Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr UV, jak sama nazwa wskazuje, blokuje promieniowanie UV, dzieki czemu w niektorych warunkach poprawia kolorystyke i przejrzystosc powietrza. Glownie jednak sluzy jako ochrona mechaniczna obiektywu ( w koncu lepiej porysowac filtr za 100zl,niz obiektyw za 10x razy wiecej albo i drozszy ;) ). Jest topic o filtrach, zajrzyj do niego. I nie kupuj taniego g..a, bo moze sie ono okazac gorsze od szyby okiennej ;) Dobry filtr UV to koszt ok. 100-150zl (Hoya z czarnej serii, Hama 0-haze, Marumi WPC tez sie powinno tu lapac) - na drozsze nie ma sie IMHO sensu porywac przy kitowym obiektywie.

Oslona to wydatek nie wiekszy niz ok. 50zl.

 

Oslona przeciwsloneczna przydaje sie przy zdjeciach w bardzo ostrym sloncu (to ten taki "tulipan", jaki czasami ludzie maja zalozony na obiektyw), na Rodos powinien sie przydac.

 

Kup sobie tez jakas torbe/futeral, porzadna karte pamieci i sciereczke z mikrofibry (do czyszczenia obiektywu, jakby sie zabrudzil).

 

Mozesz tez. ew. pomyslec nad filtrem polaryzacyjnym - znowu odsylam do tematu o filtrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona przeciwsłoneczna poza ochroną przed światłem, robi także za świetną ochronę obiektywu. Już pare razy mi uratowała taka osłona filtr w sytuacjach gdy aparat zawieszony na ramieniu przywalił w coś.

 

Ja bym jeszcze ze sobą statyw zabrał jeżeli myślisz o bardziej twórczym fotografowaniu niż zdjęcia do albumu. Polara i UVke obowiązkowo brać.

 

@iWwona

Jeżeli nadal chcesz lustro to weź jeszcze pod uwagę olympusa e410/e420, jest stodunkowo mały i lekki ma niezłe kity no i jest stosunkowo tani. W przyszłości możesz sobie kupić do niego jakiegoś naleśnika i aparat ci wtedy do kieszeni wejdzie nawet.

Osobiście jednak zgadzam się z tym co napisał Maciek że lepszym wyborem byłby canon g9, na wypadach ze znajomymi czy imprezach lustro może ci się dać we znaki swoimi gabarytami przedewszystkim i zapewne często właśnie z powodu rozmiaru aparatu ze sobą nie weźmiesz. Sam używam g9 jako aparatu który niemal zawsze mogę mieć przy sobie w torbie i zrobiłem nim sporo zdjęć z których jestem zadowolony a gdyby nie on nie miałbym ich wcale bo 5d bym ze sobą nie miał wtedy. Niebawem na Photokinie canon może zaprezentować następców g9 więc może warto poczekać.

 

W przyszlości możemy doczekać się ciekawego rozwiązania:

http://www.optyczne.pl/1145-nowo%B6%E6-Mic...Panasonica.html

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na torbę ,filtr polaryzacyjny ,osłonę przeciwsłoneczną i filtr UV.

Ze statywem się jeszcze wstrzymam , jestem początkujący ( raz miałem w łapskach lustrzankę ) ,więc pojęcia narazie wielkiego nie mam :)

Myślę ,że na statyw przyjdzie jeszcze czas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze statywem się jeszcze wstrzymam , jestem początkujący ( raz miałem w łapskach lustrzankę ) ,więc pojęcia narazie wielkiego nie mam :)

Myślę ,że na statyw przyjdzie jeszcze czas....

Statyw Ci się przydaje nie tylko do artystycznych fotek, ale także do robienia zdjęć z dłuższym czasem naświetlania (wieczorne zdjęcia zazwyczaj nie wyglądają zbyt pięknie z lampą błyskową) oraz jak będziesz chciał zrobić zdjęcie sobie, a nie będziesz chciał powierzać komuś aparatu.

Ale jeśli masz kupić jakiś tańszy statyw to lepiej się wstrzymaj i dozbieraj kasę, bo statyw zdałby się jakiś porządny, w końcu stoi na nim aparat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz kupić jakiś tańszy statyw to lepiej się wstrzymaj i dozbieraj kasę, bo statyw zdałby się jakiś porządny, w końcu stoi na nim aparat icon_wink2.gif

Trudno się nie zgodzić z Kebob'em, sam popełniłem ten błąd i kupiłem Hame Star 61 (na promocji w Saturnie za 89PLN) :mur:

W życiu bym nie przypusczczał, że plastikowa głowica z założonym A200 + kit (o tele 300mm nie wspomnę) będzie się kiwać jak jasna cholera.

Mi nie pozostaje mi nic innego jak kupno nowego statywu z metalową głowicą, a tego oddam komuś z rodziny do kompakta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawcow tematu:

EOS 400D czy 1000D?

 

Prosze tylko nie pisac nic o 350D, bo potrzebuje NOWEGO aparatu. Narazie z kitowym obiektywem.

 

No i czy 350D jest w jakis sposob lepszy od 400D? Bo aktualnie 400D mozna nowke w dobrej cenie dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka decyzja, 400D jest bardzo zbliżony do 1000D, jeśli chcesz KIT to obiektyw jest lepszy minimalnie w 1000D, natomiast jako body 400D dla mnie jest ciekawsze. Róznice są w sumie nieduże, zależy czy masz zamiar się rozwijać później, dokupić lepszy obiektyw czy zostać z KIT-em..

 

Napisz ile chcesz przeznaczyć max na zestaw?

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka decyzja, 400D jest bardzo zbliżony do 1000D, jeśli chcesz KIT to obiektyw jest lepszy minimalnie w 1000D, natomiast jako body 400D dla mnie jest ciekawsze. Róznice są w sumie nieduże, zależy czy masz zamiar się rozwijać później, dokupić lepszy obiektyw czy zostać z KIT-em..

 

Napisz ile chcesz przeznaczyć max na zestaw?

Jak najmniej ;) Obiektyw tak, ale nie wiem czy to bedzie za 2 miesiace czy pozniej, dlatego teraz bym musial sie z kitem bujac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 400D jest aparatem sprawdzonym, 1000D jest nowym modelem, nie ma jeszcze żadnych komentarzy o jakości zdjęć. Ja kupiłbym 400D, aparat sprawdzony i pożądny, a obiektyw zmienił za 2-3 miesiące na lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 400D jest aparatem sprawdzonym, 1000D jest nowym modelem, nie ma jeszcze żadnych komentarzy o jakości zdjęć. Ja kupiłbym 400D, aparat sprawdzony i pożądny, a obiektyw zmienił za 2-3 miesiące na lepszy.

Wiesz, Imho nawet ten 400D z kitowym obiektywem robi DUZO lepsze zdjecia, niz jakikolwiek super duper kompakt za 1500. A tego EOSa kupi sie za 200-300 wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,masz rację, ale widzę że się sam przekonujesz :)

Mam Minolte Z10 i placic duzo za aparat bez mozliwosci rozbudowy o mozliwosciach niewiele lepszych od mojego obecnego jest glupie ;) Chodzilo mi raczej o wybor pomiedzy EOSem 400D a 1000D, bo jakos wiecej osob w moim otoczeniu operuje na Canonach niz innych markach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Minolte Z10 i placic duzo za aparat bez mozliwosci rozbudowy o mozliwosciach niewiele lepszych od mojego obecnego jest glupie ;) Chodzilo mi raczej o wybor pomiedzy EOSem 400D a 1000D, bo jakos wiecej osob w moim otoczeniu operuje na Canonach niz innych markach.

Bo Canon jest świetnym systemem obok Nikona, duży wybór szkieł w normalnych cenach, sporo używanych.

Co do otoczenia, u mnie w pracy jest kilka osób które pracowały wcześniej jako fotoreporterzy i zgadnij jakie lustrzanki mają :)?

 

 

.....tak, Canon oczywiście :), jedna osoba ma Nikona i to wszystko. Bo to dla mnie dwie najlepsze firmy na Polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do wyboru pozostaje jeszcze wybor jakiegos szkla do tego ;)

 

Ponizej podam moze przyklady zdjec, jakich najwiecej moj aparat robi:

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/msi_p45_...statni?page=0,2

 

http://rybamcz.boo.pl/kontenery/CPU%20Semi-solid%20rev.3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że się podczepię.

 

Ja mam Nikona D70s + kit 18-70 + Sigma 70-300 i nie mogę narzekać na aparat. Czasem brakuje stabilizacji w kicie, a i Sigma nie grzeszy jakością autofokusa, ale zdjęcia wychodzą jasne, ostre.

 

Wiem, że to stare body i matryca tylko 6 Mpix, ale w PS spokojnie można interpolować do 11 Mpix bez utraty szczegółów (zaleta sporej matrycy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szcerze mowiac, to jeszcze nie znalazlem zastosowania, w ktorym te 3000x2000 byloby niewystarczajace ;)

 

Tez mam D70s i bardzo go sobie chwale, tyle, ze przesiadlem sie na Nikkora 18-200 VR (wczesniej kit 18-70, obecnie na sprzedaz, oraz Nikon 70-300 G, obecnie w szafie na jakies specjalne okazje, kiedy bede potrzebowal tych dodatkowych 100mm ;) ).

Pewnie, spacer-zoom i w ogole, ale jednak stabilizacja i duzy zakres ogniskowych dostepnych "od reki" jest IMHO bardzo duza wygoda. Bardzo mi sie komfortowo foci tym obiektywem, a ze jeszcze ma ta przyjemna wlasciwosc, ze ostrzy od 45cm (od plaszczyzny matrycy, wiec przy max ogniskowej wychodzi ok. 20cm od frontu obiektywu) w calym zakresie ogniskowych, wiec i jakiegos makro mozna probowac.

Wbrew obiegowym opiniom nie wyjezdza mi sam pod wlasnym ciezarem, nawet skierowany pionowo w dol. Moze to kwestia tego, ze jest nowy, ale po cichu licze, ze tak zostanie ;)

 

Co do samego body - glowna bolaczka jest IMHO maly wizjer, poza tym nie mam mu specjalnie nic do zarzucenia. No, jeszcze informacja o aktualnie ustawionym iso by sie w wizjerze przydala, albo przynajmniej na pomocniczym LCD. ;) Tak to body solidne, dobrze lezy w lapie, ergonomicznie rozplanowane (jak to Nikon ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Canon jest świetnym systemem obok Nikona, duży wybór szkieł w normalnych cenach, sporo używanych.

Co do otoczenia, u mnie w pracy jest kilka osób które pracowały wcześniej jako fotoreporterzy i zgadnij jakie lustrzanki mają :)?

 

 

.....tak, Canon oczywiście :), jedna osoba ma Nikona i to wszystko. Bo to dla mnie dwie najlepsze firmy na Polskim rynku.

A oba dostają w plecy od Pentaxa, który ma również wielki wybór obiektywów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oba dostają w plecy od Pentaxa, który ma również wielki wybór obiektywów...

?! Zastanów się człowieku zanim cokolwiek napiszesz. Nikon i Canon dostają w plecy od Pentaxa ? :lol: Pokaż mi gdzie Pentax ma odpowiednik D3 i 1DsMkIII ? :lol: Gdzie Full Frame ? gdzie 40/50 pól AF ? Gdzie (w miarę czyste) ISO 25600 ? No weź nie rozśmieszaj. 

 

Pozatym, szkieł ma o wiele mniej niż N i C. ;)

 

 

EDIT : I niby TO ma konkurować z N i C ? :lol: D90 i 50D wciągają go nosem (poza uszczelkami). Nie mówiąc o wyższych modelach (D300,D700,D3,5D,1D,1Ds). Heh...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?! Zastanów się człowieku zanim cokolwiek napiszesz. Nikon i Canon dostają w plecy od Pentaxa ? :lol: Pokaż mi gdzie Pentax ma odpowiednik D3 i 1DsMkIII ? :lol: Gdzie Full Frame ? gdzie 40/50 pól AF ? Gdzie (w miarę czyste) ISO 25600 ? No weź nie rozśmieszaj.

 

Pozatym, szkieł ma o wiele mniej niż N i C. ;)

 

 

EDIT : I niby TO ma konkurować z N i C ? :lol: D90 i 50D wciągają go nosem (poza uszczelkami). Nie mówiąc o wyższych modelach (D300,D700,D3,5D,1D,1Ds). Heh...

Maciek po co się kłócisz przecież dostają i tyle ;P niektórzy po prostu kochają zaklinać rzeczywistość ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne porównanie... Pentax K200D za 2k zł z Nikonem za 13k...

Na tej samej półce cenowej Pentax jest lepszy i nie ma o czy mówić.

W jakości zdjęć zawsze wygrywa testy porównawcze z aparatami:

Canon 350D; 400D;

Nikon D40;

Sony A100, 200, 300.

O Olympusie nie wspomne.

 

Porównywalny jest z: Dinonem D40x, D60, Samsungiem GX-10

 

Ok... Z tymi obiektywami przesadziłem, ale i tak każdy może znaleźć coś dla siebie, z resztą można w nim stosować obiektywy ze starszych systemów.

Ja osobiście używam dwóch: KITowy 18-55mm F3,5-5,8 AL oraz 50-200mm F4-5,8 ED i jest ok

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne porównanie... Pentax K200D za 2k zł z Nikonem za 13k...

Na tej samej półce cenowej Pentax jest lepszy i nie ma o czy mówić.

No to proszę o precyzję, bo tamto stwierdzenie było mocno kontrowersyjne. ;) (Mogło odnosić się zarówno dla tej samej "półki" jak i dla całego systemu). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory korzystałem z lumixa panasonika fz50 jestem z niego nawet zadowolony ale czas na perfekcyjne zdiecia idealne ,czesto wyjezdzam na wajkacje do cieplych krajow na codzien mam tez piekne okolice robie krajobrazy makro imprezy portrety w sumie wszysko i chcialbym alustrzanke ktora by robila super zdiecia prosze pomozcie bo sam nie znam sie na tyle zeby sobie dobrac a chce kupic i juz nie zmieniac miec wypasiony aparat chce wydac tak do 20000tys

Edytowane przez gerda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...