sony sobie daj spokój, a 450d narazie wg mnie nie jest wart tych pieniędzy

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że 400d lepiej (widze że znacznie tanszy no ale 450d to nowosc wiec sie nie dziwie) ale czy nie bedzie brakowalo mi LV ? Dotychczas uzywalem tego w kompakcia miast wizjera i było mi z tym "dobrze" :)

 

obiektyw z deka drogi nie ma czegoś tanszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście niewidze najmniejszej potrzeby posiadania LV w aparacie, wizjer dla mnie jest dużo wygodniejszy. A 450d nie ma nic ciekawego do zaoferowania co by było warte tej dopłaty w stosunku do 400d (jak już kupować lepszą puszke to 40d brać które za 2800zł można mieć), ale i tak najważniejszy w zestawie sprzętu jest obiektyw a nie pucha.

 

Ten tamron jest akurat w stosunku do swoich możliwości optycznych stosunkowo tani, dobre szkło niestety kosztuje, nierzadko nawet więcej niż puszka

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie że pchanie się w doższe body jest beszcelowe tylko ze względu na LV :) ?

 

Co do optyki wiem że jest droga ale na początek myslalem o czyms tanszym (dokładniej to tym "nowym" canonie co jako kita daja EF-S 18-55 mm IS czytalem ze na 18-30 jest ostry i w miare polecany jako low end do nauki )

 

hmm a może jednak pierw lepiej kupic jakiegos w pelni manualnego kompakta i za hmm rok (akurat sie dozbiera na cos lepszego, szkła a na dodatek ceny spadna) wyposazyc sie w lustro, zdaze sie przyzwyczaic do funkcji itepe bo jak narazie malpek uzywalem ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie że pchanie się w doższe body jest beszcelowe tylko ze względu na LV :) ?

 

Co do optyki wiem że jest droga ale na początek myslalem o czyms tanszym (dokładniej to tym "nowym" canonie co jako kita daja EF-S 18-55 mm IS czytalem ze na 18-30 jest ostry i w miare polecany jako low end do nauki )

 

hmm a może jednak pierw lepiej kupic jakiegos w pelni manualnego kompakta i za hmm rok (akurat sie dozbiera na cos lepszego, szkła a na dodatek ceny spadna) wyposazyc sie w lustro, zdaze sie przyzwyczaic do funkcji itepe bo jak narazie malpek uzywalem ?

Jaka dla mnie nie, poprostu nie dość że ten LV nie działa tak dobrze jak w małpiszonach, to ja w sytuacji posiadania dużego wizjera sensu korzystanie z niego nie widzę większego.

 

Za różnicę w cenie body lepiej kupić lepsze szkło, ten nowy kit jest sporo lepszy od starego jednak dalej jest to kit :lol2: i jego jakość jest niezbyt ciekawa.

 

W połśrodki jeżeli fotografia cię interesuje bym się nie pchał. 400d i tamron 17-50 2,8 to wg mnie bardzo dobry zestaw na start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że taki zestaw z acesoriami typu baterie i ladowarka (aktualne to smiec), pokrowiec (czy torba jak kto woli), pamiec, wyjdzie ponad 3k z tego co patrze :/ 3k to gorna granica ustalona dla zestawu z 450d + kit

 

swoą droga odnosnie tamarona brak stabilizacji obrazu nie bedzie przesztadzać gdy nie mamy jej w body ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że taki zestaw z acesoriami typu baterie i ladowarka (aktualne to smiec), pokrowiec (czy torba jak kto woli), pamiec, wyjdzie ponad 3k z tego co patrze :/ 3k to gorna granica ustalona dla zestawu z 450d + kit

 

swoą droga odnosnie tamarona brak stabilizacji obrazu nie bedzie przesztadzać gdy nie mamy jej w body ?

Ale po co ci ładowarka i baterie do 400d ?? On ma akumulator :lol2:

 

Stabilizacja fajna rzecz jednak przy tak krótkiej ogniskowej i jasnym szkle niezbyt często wg mnie przydatna

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...