Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Imho x100 jest skreślony przez brak zoom'a i za wysoką cenę :wink:

 

X1 zdecydowanie lepiej i jak widać duża matryca nie musi oznaczać komicznie ogromniastych obiektywów :D Chociaż tu sam korpus do małych nie należy i wygląda niemal jak bliźniak pełnoklatkowej M9 :blink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho x100 jest skreślony przez brak zoom'a i za wysoką cenę

x100 to przecież dalmierz więc zoom raczej zbędny,zdecydowanie nie odczuwam posiadania w nim zooma

cena fakt jest wysoka ale takie szumy jakie oferuje ten aparat wart jest naprawdę tej kasy :wink:

odkąd go mam pucha siedzi w torbie i nawet mi się nie spieszy by do niej zaglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x100 to przecież dalmierz więc zoom raczej zbędny,zdecydowanie nie odczuwam posiadania w nim zooma

(...)

Nie masz to nie odczuwasz, jakbyś miał to byłaby inna rozmowa :wink: Nie rozumiem jednego co to znaczy dalmierz? Przecież tam siedzi odpowiednik 35mm. Imho stałoogniskowy obiektyw to słabość, bo jak kolega wyżej napisał kąt dość wąski i niestety z daleka nic tam nie ustrzelisz :D Co do szumów, to takie mamy rezultaty jak damy wielką matrycę z dość małą ilością pixeli, chociaż do bezlusterkowców daleko. Nie zrozum mnie źle, sprzęt niemal idealny, no właśnie niemal :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomą poszukującą aparatu a konkretnie lustra za ok 1k PLN. Tak wiem... ;-)

Uparla sie dama na lustrzanke bo "jest fajna, duza pro i ma to takie okienko w ktore sie patrzy a lcd nie lubie... " (sic!!!) . I wszystko byloby fajnie pieknie gdyby nie budżet.

Mysle tu o Nikonie D70 z kitem. Sprzęt do nauk foto, raczej czysto hobbystycznie. Myślę że nawet taki nikoś na długo jej wystarczy. Wiele rzeczy jak nie do końca ostre zdjęcie czy zbyt duże szumy, nie będą stanowiły dla niej wielkich tragedii bo powiedzmy sobie szczerze, laik nie patrzy z lupą na zdjęcie. To co wyjdzie będzie szło do wydruków 10x15 i pod ogladanie fotek na iPad/PC

Do sony mam straszne obiekcje i jakos nie chce nawet patrzec na te sprzety, może że jeszcze Pentak K100/200? Wszystko na styk cenowo, a gdzie jeszcze karta, aku czy torba ;/

Pieniądze już zebrane, teraz tylko polowanie na okazję. Macie jakieś pomysły/porady?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia obiektywu też nie prawda? Ale nie uderzałem tu w nikona, raczej mówiłem ogólnie o tym że nie potrzebna jest pucha która skoryguje każde zdjęcie za użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat kit od D70, czyli 18-70/3.5-4.5, był (i jest nadal) bardzo dobrym szkłem. Poza tym w sytuacji, gdy obiektywy sa wymienne, to wymienianie takowego jako wadę body jest nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mnie nie zrozumiałeś :P Ale dziękuje za opinie o kitowym, bo właśnie nie wiedziałem czego szukać do podpięcia. Nikon to nie moja działka. Tak więc dobrze myślę że w takich pieniądzach D70 będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie znam się na Canonie, więc nie wiem, co konkurencja oferuje. ;) Ale chyba celowałbym w Nikona albo Pentaxa. Z D70 byłem bardzo zadowolony, aczkolwiek mocno szumi na wysokich ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przymknięciu 18-70 do f/8 - f/11, obiektyw jest ostry jak żyleta.

 

dni tyskie 188.jpg | Flickr - Photo Sharing!

 

Po co komu stabilizacja? :lol:

 

@Havoc - proszę, oto EXIF zdjęcia.

 

 

 

ExposureTime - 1/125 seconds

FNumber - 5.60

ExposureProgram - Manual control

ISOSpeedRatings - 400

 

 

 

Zaskakujące ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F8/F11? To chyba ciężko żeby nie był jakiś ostry przy tak małych dziurach :)

 

Damn...i na takiej przesłonie taka fota? Skąd ty światło wziąłeś, nie widzę żeby lampa wystrzeliła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez lampy (bo się panowie "ochraniarze" przypieprzali, jakbym był reporterem), ISO bodaj 1000, a koncert w nocy, więc sam się zdziwiłem, że miałem mało rozmytych (bez statywu). Czekałem, aż światła na scenie się rozbłysnęły i trzaskałem serie.

 

Akurat tu chyba miałem aparat na M. EXIF-a Ci nie podam, jestem w pracy, ale jak wrócę, to skopiuję.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam bezlusterkowca na poczatek, mozliwosci spore, cena mniejsza, zabierzesz go zawsze i wszedzie. Nie trzeba dzwigac ze soba torby sprzętu, zeby zrobic fotke ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bezlusterkowca za dużo mniej niż 1500 też nie kupi. Tyle że do tej kwoty dostanie nówkę a nie używkę z allegro.

 

wady?

 

-nie jest to lustro, minus 100 do sławy respectu na ulicy :D

 

-duża część tylko z wyświetlaczem lcd, imho wizjer rules

 

plus:

 

-lepsza tech. w tej samej cenie (stare lustro vs. nowy sprzet)

 

-maly, lzejszy

 

-jakosciowo przy amatorskich wykorzystaniach to samo

 

-filmy hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde na poczatek to wystarczy dobry kompakt z trybami manualnymi. Za pare stowek powinno sie cos bez klopotu dostac.

 

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miło wspominam mojego Panasonica FZ30, sympatyczny sprzęt do oswojenia się z trybem manualnym i o całkiem sporych możliwościach.

 

Sent from my HD7 T9292 using Board Express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...