Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sigmę 70-300 jak już to kupować tylko wersję APO, korzystałem z tego szkiełka za czasów sonolty a100 i takie uwagi:

-AF w tym to porażka całkowita, po przesiadce na canona i 100-400L zrozumiałem ile czasu się męczyłem niepotrzebnie

-zakres 200-300 w tym szkle jest baardzo słaby pod każdym względem

-problemy z BF/FF

 

Osobiście wolałbym zamiast tej sigmy kupić canona 55-250IS za ok 900zł, kolega ma to szkiełko do swojego 400d i nie narzeka (tzn nie narzekał do czasu jak na wypadzie w góry nie zaczął się bawić moją szklarnią :lol2: ). Wg mnie lepszy optycznie od sigmy w swoim zakresie, nie ma problemów z FF/BF, celniejszy i szybszy AF no i stabilizacja w takim zakresie się przydaje dosć mocno. Sigma jednak jest wykonana z odrobinę lepszych materiałów i ma metalowy bagnet.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuje tego jako kryterium doboru (sam mam d80 i nie placze) ale gdyby byl to focac sporo obiektow na poziomie ziemi widze mozliwosci wykorzystania tego udogodnienia. Piszesz o kleknieniciu a ja mowie o polozeniu sie bo czasem nie masz dobrego kadru bez tego (robie malo panoram, wiekszosc moich zdjec to makra i troche foto uliczne).

podpisuję się pod tym! jak komuś strzeli w kręgosłupie to zrozumie jaki to lux..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie się pochwalić jakich lamp błyskowych używacie?

Szukam czegoś do swojego Soniaka w kwocie około 500PLN i jakoś nie mogę znaleźć nic odpowiedniego (Tumax odpada w przedbiegach)

 

EDIT:

 

Na dobrą sprawę za 500PLN mogę kupić wspomnianego niżej Sony HVL-F36AM lub Sigme EF-500 DG.

I raczej zdecyduje się na Sigmę.

Edytowane przez deonet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie się pochwalić jakich lamp błyskowych używacie?

Szukam czegoś do swojego Soniaka w kwocie około 500PLN i jakoś nie mogę znaleźć nic odpowiedniego (Tumax odpada w przedbiegach)

 

Nie wiem co tam do systemu soniaka masz dostepne do wyboru, ja do Pentaksa kupilem Metza 48-AF1 - jestem w pelni zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł w soniaku dostaniesz tylko HVL-F36AM, no chyba że chcesz bawić się w lapmy niezależnych producentów.

 

Sam mam 580ex II ale ostatni raz używałem jej chyba z 2 miesiące temu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 580ex II ale ostatni raz używałem jej chyba z 2 miesiące temu :lol2:

Jak się ma lampę w korpusie i się na tym nie zarabia to można używać tylko okazyjnie. Przy 5D gdzie nie ma lampy, zawsze lepiej mieć ją w plecaku. Chociaż dobrze trafione ISO 3200 bez lampy też ładnie wygląda. ;)

Ja również 580EX. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy nie używam żadnej zazwyczaj bo od jakiegoś czasu mam już 5d :lol: , ISO 1600 czy nawet 3200 w połączeniu z jasnym szkiełkiem daje mi pełen komfort focenia nawet tam gdzie światła za wiele nie ma a spokojnie wychodzi mi z tego odbitka 30x45. Wszystko zależy oczywiście od tego co i gdzie kto fotografuje

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy nie używam żadnej zazwyczaj bo od jakiegoś czasu mam już 5d :lol: , ISO 1600 czy nawet 3200 w połączeniu z jasnym szkiełkiem daje mi pełen komfort focenia nawet tam gdzie światła za wiele nie ma a spokojnie wychodzi mi z tego odbitka 30x45. Wszystko zależy oczywiście od tego co i gdzie kto fotografuje

Wiem, że masz 5D dlatego mówię, jako przestroga - warto mieć lampę w plecaku (nawet EX3, jakąkolwiek żeby chociaż ledwo doświetlić). Żebyś się kiedyś nie zdziwił ;) tak jak ja w Paryżu, przy Wieży Eiffla, gdzie w pewnym momencie światło 1.4 i ISO 3200 zdecydowanie nie starczyło i ze zdjęcia była kupa. Obecnie 1Ds MkIII oferuje ISO 6400 , a następca 5D rzekomo będzie mieć rozrzeszenie do 12800 (zresztą Nikony już mają).  To i tak będzie w pewnych sytuacjach za mało. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze myslales, co prawda jakos wykonania nie powala na glebe, a obiektyw ma dosc czesto problemy z AF, na punktach innych niz srodkowy nawet bardzo czesto to jednak za ta cene nie dostaniesz nic lepszego, zdecydowanie kupuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie za wasko przy cropie ? :/

Jaki sensowny obiektywik do canona, glownie pod portrety itd? chcialbym zamknac sie w 500zl

Myslalem o 50mm 1.8 mkII

 

Pod portrety używa się przeważnie 85mm albo nawet i 135mm. ( 50mm x 1.6 = 80mm czyli idealnie).

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chcę sobie kupić lustrzankę cyfrową, jestem amatorką i dlatego potrzebuje Waszej pomocy. Jaki model będzie odpowiedni dla początkującego fotografa? Jaka kwotą muszę dysponować? Możecie mi troszkę pomóc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz orientacyjnie ile max jesteś w stanie wyłożyć i czy masz już określone gusta fotograficzne, wtedy będzie można jakiś zestawik złożyć. Osobiście na początek osobie bez określonych preferencji fotograficznych polecałbym 40d z jakimś uniwersalnym szkłem (np. Tamron 17-50), w trakcie użytkowania poznasz braki tego zestawu i dokupisz szkła pod kątem twoich zainteresowań.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40D na początek? Nie przesadzasz z lekka? Chyba że to miało być 400D - wtedy bym się pod tym podpisał. ;)

 

A czemu przepraszam bardzo ? W czym jest trudniejszy 40D od 400D ? ;) Programy tematyczne są, wszystkie nowe "ficzery", jeśli ma pieniądz, niech kupuje. :)

 

W zależności ile masz pieniędzy kup : Nikona D700 albo Canona 40D albo Canona 450D. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze z kwota ponizej 3000 nie ma co wchodzic w segment lustrzanek. 350/400/450d czy z d40x z konkurencyjnej stajni z kitowym obiektywem daja rezultaty podobne do zaawansowanych kompaktow czy hybryd.

 

Dobry zestaw dla amatora:

 

Canon - 40d + tamron 17-35 + 50mm 1.8 + 70-200

 

Nikon - d300 + 18-200vr

 

jesli nie masz tyle pieniedzy - canon g9 / dobra hybryda / srednioformatowe lustrzanki analogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40D na początek? Nie przesadzasz z lekka? Chyba że to miało być 400D - wtedy bym się pod tym podpisał. ;)

A co ma w sobie 40d żeby się na aparat amatorski nie nadawał ?? Fotografuje się tym łatwiej nawet niż 400d bo masz więcej klawiszy na body wyciągnięte, dodatkowo jak ktoś ma większe ręce nie ma problemów z trzymaniem aparatu. 40d to dobry amatorski aparat który obecnie jest dodatkowo śmiesznie tani w stosunku do swoich możliwości.

 

 

Wydaje mi sie, ze z kwota ponizej 3000 nie ma co wchodzic w segment lustrzanek. 350/400/450d czy z d40x z konkurencyjnej stajni z kitowym obiektywem daja rezultaty podobne do zaawansowanych kompaktow czy hybryd.

 

Dobry zestaw dla amatora:

 

Canon - 40d + tamron 17-35 + 50mm 1.8 + 70-200

 

Nikon - d300 + 18-200vr

 

jesli nie masz tyle pieniedzy - canon g9 / dobra hybryda / srednioformatowe lustrzanki analogowe.

Z tą srednioformatową lustrzanką analogową to żeś mi humor poprawił... :lol2:

 

Nie można w ciemno powiedzieć jaki zestaw będzie dobry na początek bo to kwestia indywidualnych preferencji, dlatego na początek poleciłem 40d z jasnym szkłem uniwersalnym które się niemal każdemu przydaje. Jak komuś się zachce robić macro to żadnym z zaproponowanych przez ciebie szkieł tego nie zrobi, taka sama sytuacja z 50 1,8 jak ktoś nie robi portretu to to szkło się niezbyt użyteczne robi. W trakcie użytkowania dana osoba sama stwierdzi czego jej brak i to jest wg mnie najlepsza ścieżka rozwoju swojego systemu.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze poczatkujacy amator bedzie kupowal szkla specjalnie do makro? od tego sa soczewki.

Jeżeli go będzie interesowała fotografia macro to zapewne tak.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli nie bedzie, to zapewne nie, ew. zacznie od soczewek, bo sa tansze ;)

 

Tak naprawde bez znajomosci preferencji pytajacego nie da sie nic polecic - a jesli owy pytajacy jeszcze preferencji nie ma, to IMHO uniwersalne szklo lub komplet dwoch szkiel (wiecej IMHO nie ma sensu do "zastosowan ogolnych", czyli troche tego, troche tamtego), pokrywajacy zakres od ok. 18mm do 200-300mm bedzie stanowic dobry punkt wyjscia do dalszych zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wydać ok 1500-2000. A jeśli chodzi o cel przeznaczenia lustrzanki to interesuje mnie fotografowanie podczas różnych wypadów ze znajomymi, podczas podróżowania (krajobrazy, zdjęcia przyrody itp.). Chciałabym aby sprzęt sprawdził się w każdej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iWwona

Olympus e510/Nikon d60/Pentax k200d w dual kicie << to jeżeli nie masz zamiaru przez najbliższy czas inwestować w szkła.

W podanym budżecie mieści się także 450d, jednak wtedy będziesz miała tylko 1 szkło bez tele.

 

Lustraznka jednak nie hybryda i nie sprawdzi się w każdej sytuacji fotograficznej bez odpowiednich szkieł, jeżeli chcesz uniwersalności kup sobie hybrydę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wydać ok 1500-2000. A jeśli chodzi o cel przeznaczenia lustrzanki to interesuje mnie fotografowanie podczas różnych wypadów ze znajomymi, podczas podróżowania (krajobrazy, zdjęcia przyrody itp.). Chciałabym aby sprzęt sprawdził się w każdej sytuacji.

 

No to powiem tak, żeby dobrze wyszła fotka z imprezy z ostrością w całej rozpiętości, to będziesz musiała używać około F 16/20, a każdy wie co za tym idzie - ciemno. Uważam, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest Canon G9, kompakt. Chyba, że koniecznie chcesz lustro, tylko pamiętaj, że kupując lustrzankę musisz być świadoma jego wad w stosunku do kompaktów :

 

1 -Trudno będzie Ci złapać całkowitą ostrość (problem Głębi Ostrości) np. jak tu : KLIK, prędzej będzie wychodziło coś takiego KLIK. Oczywiście na kuleczkach to jest fajne, ale wyobraź sobie imprezę,klub,rodzinny stół - tam będzie trudniej, aby zrobić full ostrą fotkę, będziesz musiała użyć wysokiej przysłony a przez to wydłuży Ci się czas naświetlania i z ręki może być problem, więc pomyśl o lustrzance/obiektywie ze stabilizacją i o tym aby puszka miała używalne wysokie ISO. ;)

 

2 -Rozmiary, tego tłumaczyć chyba nie trzeba.

 

3 -Przeważnie kompakty mają lepsze wspomaganie AutoFocusa w ciemności niż lustra. ;)

 

4 -Za taką cenę raczej brak LiveView (podglądu przez LCD).

 

5 -Zakres "zoomu" praktycznie zawsze większy jest w kompakcie, żeby wyrównać zakres kompaktu przeważnie trzeba aż 2 obiektywów do lustrzanki. (ewentualnie wynalazki 18-200).

 

6 -Bezszelestność, kompakty nie wydają dźwięków przy robieniu fotki tak jak lustrzanki (typowe "trzask"). ;)

 

7 -W kompaktach przeważnie za tą cenę będziesz mieć jaśniejsze szkło. Ciut mało pieniąszków masz aby znaleźć coś jasnego i dobrego dla lustrzanki.

 

 

To chyba główne "wady" lustrzanek. Reszta to zalety. :) Decyduj.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem dziś lustrzankę - Canona 450 D ,wersje podstawową z kitem.

W poniedziałek wyjeżdżam na wakacje ( Rodos ) ,chciałbym już tam porobić jakieś ciekawe fotki , co będzie mi jeszcze potrzebne ?

Nie chodzi mi o szkło jakieś dodatkowe ,bo to narazie odpada ,bardziej myślałem o jakieś może filtrach ? Coś co wiecie z doświadczenia ,że się przydaje na takich wakacjach ,żeby zrobić dobre zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...