Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli nie przeszkadzaja ci ciagle spojrzenia ludzi jak robisz zdjecie szarej karte w srodku miasta to mierz ;)

 

 

A najlepiej naucz sie swojego aparatu i pozniej juz bedziesz wiedzial jakie ustawienie WB pasowac bedzie do danej sceny.

 

Albo rob w RAW i problem WB z glowy :)

 

@Szymoon jak WB zwalony mocno to PS zaden duzo nie zdziala, ewentualnie jakosc fotki pojdzie ostro w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie przeszkadzaja ci ciagle spojrzenia ludzi jak robisz zdjecie szarej karte w srodku miasta to mierz ;)

A najlepiej naucz sie swojego aparatu i pozniej juz bedziesz wiedzial jakie ustawienie WB pasowac bedzie do danej sceny.

 

Albo rob w RAW i problem WB z glowy :)

 

@Szymoon jak WB zwalony mocno to PS zaden duzo nie zdziala, ewentualnie jakosc fotki pojdzie ostro w dol.

Akurat pytalem sie bo Auto WB w tym nikonie mi srednio pasuje, na tematycznych co poniektorych chyba temperaturowo przeklamuje (a moze tak ma byc moze mnie sie juz wzrok psuje), ale faktycznie dzisiaj wziolem w lapy RawShootera i z nefow da sie duzo rzeczy wyciagnac :).

Co do pomairu recznego to tez sie szybko robi wiec tak z ciekawoscie sie pytalem :)

 

Aha jeszcze jedno pytanie:

Kto z was posiada jakis jasny staloogniskowy obiektyw - co daje takie cacko - ostrosc, krotsze czasy, plastycznosc obrazu?, moze jakas przykladowa fotka.

Dodatkowo wlasnie doczytalem ze M42 to lekki problem w Nikonie ale jest jeszcze jedna grupa obiektywow mocowanie jak ten http://www.allegro.pl/item121799615_obiekt...ntacon_six.html, ponoc dokupujac przejscowke nie ma problemu z ostrzeniem na nieskonczonosc i mozna ladna manualna stalke kupic za male pieniazki - czy ktos z was cus takiego posiada?

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto balans bieli w nikonie jest beznadziejny więc lepiej go nie ustatwiać, ja w plenerze wykorzystuję tematyczne programy balansu bieli sprawdzają dobrze, czasem warto poeksperymentować np przy jasnym słońcu dać zachmurzenie itd. w pomieszczeniu zawsze staram się ręcznie mierzyć światło wystarczy biała ściana i już. stałki to zazwyczaj lepsza jakość w porównaniu do zoomów, co do m42 to się nie wypowiadam ale dla mnie taka zabawa jest bez sensu zbyt dużo niedogodności związanych z brakiem pomiaru światła, ręcznym focusem itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna niedogodnoscia moze byc przy m42 to brak pomiaru swiatla. I brak ostrzena na nieskonczonosc.

Reczna ostrosc i ustawianie przyslony jest niedogodnoscia?

Kiedys ludzie nie mieli AF, pomiarow swiatla, jedynym obiektywem byl 50mm i ludzie jakos zyli.

Teraz to sie ludzie przez ty cyfrowki zepsuli ;)

 

 

@manfred - o m42 pisalem wyzej http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2276514

 

Co do stalych jasnych obiektywow, wiadomo ze stale obiektywy sa lepszej jakosci optycznej niz zoomy.

To ze jest jasny nie da ci lepszej ostrosci ;)

Ostrosc zalezy od obiektywu.

 

Dobry obiektyw troche kosztuje. A da ci rzeczywiscie krotkie czasy, w kiepskich warunkach oswietleniowych. Jego plastycznosc tez zalezy od jego jakosci.

 

Chcesz fotek z obiektywow, w przyklejonym temacie na gorze strony sa linki np. http://pbase.com/cameras/nikon

http://pbase.com/cameras/nikon/50_18_afd

http://pbase.com/cameras/nikon/50_14d_af

 

Do Nikona jest 50mm/1.8 kosztuje kolo 550zl, troche duzo zwlaszcza ze Canon ma taki za 350zl. Sa tez 50mm/1.4 ale juz cena sporo wieksza :)

 

Mozna tez kupic manualny 50mm/1.4 wtedy AF papa ale lepsze szklo za nizsza cene. Tylko trzeba by poczytac na forum nikona czy bedzie dobrze wspolpracowac :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna niedogodnoscia moze byc przy m42 to brak pomiaru swiatla. I brak ostrzena na nieskonczonosc.

Reczna ostrosc i ustawianie przyslony jest niedogodnoscia?

Kiedys ludzie nie mieli AF, pomiarow swiatla, jedynym obiektywem byl 50mm i ludzie jakos zyli.

Teraz to sie ludzie przez ty cyfrowki zepsuli ;)

poostrz sobie ręcznie przez tą dziurkę od klucza szumnie zwaną wizjerem to zobaczysz o czym mówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrze recznie w swoim EOSie 50 i nie mam problemow.

No TRUDNO albo kupisz dobre szklo np. Carl Zeiss za 200-300zl albu kupuj z AF za 2000-3000zl co za problem. Dla kazdego cos dobrego.

 

 

Ej , o czym wy pierdzielicie ? Pomiar światła na M42 działa elegancko :> (Canon 20D i Zenit TTL). :) Chyba , że chodzi wam o Nikony to już nie wiem. :P

Jasne ze Nikon, bylo trzeba czytac ze zrozumiem :P

 

A dwa ze nie zawsze w Canonie pomiar dziala elegancko wiec sie tak nie ciesz, niektore modele aparatow mocno niedoswietlaly zdjecia. A to dlatego ze Canon zabezpieczyl sie przed uzywaniem nie Canonowskich szkielek :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obiektywow jest chyba inny watek, za duzy OT sie tutaj niedlugo zrobi.

 

Przypominam temat Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

 

A dwa, ze w takich problemach to szybciej znajdziesz odpowiedz na http://forum.nikon.org.pl/

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja moze napisze co mi jako totalnemu laikowi przeszkadza w D50, mysle ze komus sie przyda :), pewnie sie bede powtarzal ale co tam.

 

Mam nadzieje ze tym razem nie bedzie OT

 

1. brak wyciagnietego na przyciski sposobu zmiany pomiaru swiatla

2. to samo co wyzej ze sposobem pomairu ostrosci

3. brak informacji na jakim iso jade

4. brak podswietlenia gornego LCD

5. wpitalajacy sposob powiekszania foty na LCD (jak dla mnie)

6. zle umieszczony wedlug mnie przycisk podnoszenia lampy blyskowej

7. przy niektorych czynnosciach skomplikowana palcologia na przyciskach, np trzeba nacisna praktycznie 3 na raz

8. moze i banal ale brakuje mi w wizjerze podzialu na mocne pukty kadru (tak jak jest np w Fuji 5600 na LCD)

Chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! A ja napisze nietypowo - ze swojej strony moge polecic Konice-Minolte D5D lub jego nowsza wersje Alpha Sony. Dlaczego ? Oba posiadaja cos, co czyni je unikalnymi - stablizacja matrycy, ktora dziala praktycznie ze wszystkimi szklami. Ponadto samo wykonanie aparatu(teraz bede pisal o KM D5D - bo ten aparacik posiadam) niszczy zarowno C350d jak i Nikona D50. Nikos w dloni lezy minimalnie lepiej, ale wystarczy spojrzec przez wizjer i od razu widac roznice. Sam stalem przed wyborem - C350D czy N50D - pojechalem do sklepu pomacac oba. Na polce lezala D5D - wzialem ja jaka ostatnia do zabawy. I juz nie oddalem. Zwroccie tez uwage na ceny szkiel - tu takze Bagnet A(czyli KM i Sony) wygrywaja - jest duzo uzywanych szkiel w bardzo dobrych cenach - np. 70-210/4 za 500zl. Generalnie moja rada jest taka - nie ograniczajcie sie do C i N - bo duzo tracicie.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama stablizacja z Sony alphy udanego modelu nie czyni.

Warto poznac inne wady tego body.

 

Generalnie wad widze bardzo malo w stosunku do zalet. Oczywiscie, ze sama stabilizacja jest niczym, ALE matryca w Sony jest zblizona do D200, a ergonomia jest zywcem wzieta z Minolty. Te aspekty juz robia dobry aparat. A 400D... coz wspolczuje troche Canonierom - zabrali im ich ukochoany maly wyswietlacz znad lcd i dodali tak przez nich wysmiewany odkurzacz... :lol2: Z dwojki D80 i 400D zdecydowanie wygrywa Nikon. ALe gdybym mial kupic teraz aparat to albo bym kupil A100, albo czekal na nastepce D7D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna cena Nikona D80 juz jest znana i widzialem na imfoto juz za 3229zl, cena jest bardzo zachecajaca i zapewne D80 bedzie moim nabytkiem przed swietami :]

W sklepach od 4 Wrzesnia.

 

Jeszcze tylko czekam na testy na dpreview :]

juz 4 września ?? wow, szubciutko ! cena 3200 za body zla nie jest, ale tyle to mogłby z KITem jak w D70s być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta najlepiej za darmo :)

 

Ciekawe kiedy D70s calkowicie zniknie z rynku.

 

Wtedy zostanie:

- amator - D50

- zaawansowany amator - D80

- no i D200 - ktory wlasciwie jest bdb body do uprawiania zawodu :)

 

Przy okazji fotka:

Dołączona grafika

Nie wiedzialem gdzie wrzucic wiec daje tu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za darmo to może nia ale prawie ;) joke

 

tak sobie dzis zerkalem na ceny - D80 moze BODy kupic za 3200 D70s za 2250 - jak na razie nie widac chyba powodów by kupować noweczke D80 (choc jest spora roznica jakosciowa miedzy nimi ... podobno :) )

za 3200 to moza juz miec D70s z KITem dobrym, nawet b.dobrym wartym 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniecacie sie nowinkami, a troche D50 sie pokazalo w atrakcyjnych cenach ;), lampe Sigmy EF 500 DG ST sobie do mojego kupilem za 400 zeta i ciesze sie jak male dziecko, cud miod malina :)

 

Co do D50 dla amatora : znam kolesi co tym aparatem cuda robia, wiec nie wiem czy ta klasyfikacja ma troche sens :)

 

Sory za offtopa

 

Ps. w watku fotki to sie taki bajzel robi ze nie chce mi sie nowych umieszczac :)

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...