Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy w stwierdzeniu cyt. "CCD się chowa" jest mowa o ISO?  ...nie ma, a ty piszesz tylko o iso, a te pozostałe wady to jakie?

Naprawdę tak ciężko użyć google ? Wady CCD to mniej więcej :

-droższy koszt produkcji,

-większy pobór mocy,

-większe grzanie (tu w efekcie szumy) 

-wolniejszy odczyt (matryca musi się "zaciemnić")

 

Jest jeszcze kilka mniej znaczących, nie mniej jednak ma też swoje zalety, ale tutaj to już polecam www.google.pl . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Costi , dzięki za uwagi :) To może lepiej zainwestować w halogeny i popracować nad dobrym oświetleniem , rajt?

 

No i lustrzanki nie przemawiają do mnie ze względu braku nagrywania flmów a te czasem ( nawet kiepskiej jakości ) się po prostu przydają

Ja wiem, czy halogeny - ja uzywam reflektorow na statywach kupionych w Obi po 50zl sztuka ;) Do tego namiot bezcieniowy (albo jak nie mam pod reka, to biale przescieradlo + krzeslo - fotka tego "wynalazku" jest w temacie o namiotach).

 

Co do drugiej czesci wypowiedzi - sa juz lustrzanki, co kreca filmy, i to nawet w HD ;) Musialbys po prostu zainwestowac w jakis nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka: mam do kupienia w fajnej cenie Olka E-410 z kitowym obiektywem. Czy dla mnie (pierwszy kontakt z lustrem i ogólnie z szeroko pojętą fotografią) aparat nie będzie sprawiał kłopotów ? Planuje robić dużo zdjęć motoryzacyjnych (nawet pojazdów w ruchu). A więc czy aparacik ma potencjał ? Domyślam się że kitowy obiektyw zuiko 14-42mm nie powoli mi wykorzystać w 100% możliwości aparatu (zwłaszcza przy zdjęciach jakie mam zamiar robić), więc jaki obiektyw w miarę fajnej cenie (adekwatnej do wartości aparatu) musiał bym zakupić ?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Podrawiam

rafwlkp

 

EDIT: chciałbym dodać również, że nie jestem majętnym szlachcicem czy też synem szejka naftowego, więc każdy PLN się dla mnie liczy ;) A może jednak zaoszczędzić i kupić na początek hybrydkę ?

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeroki kąt nada ci się co najwyżej do robienia dość fajnych fot samochodów, ale stojących. Chyba że wypadek ci nie straszny i chcesz fotografować z pół metra ;>

 

Najlepiej do tego celu nada się obiektyw o średnim zakresie ogniskowych, jak ten 40-150. Jest tani, ale także dosyć ciemny. Z tele możesz często nie mieścić się w kadrze, ale rozważ go, jeżeli będziesz siedział na trybunach.

 

edit. Kiedy docenisz możliwości lustrzanki, jak optyczny wizjer czy to, jak dużo można ze zdjęcia wycisnąć przy foceniu RAWami, to nigdy nie wrócisz do zwykłych cyfrówek.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tani

Mamy inne pojęcie 'taniości'... Obiektyw droższy od samego aparatu to (dla mnie) lekka przesada. Na razie szukam jakiejś lustrzanki do nauki obchodzenia się z nimi. Budżet ~1000PLN'ów najlepiej z kitowym obiektywem. Lepsze szkło dokupię w późniejszym terminie. A co powiecie nt Pentax'a K100D ? Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Cię troszkę pomęczę zzizzy. ;)

Co sądzisz o tym Olku ? Będzie odpowiedni na 'dobry początek' ? To chyba jedyna propozycja (nie licząc Sony Alfa 100/200, ale tego shitu nie mam zamiaru kupować) jaka mieści się w moim (niezwykle niskim) pułapie cenowym. Czy może pomyśleć nad tym Pentax'em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, służę pomocą. Przeczytaj sobie teścik Pentaksa: http://fotopolis.pl/index.php?n=5486

 

Na pewno jego zaletą jest stabilizacja w body i odpowiedni (męski) rozmiar. Ponadto 11 pól autofokusa i 6 Mpix czyni z niego jakby połączenie D70s i D80 od Nikona. Szumy też przyzwoite, choć ISO 3200 to dla niego za dużo. Jeżeli masz okazję wziąć go za okazyjną cenę, to nie wahałbym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus ma meski rozmiar? O, a to nowosc... ;)

 

Sasiad ma Olka 410 i jest zadowolony, dla mnie ten aparat jest zaprzeczeniem ergonomii, ale ja jestem skazony przez Nikona :P

 

Ja bym sie powaznie zastanowil nad Pentaksem z nednego powodu - bardzo dobra wspolpraca ze starymi, manualnymi szklami. Pomiar swiatla, pomiar ostrosci, pulapka ostrosci - zyc, nie umierac. Jesli masz niski budzet, to takie stare szkla na M42, kosztujace grosze, pozwola Ci rozbudowac szklarnie niskim kosztem.

A i przy okazji nauka bedzie jak znalazl, bo chocby z recznym ustawianiem ostrosci bedziesz sie musial bardzo zaprzyjaznic. ;)

 

Najlepiej do tego celu nada się obiektyw o średnim zakresie ogniskowych, jak ten 40-150.

Jestes swiadom, ze Olympus ma cropa x2, wiec ten obiektyw to nie jest "sredni zakres", tylko ma kat widzenia odpowiadajacy 80-300 na pelnej klatce, a to juz zacne tele.

 

Mamy inne pojęcie 'taniości'... Obiektyw droższy od samego aparatu to (dla mnie) lekka przesada.

Przywyknij, szczegolnie jesli kupisz tanie body ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus ma meski rozmiar? O, a to nowosc... ;)

Jestes swiadom, ze Olympus ma cropa x2, wiec ten obiektyw to nie jest "sredni zakres", tylko ma kat widzenia odpowiadajacy 80-300 na pelnej klatce, a to juz zacne tele.

W obydwu przez Ciebie wymienionych przypadkach zzizzy mówił o Pentaxie, nie Olku. I dzięki wielkie za rzeczowe wyjaśnienie sprawy ;) Będzie trzeba na K100D polować. Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Jakoś zimą zastanawiałem się jaki aparat kupić, w grę wtedy wchodziły 450d, 40d i nikon d90. Niestety zastanawianie szło mi tak długo, że z ceny 1800 za 450d + kit zrobiło się 2800 :P a z d90 z 3000 zł za aparat plus kit 18-105vr zrobiło się 4200 ;). W międzyczasie sprzedałem s5 is i zostałem bez aparatu.

Ponieważ zaczynało mnie wkurzać ciągłe pożyczanie sprzętu dzisiaj stałem się posiadaczem eos 30d :).

Czytając recenzje, opinie doszedłem do wniosku że wolę sprawdzoną, bezawaryjną, stosunkowo tanią i solidną puchę zamiast plastikowej 450d i jak wynika z komentarzy na internecie awaryjnej 40d. d90 jest aktualnie poza moim zasięgiem finansowym, a i tak zawsze wolałem aparaty na c ;].

 

Teraz muszę dokupić szkła, myślę o canonowskim 50 1.8 II, i sigmie 17-70 2.8-4.5 na początek :).

 

Edit

 

Pierwsze szkła kupione - stałka canona 50 1.8 II i uniwersalny zoom sigmy 18-200 3.5-6.3 DC OS. Kupiłem go dlatego, że wypadł całkiem przyzwoicie w teście na optycznie.pl, i że cenę miał nieprzyzwoicie niską :D - właściciel był przekonany że to wersja bez stabilizacji i tak też ją wycenił, a nawet poniżej wartości rynkowej wersji bez stabilizacji (550 zł) ;], więc jestem zadowolony, bo o ile za body przepłaciłem powiedzmy jakieś 100-200 zł to na obiektywie zarobiłem dobre 600-700 :).

 

Czekam teraz aż wszystko dojdzie i się zabieram za focenie :)

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy ktos moglby mi doradzic czy zestaw canon 450d + obiektyw canon 55-250 to dobry wybor dla amatorki?

nie chce kupowac z kitowym obiektywem ale nie wiem ktory tak naprawde wybrac, bede wdzieczna za pomoc:)

Jak 55-250 ma byc jedynym szkłem to niezbyt, da to z cropem x1,6 88-400mm na pełnej klatce a to już jest konkretny teleobiektyw, warto dorzucic cos szerszego. Pozatym w tym 55-250 nie podoba mi sie plastikowy bagnet i wykonanie na poziomie KITa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamierzam kupić właśnie ten aparat, czy zda on egzamin dla początkującego fotografa ?

 

Pozdrawiam

 

Poniewaz zostaly scalone dwa topici, pozwole sobie uzupelnic, ze pytanie jest o Sony A330.

costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić właśnie ten aparat, czy zda on egzamin dla początkującego fotografa ?

Tak, zda egzamin. Jesli jednak fotografia wciagnie cie bardziej ograniczenia tego systemu beda mocno irytujace. Powaznie przemysl ta decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Myślę właśnie nad zakupem mojej pierwszej lustrzanki. Obecnie używam Sonego H7.

Mój tata postada zenita i mam do tego dużo dodatków typu obiektywy i lampy błyskowe itp.

Czy opłaca się kupować jakiegoś nikona do którego ewentualnie by pasowały te obiektywy?

Jak tak to jakie.

Obecnie myślałem o Nikonie D40 lub Nikonie D70s.

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zamiar uzywac starych obiektywow, to kup Pentaxa. Zapewnia najlepsza wspolprace ze starymi szklami - pomiar siwatla, pomiar ostrosci, pulapke ostrosci, automatyke przyslony...

 

W Nikonie sa z tym pewne klopoty, bo w dwucyfrowych modelach nie ma pomiaru swiatla, a we wszystkich jest problem z ostrzeniem na nieskonczonosc i trzeba kupowac przejsciowke z soczewka, ktora degraduje jakosc obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wezmę Pentaxa. Tylko jakiego??

Który byłby najlepszy do obiektywów od zenita??

Czy trzeba do nich kopować jakieś adaptery??

Zależy ile byś chciał przeznaczyć funduszy na aparat. Mogą to być Pentax k-m, k200d lub o klasę wyższy Samsung GX-20 (klon K20d). No chyba, że jeszcze taniej ma być, to coś używanego wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakaś różnica w jakości zdjęć w obiektywach które potrzebują adaptera?

Jak dobrze zrozumiałem, to pytasz się, jak jakość zdjęcia zależy od użytego obiektywu na M42? No to ta jakość zależy tylko od użytego obiektywu. Ale na prawdę wiele z nich pozwala na zrobienie bardzo dobrych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...