Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

85/1.4 i 50/1.4 sa z wlasnym silnikiem ;)

 

A co do:

 

Nie dziwne, w koncu wszystkie pamietaja czasy analoga ;) przy 135 i 105 mowimy oczywiscie o szklach DC?

DC :). Z silnikiem w 85 masz rację Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 350D nie podszedł, w sumie akcesoria za drogie. Sprzedałem za 850, więc 250 do przodu jestem. Teraz celuje w pentaxa k100D super. Bawiłem się k10 to w sumie podszedł mi nawet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tu ogłosić? :)

 

Mam na sprzedaż body Nikona D70s, używanego amatorsko, czyli bez focenia na mrozach, deszczu i zawiejach. Na liczniku ma około 20 tysięcy klatek, ale mimo tego jest w stanie idealnym i nigdy-przenigdy nie sprawiał problemów. Matryca i lustro czyste. Do zestawu dorzucam torbę Case Logic SLR1Z (stan idealny, lecz bez "podtrzymywaczki aparatu", która i tak jest zupełnie niepotrzebna), dwie karty CF 2GB (SanDisk EXTREME III i pqi), aluminiowy statyw i folie na LCD, które zrekompensują brak plastikowej osłony na LCD (która i tak kosztuje grosze).

 

W komplecie oczywiście instrukcja, dekiel, bateria i ładowarka. Komplet. Bez zdjęć, bo nie chce mi się ich robić :)

 

Zestaw kupiony był jakoś w 2007 roku (muszę paragon znaleźć) z kitem 18-70 (toteż pudełko jest większe - nie wiem, czy dołączyć pudełko, czy nie).

 

Cena? 900 zł. Możliwa niewielka negocjacja.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest w tej chwili wystawiony K100D z 3 obiektywami AF za rozsądne pieniądze. Nic tylko brać ;)

 

No i wziąłem :) jeden kit + 2 AF, pewnie mowimy o tej samej aukcji bo innej podobnej nie było

I tym samym zaczynam przygode z foto, która do tej pory miala miejsce ale jakoś tak strasznie amatorsko. Co prawda z grafiką wszelkiego rodzaju jestem na codzień, ale mam nadzieje ze ten pentax mnie nauczy troche nowych rzeczy ;) jutro odbieram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wad ma ten aparat, nie powiem, ale i tak jestem z niego zadowolony :)

 

Niestety ten mial aż za dużo..zwróciłem, miał 8-10 subpixeli na matrycy, waliły strasznie a jeden to wręcz wykręcało jak patrzyłem i to w centralnej częsci ekranu. Szukam dalej, chyba nastawię się na K100D Super a nie na zwykłą K-setke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten mial aż za dużo..zwróciłem, miał 8-10 subpixeli na matrycy, waliły strasznie a jeden to wręcz wykręcało jak patrzyłem i to w centralnej częsci ekranu. Szukam dalej, chyba nastawię się na K100D Super a nie na zwykłą K-setke.

A miałem ochotę kupić go, ale akurat gotówki przybrakło...Jak dobrze wyszło ;) Tzn dla mnie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do kupienia pierwszej lustrzanki dla mojej lepszej połowy (prezent). Ma to być swego rodzaju przymiarka, czy jej się ten sport spodoba, dlatego budżetowo nie chcę szaleć :D (jeśli jej się spodoba, to zainwestuję :P ). Czytam i czytam i coraz mniej wiem.

 

Moje propozycje

 

  • PENTAX K100D (czym się różni od wersji super?)
  • PENTAX K200D (warto? praktycznie tylko więcej pixeli na tej samej matrycy? )
  • SAMSUNG GX-10 (brat bliźniak k100 d, czy się mylę - ten jest z obiektywem Schneider-Kreuznach D-XENON 18-55 mm f/3.5-5.6 - obiektywy to dla mnie czarna magia zupełnie)
  • Nikon d40 (ten znowu nie ma stabilizacji w korpusie ani silnika do AF)
Może jakieś inne propozycje?

Ma być przyzwoicie i tanio (chciałbym się zamknąć w 1200 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musi być nowa, to mam na sprzedaż D70s :oops:

 

Szczegóły parę postów wyżej.

 

Jeszcze musiałbym obiektyw dokupić,a za 300 zł to się nie uda :P

 

Czy 22000 klatek to dużo jak na Pentaxa K100D? Bo jest do kupienia za 799 zł:

 

aparat PENTAX K100D (wgrany najnowszy firmware)

 

obiektyw kitowy 18 - 55mm f3,5-5,8 AL

 

karta 1GB Ultra2 SanDisk

 

ładowarka z wyświetlaczem i funkcją rozładowania

 

kable do pc i tv

 

torba z paskiem do aparatu - posiada kilka schowków, zamek, dodatkowo zapinana (oprócz zamka)

 

dekielek na obiektyw

 

filtr UV Hoya (założony cały czas na obiektywie) - na zdjęciu jest w pudełku

 

tulipan

 

pasek na szyję Pentax

 

CD z oprogramowaniem

A co z samsungiem dx-10? Doczytałem że jest bliźniakiem Pentaxa K10D. Czym się różni K10D od K100D? Oprócz mniejszej ilości programów tematycznych (a właściwie ich braku w K10D - czyżby był starszą konstrukcją? Jakieś inne różnice? ). Oczywiście oprócz większej ilości megapikseli :D

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K10D nie musi byc starsza konstrukcja (nie wiem, nie znam sie na Pentaxach), a brak programow tematycznych wynika z innego klienta docelowego - zaawansowanych amatorow czy semi-profi, ktorzy raczej wiedza, co chca zrobic i programy tematyczne sa im zbedne.

Tak jest np. w jedno- i trzycyfrowych Nikonach..

 

Co do migawki: w Nikonie nawet w amatorskich puszkach jej trwalosc jest podana jako 100 000 "klapniec" - podejrzewam, ze u innych producentow jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

@up

Costi masz rację odnośnie K10D.

@rudy 102

22k klatek to nie dużo, klapniesz jeszcze 3 albo i 4 razy tyle.

Samsung GX10 jest klonem K10D, jedyną wadą Szajsunga jest to, że nie ma do niego żadnego programu do sterowania aparatem via PC. Jeśli nie potrzebujesz tej opcji to nie ma się na co oglądać.

K100D w odróżnieniu od K100D Super nie ma automatycznego czyszczenia matrycy, reszta jest identyczna.

Ta 'kasetka' za 799zł to imho bardzo dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota to 1500zł - 1800zł.

Prawdopodobnie samo body chyba, że tanio wersja z kitem (w grę wchodzą używki) - ale obiektyw będzie dokupowany specjalnie pod portrety.

Defaultowo był Nikkon D5000 z kitem lub bez. Do tego później dokupiony Nikkor 85 1.8D.

Raczej mogę zapomnieć o D90 bo chciałbym jednak dokupić jakieś lepsze szkło.

Ktoś miałby jakieś inne propozycje np z innych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota to 1500zł - 1800zł.

Prawdopodobnie samo body chyba, że tanio wersja z kitem (w grę wchodzą używki) - ale obiektyw będzie dokupowany specjalnie pod portrety.

Defaultowo był Nikkon D5000 z kitem lub bez. Do tego później dokupiony Nikkor 85 1.8D.

Raczej mogę zapomnieć o D90 bo chciałbym jednak dokupić jakieś lepsze szkło.

Ktoś miałby jakieś inne propozycje np z innych firm?

 

Skoro będzie specjalnie szkło do portretów to domyślam się, że głównie do tego będzie używany aparat. Poważnie się zastanów, czy warto w takim wypadku brnąć w d5000. Portrety w świetle zastanym bez dopalania blendami rzadko kiedy przyzwoicie wyglądają, lampy są bardzo przydatne, a w d5000 nie możesz wyzwalać zdalnie lamp CLSem. Lampą zapiętą na body nie dopalisz też cieni w słoneczny dzień bo aparat nie obsługuje krótkich czasów z lampą. Nie zapniesz też pełnoprawnego gripa z dwupozycyjnym spustem i pkrętłami, który w kadrach pionowych (przynajmniej dla mnie) jest ogromną zaletą. Przez wiele gorszy wyświetlacz będzie Ci też trudniej ocenić czy zdjęcie wyszło ostre, a przy "portretowych" przysłonach lekkie drgnięcie i już trzeba powtarzać ujęcie. Różnic jest znacznie więcej(d90 vs d5000), ale to te najważniejsze do zastosowań portretowych. Też miałem dylemat d90 vs d5000, w dodatku wtedy różnica w cenie była jeszcze sporo większa. Wyboru ani przez chwilę nie żałowałem, szczególnie że dopiero później się dowiedziałem, że d5000 nie ma tych funkcji, z których tak często teraz kożystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie specjalnie szkło do portretów to domyślam się, że głównie do tego będzie używany aparat. Poważnie się zastanów, czy warto w takim wypadku brnąć w d5000. Portrety w świetle zastanym bez dopalania blendami rzadko kiedy przyzwoicie wyglądają, lampy są bardzo przydatne, a w d5000 nie możesz wyzwalać zdalnie lamp CLSem. Lampą zapiętą na body nie dopalisz też cieni w słoneczny dzień bo aparat nie obsługuje krótkich czasów z lampą. Nie zapniesz też pełnoprawnego gripa z dwupozycyjnym spustem i pkrętłami, który w kadrach pionowych (przynajmniej dla mnie) jest ogromną zaletą. Przez wiele gorszy wyświetlacz będzie Ci też trudniej ocenić czy zdjęcie wyszło ostre, a przy "portretowych" przysłonach lekkie drgnięcie i już trzeba powtarzać ujęcie. Różnic jest znacznie więcej(d90 vs d5000), ale to te najważniejsze do zastosowań portretowych. Też miałem dylemat d90 vs d5000, w dodatku wtedy różnica w cenie była jeszcze sporo większa. Wyboru ani przez chwilę nie żałowałem, szczególnie że dopiero później się dowiedziałem, że d5000 nie ma tych funkcji, z których tak często teraz kożystam.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się w kilku punktach.

- przy portrecie w świetle zastanym zazwyczaj się używa blendy, gdy dopalasz lampą to już raczej jest strobing,

- cls jest dobry na krótkie odległości, poza tym często szwankuje w jasny dzień, lepiej zainwestować w wyzwalacze bezprzewodowe,

- używanie cls-a w pełnym słońcu to jak pisałem wcześniej loteria,

- jeżeli lekkie drgnięcie powoduje że zdjęcie jest nieostre to albo masz problem z af-em, albo stosujesz zbyt długi czas,

 

Moim skromnym zdaniem zdjęcia portretowe można równie dobrze robić d5000 jaki d90 najważniejsza jest zawsze szklarnia, 2 -3 stałki + dużo skilla i pozamiatane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przy portrecie w świetle zastanym zazwyczaj się używa blendy, gdy dopalasz lampą to już raczej jest strobing,

 

Strobing jest z lampą poza body, pisałem o krótkich czasach z dopalaniem z body, a nie z poza ("Lampą zapiętą na body nie dopalisz też cieni")

 

- jeżeli lekkie drgnięcie powoduje że zdjęcie jest nieostre to albo masz problem z af-em, albo stosujesz zbyt długi czas,

 

Albo mam niską przysłonę

 

Moim skromnym zdaniem zdjęcia portretowe można równie dobrze robić d5000 jaki d90 najważniejsza jest zawsze szklarnia, 2 -3 stałki + dużo skilla i pozamiatane ;)

 

To prawda, wymieniłem tylko wady. Wiadomo że zdjęcia można robić wszystkim. CLS w słońcu średnio się sprawdza, ale chyńskie radiówki ogólnie średnio się sprawdzają, a te bezproblemowe kosztują już więcej. Oszczędzając przy kupnie body musi później dokupić radio, albo bawić się w fotocele, przy d90 niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Czy w tej kategorii cenowej możecie coś polecić nieNikkonowego?

Zobaczę, czy uda mi się dozbierać do tej D90tki - ale aktualnie przedział zostaje ten sam 1500-1800zł.

 

Mogę polecić sony 330 z kitem do tego na allegro dokupisz jaką 50 - tkę minolty do portretów i powinieneś się w budżecie zmieścić. Miałem w ręku sonoltę alfa 300 i poza tandetnym plastikiem nic zarzucić aparacikowi nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Czy w tej kategorii cenowej możecie coś polecić nieNikkonowego?

Zobaczę, czy uda mi się dozbierać do tej D90tki - ale aktualnie przedział zostaje ten sam 1500-1800zł.

 

Pentax Kx? Jako zatwardziałego nikoniarza (d70/80). Jakość obrazka deklasuje moim zdaniem używane przeze mnie nikony. Ze słabiutkim kitowym 18-55 widziałem gdzieś za 1,9k. Wybór stałek nowych/używanych i lepszych/gorszych imho b. przyzwoity. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcji, szczególnie te różne kolorystyki mi się spodobały hehs ;] Czyli D5000 będzie miał konkurencję.

Przez Wasze posty zastanawiam się nad tym D90, najtańszy jaki znalazłem jest z 2200zł - nówka. Urok D90, że używanych jest ich mało.

Tylko wtedy, będę musiał czekać za 85tka Nikkora, bo aż tyle gotówki nie mam - chyba, że znacie jakieś tańsze szkło nadające w miarę do portretu? Tak do 1000zł. Mówiąc o 85tce miałem na myśli wersje 1.8.

 

Znalazłem na Allegro aukcję: nikon d90 + 2gb - super lustrzanka !! (1006698291) - Aukcje internetowe Allegro

Kuszące, bo 500zł zachowane. Tylko, że rocznik 2008, 22 tysiące przebiegu no i ta mrugająca lampka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz kupić to co prawie wszyscy, czyli Nikkora 50 1,8. Do bliskich portretów (np. sama twarz bez szyi itp) to się nie bardzo nadaje moim zdaniem, ale wystarczy wtedy skorygować rozmiar nosa i już jest bardzo dobrze. Tu masz jego test. Nowy kosztuje niecałe 500 zł. W mojej galerii całkiem spory procent zdjęć jest tym szkłem robiony, a portrety chyba wszystkie. Sam kupiłem i nie żałuję, bo stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny. Aczkolwiek w przyszłości jak zostanę przy DX to na pewno zmienię na 85mm, bo do portretów uważam że 85 jest idealna. Przez jakiś czas uważałem 50 za kiepskie rozwiązanie (nawet chyba gdzieś tutaj o tym pisałem), ale właśnie ze względu na przerysowania, a je skorygować to kwestia kilku sekund więc ostatecznie stwierdziłem, że za 500 zł nie mogłem nic lepszego kupić (inna sprawa to kwestia mojego egzemplarza, który przy kadrach robionych pod kątem (np z góry) ma spore problemy z dobrym ustawieniem ostrości).

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że OT bo o obiektywach - ale połączone to z zakupem body jest więc przymykam oko ;]

Mam już tą 50tkę, wyrwałem nową za 400zł do mojego wysłużonego D40. Fakt, jest bardzo pozytywna - ale czegoś mi w niej brakuje dlatego myślałem o dokupienie jeszcze tej 85tki.

Tutaj jest ta kwestia czy jest w przedziale cenowym pomiędzy nimi jeszcze jakiś portretowy obiektyw?

 

albo poszukac takiej promo w saturnie ;)

http://img146.images...6/4760/nd90.jpg

 

znalezione na forum.nikon.pl czy czyms pokrewnym.

 

O kufa. To aktualne jest? ;>

Znając, życie to nie ;] Ale szczerze powiedziawszy wydaje mi się, że pewnie była jedna jedyna sztuka na sklepie i znikła w 5s ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej baczki - na Allegro trochę mało jest ofert jak wcześniej pisałem - możecie podać jakieś fora fotograficzne w którym rozwinięta jest "Giełda"?

Tak, żebym mógł się ogłosić lub samemu znaleźć sporo ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...