Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

elo elo, mam problem, bo ceny ostatnio podskoczyły, a przymierzałem się do 400d + kit narazie. cena poszła o 700zł w góre i stoje przed dylematem:

 

400D 2,5k

450D 2.3k

1000D 1.9k

K200D 1.8k

 

co polecacie? wszystkie w/w ceny to body + kit 18-55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ceny znowu poszły w górę. Ale już niedługo niedługo.

 

Z tych wszystkich które były przedstawione, najrozsądniej było by poczekać aż stanieje N 5000 i Canon 500D- obie konstrukcje mają w sobie ciekawe rozwiązania, i nawet, jeżeli powiecie, że filmy HD są do doopy w lustrze, zmienicie pogląd na sprawę jak tylko coś nakręcicie. O, taka o głębia ostrości, kolory i jakość obrazu! ^^

 

 

 

Pytanie do MaciejaCi.- jak wygląda rozpiętość tonalna 5D w porównaniu do 20D? Zastanawiam się nad dokupieniem body 5D, albo zmianą na 5D M2 w najbliższym czasie... Ale brakuje narazie pieniążków, więc tylko pytam. ;)

 

PS. Większa wersja:

Dołączona grafika

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do MaciejaCi.- jak wygląda rozpiętość tonalna 5D w porównaniu do 20D? Zastanawiam się nad dokupieniem body 5D, albo zmianą na 5D M2 w najbliższym czasie... Ale brakuje narazie pieniążków, więc tylko pytam. ;)

 

PS. Większa wersja:

 

Różnica ? Kosmos. :) W tygodniu jak będzie słoneczna pogoda to cyknę foty jednym i drugim i Ci podeśle RAWy, sam ocenisz. Uważam, że jak pojawi się tylko możliwość, wsysaj 5D i niekoniecznie tylko ze względu na rozpiętość... To już poprostu inny obraz. ;) 

 

Dzięki za większą wersję, super wygląda. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność robić kiedyś 5D, jeszcze jak miałem 350D- wtedy różnica była kolosalna.

 

Ale od kiedy mam 40D, jak patrzyłem na zdjęcia z tego i z tego- jakość jest podobna. Co nie zmienia faktu, że 50mm to 50mm, a nie scięte do 75. ;)

 

Aż przykręcę moją 50mm Sigmy do EOS300 i zobaczymy, co potrafi. ;]

 

 

Bo gdybym chciał się na 5d przerzucić- prawie cała moja AF szklarnia idzie pod młotek... Poza tym- raczej siedzę w reportażu, gdzie 5D się nie sprawdza naj-naj... Więc poprostu popoluję na jakiegoś do 3tyś i będę miał kul-body do portretów/studia/nocnych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdybym chciał się na 5d przerzucić- prawie cała moja AF szklarnia idzie pod młotek... Poza tym- raczej siedzę w reportażu, gdzie 5D się nie sprawdza naj-naj... Więc poprostu popoluję na jakiegoś do 3tyś i będę miał kul-body do portretów/studia/nocnych. ;)

No fakt, 40D AF'em bije na głowę 5D :) ehh ten Canon... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bije 5d m2 ;) Ma te 6kl/s, jest szybki, dobrze generuje obraz... W sumie- nie zmienił bym go na nic wolniejszego.

 

I dlatego prędzej sobie poprostu poczekam, aż 5D pójdzie jeszcze w dół, i kupię używkę. :wink:

Albo wesja hardkorowa- kupię 5D mk2 i będzie stał na półce przez 3/4 czasu, bo głównie reportażuję.

 

Chociaż... Cieekawę, czy można by wrzucić skrypt/akcję do photoshopa, żeby przycinał zdjęcia, którę robię obiektywami aps-c. ;]

Takie przejściowe rozwiązanie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bije 5d m2 ;) Ma te 6kl/s, jest szybki, dobrze generuje obraz... W sumie- nie zmienił bym go na nic wolniejszego.

 

I dlatego prędzej sobie poprostu poczekam, aż 5D pójdzie jeszcze w dół, i kupię używkę. :wink:

Albo wesja hardkorowa- kupię 5D mk2 i będzie stał na półce przez 3/4 czasu, bo głównie reportażuję.

 

Chociaż... Cieekawę, czy można by wrzucić skrypt/akcję do photoshopa, żeby przycinał zdjęcia, którę robię obiektywami aps-c. ;]

Takie przejściowe rozwiązanie. ;]

A nie myślałeś poprostu o 1D ? ;) Niedługo premiera Mark IV więc Mark III będzie w ostrej wyprzedaży. Wiem, że to nie to co 5D , ale już "oczko bliżej" w obrazowaniu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale od kiedy mam 40D, jak patrzyłem na zdjęcia z tego i z tego- jakość jest podobna. Co nie zmienia faktu, że 50mm to 50mm, a nie scięte do 75.

To trzeba 30/35mm zanabyc i klopot z glowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30/35 i tak nie da tego efektu. ;] Poza tym- mam tammiego 17-50, który nie odbiega jakością od stałek. ;]

 

APS-H- też są problemy ze szkłami... Poza tym- 1d m3 nie zejdzie z ceny poniżej 5d m2. A jak podejdzie w okolice tej ceny- poprostu zniknie z rynku. Rynek serii jednocyfrowej jest stosunkowo niewielki, więc sprzedawcy nie mają po co schodzić z ceny- puszczą 2-3 leżaki za 9 koła i wprowadzą od razu nowego m4 po cenie wyższej niż startowa m3 ;]

Ja tak czatowałem na 5tkę, i co? W tydzień znikły, albo były w cenie -1-1,5tyś od marka II. Zeszły wszystkie- ceny II poszły w górę. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapasowe body 350d, które ma nawalone te 20kilka tyś. Kumpel ma 50tyś+, i jeszcze trzyma.

Odwzorowuje dobrze kolory. Pomimo wad jest dobre.

 

Niech jeszcze ktoś się wypowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak w sobote kupilem wlasnie 350D z kitem, dodatkowym aku, karta i wszystkim co bylo w zestawie za 800zl. Niecale 5k fotek. Nie wiem ile kosztuje grip, ale wyglada w miare sensownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie okręcam się koło 350D, bo ceny Nikonów m.in D40 poszły ostro w góre -.-

Taka ciekawostka: 3281332[/snapback]

Roboty nawaliły...
W takim razie kupujący się nauczy że robotów nie należy używać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka - czy opłaca się brać 350D z przebiegiem 30k + kit, grip, karty, aku, ład. za 900zł ?

Do ceny 1 tys. zł używany 350D jest jedną z najlepszych propozycji ;) Wiele testów i artykułów pokazało, że bardzo dobrze wypada w kategorii ceny adekwatnej do jakości. Ja bym brał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklarnia APS-C da obraz na APS-H?

Da obraz, pod warunkiem, że przerobisz EF-S'y , a mianowicie odetniesz tylnią część, w necie jest kilka poradników "how to". W innym przypadku lustro zawadzi o obiektyw. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko przy okazji.

Mam 350d + 17-85 IS USM+ 430EX.

jak sprawdzić jaki aparat ma przebieg? jest to gdzieś w opcjach?

Robię zdjecia całkowicie amatorsko. Moje wymagania jednak rosną.

Z tego co wyczytałem to 40D właściwie załatwia sprawę.

Czy rzeczywiście odczuję różnicę?

Czy ma ktoś może próbki zdjęć zrobione 350D/40D/50D? Chodzi mi o te same warunki.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canony amatorskie/semi-pro nie posiadają ogólnie odczytywalnego licznika klapnięć, niemniej można to zrobić przy aparatach opartych o D!GIC 3- czyli 450/40D, w tym celu potrzeba programu Canon Utilities (z płyty albo torrenta- w przypadku jej zaginięcia [miałem taki przypadek, płyta z 350D uległa zagładzie i nie mogłem użyć tego programu pomimo posiadania oryginalnego nośnika...]) + przegooglowaniu neta w poszukiwaniu programu 40dshuttercounter czy jakoś tak, zczytuje klapnięcia.

 

Niższe wersje trzeba nieść do serwisu.

 

Jacekcz- sample zrobię w ciągu tygodnia-dwóch, dobrze? Bo moją 350d pożyczyłem.

A czy odczujesz różnicę?

 

Gigantyczną. Nie będę się rozpisywał co jest innego, ale AF jest świetny, wreszcie coś widać w wizjerze, mniejsze szumy i lepsze wykonanie. I pierwsza różnica jaka się rzuca w oczy, to przeście z 3fps na blisko 7. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ten OPANDA niebardzo chce mi to pokazać.

Próbowałem też Irfanview z plug-inem do exif. 

Znalazłem jeszcze PhotoME. też nic.

A jak obiektyw będzie sobie radził z 40D? Lampa chyba też będzie OK.

dzięki ale chyba w ciągu 2 tygodni to ja coś kupię. jak nie kupię to poproszę na PW o sample.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka pilka. Dosc uniwersalnego aparaciku i obiektywu. Glownie zdjecia krajobrazowe, czasami makro, no i wiadomo jakies imprezkowe.

Do wydania 2500-3300.

Sprzet nowy, bo i tak pewnie wezme na raty.

Chce go zabrac na wyjazd i z gotowka sie nie wyrobie

Zostalo mi 6 dni, wiec dobrze jakby wszystko mozna bylo zakupic w jednym sklepie (body, obiektyw, filtry, karta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...