Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

...chce kupic i juz nie zmieniac miec wypasiony aparat chce wydac tak do 20000tys

 

5d + 24-70L f2.8 + 70-200L f2.8 + szklo do makro + fish-eye + normalne szerokokatne szkielko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gerda trochę dołożysz i coś na początek będziesz miał http://www.allegro.pl/item428830098_hassel...39_digital.html

 

a tak na poważnie to warto poczekać do photokiny i zobaczyć co tam canon i nikon wysmaży nowego a potem zainwestować przede wszystkim w szkła i jakąś puszkę do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowaną puszkę, kilka jak najjaśniejszych szkieł w zakresach jakie potrzebujesz i jakieś akcesoria.

Czy zdjęcia będą świetne zależy od fotografa, nie od sprzętu. (co prawda im jaśniejsze szkło tym lepszy efekt, ale aparatem za 5k PLN z odpowiednimi umiejętnościami można zrobić o wiele lepsze zdjęcia niż aparatem za 20k PLN i brakiem umiejętności ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekać do photokiny i zobaczyć co tam canon i nikon wysmaży nowego a potem zainwestować przede wszystkim w szkła i jakąś puszkę do nich.

Mam pogrubić, czy wystarczająco widoczne ? :) 

 

Swoją drogą, kup albo następcę Canona 5D albo Nikona D700. Do tego zbieraj szkła. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pisałam już wcześniej że planuję zakup lustra cyfrowego. Ale przyznam się szczerze, że długo się zastanawiałam co wybrać. Chodziłam po sklepach, oglądałam różne modele. Wczoraj zdecydowałam się jednak ostatecznie na zakup A350, wspaniale trzyma mi się ją w dłoniach. Mam nadzieje że będę zadowolona. Muszę teraz opanować te wszystkie funkcje. Troszkę tego jest ale myślę że dam rade. W razie wątpliwości zgłoszę się do was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pisałam już wcześniej że planuję zakup lustra cyfrowego. Ale przyznam się szczerze, że długo się zastanawiałam co wybrać. Chodziłam po sklepach, oglądałam różne modele. Wczoraj zdecydowałam się jednak ostatecznie na zakup A350, wspaniale trzyma mi się ją w dłoniach. Mam nadzieje że będę zadowolona. Muszę teraz opanować te wszystkie funkcje. Troszkę tego jest ale myślę że dam rade. W razie wątpliwości zgłoszę się do was o pomoc.

 

polecialas na marketingow kit... ehhh, a tyle ciekawszych opcji jest na rynku - chocby k200d, k20d, 40d - niekiedy warto dolozyc grosza.

 

udanego uzytkowania i fajnych fotek, choc sony to straszna tandeta jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iWwona. Nie żebym był czarnowidzem, ale sprawdź w sklepie czy możesz zwrócić Soniacza (teoretycznie jakiś tam czas po zakupie powinni bez gadania przyjąć), a następnie przemyśl swój wybór ponownie. No chyba, że NAPRAWDĘ chcesz Sony. To cofam wypowiedź.

Rynek jest naprawdę bogaty w wiele ciekawszych opcji, jak już napisał Mazzzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecialas na marketingow kit... ehhh, a tyle ciekawszych opcji jest na rynku - chocby k200d, k20d, 40d - niekiedy warto dolozyc grosza.

 

udanego uzytkowania i fajnych fotek, choc sony to straszna tandeta jak dla mnie.

Podpisuje sie pod ta opinia. Sony kupilbym tylko z pistoletem przy glowie, sam raczej wybralbym Pentaxa gdyby nie okazja na Nikona jaka mi sie trafila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda lustro mam dopiero od paru dni. Także za wiele jeszcze powiedzieć nie mogę. Bo dopiero przyswajam wiedzę w tej dziedzinie. Ale jak do tej pory to jestem zadowolona. Bardzo mi się podoba ten Live View, fajna sprawa. Jeszcze sporo funkcji mam do opanowania, ale jak to powiadają "na wszystko trzeba czasu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było pierwszą rzeczą. Na początku interesowało mnie to jak leży w dłoni, dostęp do niezbędnych przycisków i wiele innych rzeczy. Lustro mam dopiero od kilku dni więc dopiero uczę się całej obsługi i wspomniałam przy okazji że LV to dla mnie fajna funkcja. Nie widzę w tym nic złego że wyrażam swoje odczucia, które odniosłam zaledwie po kilku dniach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem, jeśli będziesz oczywiście miała okazję poznać inne lustra, wysoce prawdopodobne jest, że zmienisz zadanie co do "fajności" luster Sony. Liderem to oni w tej dziedzinie nie są ;/ Oczywiście może też być tak, że nie będziesz mieć porównania i będziesz nadal tkwić w wierze, że marketingowcy mówią prawdę.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iWwona niezły wybór, o ile sprzęt Ci "leży" to możesz być zadowolona, napewno nie odbiega jakością od systemów Nikona i Canona za podobną cenę.

Musisz tylko znaleźć dobre szkło do tego, jakaś minolta napewno się nada :). Pamiętaj że twoje umiejętności są najważniejsze w tym wszystkim, później optyka, a na końcu "puszka".

Moim skromnym zdaniem w kobiecych dłoniach najlepiej leży nieduży i niedrogi aparat e510-e520 lub e410-e420 olka i do tego jakieś dobre szkło np. zuiko 12-60 swd, za trochę ponad 3 k masz sprzęt który w innych systemach jest nieosiągalny za takie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić lustro i pierwsza rzecz jaka nam sie podoba to LiveView - O mój Boże, do czego to doszło :)

A dlaczego nie ?

Kupiłem 450D też ma Live View (do tej pory używałem i nadal używam S6500fd) i muszę stwierdzić, że funkcja przydaje się.

Ale nie z powodu jak wielu myśli robienie zdjęć patrząc na wyświetlacz, tylko dlatego że mam możliwość podglądu histogramu przed zrobieniem zdjęcia i na jego podstawie dokonać korekty ekspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazcie jej kupowac odrazu szkieł i innych pierdół bo przeciez to ma byc aparat do robienia zdjec a nie aparat do robienia ZDJĘĆ. Najpierw niech sama poczują taka potrzebe kupowania szkiełek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, najpierw niech po prostu robi zdjęcia, uczy się, a potem zadecyduje, czy chce ładować w to dalszą kasę i ewentualnie dokupi sobie kolejne szkła, lampy, filtry, etc. Nie każdy łapie bakcyla przecież ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iWwona niezły wybór, o ile sprzęt Ci "leży" to możesz być zadowolona, napewno nie odbiega jakością od systemów Nikona i Canona za podobną cenę.

Tak jak już wspominałam bardzo dobrze trzyma mi się A350, a to przecież bardzo istotne. Myślę też, że na początku nie mam co zmieniać szkieł. Muszę najpierw oswoić się ze sprzętem, poznać wszystkie techniki a na to trzeba czasu. Ale jestem dobrej myśli i powiem szczerze, że z każdym dniem bardziej mi się to wszystko podoba :)

 

A tak z ciekawości zapytam jeszcze, co Wam sprawiało największą trudność na samym początku?

Jeśli można wiedzieć oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wspominałam bardzo dobrze trzyma mi się A350, a to przecież bardzo istotne. Myślę też, że na początku nie mam co zmieniać szkieł. Muszę najpierw oswoić się ze sprzętem, poznać wszystkie techniki a na to trzeba czasu. Ale jestem dobrej myśli i powiem szczerze, że z każdym dniem bardziej mi się to wszystko podoba :)

 

A tak z ciekawości zapytam jeszcze, co Wam sprawiało największą trudność na samym początku?

Jeśli można wiedzieć oczywiście.

Trzęsące łapy nawet na 1/60s.

Teraz już robie nieporuszone na 1/30s ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzęsące łapy nawet na 1/60s.

Teraz już robie nieporuszone na 1/30s ;>

 

Po paru latach powinieneś dojść do 1/5s :D 

 

BTW, ktoś tu miał dużą kasę do zagospodarowania... proponuję Canona 5D Mark II . :) 8000zł i do tego szkła, będzie czym się zadowalać. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzęsące łapy nawet na 1/60s.

Teraz już robie nieporuszone na 1/30s ;>

1. Czasem zapominam sprawdzic wskazania 'drabinki' EV ktora jest w porownaniu z moim poprzednim aparatem niemal niewidoczna i wychodza mi przepalone lub niedoswietlone foty. W poprzednim aparacie obraz w wizjerze byl za ciemny lub zbyt jasny co mi zawsze przypominalo o korekcie parametrow ekspozycji w oparciu o wskazania EV.

2. Mnogosc opcji w porownaniu nawet z zaawansowana malpka ktorej wczesniej uzywalem (FZ30).

3. Czasem zle ocenie czas potrzebny do zrobienia zdjecia - przy panoramowaniu na wyscigach zrobilem sporo zdjec pustego asfaltu lub poobcinane auta.

 

Poklosie mojego drugiego wypadu z nowym aparatem (wyscigi o ktorych wspominalem):

http://flickr.com/photos/hansik69/sets/72157607304802340/

Jedna z fotek byla przepalona ale korygowalem to programowo - ciekawe kto sie zorientuje ktora to byla fota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeżywam totalny kryzys :( zastanawiam się czy ja tak naprawdę dobrze zrobiłam kupując lustro, tyle jest tam tych wszystkich funkcji a ja zupełnie tego nie ogarniam. Już mi się w głowie miesza od tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj, nikt kto nie mial wczesniej lustra nie ogarnia tego aparatu w dwa dni, te wszystkie przeslony, punkty, glebie ostrosci i czasy naswietlania o ktorych cos tam sie uslyszalo w cyfrowkach nic nie daja, bo w cyfrowkach to one istnieja tylko na potrzeby specyfikacji na pudelku, rob zdjecia, eksperymentuj z ustawieniami - w lustrze jak cos przestawisz to zobaczysz to na zdjeciu, w ten sposob latwiej to wszystko sie utrwala, jak czegos nie wiesz to pytaj na forum, albo googluj, bedzie dobrze :) a przede wszystkim poczytaj instrukcje! ;)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek zadowalajace efekty daje tryb P - z reguly rozsadnie dobiera parametry. To do zdjec na szybko. A jak masz czas, to eksperymentuj z manualem.

Początkowo zalecany tryb P potem Av no i na końcu M. Może warto zapytać taty/dziadka ? Na pewno któyś robił fotki i kiedyś nie było innej opcji niż manual a fotki jakoś wychodziły. :D 

 

P.S. Tylko nie daj się wciągnąć w bajki, że robi się zwykle na ISO 100, skrajnie na 200 a w naprawdę ekstremalnych przypadkach 400 (tak jak to się kiedyś błony używało ;P ). Masz ISO 1600 (3200?) i korzystaj z tego w pełni :) sama zobaczysz czym sie różni ISO 100 od ISO 1600 na każdej fotce. ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeżywam totalny kryzys :( zastanawiam się czy ja tak naprawdę dobrze zrobiłam kupując lustro, tyle jest tam tych wszystkich funkcji a ja zupełnie tego nie ogarniam. Już mi się w głowie miesza od tego wszystkiego.

Spokojnie i tak lustro na trybie auto robi lepsze fotki niz dobre super zoomy/kompakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeżywam totalny kryzys :( zastanawiam się czy ja tak naprawdę dobrze zrobiłam kupując lustro, tyle jest tam tych wszystkich funkcji a ja zupełnie tego nie ogarniam. Już mi się w głowie miesza od tego wszystkiego.

Nic sie nie martw, jak zaczynalem przygode z FZ30 tez bylem kompletnie zielony - wczesniej uzywalem jednorazowek kodaka, tez mialem dokladnie te same dylematy najpierw pstrykalem w trybie auto pozniej stopniowo przechodzilem na manual. Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...