Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Canon 500d :) wadą przy kręceniu filmów jest jedynie to, że ma wbudowany mikrofon i nie ma wyjść na zewn mikrofon, dlatego też przy głośniejszych szkłach potrafi nagrać dźwięk obiektywu zarówno przy zmianie ogniskowej jak AF. Za to nagrywa filmiki w 30kl w rozdzielczości 1280 i 20 klatkach w rozdzielczości 1900. Żaden nikon w tej klasie amatorskich lustrzanek nie potrafi tego. Pisałem to w poprzednim swoim poście :) chyba nie przeczytałeś dokładnie.

 

Tutaj dwa example:

 

http://www.youtube.com/watch?v=rlZ3-L5Axcs

 

Oczywiście oglądać wyłącznie w HD.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Pisałem to w poprzednim swoim poście :) chyba nie przeczytałeś dokładnie.(...)

Czytałem czytałem i to dokładnie :wink: Może nie do końca wyjaśniłem, ale kręcenie filmów ma być dodatkiem, a głównie zależy na dobrej jakości zdjęć (niskie szumy etc.). Czy taki 500d będzie najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę cenę. Wiem, że 5d kosi wszystko, ale cena 2k funtów trochę przeraża :sad: I czy taki d90 będzie lepszy niż Canon? :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z filmami? Biorąc pod uwagę cenę (ponad £800) i brak możliwości nagrywania, hmm słabo. Opierając się o recce na dpreview body potrzebuję dość drogich szkieł, aby pokazać się z dobrej strony (nie wiem co to oznacza :unsure: ) . Ogólnie myślałem nad tym aparatem, ale wygląda to tak jakby wzięli d40 i wycisnęli z niego 15mpix (może przesada, ale imo lepiej mniej z lepszą jakością niż więcej kupy) :sad: Dlatego taki 40d byłby idealny, ale, no właśnie nieszczęsne filmy :sad: Czy nic innego niż ten Nikon (d90) się nie znajdzie?

 

Jak na razie nie planuję kupować, tylko robię "market research" i wychodzi na to, że Nikon najlepiej sobie radzi, ale zanim przyjdzie czas na jakieś konkretne ruchy trochę czasu minie. :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 50d nie powala, jak zresztą od czasu 20d wszystkie dwu-cyfrówki canona. Ot powolny ruch do przodu, poprawianie tego co pracowało źle, i reagowanie na ruchy konkurencji.

Dlatego do samych zdjęć zwykłemu wyjadaczowi chleba wystarczył by pewnie 20d/30d, komuś kto więcej bawi się w reporterkę czy fotografowanie sportu to 40d ze względu na lepszy AF, bo jeżeli chodzi o jakość obrazu to poza 2mpix więcej nic się nie poprawiło od czasów 20/30d, zresztą i te 2 mpixele więcej to z tego co w testach wychodzi jest sprawa dyskusyjna, bo fizycznie są, ale na zdjęciach jakoś tego nie widać. Pod względem szumów to nawet 20/30d wypada lepiej od 40d.

 

50d jedyne czym może normalnego fotografa skusić to format sRAW, gdzie zamiast 15 mpix zdjęć robi się 7mpix, ale za to z dużo mniejszymi szumami, większym zakresem tonalnym, a takie 7mpix jest wystarczające dla 95% fotografów amatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cenę, czy Ty sugerujesz, że D90 może się równać z 5D Mk2 ? ;)

nie no oczywiscie ;) ale jak widac na przytoczonym przykladzie nie zawsze to co z zalozenia jest lepsze, tez takie bedzie w konkretnym przypadku - kwestia wymagan i potrzeb.

swoja droga patrzac jak goscie podeszli do tematu i jaki osiagneli efekt, nie dam sobie wcisnac, ze nagrywanie filmow w przypadku d90 to porazka, jak wiekszosc sugeruje. oczywiscie zawsze moze byc lepiej ;)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje taniej lustrzanki na zastępstwo kompaktu Canon A610 znalazłem Sony Alpha A200 + DT 18-70 mm f/3.5-5.6 będzie to dobry wybór dla amatora, który korzystał do tej pory z takich kompaktów jak Canon A510, A590, A610, A720IS ? Szukam czegoś do max 1500zł z obiektywem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok, jest spory wybór tanich szkieł Minolty także możesz w miarę upływu czasu rozszerzyć szklarnię. Tak czy inaczej własne umiejętności są najważniejsze, a dopiero później sprzęt. Jeśli akceptujesz używane to zajrzyj na forum Minolty ( www.klubkm.pl) do działu ogłoszeń, bo ostatnio widziałem tam parę a200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies podobne ujecia zrobione 18-200 i 10-20 dla porownania? Ja mialem na wakacjach pozyczona Sigme 12-24 tez mi niezle pasowala ale zanim kupie szerokiego wole to dobrze przeanalizowac.

Co prawda nie z gor, ale prosze bardzo:

 

Nikkor 18-200VR @ 18mm:

DSC_8622_1.jpg

 

Sigma 10-20 @ 10mm:

DSC_8623_2.jpg

 

Zdjecia z reki, z tego samego miejsca, staralem sie trzymac aparat tak samo. Wszystkie dane w EXIF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kupiłem lustrzanki. Ciągle czytam, analizuję, macam. Obecnie zaciekawiły mnie trzy modele:

- Canon 1000d za 1999zł

- Pentax k2000 za 1999zł

- Sony DSLR A-330L za 2399zł

 

Którego z nich byście polecili?

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kupiłem lustrzanki. Ciągle czytam, analizuję, macam. Obecnie zaciekawiły mnie trzy modele:

- Canon 1000d za 1999zł

- Pentax k2000 za 1999zł

- Sony DSLR A-330L za 2399zł

 

Którego z nich byście polecili?

Ceny widzę podajesz wysokie więc pewnie z obiektywem KIT'owym.

 

Dobra rada ode mnie - kup sam korpus (np. {strzelam} ten Canon 1000D za 1600 PLN) i do tego dobry obiektyw (za ~800 PLN da się kupić dobry stałoogniskowy).

 

Dla czego ? - bo obiektywy kitowe są do kitu ... nawet uważane za najlepsze obiektywy kitowe dodawane do pentax'ów są moim zdaniem g.... warte i przy ich pomocy robione zdjęcia potrafią być gorsze niż z dobrego kompaktu :] (nawet jak użytkownik nie jest lamą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale koszt takiego kita to ok.200zł A jak na taką cenę to na początek może być. Gdyby te 200zł stanowiło 50% warttości aparatu okey, do przemyślenia. Ale nie jest tak i można Kit kupić a po następnej wypłacie rozbudowywać szklarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale koszt takiego kita to ok.200zł A jak na taką cenę to na początek może być. Gdyby te 200zł stanowiło 50% warttości aparatu okey, do przemyślenia. Ale nie jest tak i można Kit kupić a po następnej wypłacie rozbudowywać szklarnie.

Mnie byłoby żal nawet 200 PLN wyrzucać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zdecydowałem się na Olympus E 520 + 14-42mm f/3.5-5.6 + 40-150mm f/4.0-5.6.

Na poczatek starczy. chyba to dobry wybór jak na peirwszą lustrzankę. obiektywy...tak tak wiem do [gluteus maximus], jednak (powtórzę) jak na początek powinno wystarczyć. wcześniej był on poza zasięgiem finansowym, jednak bezwacie w saturnie polepszyło znacznie cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na Nikona D3000 + do tego 18-55. Obiektyw pomimo, że kitowy daję naprawdę bardzo dobrą jakość zdjęć, a korpus całkiem miły. Brakuje tylko LV ale dynamiką, ostrością itp to nadrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na samsunga gx20. Na allegro kupiłem za 2399 - dwa latka gwarancji, dobry kitowy obiektyw w sam raz do zapoznania się z aparatem. Mocowanie pentaxa tak więc i wszystkie tanie stałki manualne są w moim zasięgu (wczoraj nabyłem za 90zł jedną 50mm f2). Stabilizacja w korpusie, efektywne 14 megapiksików, w miarę jasny wizjer jak na aparat tej klasy dzięki czemu ostrzenie manualne staje sie przyjemnością. Aparatem jest cięzki co dla mnie jest zaletą bo mi się łapy nie trzęsą, uszczelniony na tyle, żę mogę focic w pełnym deszczu jak i podczas burzy piaskowej. Więcej zalet niż wad, dlatego właśnie wybór padł na ten aparat. Wcześniej fociłem na hybrydzie s6500fd więc dla mnie jest to przesiadka o wiele klas wyżej, tym bardziej że fuji to była cyfra a nie lustro.

 

Kilka sampli z gx'a:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na Nikona D3000 + do tego 18-55. Obiektyw pomimo, że kitowy daję naprawdę bardzo dobrą jakość zdjęć, a korpus całkiem miły. Brakuje tylko LV ale dynamiką, ostrością itp to nadrabia.

IMHO brakuje raczej śrubokręta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale GRANDMASTER dopiero zaczyna przygodę z DSLR więc początkujący będzie miał pełen pakiet niedrogich obiektywów Nikkora AF+VR z całego zakresu (18-55, 18-105, 70-300).

 

Ja dopiero niedawno zacząłem tak naprawdę przygodę z fotografią ale bardziej od AF/VR brakuje mi punktów ostrości w D60 (3 ciężko przeboleć ale jest jak jest).

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój D60 przez weekend wyzionął ducha (chyba niechcący mu w tym pomogłem grzebiąc lutownicą w gripie). Poleciał na gwarę, a ja zainwestowałem w D90, bo pewnym było że w końcu go wymienię, a wizja miesiąca albo i dwóch bez aparatu nie wchodziła w grę (D60 pójdzie na sprzedaż po powrocie z serwisu - ceny tak poszły w górę, że w najgorszym wypadku wyjdę na zero).

 

Zanim kupiłem aparat, to nie miałem pojęcia, że różnica pomiędzy d60-d90 jest aż taka. Dzieli je przepaść. Nie mam na myśli jakości zdjęć tylko mnogość opcji, drugi wyświetlacz, przyciski funkcyjne, jakość podstawowego wyświetlacza, jakośc obudowy itp. Nie spodziewałem się takiej różnicy. No i śrubokręt, który mi kręci 'pięćdziesiątką' :). Wydaje mi się, że jak ktoś od razu zaczynał od aparatu klasy d90 to nie zdaje sobie sprawy z tych wszystkich udogodnień i opcji. Ja czytałem wszystkie testy, a mimo to jestem tak zaskoczony. Jak poużywam go dłużej to napiszę o nim coś więcej

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...