Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to faktycznie d 80 jest zarazie niedostępny albo ma chore ceny. Poczekam do lipca możne będą jakieś promocje :D we wrześniu się wybieram do portugali. I tam go bee pewnie dogłębniej testował :D. Aparat się cieszy sporym wzięciem testowałem w warszawie w sklepie, bo w Białymstoku już jest niedostępny zarówno w mm jak i innych sklepach :P.

body za 3 k można już wyrwać :D Obiektywy może dostane od starego nikona na klisze :P tylko czy będą odpowiednie do tego aparatu :D( ogniskowa i tp:D) zobaczymy pożyjemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak- producenci ceny z d. wzięli chyba... Moją 40D rok z hakiem kupiłem za tyle samo co kosztuje teraz... Nikon też zaszalał cenowo.

Przykładem jest 469zł za Canonowską EF 50mm F1.8... Cena straszna- bo w zeszłym roku widziałem ten sam obiektyw za 299zł w tym samym miejscu.

 

 

Aale...

Prosciutko z Targów Fotograficznych w Łodzi dotarły do mnie nieoficjalne acz pewne informacje o obniżkach takich- jakie były podwyżki, czyli 10-30%. ;]

 

Więc... Z każdym zakupem radzę wstrzymać się do połowy czerwca-początku lipca(sprzedawcy będą pchnąć po starych cenach...), bo po co kupować coś gorszego, a później pluć sobie w brodę, że mogłem zaczekać. Drożej nie będzie! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nowke samo body do 2000zl co wziac?

ogladalem nikona d60 i pentaxa tego taniego i w sumie nikon sie mnie bardziej hmm podoba?

za pentaxem przemawia wieksza dostepnosc uzywanych obiektywow :)

a i wazna sprawa...ma byc nowka.

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy wybór używanych obiektywów? Zwróć uwagę, że nie każde analogowe szkło będzie się dobrze sprawdzać w cyfrze... No i poronione ceny...

 

Z tych dwóch nie brał bym żadnego, tylko jak już napisałem- poczekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhehe sa dwa aspelty ktore na to nie pozwalaja:

raty 0% ktore sa do konca miesiaca (tu dalbym rade jakos przezyc normalne procenty)

wyjazd na ktory potrzebuje aparat a tego odlozyc nie moge ;)

i tak ochlonolem bo chcialem wczoraj z marszu kupowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nowke samo body do 2000zl co wziac?

ogladalem nikona d60 i pentaxa tego taniego i w sumie nikon sie mnie bardziej hmm podoba?

za pentaxem przemawia wieksza dostepnosc uzywanych obiektywow :)

a i wazna sprawa...ma byc nowka.

Mam takie samo pytanie. Wiem, że do końca czerwca muszę kupić lustrzankę, bo na początku lipca wyjeżdżam na wakacje. I teraz pojawia się moje pytanie: na korpus + obiektyw zamierzam przeznaczyć max 2.4k zł. Nie wiem na co lepiej się decydować, D60, jakiś Pentax czy może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili taniego (<2K) z jasnym i ostrym obiektywem (popularne kity odpadają) ? Myślę nad Nikon D60 + Nikon AF 50 f/1.8D ... tylko czy będzie działał tu AF (niektóre potrzebują "śruby" której D60 nie ma) ... i czy będzie stabilizacja antywstrząsowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie stabilizacji, ktora w Nikonie i Canonie jest w obiektywach, a nie w body (zreszta po co, z takim swiatlem i ogniskowa? ;) ), a 50/1.8D nie bedzie mial AF, bo jest napedzany wlasnie srubokretem. Zeby miec AF z D60, to 50/1.4G AF-S (ale to drogie szklo), albo 35/1.8G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie stabilizacji, ktora w Nikonie i Canonie jest w obiektywach, a nie w body (zreszta po co, z takim swiatlem i ogniskowa? ;) ), a 50/1.8D nie bedzie mial AF, bo jest napedzany wlasnie srubokretem. Zeby miec AF z D60, to 50/1.4G AF-S (ale to drogie szklo), albo 35/1.8G.

Dzięki za rozjaśnienie ... czyli z tym 35/1.8G byłoby ponad 2K lekko ( http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/478148 )

 

... a ceny obecnie określiłbyś jako znacznie zawyżone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie ... czyli z tym 35/1.8G byłoby ponad 2K lekko ( http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/478148 )

 

... a ceny obecnie określiłbyś jako znacznie zawyżone ?

Wydaje mi sie, ze 1.4k za body D60 jest ok. Tak samo, jak 830zl za 35/1.8.

 

@westsajd - jak sie uda trafic, to czemu nie? Tyle, ze ceny D80 osiagnely ostatnio bardzo dziwny, zupelnie nieuzasadniony, poziom.

 

Najlepszy jest ten pacjent: http://allegro.pl/item614505248_nikon_d80_...ratisy_bcm.html :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe stwierdzenie. 

 

Dla aparatów z matrycą ~ 23x16mm może i tak, ale nie uogólniaj do cyfrówek ... 

Co wyczytałem to napisałem (źródło - forum Nikon ). Mowa była o standardowych lustrzankach cyfrowych typu Nikon D60 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sciales zakrety ;)

 

Obiektyw o ogniskowej ok. 50mm jest uwazany za tzw. obiektyw standardowy na pelnej klatce - ma pole widzenia podobne do ludzkiego wzroku.

Przy matrycy APS-C kat widzenia sie zmienia, w Nikonie mnoznik jest x1.5 (czyli dany obiektyw na APS-C ma pole widzenia jak obiektyw o 1.5x wiekszej ogniskowej na FF), wiec z 50mm "robi sie" 75mm, zas obiektywem standardowym staje sie 30-35mm.

 

Co do uniwersalnosci - pewnie 35 bedzie bardziej uniwersalne, bo bedzie troche szerzej. 50-tka w pomieszczeniach bedzie dosc ciasna, za to lepiej nadaje sie do portretu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sciales zakrety ;)

 

Obiektyw o ogniskowej ok. 50mm jest uwazany za tzw. obiektyw standardowy na pelnej klatce - ma pole widzenia podobne do ludzkiego wzroku.

Przy matrycy APS-C kat widzenia sie zmienia, w Nikonie mnoznik jest x1.5 (czyli dany obiektyw na APS-C ma pole widzenia jak obiektyw o 1.5x wiekszej ogniskowej na FF), wiec z 50mm "robi sie" 75mm, zas obiektywem standardowym staje sie 30-35mm.

 

Co do uniwersalnosci - pewnie 35 bedzie bardziej uniwersalne, bo bedzie troche szerzej. 50-tka w pomieszczeniach bedzie dosc ciasna, za to lepiej nadaje sie do portretu...

Tak trochę faktycznie ściąłem :wink: - ale natknąłem się na to co teraz napisałeś ("mnożniki" przy cyfrówkach wzgl. analogowych, pole widzenia). Głównie o to mi chodziło (by nie było za ciasno przy foceniu na mniejszy dystans (w domu) ... a jakoś niezwykle szeroko też bym nie chciał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, najbardziej uniwersalne na APS-C/DX to są te zoomiki np 18-135, czyli spacerniaki- tylko mają tą wadę, że są ciemne (3.5-5.6). ;)

 

A do portretu na aps "wystarczy" solidne 30mm @ 1.4-2.8 dające relatywnie małą GO ;)

 

Ja mam np. 50tkę i naprawde nieczęsto ją używam... Wolę podpiąć 50-150, która jest naprawde rewalacyjnym portretowym zoomem- a za taką cenę jaką kupiłem (1700zł)- niczego lepszego bym nie miał. ;)

 

Za to najbardziej na cropie brakowało mi szerokiego kątu- ale moje pragnienie się spełniło i jest "f pytę"- więcej nie potrzebuję do szczęścia. ;)

 

 

PS. O uniwersalności szkieł zapomnieliśmy o jeszcze jednej rzeczy- człowieku, który tworzy kompozycję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę podpiąć 50-150, która jest naprawde rewalacyjnym portretowym zoomem

A nie masz wrażenia, że jednak "to nie to" co stałoogniskowce ? ;) Ja ciągle się na tym łapie, że zoomy są fajne, uniwersalne i w ogóle, ale obrazek (zwłaszcza portret) to juz jakoś nie tego. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo robiłem na 50mm f2 i byłem za stałkami, i w sumie... Dalej jestem. Np. dałbym się pokroić za 50 1.4/85 1.2/135 2 @ FF. ;]

Ale i nie wachałbym się podpiąć 70-200 f2.8 ;)

 

 

W załączniku jest portret robiony tą Sigmą, bokeh jest b. miły, ostrość też ;) Jestem za zoomami. ;)

post-1470-1240930168_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...