Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie. I po prostu będę użytkował dwa systemy- póki co- zarobki pozwalają mi na trzymanie dwóch systemów- zwłaszcza, że jeden mam już rozbudowany bardzo dobrze.

I dlatego jutro dzwonię na Żytnią i zapytam się o koszt wymiany matrycy i płyty głównej w 5D a później pomyślę powaznie i MOŻE popchnę ją znajomemu, który wie jak była użytkowana w moich rękach- oczywiście po uprzednim poinformowaniu o ewentualnych kosztach napraw- nie będzie miał wrażenia, że kupuje kota w worku- będzie wiedział, że z dnia na dzień może piardyknąć i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Chiny nie kupuj 5D Mk2 jak masz 5D i 7D. Byłem w identycznej sytuacji i co ? Kupiłem Mk2 i sprzedałem, póki jeszcze zbyt wiele na niej nie straciłem. AF jak sam zauważyłeś, dostaje po tyłku od 7D... A ja szczerze powiem, że AF w 5D/5DMk2 mnie bardzo już drażni. Głównie paraduję z 7D , tylko w przypadku zdjęć statycznych używam 5D. Jestem za tym co mówi zzizzy , masz czym focić, nie potrzebna Ci nowa puszka na już, więc wstrzymaj się, poczekajmy na Mk3 bądź Nikona.

 

Ja już niestety zostanę w Canonie, dwa systemy to dla mnie za dużo (2x więcej obiektywów do noszenia, lampy itd.), więc sfustrowany czekam na 5D Mark 3 albo w ostateczności 1Ds Mark 4 ...  

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle o ile ten system AF jest ciągle rozwijany i w 60D niby ma też tylko 9 punktów, ale brak mikrokalibracji nie przeszkadza w niczym- z problematyczną 50 1.4 od sigmy trafia w punkt- śmiem nawet twierdzić, że trafia bez kalibracji lepiej niż 7D. ;]

 

Jeżeli znajdę dłuższą chwilę to napisze recenzję-porównanie 7D z 60D, bo tak się składa, że mam jedną w domu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad wyborem nowej lustrzaki. Dotychczas robiłem zdjęcia Olympusem E330. Posiadam do niego kilka obiektywów Olympusa, więc nowa interesuje mnie raczej Body, do którego zastosowałbym przejściówkę. Wykonuję głównie zdjęcia o tematyce sportowej(sporty ekstremalne), ale też przyrody i ludzi.

Nie wiem jeszcze jaka cena dokładnie mnie interesuje, ale rozważam kategorie cenowe: 1800 - 2000 - 2300 zł.

Jakie mielibyście propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500zł na body i jakies szklo.

Dla kolezanki, pierwszy aparat (nie liczac malpki)

Sama nie wie czego oczekuje od aparatu. Ma byc jak najbardziej uniwersalny.

 

Nikon D90 + 18-105VR to dobry wybor w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa rada: niech się rzeczone dziewczę przejdzie do dużego marketu elektronicznego typu MM i weźmie do ręki ;) Może się okazać, że "mały, lekki, zgrabny" Olympus jej wcale nie przypadnie do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sbchp250, Jako posiadaczka Pentaxa K200D polecam kupić aparat tego producenta, ja jestem bardzo zadowolona.

W tej cenie może kupić Pentaxa K-r z obiektywami 18-55 i 50-200WR, ale jak chce lepszy obiektyw, to może kupić aparat tylko z 18-55, a za resztę coś od Sigmy lub innego producenta obiektywów.

 

 

 

 

Edytowane przez KATTANA
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentax'a niesmialo proponowalem jako ciekawy wariant. Jednak nie podszedl.

 

Po krotkiej przymiarce, jednak D90 z 18-105VR zostal nabyty ;)

 

Kolezanka juz testuje sprzet i jest zadowolona.

 

Dziekuje wam za sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

od roku zbieram na lustrzankę cyfrową i nadchodzi czas, kiedy wreszcie będę mogła ją kupić ;>

Dotychczas jedyny kontakt, jaki miałam z takimi aparatami do analogowy Zenith, jeszcze po dziadku. Właśnie po tym aparacie mam kilka obiektywów z mocowaniem M42, których chciałabym używać w nowym aparacie. Z tego co się orientowałam, to jest możliwość zamocowania ich do Canonów i Pentaxów.

A teraz pytanie - którą firmę i jaki model aparatu wybrać? Jestem w stanie przeznaczyć na niego maksymalnie 1800zł.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas jedyny kontakt, jaki miałam z takimi aparatami do analogowy Zenith, jeszcze po dziadku. Właśnie po tym aparacie mam kilka obiektywów z mocowaniem M42, których chciałabym używać w nowym aparacie. Z tego co się orientowałam, to jest możliwość zamocowania ich do Canonów i Pentaxów.

 

Do Nikona też można je montować ale równie drogi system jak Canon, gdyby nie to że okazyjnie odkupiłem Nikona to sam wybrałbym Pentaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon to drogi system.

 

dziwna argumentacja bo taką tezę łatwo obalić. w przypadku Canona masz największy wybór szkieł z pierwszej czy drugiej ręki, nie wspominając o tym, że możesz przebierać w tym czego akurat potrzebujesz. Pentax jest pod tym względem znacznie uboższy i najczęściej wcale nie tańszy.

 

W tym przypadku K-x to jednak całkiem rozsądny wybór.

Do 1800 zł rozglądnął bym się jeszcze za Sony A33 bo współpraca z M42 (przejściówka za 30 zł) bdb i doskonale nadaje się do manualnego ostrzenia.

do tego mamy video HD i masę różnych użytecznych ficzerów.

 

Nikon to akurat najmniej rozsądny wybór bo z M42 brak pomiaru światła i problemy z ostrzeniem na nieskończoność przez najprostsze przejściówki bez optycznych dodatków.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentax nie jest tani? Sprawdź to zestawienie (ceny z Ceneo, najniższe):

 

Nikon:

D3100 + 18-55VR = 1820

D5000 + 18-55VR = 1948

D5100 + 18-55VR = 3000

przy czym D5100 ma matrycę z aparatu ponaddwukrotnie droższego - D7000 oraz goni po piętach Canona pod względem filmów.

 

Canon:

1100D + 18-55IS II = 1925

550D + 18-55IS II = 2510

a 600D 500 zł więcej, mimo że praktycznie nic nie wnosi do poprzednika, ot Canon.

 

Pentax:

K-x + DAL 18-55 = 1718

K-r + DAL 18-55 = 2078

oba aparaty mają matrycę z D90/D5000/D300/D300s, więc 12 Mpix + crop x1.5 (Canon 550D i 600D mają crop x1.6 i 18 Mpix, co musi odbić się na zakresie tonalnym i ilości szumów)

 

Za Canonem przemawia IMO jedynie bardzo rozbudowany tryb filmowy (chociaż duża część ludzi i tak zniechęci filmowaniem lustrzankami przez ostrzenie ręczne), bo teraz Canon stoi w miejscu - 5D mark II, który już jakiś czas jest na rynku, ma wolny AF, 60D to krok wstecz w porównaniu ze świetnym 50D (wypuszczono plastikowego większego brata 600D). Jedynie 7D trzyma poziom, chociaż nieco ustępuje zarówno K-5 i D7000. Poczekamy na następców.

 

Nikon z kolei ma słaby serwis w Polsce (oczywiście, nikomu nie życzę przygód z jakimkolwiek serwisem), ale ich obiektyw 50mm f/1.8 jest 5x lepiej wykonany od Canonowskiego, który jest całkowicie plastikowy (Nikkor ma porządny metalowy bagnet), nie nadaje się do ostrzenia ręcznego i cofa się pod własnym ciężarem - parodia.

 

Ponadto zobacz, ile szkieł ma każdy system:

 

Nikon: 161

Canon: 156

Pentax: 113

 

(za: fotozakupy.pl)

 

Czy 113 obiektywów to mało? Który fotoamator zdecyduje się na chociaż 10% z tej puli?!

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentax jest bardzo fajny pod względem kompatybilności z M42, najgorzej z tym chyba w Nikonie, bo dopiero aparaty semipro mają pomiar z manualnymi, ew najniższe modele miały jakiś błąd który pozwalał to ominąć, ale te obecne dostępne w sprzedaży pewnie już go nie mają. Ogólnie Nikon tanio nie wychodzi, jakbym składał swój zestaw w Canonie to zostało by kasy przynajmniej na dodatkowe szkło. Z drugiej strony w nikonie cena/jakość świetnie wychodzi 50mm (1,8 szczególnie) i 35mmm 1,8. A to obiektywy, których niektórzy używają przez 80% czasu. W każdym razie na Twoim miejscu doriz brałbym Pentaxa, jeszcze za używką na gwarancji można by się rozejrzeć.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Pentax nie jest tani? Sprawdź to zestawienie (ceny z Ceneo, najniższe):

 

Tak się dziwnie składa ze lustrzanki canona mozna dostac taniej w zwykłych sklepach niz w necie przez ceneo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentax nie jest tani? Sprawdź to zestawienie (ceny z Ceneo, najniższe):

 

Za Canonem przemawia IMO jedynie bardzo rozbudowany tryb filmowy (chociaż duża część ludzi i tak zniechęci filmowaniem lustrzankami przez ostrzenie ręczne), bo teraz Canon stoi w miejscu - 5D mark II, który już jakiś czas jest na rynku, ma wolny AF, 60D to krok wstecz w porównaniu ze świetnym 50D (wypuszczono plastikowego większego brata 600D). Jedynie 7D trzyma poziom, chociaż nieco ustępuje zarówno K-5 i D7000. Poczekamy na następców.

 

Nikon z kolei ma słaby serwis w Polsce (oczywiście, nikomu nie życzę przygód z jakimkolwiek serwisem), ale ich obiektyw 50mm f/1.8 jest 5x lepiej wykonany od Canonowskiego, który jest całkowicie plastikowy (Nikkor ma porządny metalowy bagnet), nie nadaje się do ostrzenia ręcznego i cofa się pod własnym ciężarem - parodia.

 

Ponadto zobacz, ile szkieł ma każdy system:

 

Nikon: 161

Canon: 156

Pentax: 113

 

(za: fotozakupy.pl)

 

Czy 113 obiektywów to mało? Który fotoamator zdecyduje się na chociaż 10% z tej puli?!

 

oceniasz system przez pryzmat ceneo czy fotozakupów i najtańszych puszek EL w kicie? gratuluję ;)

nie zamierzam niczego udowadniać, kiedyś sam zrozumiesz dlaczego użytkownicy myślący poważniej o fotografii wybierają zwykle większy system.

Pentax ze swoimi limitedami to tanich raczej nie należy, co wcale nie znaczy że nie można w tym systemie zbudować sobie przyjemnej szklarni, wręcz przeciwnie.

jednak początkujący amator mniejszym kosztem poeksperymentuje w bardziej rozbudowanych systemach. zresztą zerknij sobie jak wygląda rynek wtórny:

Obiektywy - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzizzy już się tak nie napinaj, Pentax jest dobrym 'starterem' (sam używam puszek Pentaxa od 2 lat). Jednak myśląc przyszłościowo można rozważyć zakup Canona. Kupujesz jakieś fajne body na początek (może być plastikowy 500D/550D), dokupujesz Canon 28-105 f/3,5-4,5 i masz fajny zestaw. Kurczowe trzymanie się systemu Pentaxa nie jest dobre, głównie z powodu braku dobrego middle-endu (o high-end nie wspominając, K5 wg mnie jest zdecydowanie za drogi, dobre szkła z AF są również bardzo drogie). Więc tak jak stwierdził dymy, Pentax wcale najtańszy nie jest...

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klasę entry-level to wydaje mi się że Pentax wygrywa(szybkość, najlepszy kit, szumy), tylko pytanie co dalej? W k-r, k-x nie ma battery gripa, torchę mała gama lamp zewnętrznych, trochę ciemne stałki Pentaxowskie, 35 2.4 za ~750zł, przy czym Nikkor ma 35 1.8 D za ~750zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klasę entry-level to wydaje mi się że Pentax wygrywa(szybkość, najlepszy kit, szumy),

 

Jesteś w stanie poprzeć czymś swoją opinię ? Bo o ile z szumami się nie zgadzam całkowicie, to zastanawia mnie jak mierzysz "szybkość" i czego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 klatek na sekundę(Canony oferują marne 3,7), żaden aparat z klasy entry-level nie może ci tego zapewnić, silnik w body, co do szumów to raczej zostaje przy tym co mówiłem, chyba że weźmiemy nikona d5100(matryca z d7000), lub też canon 550d i wyżej ale to już inna półka cenowa, bardzo wygodny grip. I najlepszy kitowy obiektyw. Mikroregulacja AF. Świetnej jakości wizjer mimo że jest to dalej wizjer penta-lustrzany. Najkrótszy czas migawki 1/6000s(świetne do fotografii produktów, sprotu). Wydaje mi się że powinieneś wiedzieć z czego słyną Pentaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 klatek na sekundę(Canony oferują marne 3,7), żaden aparat z klasy entry-level nie może ci tego zapewnić,

OK, myślałem, że mówisz o AF czy nie daj Boże o prędkości zapisu/ włączania. ;) Inna sprawa, że 6fps ma Pentax K-r w przedziale cenowym 2500zł o którym zaraz piszesz " ale to już inna półka cenowa". Czyżbyś próbował tutaj ustawiać aktualne dane "pod siebie" ? ;) Oj nie ładnie... Trzymając się puszki poniżej 2k to i tak przyznaję Ci rację, K-x ma 4.7fps co jest szybsze niż każdy Canon z tej półki. Jednak nie ukrywajmy, że w tej klasie jest to jedynie "przyjemny dodatek" , bo ktoś, komu faktycznie robi różnicę 1fps , znaczy, że w większości przypadków zarabia na zdjęciach, a wtedy nie bawi się w takie "siano". ;)

 

co do szumów to raczej zostaje przy tym co mówiłem, chyba że weźmiemy nikona d5100(matryca z d7000), lub też canon 550d i wyżej ale to już inna półka cenowa,

Porównujesz w tym momencie K-r czy K-x? Wcześniej wspomniałeś o 6fpsach co sugerowałoby, że piszesz o K-r. Według mnie i dpreview 550D daje lepszy obrazek pod tym względem niż K-r.

 

bardzo wygodny grip. I najlepszy kitowy obiektyw. Mikroregulacja AF. Świetnej jakości wizjer mimo że jest to dalej wizjer penta-lustrzany.

Jakbyś zwrócił uwagę, nie kwestionowałem niczego innego niż szumy, więc nie musisz mi tego tłumaczyć. :) Dla mnie Pentax i tak jest skreślony z powodu braku FF. Chociaż bardzo bym chciał, aby wbił na ten target, bo dzieją się absurdy...

 

Najkrótszy czas migawki 1/6000s(świetne do fotografii produktów, sprotu).

Miło sobie poczytać takie "ficzery" , nie ? Mam nadzieję, że wiesz jakie to ma zastosowanie w praktyce a nie tylko na broszurce. Po pierwsze, sport, przy normalnych ogniskowych (18-120mm) 1/4000s jest w pełni wystarczalna, naprawdę ciężko to poruszyć (fota z Magleva przy prędkości ponad 400km/h wyszła OK). Przy dłuższych ogniskowych ... ekhm... Umówmy się, ktoś kto zabiera się za focenie czegoś obiektywami droższymi, nie rozgląda się w entry level. Druga sprawa 1/4000 a 1/6000 to nie jest aż tak gigantyczny skok. Opisujesz tu przypadki, w których 99,9% fotografów ma już półkę wyższą oferującą 1/8000. Fakt, miło mieć zapas ale nie róbmy z tego powodu dla którego warto wybrać Pentaxa.

 

Wydaje mi się że powinieneś wiedzieć z czego słyną Pentaxy.

No i na pewno nie będą to szumy. ;) Reszty nie kwestionuję bo ficzerków i bajerków w entry level nie śledzę od dawna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...