Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Khm...

 

Canon do konca czerwca oddawał pieniądze... Teraz za późno na to :)

 

Sony czy 350 czy 300 wypadają kiepsko. I ten nie udany live view...

Akurat z testów wynika że Sony ma najlepszy LiveView ze wszystkich luster, ale mało kiedy się z niego korzysta, komicznie wygląda osoba z lustrzanką metr od nosa robiąca foty z LiveView :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tego to sorki, ale nie rozumiem... :blink:

A co tu jest do rozumienia? Uwazam, ze dla amatora jest to bardzo dobre szklo. Optycznie nie odbiega od 18-70 czy 18-135, a dzieki duzemu zakresowi zoomu i stabilizacji jest IMHO idealnym rozwiazaniem spacerowo-urlopowym, tudziez jako obiektyw do okazjonalnego focenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas ostrzylem sie na puszke Nikona D300 ale zarznalbym sie finansowo wiec odkupuje od kuzyna D80 ze szklami 18-135 i 18-200 Nikkora i paroma innym gadgetami, poniewaz lubie sie doglebnie zapoznac z tematem szukam ksiazki System Nikon ktora byla kiedys z magazynem Fotokurier (aktualnie jest taka o Canonie) jesli ktos wie gdzie to dostac bede zobowiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tutaj GG a Niemcy się zbroją...

a tak na poważnie witam wszystkich serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum i chchialbym się stać takze nowym uzytkownikiem jakiejs lustrzanki bo zdjecia z idiotkamery juz mi sie znudzily...

Uderzam do Was znawców z zapytaniem...duzo widze przewija sie Nikona i Canona...przegladalem troche zasobów www i ceny w stosunku do mozliwosci sprzetow sa rozne... Finansowo niestety nie jestem magnatem a wiec cenie sobie zarobione piniazki... D60 milo brzmi ale brak jej czyszczenia matrycy i AF tylko 3pkt :( Canon 450 juz brzmi lepiej zwłaszcza ze na CMOS-ie ale oba produkty maja stabilizacje w obiektywach co zwieksza cene pozniejszych szkiel zwlaszcza ze w przystepnych dla mnie cenach sa tylko ze szklami 18/55.

Pytanie co sadzicie o Pentaxie K200D jest w podobnej cenie cpo prawda na CCD ale ma sporo zalet... czy możecie doradzić co tu wybrać? O Soniaczu czytalem troche i wg mnie odpada w przedbiegach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tutaj GG a Niemcy się zbroją...

a tak na poważnie witam wszystkich serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum i chchialbym się stać takze nowym uzytkownikiem jakiejs lustrzanki bo zdjecia z idiotkamery juz mi sie znudzily...

Uderzam do Was znawców z zapytaniem...duzo widze przewija sie Nikona i Canona...przegladalem troche zasobów www i ceny w stosunku do mozliwosci sprzetow sa rozne... Finansowo niestety nie jestem magnatem a wiec cenie sobie zarobione piniazki... D60 milo brzmi ale brak jej czyszczenia matrycy i AF tylko 3pkt :( Canon 450 juz brzmi lepiej zwłaszcza ze na CMOS-ie ale oba produkty maja stabilizacje w obiektywach co zwieksza cene pozniejszych szkiel zwlaszcza ze w przystepnych dla mnie cenach sa tylko ze szklami 18/55.

Pytanie co sadzicie o Pentaxie K200D jest w podobnej cenie cpo prawda na CCD ale ma sporo zalet... czy możecie doradzić co tu wybrać? O Soniaczu czytalem troche i wg mnie odpada w przedbiegach...

Całkiem dobry aparat, minus to brak akumulatora i jednak to Pentax (system więc słabszy i mniejsza dostępność szkieł). Kitowy obiektyw jeden z lepszych w klasie.

Polecam przeczytać dobrą reckę : http://www.optyczne.pl/67.1-Test_aparatu-Pentax_K200D.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz Alfy 200 z kitowym obiektywem poszukuje jakiegoś szkła 70-300mm.

W związku z tym mam pytanie, który z wymienionych obiektywów będzie najlepszym wyborem:

Sigma 70-300 /4-5.6 DL MACRO - 370PLN

Sigma 70-300 /4-5.6 DG MACRO - 550PLN

Tamron 70-300 LD Di MACRO - 580PLN

Minolta AF 75-300 - 450PLN

Sigma 55-200/4-5.6 DC - 380PLN

 

Tak w ogóle to, które obiektywy są najlepsze jeśli chodzi o jakości wykonania i jakość obrazu?

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry aparat, minus to brak akumulatora i jednak to Pentax (system więc słabszy i mniejsza dostępność szkieł). Kitowy obiektyw jeden z lepszych w klasie.

Polecam przeczytać dobrą reckę : http://www.optyczne.pl/67.1-Test_aparatu-Pentax_K200D.html

Przeczytałem dokłądnie powyzszy test i szczerze mowiac nie jest tak cudownie jak do tej pory czytalem...

powiedz mi bo tak oscylowalem kolo pentaxa i Nikona d60 z 2 obiektywami 18-55 i 50-200 oba z VR za podobna cene co pentax ogolnie roznica jest 100 zatem powiedz czy polecasz nikona? tam widzialem tylko test d40x ale nei wiem do konca jak sie ma do 60, ale 40x na pewno wypadla lepiej niz K200D jak sadzicie?

 

 

A tak dodajac jeszcze co sadzicie o pentax K10D

Edytowane przez ramzes79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz Alfy 200 z kitowym obiektywem poszukuje jakiegoś szkła 70-300mm.

W związku z tym mam pytanie, który z wymienionych obiektywów będzie najlepszym wyborem:

Sigma 70-300 /4-5.6 DL MACRO - 370PLN

Sigma 70-300 /4-5.6 DG MACRO - 550PLN

Tamron 70-300 LD Di MACRO - 580PLN

Minolta AF 75-300 - 450PLN

Sigma 55-200/4-5.6 DC - 380PLN

 

Tak w ogóle to, które obiektywy są najlepsze jeśli chodzi o jakości wykonania i jakość obrazu?

 

Współczuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, to czemu pomijacie temat olympusa?

jedyna wzmianka jaką widziałem tutaj, to ze ma wade z tym 4/3 systemem...

a po za tym? i czemu to akurat wada?

no to zacznij nie pomijać, widocznie nikt z rozmówców nie posiada sprzętu olympusa więc nikt nie poleca sprzętu którego nie zna. A wada systemu 4/3 IMO to właśnie mała matryca i związane z tym szumy oraz brak szerokiego kąta przy cropie 2x. Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokłądnie powyzszy test i szczerze mowiac nie jest tak cudownie jak do tej pory czytalem...

powiedz mi bo tak oscylowalem kolo pentaxa i Nikona d60 z 2 obiektywami 18-55 i 50-200 oba z VR za podobna cene co pentax ogolnie roznica jest 100 zatem powiedz czy polecasz nikona? tam widzialem tylko test d40x ale nei wiem do konca jak sie ma do 60, ale 40x na pewno wypadla lepiej niz K200D jak sadzicie?

 

 

A tak dodajac jeszcze co sadzicie o pentax K10D

K10D jest najlepszą puszką z tych 3 podanych, Nikon jest dość mało rewolucyjny do to praktycznie D40x po liftingu. Pentax K200D ma niezłe szkła i 9 punktów AF ale nigdy z tego systemu nie korzystałem, więc nich może jakiś właściciel się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w 100% przekonany do nikona d80, ale ze dzis trafila sie okazja kupna 400d z kitem, torba i karta 2gb z przebiegiem 1000 klatek, za 1200zl to ani chwili sie nie zastanawialem. :)

Edytowane przez -ShaDe-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz Alfy 200 z kitowym obiektywem poszukuje jakiegoś szkła 70-300mm.

W związku z tym mam pytanie, który z wymienionych obiektywów będzie najlepszym wyborem:

Sigma 70-300 /4-5.6 DL MACRO - 370PLN

Sigma 70-300 /4-5.6 DG MACRO - 550PLN

Tamron 70-300 LD Di MACRO - 580PLN

Minolta AF 75-300 - 450PLN

Sigma 55-200/4-5.6 DC - 380PLN

 

Tak w ogóle to, które obiektywy są najlepsze jeśli chodzi o jakości wykonania i jakość obrazu?

Używaną "flintę" sobie kup, coprawda AF do najszybszych nie należy ale optycznie te wszystkie bije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K10D jest najlepszą puszką z tych 3 podanych, Nikon jest dość mało rewolucyjny do to praktycznie D40x po liftingu. Pentax K200D ma niezłe szkła i 9 punktów AF ale nigdy z tego systemu nie korzystałem, więc nich może jakiś właściciel się wypowie.

Decyzja zapadła i stałem się posiadaczem K10D udało mi się wychaczyć ostatnią sztukę w sklepie, aczkolwiek nie było łatwo... Pucha rzeczywiście świetna, zdjęcia bez porównania kiedy się przejdzie z "idiotcamery" :) teraz pozostaje troche nauki... Co do samego aparatu nie mam zastrzerzeń przy zdjeciach nocnych sa szumy od ISO 800 w górę, ale przy dluzszych czasach...można sobie z tym poradzić. Duży wpływ na decyzję miała cena 2300 dałem za puszke z KIT-owym obiektywem, nie mniej jednak ceny kolejnych szkieł w jakie będe chciał sie zaopatrzyć... to już inna bajka jest tego masa i w dobrych cenach... Do Nikona za obiektyw z VR trzeba dać od 1700 w górę....co troche przeraziło...

 

Jak narazie nie wypowiadam sie czy to dobry wybór czy nie... popstrykam troche i wtedy dam wam znać ...znajomy zaopatrzył sie w d40x to będzie z czym porównywać... :)

dzieki wszystkim za wsparcie pozdrawiam

Edytowane przez ramzes79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam sie juz tutaj - Canon 350D - czy przelicznik ogniskowej 1.6x tyczy sie kazdych obiektywow ? Czy dla EF i EF-S nie , a dla reszty tak ? Przegladajac aukcje czytam raz tak raz tak , w instrukcji w sumie jednoznacznie nie okreslone to jest :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam sie juz tutaj - Canon 350D - czy przelicznik ogniskowej 1.6x tyczy sie kazdych obiektywow ? Czy dla EF i EF-S nie , a dla reszty tak ? Przegladajac aukcje czytam raz tak raz tak , w instrukcji w sumie jednoznacznie nie okreslone to jest :/.

to jest zwiazanem z typem matrycy (APSC), a nie obiektywu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"obiektywy stosowane w fotografii analogowej użyte w cyfrówkach odwzorowują mniejszy obszar pola widzenia" a wiec te przeznaczone do cyfrowek czyli np oznaczeni DG dla sigm nadal tak sie przeliczaja ? Kompletnie nie ma znaczenia jaki to obiektyw , jakiej firmy i do jakiego modelu ? :). Poprostu czytajac info raz dowiaduje sie ze owy zakres oniektywu np 18-55 jest tym wlasciwym juz przy tej typie matrycy a w innym wypadku nie , bo inny model ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu napisał ,że Canon 450D ma stabilizacje w obiektywach. A później dodał ,że zwiększa to później cenne szkła.

Czy to prawda ? Czy duża jest różnica między takim obiektywem ze stabilizacją ,a bez stabilizacji ?

I które rozwiązanie jest lepsze ?

Pytam ,bo w zasadzie podjąłem wybór i padło na 450D , a tu czytam takie rzeczy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizację jak najbardziej warto mieć, a docenia się ją naprawdę przy długich ogniskowych. Wszystko zależy oczywiście pomiędzy jakimi szkłami do jakich zastosowań się wachasz, bo np mając za podobne pieniądze do wyboru 70-200L 2.8 a 70-200L 4 IS zdecydowanie wybrałbym ten jaśniejszy bez stabilizacji

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie ma znaczenia jaki to obiektyw , jakiej firmy i do jakiego modelu ? :). Poprostu czytajac info raz dowiaduje sie ze owy zakres oniektywu np 18-55 jest tym wlasciwym juz przy tej typie matrycy a w innym wypadku nie , bo inny model ;]

nie ma, inny model aparatu/matrycy, dobrze sie dowiadujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok juz mi sie wszystko wyjasnilo ;].

 

Nie bede juz tematu zakladal tu sie pytne was - 28-105 usm2 za 600 zl czy moze warto ze tak powiem z @#^# wytrzasnac dodatkowe 220 zl na 28-135 usm is ? Cos w tym zakresie ogniskowych szukam wiec oba spelniaja oczekiwania , oba tez sa jak na ta cene i klase mysle ze dobre , przynajmniej na moje potrzeby , tylko wlasnie , planowalem wyadac 500-600 gora i dylemat czy to stabilizacji , no i nieco wiekszej ogniskowej wiec maly plus , doplacic ta kase :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tej dwójki zdecydowanie warto dołożyć do 28-135.

 

Jeżeli jednak ma to być twój jedyny obiektyw na początek i masz zamiar podpiąć to do niepełnoklatkowego body to osobiście poszukałbym czegoś szerszego na początku, 28mm to jest jeszcze w miarę OK na pełną klatkę, ale na cropie to się strasznie wąskie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj dotarł do mnie 400D. Pierwsze wrażenia pozytywne. Aczkolwiek przywykłem do ergonomii Nikona i dziwnie sie to wszystko obsługuje, ale jakoś się przestawię. Co do zdjęć to zobaczymy jak go zabiorę gdzieś w trasę.

P.S. Co myślicie o dopięciu do niego sigmy 70-300?

W Nikonie mam Nikkor AF-S DX ED 18-135 + kit.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...