Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem przed chwilą reckę tego pentaxa. Bardzo chwalony. LifeView jest, szkoda tylko, że ekran się nie uchyla jak w soniaku, bo to dobre było, ale nie można mieć wszystkiego. Rzeczywiście, po wpisaniu na głównej w allegro, bez problemu znalazłem. Będę się rozglądał za aukcjami również tego sprzętu. Widziałem, że SIGMA również do tej lustrzanki robi obiektywy, więc będzie z czego wybrać w późniejszym czasie. Olympus jakoś mnie nie ciągnie... Nie wiem czemu, dobra firma, ale zmienianie kart pamięci przy zmianie aparatu... Dobra, czepiam się szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jako, że nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi :wink: może spytam inaczej.

 

Czy ktoś z obecnych "lustrzankowców" posiada "zapasowy" mały kompakt który używa tam gdzie lustro jest nieodpowiednie (mobilność)?

 

Jeżeli nie posiada to może puścić wodzę fantazji i napisać co by kupił jakby zaszła potrzeba. (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku czyli taka Leica X1 nie bardzo) :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam, nawet dwa. Jeden to "legendarny" Fuji F20 (jak na swoje czasy miażdżył jakością matrycy, z małymi szumami nawet przy dużych iso, naprawdę jestem mega zadowolony z niego), jedynym jego minusem jest brak manuala, oraz drugi to A590IS, ten już z manualem, akumulatorkami AA co jak dla mnie jest zaletą (ale czasem może być też wadą, bo dość szybko idą mimo że eneloop'y) też jest OK, nie narzekam, choć już troszkę większy, ale za to do robienia galerii allegro jest idealny, no i wszelkie sytuacje gdzie lustro ciężko wziąć też daje radę. Natomiast co bym dziś polecał? Troszkę wyleciałem z kompaktów, ale kiedyś jako zastępstwa lustra (takie coś pomiędzy p&s a lustrem) używałem G9, a jeszcze wcześniej sx100. Niby niewiele mniejsze, ale jednak zawsze. A już możliwościami były całkiem, całkiem.

A do takich full mobilnych i nagłych sytuacji to używam "5mpx by carl zeiss in N95 8GB" i też daje radę gdy coś nagle trzeba cyknąć (notatki, książki, etc) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak się znajdzie kasa to brać raczej D90?

 

Zależy co komu potrzebne. Dla mnie w tym miejscu wygrywa k-x między innymi ze względu na stabilizację w korpusie. Edytowane przez Memphis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jako, że nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi :wink: może spytam inaczej.

 

Czy ktoś z obecnych "lustrzankowców" posiada "zapasowy" mały kompakt który używa tam gdzie lustro jest nieodpowiednie (mobilność)?

 

Jeżeli nie posiada to może puścić wodzę fantazji i napisać co by kupił jakby zaszła potrzeba. (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku czyli taka Leica X1 nie bardzo) :D pzdr

 

Co bym kupil? Cos nieduzego do 500zl, co robi w miare sensowne zdjecia. Taki aparacik na imprezy, ktory jak sie zgubi, zepsuje, czy ukradna, to nie bedzie duza strata. Co prawda caly czas szepcze do mnie Minolta A1, ale to jest jednak za duze.

 

Nie uwazam lustrzanki za sprzet niemobilny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO idz w Pentaxa, duzo lepiej na tym wyjdziesz niz na Sony.

Podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami. Tani starter = Pentax ;) Tanie obiektywy, stabilizacja w korpusie, pomiar światła, nawet nawet wykonany (porównywałem istDL2 i K100D do Canona 350D i różniastych nibylustrzanek Sony). Imho best buy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Sony ma jedna "drobna" wade - niestandardowe sanki do lampy blyskowej.

 

Teraz sie dopiero przyjrzalem - straszna kapa z tym Sony, ale doskonale wpisuje sie to w ich strategie tworzenia wlasnych standardow z niczym nie kompatybilnych.

Wiec pozostaje jeszcze zakup lampy Metz (zawsze to lepsze niz Sony) + adapter SCA za kolejne 250-300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem allegro i nie ma używek... Jeśli nowy kosztuje 2000,- to ciekawe w jakim stanie będzie używka po 1.5tyś.

 

ja kupiłem "używanego" kiksa poprzez forum pentaxa. Aparat uzywany 3 tygodnie. Licznik 300 zdjęć. Kupiony dla dziecka na gwiazdkę, ale okazałao się że koledzy dzieciaka mają nikony i kanony , więc konieczna była zmiana marki.

Dałem właśnie 1,5kzł. W zestawie był jeszcze tulipan i karta 2gb.

Wcześniej miałem k100d i powiem ci , że taraz możesz wyrwać taką kasetkę za śmieszne pieniądze, a sprzęcik świetny.

Mam w domu trzy obiektywy m42, ale jak kupiłem pół roku temu fa50 1.4 i zakręciłem na puszkę to jeszcze jej nie zdjąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie trafiłeś ;) Tak z ciekawości, jakie szkła na m42 posiadasz? Ja mam radioaktywnego Takumara 55/1.8. Fajna zabawa z manualem, ale dla wygody przymierzam się do zakupu czegoś z AF i nieco szerszego. Chciałoby się FA 31 limited, ale cena zabija. Lada dzień mają się pojawić dość atrakcyjne cenowo - DA 35/2.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

W końcu po latach zabawy z aparatami cyfrowymi stwierdziłem, że czas na lustrzankę. Nie chcę szaleć - dobrze wiem, że to fotograf a nie aparat robi zdjęcia. Jednak jak już mam wydać i tak dużą (jak dla mnie) sumę postanowiłem sięgnąć opinii.. Po sprawdzeniu wielu wątków, przeczytaniu kilku recenzji, testów i opinii wybrałem kilka lustrzanek, z których w końcu trzeba wybrać tą jedną.

 

1)Pentax K-x + DAL 18-55 mm + DAL 50-200 mm (cena koło 2400zł)

 

 

2)Canon EOS 1000D + 18 - 55 mm + 75 - 300 mm (koło 2100zł)

 

 

3)Nikon D5000 18-105 G ED VR DX(cena koło 2900zł)/ewentualnie tańszy z obiektywem 18-55mm ?

 

Specjalnie podałem zestawy- body z obiektywem(obiektywami)- chciałbym, żeby te pierwsze szkoło było uniwersalne. Oczywiście, zdaje sobie sprawę ile kosztują porządne i profesjonalne obiektywy:)

 

Szczerze mówiąc chciałbym usłyszeć, który z wymienionych aparatów polecacie - patrząc i na załączone szkła i na cenę. Ewentualnie inne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Pentax z tymi dwoma szkłami jest tańszy o 500zł od Nikona a różnica (nie wchodząc w detale) nie jest za wielka prawda?

 

Jeszcze jedno pytanie. Widzę, że raczej brak pozytywnych komentarzy dotyczących luster Sony. Kategorycznie odradzacie zakup tych aparatów? Czy są modele nad którymi warto pomyśleć w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Amatorskie Soniacze są maksymalnie uproszczone i kiedy nabierzesz umiejętności, to ich ficzery będą Ci raczej przeszkadzać.

 

A tak na boku - 18-105 to fajny, uniwersalny obiektyw ze stabilizacją (szkło typu "załóż i nie zmieniaj"), bo ogniskowa 105 mm (ekwiwalent 157,5 mm dla pełnej klatki) to fajne tele.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcialbym zakłdac nowego tematu ale chciałbym się dowiedzieć ile móglbym dostać za poszczególne cześci

 

Body canon 450D

18-55

55-250mm

Lampa 430EXII

 

Obiektywy oczwyście canona z stabilizacją obrazu. Stan idealny wszystkiego, karta 8GB CF sandisk , jakieś filtry uv , wężyk , torba.

 

Ile jestem w stanie wyciągnać z tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...