Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Swoja droga, nawiazujac nieco do dylematow KWS89 - to jest jednak czyste chamstwo ze strony Canona z dwoma roznymi bagnetami (EF i EF-S)...

Czy ja wiem czy to takie straszne chamstwo... stosując EF-Sy i tak fotka wyglądałaby jak przez dziurkę od klucza. ;) EF-S to poprostu  mniejsze szkła aby obniżyć koszty, ja tam nigdy nie pakowałem się w EF-S (zresztą chyba jedynie 10-22 ma sens). 

 

KWS89 , wsysaj 1D Mark III albo 1Ds Mark II. :) Albo poczekaj na premierę 1Ds Mk IV, wtedy może tanio III'kę wyrwiesz... Też szykuję się do zmiany. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1D M3 mam na oku od dłuższego czasu- miałem okazję nawet ją kupić za 6tyś zł... Ale nie miałem takiej ilości gotówki od zaraz...

 

 

 

EDIT:

 

Jako, że nie znalazłem nigdzie w sieci rzeczowej odpowiedzi na pytanie, na które odpowiedź szukałem przez dłuższy czas więc w chwili wolnego czasu zrobiłem porównanie: FF vs APS-C

 

Oba aparaty były ustawione na Picture style- Neutral, 1/125, ISO400 @ 400mm F7.1

 

Dołączona grafika

 

Jak widzimy, obszar obrazu generowanego przez APS-C/DX jest ok. półtoraktrotnie mniejszy, od tego, który generuje FF.

Dzięki czemu- projektanci obiektywów rodem z kraju kwitnącej wiśni- oszczędzając na surowcach, wadze i głównie kosztach- produkują linie obiektywów przeznaczonych pod aparaty nie posiadające pełnowymiarowej matrycy (4/3, APS-C, DX) ale pomijają profesjonalną serię 1 Canona, która posiada matrycę rozmatu APS-H (x1,3 crop factor)- i praktycznie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, albo jest zbyt leniwy- jak działają szkła dedykowane do niepełnej klatki, na tym sportowo-reportażowo-przyrodniczym tworze- i jako, że póki co- nie mam dostępu do aparatu z tym formatem porównam w tym momencie działanie trzech obiektywów: dwóch od Sigmy, i jednego od Tamrona pod pełną klatką.

Obiektywy były testowane na trybie manualnym: T: 1/400, F: 7,1, z założoną osłoną przeciwsłoneczną (lens hood) i bez niej.

 

Zapraszam do obejrzenia. :wink:

 

Sigma 10-20 f4-5.6 @ 10, 11, 14, 17, 20mm

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Tamron 17-50 f2.8 @ 17, 24, 35, 50mm

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

Sigma 50-150 f2.8 @ 50, 70, 100, 150mm

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycina i zostaje 5,6mpx ;)

 

Słyszałem plotę, że Canon ma wydać szybkiego pełnoklatkowca w klasie D700. Osobiście w to nie wierzę, ale jeżeli tak- to to nasuwa pewną myśl w przypadku 1D i 1Ds- że to będą maszyny do zabijania ludzi (myslę, że będzie 15fps/13fps), a załóżmy że będzie mityczny D3- 8fps FF 12-15mpx, i będzie D7, który wychodzi za miesiąc- bezpośredni rywal 300S. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie ten dział, ale już wcześniej ktoś pisał tutaj ofertę sprzedaży więc też napiszę. Mam Nikona D60 do sprzedania (samo body). Został kupiony 19 maja br. w fotoceny.pl. Przebieg poniżej 5000 zdjęć. Był używany dość krótko, bo przypadkowo uszkodziłem w nim układ zasilający przez co został wysłany do serwisu, a ja kupiłem wtedy wyższy model. W ramach gwarancji część została wymieniona na nową (więc kupujesz w 100% sprawny sprzęt tak jak w sklepie), na co mam papier z serwisu, na którym widnieje zapis o wymianie części na nową. Sprzedaję, bo jak już wspomniałem kupiłem wyższy model. W zestawie jest wszystko co się dostaje kupując aparat w sklepie (poza obiektywem oczywiście, sprzedaję samo body). Wszystko sprawne, działa jak nowy. Do tego druga bateria - nie jest to jakiś shit noname tylko zamiennik Delkina, który sprawuje się podobnie jak oryginał.

 

Do zestawu mam NOWY grip Delty w wersji Pro (z wyświetlaczem LCD). Po zakupie D60 kupiłem do niego Grip bez LCD ale rozładowywał baterię mimo nieużywania aparatu (wada fabryczna, więcej info m. in. na forum Nikona. Wada dotyczyła też gripów z D50). Grip w ramach gwarancji wymienili na nowy - o dziwo na droższą wersję z LCD. Grip oddałem na gwarancję równocześnie z D60, więc nigdy nie był używany - podpięty jedynie w celu sprawdzenia. Pasuje też do D40.

 

Na wszystko jest gwarancja. Cena dla ludzi z PPC to body za 1300 zł, a grip 180 zł. Jak kupisz razem to spuszczę z ceny do 1450 zł za całość.

 

ZDJĘCIA: http://uniqueproject.com/dane/index.php?dir=d60%2F

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa i to bardzo sprawnie! Kilka stron temu już wałkowałem temat. To jest świetna opcja, jest przydatna nawet wtedy gdy brakuje nam ogniskowej, a nie mamy wizji na późniejsze przycięcie zdjęcia. Poza tym- 5,6 mpx x6 w przypadku składania panoram jest zupełnie wystarczające do zrobienia sobie fotorealistycznej tapety na ścianę ;) No... I używamy ciągle tej samej szklarni a pole AF obejmuje cały kadr. ;)

I nie każdy obiektyw na niepełną klatkę da za małe pole obrazowe np. sigma 50-150 pokrywa w niemalże całym zakresie ogniskowych pełną klatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie. Na moim tele polar się chyba zapiekł i za ChRL nie mogę go odkręcić. Próbowałem ręką, przez koszulkę, chusteczkę i jedyne, co uzyskałem, to ból palców. Zdarzyło się wam to? Jak inaczej mogę do niego podejść, by w końcu zdjąć drania? Problemem jest także fakt, że to filtr obrotowy, przez co muszę ścisnąć go bardzo mocno, by w ogóle go uchwycić.

 

Zbicie szybki odpada z wiadomych względów.

 

Poradziłem sobie, za x razem w końcu puściło.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu rozglądam się nad lustrzanką . Jako że jestem amatorem podoba mi się Olympus E-410 . Co sądzicie o nim?

Po zapięciu na niego naleśnika robi się z niego ciekawy sprzęt za małe pieniądze który np podczas wyjścia w góry można spokojnie wsadzić w kieszeń kurtki.

 

 

Sam od tygodnia na nowo odkrywam piękno fotografii przez M9 którą jestem zauroczony pomimo mojego wcześniejszego dość sceptycznego stanowiska w sprawie tego systemu. Użytkowanie tego aparatu daje niesamowitą przyjemność i spokój, street photo nabrało innego wymiaru gdyż ludzie nie zwracają na mnie uwagi jak to miało miejsce podczas wyprawy na miasto z canonem, wyjście w góry nie wiąże się już z koniecznością targania kilku kg sprzętu. Sam proces uchwycenia obrazu sprawił że lepiej mogę się zastanowić nad kadrem w spokoju ustawić ostrość i nacisnąć spust słysząc ten piękny dźwięk. Ogromny postęp poczyniła sama matryca, ISO2500 jest dla mnie w pełni zdatne do użytku. O jakości szkieł które niekiedy mają ładnych parę lat nie wspominając. Ciężko to opisać...

 

Narazie jestem na etapie poskramiania aparatu i poszukiwania tych właściwych szkieł gdyż obecnie korzystam z obiektywów ojca.

 

Jeśli tak dalej pójdzie zostawie sobie tylko 16-35L i 100-400L z jakimś szybkostrzelnym korpusem a reszta sprzętu pójdzie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, z naleśnikiem to byłaby przyjemna zabawka. Powoli mnie męczy targanie tego wszystkiego....

Gratki za M9, chyba pierwsze takie na forum ;) Jak masz jakieś sample, podziel się, chętnie rzucę okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, z naleśnikiem to byłaby przyjemna zabawka. Powoli mnie męczy targanie tego wszystkiego....

Gratki za M9, chyba pierwsze takie na forum ;) Jak masz jakieś sample, podziel się, chętnie rzucę okiem.

Podczas weekendu wybieram się na bardziej ambitne focenie także wtedy wrzuce kilka sampli. Jeśli szczęście dopisze będzie też coś ze starszego noctilux-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś cyfrówki, tylko jedynym problemem jest max. koszt 1,5k.

W tej cenie chcę dostać body+obiektyw. Podoba mi się Sony a200, ewentualnie a300 (może mi ktoś podać różnice między nimi, czy obiektywy do a200 są takie same jak do a300). Dodatkową zaletą Soniaków jest MSPD+CF. Zachęcające są NIKONY, ponieważ znajomy ma i mógł bym od niego jakieś obiektywy pożyczać, lecz nie pytam go o wybór aparatu, ponieważ jego opinie są dosyć subiektywne.

Zależy mi na:

-niskich szumach,

-dobrej jakości zdjęciach w miejscach typu teatr,

-prostocie obsługi,

-tanich obiektywach/ jak najprostszemu stosowaniu m42,

-zmieszczeniu się w kasie,

Korzystałem z NIKONÓW d50 i d90, były całkiem przyjemne i dosyć proste w obsłudze. Aparat jako drugi po fuji S5500.

Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do teatru przydałaby się stabilizacja w szkle (co winduje jego cenę), albo w body. Ponadto wypadałoby także mieć teleobiektyw, który jednak przy większych ogniskowych jest ciemny, a VR kosztują... no, sporo kosztują.

 

Na Twoim miejscu brałbym Nikona D70s. Mam i polecam. System Nikona nie jest skomplikowany, a szczególnie w amatorskich lustrzankach :) Szkoda, że matryca CCD, ale to nie ta półka.

 

ISO 200-1600, RAWy (przy 800 szumy są akceptowalne, a z rawa można naprawdę sporo wyciągnąć).

 

http://www.allegro.pl/item789460283_nikon_..._f_3_5_4_5.html

http://www.allegro.pl/item776280204_nikon_...f_kingston.html

 

Spróbuj powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz drogi naczelny ma bardzo luzna definicje tygodnia, ale w koncu oddal mi sprzet i tym razem moge juz z pelna powaga zaoferowac zestaw: Nikon D70s + AF-S 18-70/3.5 - 4.5 + AF 70-300/4-5.6G + karta 2GB :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zdjecia zestawu powyzej, licznik aparatu wskazuje 5510 klatek.

 

W komplecie wszelkie papiery i akcesoria, jakie byly w zestawie (w zasadzie wszystko, poza dekielkami jest na ostatniej fotce; instrukcji do obiektywow oraz dowodow zakupu nie focilem, zeby nie zaciemniac obrazka, ale wszystko jest). Brakuje jedynie jednej zaslepki na tyl obiektywu - gdzies, kiedys zagubilem.

Oslonka na LCD jest troche podrapana, ale w koncu do tego ona sluzy ;) a jej wymiana to groszowe sprawy. Zreszta, nie utrudnia to korzystania z aparatu, nie jest az tak zle :P

 

Cena: 1600zl

 

Wczesniej wspominalem jeszcze o torbie Lowepro, ale musze sie zastanowic, czy nie uda mi sie jej przystosowac do stroju historycznego (czytaj: zrobic ladny pokrowiec ze skory, zeby sie za bardzo nie wyroznialo ;) ). Jesli nie ona, to dorzuce jakis inny futeral.

 

EDIT: jednak Lowepro zostaje ze mna, do aparatu dokladam futeral Case Logic, miesci sie w nim body z zapietym szklem + jakies duperele w bocznej kieszonce, mozliwosc noszenia na pasku lub na ramieniu. Futeral wliczony w cele powyzszego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zainteresować się Sony a100? Jego cena jest dosyć kusząca.

 

Edit:

Kupiłem D70 + NIKKOR AF 28-80 G 1:3,3-5,6, może nie za cudowne szkła, ale pewnie za 2 miesiące kupię coś lepszego.

 

Edit 2:

W szufladzie znalazłem starą lampę błyskową topca 320B. Czy jest kompatybilna z D70?

Edytowane przez stecarlos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem D70 + NIKKOR AF 28-80 G 1:3,3-5,6, może nie za cudowne szkła, ale pewnie za 2 miesiące kupię coś lepszego.

Miałem przez 2 dni d200 z tym obiektywem. Nie jest taki zły wbrew pozorom. Najbardziej brakuje szerokiego kąta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie siedzę na Nikonie D40 - wprowadził mnie w uroki fotografii jednak chciałbym się z nim pożegnać ;>

Myślałem nad D60 albo przeskokiem na inną firmę. Budżet to 2 tysiące złotówek.

Coś ciekawego polecicie? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małymi krokami do przodu ;]

Niestety taki mam budżet i do niego muszę się dostosować.

Celował bym w jakiegoś Pentaxa, K200D lub K20D, powinieneś się zmieścić w kwocie 2k PLN'ów. Potem jakieś szkła pod M42 i masz ciekawy zestawik ;) Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D40 i d60 to prawie to samo, różnicy na pewno nie odczujesz. D80 by miało sens, a najlepiej D90 bo tam już jest Cmos, ale to już 700 zł poza budżetem.

 

PS. A nie myślałeś o ratach 0%? Np. w Euro RTV AGD 30 rat bez procentu. Kumpel tam brał obiektyw na tej zasadzie, sam też o tym myślałem. Wtedy wyszło by niecałe 100 zł/miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz D40, to rozumiem, ze mowimy o samym body?

Dokładnie, obiektywy już posiadam więc chcę zmienić tylko body.

 

Celował bym w jakiegoś Pentaxa, K200D lub K20D, powinieneś się zmieścić w kwocie 2k PLN'ów. Potem jakieś szkła pod M42 i masz ciekawy zestawik ;)

Zaraz zabiorę się za lekturę testów, dzięki za propozycję ;]

 

D40 i d60 to prawie to samo, różnicy na pewno nie odczujesz. D80 by miało sens, a najlepiej D90 bo tam już jest Cmos, ale to już 700 zł poza budżetem.

 

PS. A nie myślałeś o ratach 0%? Np. w Euro RTV AGD 30 rat bez procentu. Kumpel tam brał obiektyw na tej zasadzie, sam też o tym myślałem. Wtedy wyszło by niecałe 100 zł/miesiąc

No budżet aktualnie jest nieugięty niestety - ale skoro twierdzicie, że nie ma sensu z D60 to pomyśle o D80 ze stajni Nikona.

 

Ad. PS. Zawsze wydawało mi się że nowe = droższe dlatego od razu odrzuciłem pomysł zakupu body w jakimś MM czy Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo przesiadka na D80 to za mały skok. Prędzej czy później (raczej prędzej) i tak będziesz chciał go zmienić. Ja tak zrobiłem przesiadając się z D40 na D80 i... no właśnie.

 

Dozbieraj do np. D90, który wnosi przede wszystkim CMOS jak to skinny pisał.

 

Jakie masz szkła? Bo jeżeli masz wsio z bagnetem Nikona to nie widzę sensu kupowania Pentaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...