Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak wymusić błysk dopełniający ? (Canon 450D). Czas 1/200 dla lampy i nic mi z tego nie wychodzi. Albo przepali pierwszy albo drugi lub nie doświetli pierwszego.. Przykład: pomiar światła pokazuje mi czas 1/500 i f22 drugiego planu przy iso200 i 1/20 f22 pierwszego planu. Po włączeniu lampy przechodzi na 1/200 i g... z tego wychodzi. Kombinowałem już na wiele sposobów (Av, Tv, M ) i nie mogę uzyskać takiego efektu jak w Fuji S6500, w który zmierzyłem światło na drugi plan ( 1/1600 f6,4 iso 200) włączyłem wymuszenie błysku - pstryk i ładnie doświetlony przód i tył (histogram malina).

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wymusić błysk dopełniający ? (Canon 450D). W kompakcie nie było problemu. Tutaj tylko czas 1/200 dla lampy i nic mi z tego nie wychodzi. Albo przepali pierwszy albo drugi plan lub niedoświetli pierwszego.. Przykład: pomiar światła pokazuje mi czas 1/500 i f22 drugiego planu przy iso200 i 1/15 f22 i 1/20 f22 pierwszego planu. Po włączeniu lampy przechodzi na 1/200 i g... z tego wychodzi. Kombinowałem już na wiele sposobów i nie moge uzyskać takie efektu jak na moim S6500, w który zmierzyłem światło na drugi plan ( 1/1600 f6,4 iso 200) wlączyłem wymuszenie błysku - pstryk i ładnie doświetlona przód i tył (histogram malina).

pokaż jakiś przykład będzie łatwiej określić problem, migawka canona ma chyba synchro z lampą do 1/200 sek. więc to też może być problem. Z mojego pstrykania na lampach w plenerze to zawsze mierzyłem na tło robiłem korektę na lampie +/- i jakoś to szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jakiś przykład będzie łatwiej określić problem, migawka canona ma chyba synchro z lampą do 1/200 sek. więc to też może być problem. Z mojego pstrykania na lampach w plenerze to zawsze mierzyłem na tło robiłem korektę na lampie +/- i jakoś to szło.

I chyba właśnie ta synchronizacja 1/200 jest problemem, oraz za słaba wbudowana lampa (korekta na +2EV). Chociaż to też dziwne, bo Canon ma liczbę przewodnią 13 a Fuji 8. Pytanie jak oba dobierają siłę błysku i czy znaczenie ma to , że w jednym jest E-TTL II a w drugim E-TTL ?

Fuji

Canon

 

Drugi plan to niebo w oknie Dołączona grafika

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba właśnie ta synchronizacja 1/200 jest problemem, oraz za słaba wbudowana lampa. Chociaż to też dziwne, bo Canon ma liczbę przewodnią 13 a Fuji 8. Pytanie jak oba dobierają siłę błysku i czy znaczenie ma to , że w jednym jest E-TTL II a w drugim E-TTL ? (później wrzucę przykłady)

no tak tylko że ja nie robię wbudowaną i myślałem że piszesz o zewnętrznej lampie. Jeżeli tak sprawy stoją to faktycznie może być problem mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wymusić błysk dopełniający ? (Canon 450D). Czas 1/200 dla lampy i nic mi z tego nie wychodzi. Albo przepali pierwszy albo drugi lub nie doświetli pierwszego.. Przykład: pomiar światła pokazuje mi czas 1/500 i f22 drugiego planu przy iso200 i 1/20 f22 pierwszego planu. Po włączeniu lampy przechodzi na 1/200 i g... z tego wychodzi. Kombinowałem już na wiele sposobów (Av, Tv, M ) i nie mogę uzyskać takiego efektu jak w Fuji S6500, w który zmierzyłem światło na drugi plan ( 1/1600 f6,4 iso 200) włączyłem wymuszenie błysku - pstryk i ładnie doświetlony przód i tył (histogram malina).

 

A nie możesz spróbować w M : 1/200, F22 , ISO 100(50) , i do tego ustawić odpowiednio lampę na -2EV / -1EV / 0EV / +1EV (delikatnie zwiększaj wartość od -2 do przodu) :) (z tego co piszesz, drugi plan jest bardzo jasny (więc tam nie trzeba lampy) a pierwszy stosunkowo ciemny).

 

BTW. funkcję E-TTL II możesz wyłączyć w C.Fn. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz spróbować w M : 1/200, F22 , ISO 100(50) , i do tego ustawić odpowiednio lampę na -2EV / -1EV / 0EV / +1EV (delikatnie zwiększaj wartość od -2 do przodu) :) (z tego co piszesz, drugi plan jest bardzo jasny (więc tam nie trzeba lampy) a pierwszy stosunkowo ciemny).

 

BTW. funkcję E-TTL II możesz wyłączyć w C.Fn. :)

Właściwie to tak jest zrobione zdjęcie dodane do posta powyżej. E-TTL II da się tylko zmienić na wielosegmentowe lub usrednione. Też próbowałem. Tak na zdrowy rozum to brak logiki w działaniu aparatu. Zastanawiałem się jak będzie po podłączeniu zewnętrznej lampy. Tylko skoro Canon ma 13 a Fuji 8 to w teorii powinno się osiągnąć podobne efekty (tym bardziej na 3 m.) Zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to tak jest zrobione zdjęcie dodane do posta powyżej. E-TTL II da się tylko zmienić na wielosegmentowe lub usrednione. Też próbowałem. Tak na zdrowy rozum to brak logiki w działaniu aparatu. Zastanawiałem się jak będzie po podłączeniu zewnętrznej lampy. Tylko skoro Canon ma 13 a Fuji 8 to w teorii powinno się osiągnąć podobne efekty (tym bardziej na 3 m.) Zgłupiałem.

A jeśli w tej fotce zwiększysz błysk w Canonie ? :) A jeśli jest maksymalny , to daj czas 1/120. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w tej fotce zwiększysz błysk w Canonie ? :) A jeśli jest maksymalny , to daj czas 1/120. :D

Lampa już była +2EV. O zmianie czasu nie pomyślałem , tylko jeden problem - nie mogę już zwiększyć przysłony więc teoretycznie powinno przepalić 2 plan. Ale trzeba spróbować. Musi być jakieś rozwiązanie - lampa zewnętrzna Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się przenieść z mojego marnego kompakta na jakieś fajne lustro ;> Wstępnie znalazłem Nikona D40 z Nikkorem 18-55mm f/3.5-5.6. Myślicie, że jako pierwsze lustro będzie ok? dużo się mówi o tym, że D40 i D60 nie ma swojego silnika AF. Duża wada? chciałbym by aparat gościł u mnie długo...a nie żebym musiał go wymieniać. [na D80 ? hehe ;) ]. Miałbym ~~1200zl ale w razie potrzeb fundusze dałoby się podwoić...>trzeba by było to mocno uargumentować...

Proszę wyrozumiałość ^ pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam D40 i jest to fajny sprzet choc jak kazdy ma swoje ograniczenia. za smieszne 500pln mozna dokupic do niego sigme 70-300 a za ~170pln jest juz prosta lampa SB-400. do tego cala masa szkiel , ktore z ta puszka beda mialy reczne ustawianie ostrosci, ale po przesiadce na wyzszy model bedziesz mial w nich AF jak chociazby 50mm f1.8 za niecale 400pln.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 1000D... Wyczytałem, że juz ma obiektyw ze stabilizatorem. No i samo body ma Live View. Czego Nikon raczej nie ma ...

 

+samoczyszczenie matrycy ;) no troszke by sie tego znalazlo ....

+ iso od 100... nikon ma od 200...

 

No jest dużo różnic na korzyść canona. Co myślicie ? D40 nie ma silnika AF jak wyczytałem przez co gorzej z obiektywami... 1000D owy silniczek ma ? xd

 

Nikon 1188zl a Canon 1600zl... nastepna różnica :P

 

Canon z tego co wyczytałem ma silnik w obiektywie... wiec też kicha. AF manulany... coś strasznego czy też nie ? TO jest raczej największa wada przez co wolałbym jednak zaoszczędzić na nikonie.

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 1000D... Wyczytałem, że juz ma obiektyw ze stabilizatorem. No i samo body ma Live View. Czego Nikon raczej nie ma ...

 

+samoczyszczenie matrycy ;) no troszke by sie tego znalazlo ....

+ iso od 100... nikon ma od 200...

 

No jest dużo różnic na korzyść canona. Co myślicie ? D40 nie ma silnika AF jak wyczytałem przez co gorzej z obiektywami... 1000D owy silniczek ma ? xd

 

Nikon 1188zl a Canon 1600zl... nastepna różnica :P

 

Canon z tego co wyczytałem ma silnik w obiektywie... wiec też kicha. AF manulany... coś strasznego czy też nie ? TO jest raczej największa wada przez co wolałbym jednak zaoszczędzić na nikonie.

Gdybym oceniał Twoje wyszukiwanie danych i ich poprawność dostałbyś u mnie z egzaminu 1. 

 

Canon 1000D z obiektywem za 1333zł

 

ISO znacznie lepiej wypada w Canonie, a co Ty w ogóle wyczytujesz że Canon ma silnik w obiektywie to kicha ?!  Niby czemu ?! AF Manualny , kurde Ty nawet nie wiesz co to jest ...

 

Albo lepiej poszukaj, albo uwierz na słowo : bierz 1000D

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manualny AF może być upierdliwy... to była jedyna wada jaką napisałem ;PP Chodzi mi o to, że gdybym chciał zmienić obiektyw to on tani nie będzie ponieważ takie z zintegrowanymi silnikami troszkę kosztują... Poza tym nie wiem co to za sklep.Na ceneo najtańsze kosztują 1200zł bez obiektywu.

 

Skoro ja nie wiem co to Manualny AF to mi powiedz ;PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie znalazłem Nikona D40 z Nikkorem 18-55mm f/3.5-5.6. Myślicie, że jako pierwsze lustro będzie ok? dużo się mówi o tym, że D40 i D60 nie ma swojego silnika AF. Duża wada? chciałbym by aparat gościł u mnie długo...a nie żebym musiał go wymieniać. [na D80 ? hehe ;) ].

Jesli chcesz lustro na dluzej to raczej nie bralbym zadnej z tych malych DSLR-ow (D40, D60, 1000D) szybko moze sie okazac ze ich ograniczenia beda cie mocno irytowac, raczej wzialabym na wstrzymanie i dozbieral kasy na standardowa lustrzanke amatorska (D80, D90 lub 450d) IMHO warto rozwazyc tez Pentaxa) pamietaj ze kupujac lustrzanke wybierasz system ktory potem trudno bedzie zmienic.

Innym wyjsciem jest kupienie ktoregos z tych tanich body i inwestowanie w szkla i akcesoria, pozniej jak dojrzejesz do przesiadki na wyzszy model sprzedajesz body z kitem i kupujesz powazniejsze body tej samej firmy - obiektywy i np. lampe juz masz.

Wielka zaleta Canona sa niskie ceny i promocje typu cashback (nie wiem czy to aktualne) sprzet Nikona jest odczuwalnie drozszy ale ma dla mnie wiekszy 'urok', gdyby nie okazja ktora mi sie nadarzyla powaznie rozwazalem Pentaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem z pkt. widzenia newbie-usera lustrzanek. Około 2 miesiące temu miałem taki sam problem co kamilo. Wybór padł na D40 z kitem podanym wyżej i jestem bardzo zadowolony). Ze standardowym obiektywem na początku "oblecisz" większość sytuacji, jeśli zabraknie to zbierasz fundusze i kupujesz 70-300 od sigmy i masz naprawdę fajny zestaw do strzelania fotek. I mylne jest stwierdzenie, że jak lustrzanka to już od razu trzeba 50 szkieł i 40 filtrów do tego (bo tak słyszałem) - po jakimś czasie sam zweryfikujesz co jest Ci potrzebne i odpowiednio uzupełnisz swój zestaw/wymienisz. Mi, jak do tej pory, wystarcza to co dostałem w pudełku. Jedynie dokupiłbym lampę bo jej brak jest najbardziej odczuwalny.

 

Aha... Nie bój się MF bo nie ma czego :)

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie D40 z 1000D. 1000D jest lepszy, konstrukcja świeższa o 1,5roku... Także skłaniałbym się ku canonowi. Mam sklep, gdzie jest dostępny w cenie 1398zł z kitem 18-55. Brać skurczybyka co ?^

 

Potem jakis 70-300, grip, lampa i do boju ^

 

 

+tak btw. To pokaż mi ktoś 70-300 do canona z silnikiem ...

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...