Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. A do D80 da rade wgrać nowszy soft... ? nie wie nikt jak to jest z tym prześwietlaniem fotek w nowszych softach ??

Czyszczenie mnie aż tak nie boli... ale właśnie to prześwietlanie i masakryczna jakość RAWów od iso400 wyżej

Da rade, sam ostatnio wgralem najnowsza wersje 1.11, o przeswietlaniu nic nie wiem ale czasem mam problem zlapac dobry pomiar ale klade to karb mojego niedoswiadczenia - dopiero sie ucze pstrykac lustrzanka.

Nie wiem o co ci chodzi z ta masakryczna jakoscia, podejrzewam ze jak bedziesz chcial to kazdy posiadacz D80 zrobi i wrzuci ci foty w dowolnych warunkach i nastawach jakie bedziesz chcial zobaczyc.

IMHO Sony ma jedna zalete - stabilizacja w puszce, na minus marka i kiepskie szkla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie? Uzywane d70/d70s, mozna je wyrwac w bardzo dobrej cenie (spokojnie ponizej 1000zl za body, a czesto za 1200-1300 z jakims szklem/szklami). Matryca ta sama, co w d40, a ma 5 pol AF (zamiast 3 w d40) i wlasny silnik AF.

 

d70 - masakrator szumowy...

do 1500zl nie bedzie problemu z kupnem Pentaxa K10D, ewentualnie K100D - IMO lepsze rozwiazanie.

Kwestia tylko taka, ze kupujac puszke wybiera sie caly system z jego zaletami i wadami - to powinno brac sie glownie pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje fotki byly robione D80 z softem 1.10, nowszy soft da sie wgrac, obecnie jest to 1.11 i go nie wgrywalem, bo jakas [ciach!]le naprawial przy jakim sofcie przeswietlal nie wiem.

 

fotka huby jest na ISO400 co mozna wyczytac w EFIFie, z tego co pamietam to odszumiania wszelkiej masci mam wylaczone.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie zdziwiło to stwierdzenie... :D może komuś chodziło o to , że są one ciut prześwietlone na automatycznych ustawieniach... nie wiem :D

 

No ale co byście radzili za to 2 koła... D80 jedyna fajna opcja ?:)

nikon chyba zawsze przepalał na matrycowym, przynajmniej ja na swoim d50 czasem ustawiałem korektę -1/3, oczywiście nie zawsze i wszędzie bo przecież warunki świetlne potrafią być różne, dlatego mierzyć trzeba z głową, stosować namiastkę systemu strefowego Adamsa i pomierzyć różnice między światłami a cieniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co byście radzili za to 2 koła... D80 jedyna fajna opcja ? :)

Zawsze możesz dozbierać 500zł i kupić Canona 40D z KITem a w czasie zmienić szkło. ;)

 

Według mnie, dobrze jest się wykosztować na porządną podstawę, a dopiero potem do niej zbierać szkła, bez zmartwień czy puszka nie ogranicza. :) Pomyśl nad tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, dobrze jest się wykosztować na porządną podstawę, a dopiero potem do niej zbierać szkła, bez zmartwień czy puszka nie ogranicza. :) Pomyśl nad tym. 

Dlatego wlasnie tylu uzytkownikow odradza zakup D40 czy D60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej postawil cos na ksztalt znaku rownosci miedzy tymi puszkami, z racji tego, ze jest to kwestia wyboru systemu. Innymi slowy, zaleznie od systemu, taka przyzwoita podstawa bedzie D80 (ew. w wersji lux D90 lub uzywane D200) lub 40D.

Tak przynajmniej ja to widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić w normalnym sklepie aparat... a nie w japanfoto gdzie jest okazyjnaa cena -1300zł. Okazja fakt. ale nie załapię się na nią. Bez niej nijak stać mnie na 40D. Testowałem ten aparat i rzeczywiście świetny.

 

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-lustrzanki/...f-s-vr-dx.bhtml

 

Tu mam D80 z 18-55vr za 2199zl. Byłoby okey??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce stałoogniskowej... testowalem d80 z 18-135 bez vr... i powiem, że w rękach trudno zrobić zdjecie bez poruszenia ... nawet najdelikatniejszego. Dziś testowalem d80 z drooogim 18-200VR... różnica jest kolosalna. Vr jest obowiązkowe jak dla mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce stałoogniskowej... testowalem d80 z 18-135 bez vr... i powiem, że w rękach trudno zrobić zdjecie bez poruszenia ... nawet najdelikatniejszego. Dziś testowalem d80 z drooogim 18-200VR... różnica jest kolosalna. Vr jest obowiązkowe jak dla mnie..

Ciekawe jak swiat fotografii radzil sobie do tej pory bez stabilizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sklepie... sztuczne oświetlenie, w ustawienia też za bardzo się nie zagłębiałem. Ale jednak na tych samych ustawieniach dwa różne obiektywy z 2 różnych półek zrobily kompletnie dwie inne fotografie biorąc pod uwagę jakość ^

 

Prosze nie lińczować.. ;P nie twierdzę, że bez VR nie da sie zrobić dobrej fotografii.. Poo prostu to daje +10 do konfortuu ^ Wyrwałbym teraz d80 z 18-55vr... a potem bym dokupił nikkora 55-200vr... i nimi żonglował. Co myślicie ?

 

Tak wogóle słyszałem że D80 jest już nie produkowany ? :o

[+]D80 łykałby SDHC ?

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy Canon 450D nie bedzie lepszy od Nikona D80?? Jak patrzylem na specyfikacje to Canon wyglada, ze jest lepszy. Cena obydwu jest bardzo zblizona. Widzialem body jednego i drugiego od 1600zl.

O Panowie ! Zapomnieliśmy o 450D. ;)

 

w bezpośrednim porównaniu do D80 ma parę plusów :

 

-Lepsza jakość obrazu (także na wysokich ISO) nawet przy 2mpix więcej

-14 bitów 

-3.5 fps

-LiveView

-Teoretycznie lepszy AF (tu osobiście nie mogę zająć stanowiska bo przy oświetleniu MediaMarkt działały podobnie)

 

Przy czym dostaniemy na minus :

 

-Mniejszy wizjer

-Gorszy chwyt

 

 

Sam nie wiem co bym wybrał, bo jednak osobiście trzymanie w ręku canonów xxxD nigdy do mnie nie przemówi i pomimo lepszej jakości obrazu i kilku innych ficzerów nie przekonałbym się do tego modelu. Trzeba sobie zadać pytanie - Czy ta minimalna różnica w jakości obrazowania (bo przecież nie możemy mówić tu o jakiejś kolosalnej różnicy) jest ważniejsza od dobrego chwytu aparatu ? Według mnie nie. :) Chyba , że komuś to nie przeszkadza. ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o radę,czym mogę się zainteresować mając 700-800zł?

Za 800,widziałem Nikona D40,i jakoś tylko ten model wpadł mi do głowy :wink:

Oczywiście Body razem ze szkłem. Również oczywiste,ma to być używka (cena)

Przyznam że jest początkującym,tzn. jedyne co posiadam to k800i :unsure:

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d40 nie jest takie zle jak je maluja. sam uzywalem takiego zestawu kawalek czasu i bylo niezle. za 800 IMO warto. pobawisz sie, porobisz fotki i zobaczysz czy lustro i foto cie kreci. za rok wymienisz na wyzszy model lub przesiadziesz sie na kompakta / hybryde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy,czyli ja kompletny laik będę zachwycony :razz: Nie miałem nigdy okazji konkretnie pobawić się jakimkolwiek Lustrem,a korci mnie bardzo,oj bardzo... Na kompakta z pewnością się nie przesiądę.

Dzięki,będę czaił za D40.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...