Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd masz snopki z rogami? :lol2:

 

 

Panowie, muszę rozstać się z obecnie używaną A300. Powoli będę się przymierzał do zakupu czegoś nowego. Czy opłaca się brać A330? Z czasem pewnie jakieś nowe szkiełko, ale na początek będzie musiał wystarczyć podstawowy kit. Czy może jest coś lepszego w tej samej cenie? Powiem, że A300 sobie chwaliłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie aparatów - Optyczne.pl

 

Różnice: słabsza bateria w A330, słabsza lampa, SD zamiast CF, lżejsza, mniejsza, wolniejsza i... to wszystko. Na papierze oba aparaty to praktycznie to samo - matryca, LCD - jednakowe.

 

Niskobudżetowe Soniaki mają bardzo ciemne i małe wizjery.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba się rozejrzę za używaną A300 jak już będę kupował. Do jakiego przebiegu opłaca się go kupić? Przeglądając kilka ostatnich stron wyczytałem, że matryca powinna dożyć 150tyś klapnięć, ale czy tak jest rzeczywiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie matryca, tylko migawka. A ile wytrzyma faktyczie, to tak naprawde nikt nie wie, bo te 150k jest troche na oko podawane. Znam ludzi, ktorym w D700 odmowila wspolpracy po ok. 75k , a znam tez takich, ktorym wytrzymala po 170k (rekordziscie chyba pod 200k).

Jak nie ma przebiegu rzedu 70-80k to IMHO sie nie ma co przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A300 to nie jest sprzet profesjonalny, amatorzy z reguly nie wala az tyle zdjec, wiec o stan migawki raczej bym sie nie martwil. Bardziej bym zwracal uwage na stan komory lustra (lustro, matowka, matryca), czy nie sa zasyfione lub uszkodzone (np. przez niewprawne czyszczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera Nikona D3100!

Nikon D3100 - specyfikacja:

  • mocowanie: bagnet F
  • matryca: DX, 23.1 x 15.4 mm, CMOS, 14.2 mpix
  • rozmiary zdjęć: duże – 4,608 x 3,072; średnie – 3,456 x 2,304; małe – 2,304 x 1,536
  • format zapisu: NEF (RAW); JPEG; NEF + JPEG
  • pamięć: SD, SDHC i SDXC
  • tryb zdjęć seryjnych: do 3 kl./s.
  • czułość ISO: od ISO 100 do 3200, możliwy odpowiednik ISO 12800
  • filmowanie: 1920 x 1080, 24p; 1280 x 720, 30p; 1280 x 720, 25p; 1280 x 720, 24p; 640 x 424, 24p
  • ekran LCD: 3-calowy, 230 tys. punktów, TFT, kontrola jasności
  • zasilanie: akumulator litowo-jonowy EN-EL14
  • wymiary: 124 x 96 x 74.5 mm
  • masa: 505 gramów z baterią i kartą pamięci

Dołączona grafika

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera Nikona D3100!

 

No właśnie na niego poczekam ... jestem ciekaw poziomu szumów ... a dokładniej to się go obawiam. Jak będzie gorzej niż w D3000 to "podziękuję".

 

Z drugiej strony filmowanie 1080p 24 fps to fajna funkcja.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmowanie fajne, ale nowa matryca to jedna wielka niewiadoma. Z drugiej strony, ciekawi natywne ISO100.

 

Yyyy ... zaraz zaraz ... a D3000 nie miało natywnego ISO100 tylko jakąś "symulację"? (przeliczanie cyfrowe jasności z np. ISO 200?). :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak D3k, ale matryca w nim zastosowana (znana chocby z D80) ma natywne ISO od 200. Inna sprawa, ze podobniez ISO200 u Nikona = ISO100 u Canona, tak dokladnie jest to kalibrowane... :roll:

 

Natomiast co do wartosci spoza zakresu (w gore i w dol) to sa sa to wartosci nieskalibrowane, tzn. "chyba tyle jest, ale nikt tego na dobra sprawe nie mierzyl".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W matrycy z D700 ISO 200 ma faktycznie 160. Ile było w pozostałych modelach nie wiem. D3100 na pewno nie będzie szumił bardziej niż 3000 bo to cmos - nawet z nieco większą rozdzielczością powinien szumić znacznie mniej.

 

btw. film nakręcony d3100

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mx8wXa9SeJc

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znajomy poprosił mnie o rade w zakupie nowego aparatu, jednak sam niemam o tym zabardzo pojęcia :(

Do wyboru (z tego co ma blisko siebie w sklepach) ma:

Nikon D3000

Panasonic Tz7

Panasonic Tz10

 

Ewentualnie któryś z Sony.

 

Kolega nie miał wcześniej dslr'a, a zdjęcia robi amatorsko raczej, więc ważna jest łatwość obsługi i dobra jakość zdjęć przy minimum ustawień własnych(nie koniecznie auto).

Do tego na pewno nie będzie zmieniał obiektywu, więc byłoby dobrze, gdyby oryginalny był w miarę dobry.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z fotografowaniem, póki co mam kompakta Canon A560, po rozmowie ze znajomym wybór padł na Nikona D5000 + obiektyw Nikkor 18-105 za 2900zł, trzymałem go w łapach i generalnie przypadł mi do gustu. Na aparat chce przeznaczyć do 3000zł, skusić się na ten zestaw czy poszukać czegoś innego? Zaznaczam, że dopiero będę stawiał pierwsze kroki w fotografowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wykonanie bagnetów w Sony a230/330 i canonie 1000d jest podobne? Metalowe pierścienie i plastikowe haczyki? czytam i szukam na necie ale chciałbym potwierdzenia od użytkowników. Wyczytałem, że w kitowym obiektywie canona jest jak w body tz mocowanie plastikowe z metalowym pierścieniem. Jak w przypadku soniaka? Słyszał ktoś o uszkodzonej stabilizacji w Sonym? Nad tymi szczegółami mocno się zastanawiam przed dokonaniem zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do 1.5tyś. czegoś będę jednak szukał. Myślę nad jakimś mało używanym A300, ponieważ przypadł mi do gustu. Przede wszystkim przydaje się czasami ten podgląd na wyświetlaczu jak w zwykłych kompaktach. Może polecicie coś do porównania z tym aparatem w tej cenie? Czytałem jeszcze kilka pozytywnych opinii na temat hybrydy - Fuji HS10. Wcześniej bawiłem się Panasonic FZ18 i był fajny, ale po zabawie z A300 już nie chciałem do niego wracać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram1rez- specjalnie dla Ciebie sfociłem mocowanie w C5D, 28-90EF i 100EF. Bagnet jest całkowicie metalowy w body, w szkle zależy od klasy- praktycznie kazde szkło lepsze od kitowego i totalnie dolnej półki ma całkowicie metalowy bagnet + plastikowy krązek wewnątrz. Podejrzewam, że w Alphie będzie podobnie. ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Yogi- hybryda daje Tobie tylko to, że masz superzooma w małej torbie. Jakość już niekoniecznie. Powiedz, do czego będziesz tego używał, to coś wymyślimy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do 1.5tyś. czegoś będę jednak szukał. Myślę nad jakimś mało używanym A300, ponieważ przypadł mi do gustu. Przede wszystkim przydaje się czasami ten podgląd na wyświetlaczu jak w zwykłych kompaktach. Może polecicie coś do porównania z tym aparatem w tej cenie? Czytałem jeszcze kilka pozytywnych opinii na temat hybrydy - Fuji HS10. Wcześniej bawiłem się Panasonic FZ18 i był fajny, ale po zabawie z A300 już nie chciałem do niego wracać :P

 

Puszka od Sony jest tania, ale mozliwosci systemu takie sobie a niektore komponenty sa w absurdalnych cenach, np. topowa lampa blyskowa od Sony jest sporo drozsza od Nikona SB-900 a ma duzo mniejsze mozliwosci.

Jedyna wzglednie pozytywna cecha Sony to stabilizacja w puszce, choc ta w obiektywach jest podobno skuteczniejsza. No i dali sobie spokoj z tymi kretynskimi i drogimi Memory Stick na rzecz standardowych kart pamieci.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zawodowcem nie jestem. Ogólnie zdjęcia robię amatorski i tylko dla siebie, czasami na forum sobie wklejam. Ale jak spora część amatorów cenię sobie jakość zdjęć. Lustrzanka ma to do siebie, że pozwala mi złapać bardzo często bardzo fajne zdjęcia - głównie jakiś mały szczegół, podczas gdy reszta jest ładnie rozmyta. Jak zacząłem się tak kiedyś bawić na hybrydzie kumpla, to trochę zajęło mi uzyskanie takiego zdjęcia, gdzie tutaj miałem je od ręki. Jednak nie jestem jakimś maniakiem i nie mam zamiaru kupować drogich szkieł, czy super lampy. Pewnie do A300 bym dokupił sobie jakieś szkiełko Sigmy 70-300, żeby móc porobić zdjęcia z odległości, czy makro.

 

Czy ten HS10 poza filmami, co nie jest dla mnie konieczne, chociaż jest ciekawym dodatkiem, oraz poza mega zoomem, daje coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie podoba obrazek z lustrzanki, to kupuj lustrzanke ;) Na zadnym kompakcie nie osiagniesz takiej glebi ostrosci i rozmycia tla jak na lustrzance. No, od biedy Sony NEX5 sie lapie, bo tam tez jest matryca APS-C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest martryca, ale jak dla mnie- lustro bez wizjera to nie to. ;)

 

Yogi- szczerze mówiąc- ta hybryda da Tobie tylko to, że jest lekka, i można kręcić filmiki. Da Tobie jeszcze dużo więcej szumów, słabsze rozmycie tła i to, że będziesz miał jasny obiektyw na szerokim końcu, i bardzo ciemny na długim- to normalne, ale w przypadku nie-lustrzanki jest bardzo upierdliwe, nie mówiąc o potężnym shutter lagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moja 350D było rypnięte, ale na iso 1600 szumiało jak d70 na 800. ;]

 

Celował bym w nowsze konstrukcje, postęp technologiczny jest zauważalny. Nawet jeżeli to jest entry-level. Z biegiem czasu, rzeczy, które były w klasie średniej-wyższej, przechodzą powoli do najprostszych. :)

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...