Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam całe forum przeczytać ? sory... ale zajęło by mi to za dużo czasu, którego tak wiele nie mam.

Aparat chcę kupić na święta więc zapewne będą jakieś promocje i większy wybór.

 

My tez nie mamy czasu, zeby pisac w kolko to samo. A wystarczy cofnac sie kilka stron wstecz... a nawet pobiezne przewertowanie calych 17 stron zajeloby gora godzine.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C450D czy Pentax K10D? kolega ma dylemat.

 

Canon - rynek wtórny oryginalnych szkieł, dosyć tanio i duży wybór. Puszka też dobra.

 

Pentax - lepsze jakościowo body o ile mnie pamięc nie myli. Skłaniałbym się ku niemu, choć ja wybierałem z pomiędzy 450tek a K20 (wybrałem 20tkę, w wersji Samsunga). Za to obiektywów za wiele ciekawych nie ma w rozsądnych cenach, może że kolega zostanie przy KITowych, to ma świetny 18-55ALII do wyrwania na allegro, plus z tele też coś się znajdzie. U Canona tanie piękne 50tki.

 

Do zwykłego amatorskiego pstrykania jednak chyba Canon z dobrymi szkłami, Pentax bardziej pod zabawę manualami. Z tego co zauważyłem po znajomych nikoniarzach i canoniarzach, zwykły "szarak" na KITowych szkłach osiągnie tak samo zadowalające go efekty na obu puszkach. Więc o ile na poprzednie argumenty kolega spojrzy z wyłupiastymi oczodołami i kłebiącymi się myślami, o czym on do mnie mówi, to chyba zostaje wybrać to co tańsze ;-) No i LV u Canona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentax - lepsze jakościowo body o ile mnie pamięc nie myli. Skłaniałbym się ku niemu, choć ja wybierałem z pomiędzy 450tek a K20 (wybrałem 20tkę, w wersji Samsunga). Za to obiektywów za wiele ciekawych nie ma w rozsądnych cenach, może że kolega zostanie przy KITowych, to ma świetny 18-55ALII do wyrwania na allegro, plus z tele też coś się znajdzie. U Canona tanie piękne 50tki.

 

 

 

Tak się składa, że właśnie premierę miała nowa stałka Pentaxa - DA35/2.4. Limited to nie jest, szczególnie pod względem jakości budowy, ale optycznie całkiem całkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zł i już chyba, u know what i mean ;-)

 

Stałki C i N o ile wiem dużo tańsze. Ale nie przeczę, ja używam świetnej 50tki 1.7 która mnie 200zł kosztowała ale...MF ;-)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zetknął się ktoś z was z nowym Canonem 60d ? Jeśli tak to prosiłbym o opinię.

 

O ile dobrze pamiętam na fotopolis stwierdzili, że to krok wstecz w stosunku do 50D. Miałem 50D parę miesięcy, fajny aparacik i patrząc na to co oferuje teraz 60D to aż głupio to kupić. Plastik zamiast stopu magnezu, ehh... Generalnie nie warto jak za taką kasę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60D to takie cos pomiedzy 550D a 50D ... niby 2cyfrowy ale juz nie to samo co wczesiej ... prędzej bym juz 550D kupil (i tak pewnie za jakis czas zrobie jak troche stanieją)

jak komus na filmach nie zalezy to 40D lub 50D w dobrej cenie lepiej kupic .. ale ja bym chcial swoja pocieche pofilmowac jak juz zacznie dreptac ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Generalnie teraz przyznać trzeba, że Canon sobie ostro leci z modelami. Nic poza 7D nie jest warte uwagi. Żałosny AF w 5DMk2 właściwie eliminuje ten aparat. Według mnie, aktualnie tylko 7D ma sens, za inne pieniądze brałbym Nikona. 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeklinałbym pomarańczowych ;)

Nikon D7000 jest ponoć na tej samej matrycy od Sony, co konkurencyjny Pentax K-5,

a matryca potrafi - ISO 12800 z K-5 (przed i po odszumianiu):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sony wpakowało ją do bardzo konkurencyjnej cenowo A55V (ale to raczej klasa niżej niż K-5 i D7000).

wymienili też wizjer optyczny na elektroniczny i dzięki zmianom w konstrukcji (SLT) matryca troszkę mocniej szumi bo dostaje mniej światła ale mamy pełny AF w trybie Video :)

ogólnie bardzo ciekawy aparat i to na pułapie cenowym 3300-3500 zł

(w ramach promocji do końca grudnia sieć Sony Center dorzuca 5-letnią gwarancję)

 

zrobili też prawie identyczny model bez GPSa i na bdb matrycy z NEX'a - A33 za około 2600 zł

oba aparaty zbierają bdb recenzje:

 

Sony SLT-A55 Review: 1. Introduction: Digital Photography Review

Sony Alpha SLT-A55V Digital Camera - Full Review - The Imaging Resource!

 

Sony Alpha SLT-A33 Digital Camera - Full Review - The Imaging Resource!

Sony Alpha SLT-A33 review: introduction | Cameralabs

Fotopolis.pl: Sony SLT-A33 - test

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szaleństwo na tą jesień zrobiło się z tymi premierami. Porozsyłałem po sklepach zapytania odnośnie dostępności tego nowego Nikona, jednak nikt nie jest w stanie odpowiedziec kiedy będą na sklepie. Czy znacie polską datę premiery D7000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szaleństwo nazywa się Photokina ;)

z wyższej półki pojawił się długo wyczekiwany Olek czyli pancerny E-5, którego można ponoć obsikać i będzie działał ;)

http://www.youtube.com/watch?v=zRFNEHue4m4

fajnie bo to prawdziwa gratka dla tej szklarni :)

 

niżej Pentax odświeżył kapitalnego K-x i po liftingu zmienił mu literkę - K-r.

oczywiście nadal kolorowe body i przyznam, że ten biały wygląda całkiem ciekawie :P

dobrze, że zostawili możliwość zasilania ogniwami AA.

cena samego body to około 2400 zł, a z kompletem 18-55/55-200 ~3500 zł

bardzo fajna propozycja na pierwsze lusterko :)

 

dodając jeszcze wysyp amatorskich puszek u Canon i wciąż dobrze sprzedające się 40D/50D czy Nikona D90 (ponoć przestali go produkować) naprawdę jest w czym wybierać :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości wybrałem się do sony center w bb. Mieli na sklepie zarówno A55 jak i A33. Jestem pozytywnie zaskoczny. Obudowa naprawdę malutka, a mozliwości jednak bardzo duże.

 

Czy w takim soniaczu lepiej sprawować się będą polecane memorysticki czy lepiej uderzyć w szybkie SDHC ?

 

Jak wygląda sprawa obeiktywów do tego soniacza? Tylko sony czy sigmy i inne też da rade podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości wybrałem się do sony center w bb. Mieli na sklepie zarówno A55 jak i A33. Jestem pozytywnie zaskoczny. Obudowa naprawdę malutka, a mozliwości jednak bardzo duże.

 

Czy w takim soniaczu lepiej sprawować się będą polecane memorysticki czy lepiej uderzyć w szybkie SDHC ?

 

Jak wygląda sprawa obeiktywów do tego soniacza? Tylko sony czy sigmy i inne też da rade podpiąć?

 

Preferowałbym SDHC bo to przynajmniej jest jakiś standard.

Obiektywów jest trochę, ale nieco gorzej możliwościami systemu jako całości, najbardziej uderzyło mnie to gdy porównywałem lampy błyskowe - topowy model lampy do Sony nie może się równać nawet ze średniakami Nikona - dla mnie to duży minus.

Gdyby nie to że miałem okazję odkupić fajnego Nikona to skłaniałem się w stronę Pentaxa, obserwując teraz rynek lustrzanek mój wybór byłby taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ta lampa jest gorsza od reszty? Często posługujesz się tym wyrażeniem, ale nie rzucasz żadnych informacji a chętnie bym poczytał :)

 

Jedną ze spraw podstawowych dla mnie to możliwość odwrócenia palnika aby odbić światło

Możliwości lamp:

Sony HVL-F58AM - najniższa cena z ceneo 1549zł

zakres regulacji kąta głowicy: 150˚ w górę, 10˚ w dół, 90˚ w lewo i w prawo

Nikon SB-900 - najniższa cena z ceneo 1330zł

zakres regulacji kąta głowicy: 90° w górę, -7° w dół, 180° w lewo i w prawo

Nikon SB-700 (nowość) o podobnych możliwościach będzie nieco tańszy ~1200zł.

Pod względem obrotu głowicy nawet Nikon SB-600 może konkurować z Sony (tym bardziej że kosztuje nieco ponad 800zł)

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB-600 bardzo zacna lampka jest, IMHO duzo lepsza od 800 i 900 (prosta w obsludze, wyzsze modele sa IMHO przekombinowane).

 

No i w Nikonie mamy CLS, czyli bezprzewodowe sterowanie lampami w cenie body (a SB-800 i 900 moga robic rowniez za Master).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Ds Mark III lub 1D Mark IV. Opłacają się mało, lepiej 7D bądź 5Dmk2.

 

Nikon lepiej sprawuje się na wyższych ISO, ale ma matrycę 12 Mpix, co w porównaniu z 21Mpix w 1Ds i 16 Mpix w 1D, to nie za dużo. A może to i dobrze?

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną ze spraw podstawowych dla mnie to możliwość odwrócenia palnika aby odbić światło

Możliwości lamp:

Sony HVL-F58AM - najniższa cena z ceneo 1549zł

zakres regulacji kąta głowicy: 150˚ w górę, 10˚ w dół, 90˚ w lewo i w prawo

Nikon SB-900 - najniższa cena z ceneo 1330zł

zakres regulacji kąta głowicy: 90° w górę, -7° w dół, 180° w lewo i w prawo

Nikon SB-700 (nowość) o podobnych możliwościach będzie nieco tańszy ~1200zł.

 

Dobrze że tak napisałeś, to że dla Ciebie jest to wadą nie czyni z tej lampy gorszego sprzętu. Z drugiej strony mamy kąt 150stp w górę co wg mnie wystarcza za odbicie światła, 30stp od poziomu raczej różnicy nie robi :)

 

Pod względem obrotu głowicy nawet Nikon SB-600 może konkurować z Sony (tym bardziej że kosztuje nieco ponad 800zł)

 

Na pewno? A może się obrócić palnik do trybu portretowego? :) Dla Ciebie wadą może być brak obrotu do tyłu, a dla mnie brak obrotu do portretu.

 

Ceneo nie jest na szczęście wyznacznikiem cen w Polsce i nie polecałbym wg tego serwisu kupować sprzętu. Pierwsza lepsza aukcja na alledrogo i cena 1399zł. Lampy te są jak najbardziej porównywalne jakościowo, Sony trochę mocniejsza + genialny obrót do portretu, Nikon pełny obrót 180stp na boki.

 

@ costi

 

Sony jak najbardziej obsługuje wireless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...