Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

1400 ? gdzie, aa ten cashback to wogole działa ? znaczy oddaja czy czeka sie ruski rok jak na nagrody w konkursach... ?

 

tamarony tez po 1400 widze :/ mozesz polecic jakies sklepy tanie i dobre ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400d jest na skąpcu za 1600zł - ok 200zł zwrotu zostaje 1400zł, tamrona ostatnio na allegro widziałem za 1200zł z groszami

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego to kitowe szklo IMHO moze byc na poczatek, jesli cena jest istotna kwestia. Sure, nie jest to arcydzielo techniki, ale jesli uda sie tanio go dorwac, to czemu nie? Na pewno da sie tym zrobic przyzwoite zdjecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze coś takiego zakupić Sigma sd14 dobra sprawa do landszaftów i focenia wycieczkowego, na niskich iso wychodzą świetne obrazki sam się zastanawiałem czy nie przejść ale trochę za dużo osprzętu mam do nikona żeby mi się chciało :) generalnie wg mnie niedoceniona puszka.

 

tu linki do:

testu obiektywu

testu sd14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B...0307683-3785409 od 500 funciaków w górę co daje jakieś 2200, na allegro znajdziesz za 2500 a z US http://www.bhphotovideo.com/c/product/5421...XSi_a_k_a_.html za 2000. Kwestią jest jak się sprawa ma z gwarancją tego z UK, bo jeśli u nas honorują to się nie zastanawiaj, ale jak nie to musisz sobie odpowiedzieć czy wolisz mieć 300zł na jakieś akcesoria do niego, czy wydać więcej ale mieć święty spokój. No i też zależy czy z przesyłką, czy ktoś by Ci przywiózł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon EOS 450D (Digital Rebel XSi / Kiss X2 Digital) Review @dpreview.com

 

Detail (D-SLR)

Rating (out of 10)

Build quality 8.0

Ergonomics & handling 8.0

Features 8.5

Image quality 9.0

Performance (speed) 8.5

Value 8.5

 

dpreview.com Highly Recommended

panowie tak sie spytam, czy to jest cos warte?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że od jakiegoś czasu szukam aparatu dla siebie i doszedłem do wniosku ze żaden kompakt nie spełnia moich oczekiwań coraz częściej myślę o lustrzance. Na początek coś niedrogiego niekoniecznie nowego. Moją uwagą przykuł canon 350D (Rebel TX) z kitowym szkłem

18-55. Myślicie że za sumę 1000zł to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie tyle sie nagadalem o 450d, a wyladowalem z 40d z kitem 17-85 IS, ogolnie jak to sie stalo - dluga historia - na ta chwile zawazyla przede wszystkim dobra cena i wykonanie.

Pierwsze wrazenie - wow, jakie to ogromne i ciezkie, ale pomalu sie przyzwyczajam :>

 

v1ru5 - z takim budzetem nic lepszego nie wycisniesz, jak chcesz sie zaczac bawic lustrzankami to czemu nie

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie tyle sie nagadalem o 450d, a wyladowalem z 40d z kitem 17-85 IS...

Dobra decyzja :) choć akurat to szkło jakieś rewelacyjne raczej nie jest. Wada tego body jest taka, iż jak już się do wymiarów i wagi przyzwyczaisz to za nic nie bedzie Ci podchodzić seria xxxD :)

 

v1ru5: Za tysiaka nic lepszego nie kupisz (moja poszła do ludzi za podobną sume) acz musisz sie nastawić, iż w przypadku 350 przyjdzie Ci czasem powalczyć z aparatem i jego mankamentami (np stosunkowo słabym i wolnym af-em). Acz na początek zabawy z lustrem czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zigi- No nie mów ;] Używam 40D, i na wyjeździe ze względów bezpieczeństwa wziąłem ze sobą 350D- nie było aż tak źle. Owszem- niektóre rzeczy się "myliły" i odruchowo szukałem pokrętła, ale nie było tak, że klnąłem na aparat ;]

 

Swoją drogą- 40D jest fajny w połączeniu z gripem, taki pro :wink: A przedewszystkim- jeszcze wygodniejszy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 40d docenisz jak jej jakieś większe szkiełko założysz. Z 2 tygodnie temu byłem ze znajomym w górach, miał on swojego 400d z kiciakiem ja zabrałem 5d z 100-400L. Jak założyłem z ciekawości elke do 400d to gdyby nie pasek dosłownie by na ziemi wylądował zestaw. U siebie jestem w stanie utrzymać aparat ze szkłem w jednej łapie bez większych problemów, w 400d ta sztuka mi sie nie udała w pełni, aparat się z ręki wyślizgnął.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja :) choć akurat to szkło jakieś rewelacyjne raczej nie jest. Wada tego body jest taka, iż jak już się do wymiarów i wagi przyzwyczaisz to za nic nie bedzie Ci podchodzić seria xxxD :)

 

v1ru5: Za tysiaka nic lepszego nie kupisz (moja poszła do ludzi za podobną sume) acz musisz sie nastawić, iż w przypadku 350 przyjdzie Ci czasem powalczyć z aparatem i jego mankamentami (np stosunkowo słabym i wolnym af-em). Acz na początek zabawy z lustrem czemu nie.

Wiem, ze szalu z kitem nie ma, ale na razie dochodze do czego sluza poszczegolne przyciski wiec jeszcze troche wody w rzekach uplynie zanim pomysle o nowym obiektywie...

Wady dla mnie nie ma, przesiadka z xx na xxx nie ma sensu.

Na razie wczoraj wyskoczylem w plener i to jest to! Cyfrowki doprowadzaly mnie juz do szalu, wczoraj wreszcie czepralem frajde z fotografowania jak za czasow pierwszego A60, przede wszystkim ta glebia jest piekna, chyba zostane portretowcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie tyle sie nagadalem o 450d, a wyladowalem z 40d z kitem 17-85 IS, ogolnie jak to sie stalo - dluga historia - na ta chwile zawazyla przede wszystkim dobra cena i wykonanie.

Pierwsze wrazenie - wow, jakie to ogromne i ciezkie, ale pomalu sie przyzwyczajam :>

 

v1ru5 - z takim budzetem nic lepszego nie wycisniesz, jak chcesz sie zaczac bawic lustrzankami to czemu nie

imo dobry wybór, wielkość docenisz jak zapniesz jakieś większe szkło i lampę, do ciężaru pozostanie Ci się przyzwyczaić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj na pewno pocisne nowy obiektyw, ale to nie teraz

powiedzcie mi - nie wiem czy mozna to jakos przelozyc, ale moze zrozumiecie o co mi chodzi

 

jaka powinna byc jasnosc obiektywu i czy w ogole mozna cos takiego osiagnac na niskiej ogniskowej - - chodzi mi o glebie ostrosci rodem z 85mm f5.6 przy ogniskowych rzedu 24mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj na pewno pocisne nowy obiektyw, ale to nie teraz

powiedzcie mi - nie wiem czy mozna to jakos przelozyc, ale moze zrozumiecie o co mi chodzi

 

jaka powinna byc jasnosc obiektywu i czy w ogole mozna cos takiego osiagnac na niskiej ogniskowej - - chodzi mi o glebie ostrosci rodem z 85mm f5.6 przy ogniskowych rzedu 24mm?

Szerokość GO zależy nie tylko do przysłony i długości szkła ale i od dystansu. Dla przykładu dla odległości 0,25m dla 85mm i f 5,6 masz głębię zbliżoną do tego co uzyskasz stosując 24mm dla f2. Mniejsza niż 1cm... W praktyce jednak dla większych dystansów otrzymanie tych samych efektów jest niemożliwe.

 

Kalkulator głębi prawdę Ci powie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ugadałem się ze jednym gościem, biorę tego Canona 350D z dwoma obiektywami (18-55 i 70-300) do tego torba, filtry i oczywiście ładowarka z akumulatorkiem. Za wszystko 1250zł. Jak nie wtopię a sprzęt tak sprawny jak mówi to będzie git. myślę że na początek przygody z lustrzankami zestaw w sam raz. Przeraża mnie tylko brak stabilizacji, przy 300mm może być lipnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kup sobie monopod, jak dla mnie świetna sprawa rozłożenie nie zajmuje wiele czasu i miejsca, bezproblemu mieści się w torbie/plecaku a zdecydowanie ułatwia focenie przy dłuższych ogniskowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki i dziewczeta teraz ja ! :D

Jak mi nie pomozecie to sie obraze ;)

 

Mam do wydania 3 tys. zlotych i juz nie mam pojecia co wybrac:(

Zastanawiam sie nad:

a) body:

- nikon d80 no wlasnie co ? wart 1900 zl za samo body ? jezeli tak to dlaczego?

- sony a300 nalepiej odwzorowuje kolorki, stabilizacja w korpusie a nie w obiektywach... , przydatny odchylany ekranik

- canon 400d najmniej szumi, ale kiczowe wykonanie ?

b) obiektywy, bede robil nastepujace zdjecia:

- zdjecia krajobrazow

- zdjecia portretow

- narazie brak makro

 

Zastanawiam sie czy nie wybrac sonego a300 + jakis b.dobry obiektyw(y) ?

Fajnie by bylo zmiescic sie w tej kwocie z filtrem polaryzacyjnym (wyjazd do egiptu) ale czy bedzie on mi potrzebny ?

 

Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co wybrac. Kwota moze lekko przekroczyc 3 tys zl (max 3200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie wybrac sonego a300 + jakis b.dobry obiektyw(y) ?

Jak to mowia - a idz pan z Sony :P Jak dla mnie ten odchylany ekranik to czysty "chlyt marketindowy", bo IMHO nie po to kupuje sie lustro, zeby potem rzezbic na LCD o smiesznej rozdzielczosci.

 

Ja bym tradycyjnie polecil Nikona - duze i ciezkie (co akurat dla mnie jest zaleta, ale nie kazdemu musi sie podobac), ale solidnie wykonane i bardzo ergonomiczne. Choc zamiast D80 bralbym raczej D200 - duzo lepsza ergonomia i wieksze mozliwosci. Ew. przyoszczedzic na pierwszym body i zapolowac na uzywanego D70s (a dlaczego taki? zeby po przesiadce na D200/D300 nie trzeba bylo kart pamieci zmieniac ;) ) - mozna go dostac za ok. 1000zl, a jest to calkiem przyzwoite body (najwieksza IMHO wada: dosc maly wizjer).

Do tego na poczatek kitowe 18-70, ew. 18-200 VR (choc to juz drozsza rzecz). Zaraz sie pewnie purysci zleca, ze polecam superzooma, ale IMHO na poczatek jest to dobre szklo, rowniez dzieki duzemu zakresowi ogniskowych - mozna doswiadczalnie stwierdzic, z jakiego zakresu ogniskowych sie najczesciej korzysta, co ulatwi przyszle zakupy obiektywow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowal bym zdecydowanie w d80, lub wyzszy model nikona, d70s jest bardzo ciekawa propozycja, aczkolwiek mysle ze w tym wypadku smialo mozna brac 400D.

 

Mam mozliwosc w kazdej chwili pozyczenia d40 i jest to na prawde bardzo fajny aparacik, chociaz to o wiele nizsza polka. IMO generalnymi wadami d40 sa tylko 3 punkty AF i duze szumy przy manualu od iso 400 w gore. Sam posiadalem EOS-a 350D, jest to tez wg mnie bardzo fajny aparacik, wada w przeciwienstwie do 400d jest brak systemu czyszczenia matrycy, mniejszy wizjer i bardziej lakoniczne menu. 400D rowniez moge miec w kazdej chwili do dyspozycji, musze przyznac ze jest to bardzo ciekawa propozycja, w cenie do 1700zl z kitem NIC ciekawszego sie nie kupi IMO jesli chodzi o nowy/niewiele uzywany sprzet. 9 Punktow AF w porownaniu do 3 w d40 rzeczywiscie robi ogromna roznice.

 

 

[Musze leciec dokoncze pozniej.]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc w kazdej chwili pozyczenia d40 i jest to na prawde bardzo fajny aparacik, chociaz to o wiele nizsza polka. IMO generalnymi wadami d40 sa tylko 3 punkty AF i duze szumy przy manualu od iso 400 w gore.

generalną wadą tego aparatu jak dla mnie jest to, że nie ma śrubokręta co naprawdę ogranicza pole manewru z dobrymi starszymi szkłami.

Może dla kogoś kto ma jedno szkło i go to tam "uwala" nie jest to wada ale jak dla mnie to przekreśla ten aparat.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie na temat odchylanego ekranu i stawiania sprawy jednoznacznie: "to jest lame, malo pr0, od tego sa kompakty". Pany nie pleccie bzdur - jak tylko funkcja live view w lustrach bedzie dzialala jak nalezy (czyli bedzie pozwalala na szybkie i precyzyjne kadrowanie) to bedzie sie z tego korzystac. Chcac zrobic ciekawe zdjecie jakiegos malego zwierzaka, owada czy innej drobnicy na poziomie ziemi nie trzeba bedzie przyjmowac jakis chorych pozycji gimnastycznych, klasc sie, badz tak jak ja zrobilem .... dokupowac angle-finder (ktory do np Nikona kosztuje ~700zl - dzieki temu zakupowi nadal nie ma Tamrona 105mm macro).

Przy wyborze lustrzanki warto popatrzec na ceny szkiel do upatrzonego modelu - canon to jedno z drozszych rozwiazan. Kolejna sprawa, jesli dopiero zaczynasz z lustrem to smialo mozna brac nikona d40x (tak samo jak w d40 3 pola af ale matryca 10mpx) lub canona 400d nawet z kitowym szklem. Zanim poznacie aparat i zdecydujecie sie co Wam sprawi najwiej frajdy nie musicie sie przejmowac pr0 gadkami wzietymi z testow aparatow przeprowadzanych przez profesjonalne serwisy (uee ten to winietuje, aberruje bla bla bla) - oczywiscie sa obiektytwy ktorych "nie wolno" kupowac ale kity na poczatek wystarcza (nawet padaczka typu 18-135nikkora ;p).

Edytowane przez Loc0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany nie pleccie bzdur - jak tylko funkcja live view w lustrach bedzie dzialala jak nalezy (czyli bedzie pozwalala na szybkie i precyzyjne kadrowanie) to bedzie sie z tego korzystac.

A precyzyjnie lapac ostrosc tez pozwoli? Please...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...