Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak odnosnie nowego wynalazku panasonica - czyli ich cyfrowej lustrzanki. Obiektyw leica powinien gwarantowac bardzo dobra jakosc, natomiast co mi sie nie podoba to:

7.5 Mpx - cos sie wszyscy zatrzymali z tymi pixelami, od gdzies tak 3 lat aparaty wychodza ciagle z tak samo duzymi matrycami. Co mnie dziwi, to np. aparat panasonica zwykly hybrydowy ma 10Mpx - czemu do swojego topowego aparatu nie dali tej samej matrycy ?

 

Obiektyw to 28-100mm - moze byc, choc ja bym wolal od 24mm - na krajobrazy :)

Natomiast ciekawi mnie jakie obiektywy bedzie mozna podpiac pod ten aparat...

 

Jest jeszcze maly problem - cena. Za oceanem 2000$ to troche duzo wg. mnie i watpliwe, zeby u nas bylo taniej. Kto bedzie dla niego konkurentem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac nazwe tego czegos?

Bo pierwszy raz slysze aby Panas robil dslr :>

 

Edit:

 

No coz musialem sam znalezc

http://www.letsgodigital.org/html/review/p...slr_camera.html

 

2000$ chyba cos ci sie pomylilo.

 

I matryca 17.3x13.0mm wtf ? :)

 

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4065

 

Raczej duzej kariery nie zrobi ;)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest news na purepc wiec jakos tak zapomnialem podac nazwy :)

cena ze strony panasonic USA http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/store...000000000005702

 

edit:

wlasnie patrze na: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4822 i cena ? 8000zl - wolne zarty, ktos nas tu w balona robi mowiac oglednie.

Edytowane przez Szymoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Otóż staję przed potencjalnym wyborem<drugiego w mojej karierze> lustra i w chwili obecnej mam dwóch kandydatów do zostania moim aparacikiem, są to: Canon EOS 300D<6.3mpx> za cenę w granicach 1800zł albo Canon EOS 350D<8mpx> za cenę w granicach 2600zł<w obu aparatach uwzględniając karte, załóżmy że 512MB/1GB ale to chyba nie robi większej różnicy>

 

I Tak się zastanawiam czy warto dopłacać niebagatelną sumkę 800zł. I czy 350D jest warty tego...

Widziałem zdjęcia z 350D i powiem że wychodzą soczyste i czyste zdjęcia, natomiast nie spotkałem się ze zdjęciami zrobionymi 300D...

 

I jeszcze- czy różnice konstrukcyjne są na tyle duże że sie wyczuje naprawde mocno inną jakosc obrazu?

 

Słyszałem też o "tandetnosci" softu 300tki- to prawda? Jak tak to czym się to charakteryzuje.

 

Może na forum mamy osobę która ma 300tke :wink: bo posiadaczy 350D chyba spotkałem :wink:

 

 

Pozdrawiam

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na forum mamy osobę która ma 300tke

Myślę, że nie jedną osobę mamy na forum :) ;]]]]]

 

W każdym razie - ja mam C300d, więc jak chcesz to moge podesłać pare fotek, swego czasu umieszczalem też zdjęcia w galerii uzytkowników na tym forum

 

Aparat mam już z 1,5 roku, więc jest mi już dosyć dobrze znany...

 

Rozumiem, że poprzez stwierdzenie "tandetny soft" masz na myśli ograniczenia względem 10D... hm... nie korzystam z lampy, więc dla mnie brak błyśnięcia na drugą kurtynę wcale nie boli... poza tym poprzez nieoficjalne oprogramowanie można odblokować najważniejsze funkcje (wyłączając oczywiście ten błysk na drugą kurtynę) - m.in. programowalność przycisku SET, blokadę lustra, regulowanie mocy lampy itd.

 

Gdybys mial jakies konkretne pytania, to pisz, chętnie odpowiem...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstydze się:( Przepraszam...

 

Co mógłbym na swoją obronę przedstawić- nie przeczytałem. A nieznajomość reguł nie zwalnia z ich przestrzegania... Moja wina. Przepraszam:(

 

Hm, czyli ogólnie 350D nie jest warty tych 800zł+;>?

 

Hm, nad Nikonem pomyślałem chwilke, ale ta cena- w sumie te 200zl nie zbawi... Ale zawsze lepiej powiedzieć ojcu i wypłaszczyć się na 1200 niż 1400 :wink:

 

Hm, i tak nawiasem mówiąc- mam do Canona jakiś mały sentyment- mam 300 analogową i uważam że jest bardzo, bardzo miłym aparatem :) I pozatym miałbym zaplecze obiektywów :wink: Zenitowskiego Jupiterusa i Zenitara z przejściówką i kitowego Canona 28-90 :wink:

 

@Wako- mógłbyś dać jakieś zdjęcie bez poprawek w programie graficznym:)? Najlepiej takie typu "otwórz okno, włącz aparat, ustaw ostrośc, kliknij i zapisz;) "

 

Szumi na wyższych iso? Ja mam A510tke kompaktową i ISO 400 jest nieużuwalne:/

 

Pozdrawiam:)

 

@Skrytobojca- coś powiesz mi na temat tego Nikona;)? "Lepszy" od 300tki;>? <zakładając że aparat będzie robił zdjęcia a z drugiej strony obiektywu będzie totalny debil :) >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam dylemat :)

 

Poczytałem- I powiem że Canon robi naprawde małe body... Moja 300 jest wygodna dopiero z battery packiem :( Wyczytałem że N D50 ma mniejsze szumy od 350D<jest analogia do 300tki zapewne...>

 

Nie wiem już sam...

 

Załóżmy że mam do wyboru:

 

C300D

 

I

 

N D50

 

 

Który będzie lepszy w kategorii cena/jakość?

 

Hm, spojrzałem że N jest na karty SD-> 100zł do przodu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego kita Canonowego i stałoogniskowe[tele, zwykły i szeroki] m42-ki ;]

 

Hm, ten 18-50 Nikona jest 58mm ;>? Mam tez całe zaplecze filtrów i nie chce mi sie zmieniać czegoś za co dałem troszke :wink:

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrytobojca przeciez widzisz ze chlop ma juz jakies podstawy systemu, obiektywy filtry itp, wiem ze nikodem jest tani i lepszy ale musialby zaczynac od nowa.

Aka a nie zastanawiales sie nad samym body, no bo jak masz obiektywy (nawet masz kita 28-90, wiem ze to nie szeroki kat) to na poczatek wsytarczy, wzialby 350 body na twoim miejscu pomimo ze mnie ten aparat kompletnie nie lezal, ale zaczynalem przygode z lustrem od poczatku wiec moglem wybrac system.

Przy boiektywach M42 czyli tych o ktorych piszesz Canon ma pomiar swiatla, nikon nie.

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisal to dopiero po moim pytaniu.

I widze ze ma tylko KITa, bo reszta na m42 ktore to tez moze do nikona podlaczyc, tylko ze wtedy akurat pomiar swiatla nie dzial :D

 

AKa na srednice filtrow nie patrz, bo mozesz kupic pozniej inny obiektyw i sie okaze znowu ze srednica inna :)

Wiec system cokin sie klania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zamiar focic duzo kitem to zdecydowanie nikon i kit 18-50 da o wiele lepsze efekty niz canon z kitem canona.

 

No chyba ze masz jeszcze dodatkowo 1500zl na obiektyw :)

ja jednak bym polecał jesli KIT to 18-55 Nikkora a nie ta Sigme 18-50 ;) lepszy jest troszke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bym polecał jesli KIT to 18-55 Nikkora a nie ta Sigme 18-50 ;) lepszy jest troszke ;)

Przypuszczam ze Skrytobojcy 5 zginela po drodze bo mial raczej na mysli Nikkora ;)

 

Skrytobojca, Szymon - Czytaj o Lumiksie widze ze olciarze maja się z czego cieszyc ;)

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak że mam do wyboru:

Nikon D50

Canon EOS 350D

 

Wiem że w sklepie jest Canon na 100%, z Nikonem nie wiem jak to by było :)

 

Kto jest za czym :wink:

 

Wiem że Canon jest przeraźliwie mały -_-' Szumi bardziej niż D50 i ma 8mpx<ale to i tak nie mpx decydują o jakości zdjęcia[w teorii;P ]> i kosztuje 2550zł+karta i stuff... I ma kita 18-55 chyba :wink:

 

Wiem że Nikon D50 szumi mniej niż C350D, ma 6.3mpx, jakiś tam obiektyw i w sklepie bedzie kosztował ok.2300zł. I nie bede miał wydatków na karty pamięci bo mam 1gb :wink:

 

W sumie do wieczora może sie to już rozwiąże i nie dostanę prezentu pod choinkę :lol:

 

I prawde mówiąc bym wziął Nikona jak tak czytam. Ale musiałbym go potrzymać w łapkach, pobawić się i o. ;]

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawde mówiąc bym wziął Nikona jak tak czytam. Ale musiałbym go potrzymać w łapkach, pobawić się i o. ;]

No wlasnie pojscie i potrzymanie obu aparatow to bedzie najlepsze rozwiazanie, jak chcesz wejsc od nowa w system to ja bym bral D50, trzymalem canona i nie mam wielu zastrzezen, z tymi szumami to przesada, oba szumia tak samo, do canona zrazilo mnie : obudowa - wielkosc, plastik, sposob wspomagania autofocusa - stroboskop i kitowy obiektyw canona, pisalem juz o tym, kumpel przyniosl 350tke do pracy z podpieta sigma 70-300 APO, wygladalo jakby podlaczyl przyczepe od tira do malucha, grip podobno poprawia sprawe.

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge dodac ze panuje opinia, ze nikon ma w amatorskim/tanim segmencie lepsze optycznie szkla niz canon.

 

Co chociazby widac po KITq z D50 18-55 ;)

Popieram. :]

 

Co prawda kit Nikosia też niczym nie zachwyca bo zdjęcia są jak ze słoika :razz: , ale to, co prezentuje Canon w kicie (od 350D ) jest jeszcze gorsze. ;)

 

Co do amatorskiego segmentu , to ogólnie te Nikkory są lepsze optycznie niż zwyczajne Canoniki , ale i cena też ciut wyższa. :>

 

Co do D50 ... ehh , szczerze nie wybrałbym tego aparatu, do tej pory myślałem - czemu nie , ciekawy aparat za masakrycznie niską cenę , jednak kumpel tak owego posiada i bawiłem się tym Nikosiem sporo czasu ... Oczywiście dobrze to mogłem go porównać tylko do 20D, ale myślę, że wybrałbym i tak 350D pomimo jego tragicznego uchwytu ... D50 jest poprostu tak okrojoną wersją D70 , że bardziej już chyba się nie dało. :/ Taka rada -> polować na D70s i dozbierać na szkło :P bo jednak to już są zupełnie inne aparaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Canon jest przeraźliwie mały -_-' Szumi bardziej niż D50 i ma 8mpx<ale to i tak nie mpx decydują o jakości zdjęcia[w teorii;P ]> i kosztuje 2550zł+karta i stuff... I ma kita 18-55 chyba :wink:

 

Wiem że Nikon D50 szumi mniej niż C350D, ma 6.3mpx, jakiś tam obiektyw i w sklepie bedzie kosztował ok.2300zł.

 

...Bardziej szumi bo ma bardziej upakowaną matrycę.

Kup aparat z lepszym szkłem.

Jeśli nie masz jeszcze kilku tysięcy na obiektywy, to zakup lustrzanki jest mocno dyskusyjny.

Myślałeś o Olympusie z dual kitem?

Kasa troszkę większa, ale dostajesz aparat z dwoma naprawdę bardzo dobrymi obiektywami Zuiko.

Nawet nie ma porównania do kitowych słoików Canona i Nikona...

 

 

(...)I prawde mówiąc bym wziął Nikona jak tak czytam. Ale musiałbym go potrzymać w łapkach, pobawić się i o. ;]

To powinieneś zrobić zanim jeszcze napisałeś posta na Forum... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Olka jak w podpisie i nie narzekam. Naprawde bardzo dobry aparat. Bardzo fajnie lezy w rekach. :) Menu jest bardzo intuicyjne. Ma 2,5 calowy ekran podgladu. Jedyne co sie mozna przyczepic, to maly wizjer. Ale idzie sie przyzwyczaic. :) No i automatyczne czyszczenie matrycy przy kazdorazowym wlaczaniu aparatu. :) To szklo ktore dostalem w kicie 17,5-45 ponoc jest najgorsze z dostepnych do tego Olka. Ja jednak nie narzekam. :)

Tutaj i tutaj masz przykladowe fotki jakie zrobilem tym aparatem (zwaz, ze sa to moje pierwsze zdjecia robione DSLR'em, kompresja tez daje swoje).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to znowu mi namąciliście;]

 

Czyli szukać N d70s albo C 350D :wink:

 

Ale chwilowo jestem tak na 80% zdecydowany na Canona-> pomimo tego małego gripu <2/3 palce to za malo troszke:/ >

 

Jeszcze dzisiaj pewnie się wszystko wyjaśni, najpóźniej do przyszłej soboty;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:RoGeR:.

Być może system 4/3 rozbudował się o nowe, lepsze szkiełka w tym przedziale ogniskowych.

No ale i tak kitowe Zuiko Digital są o niebo lepsze od kitów Canona i Nikona.

 

AKa

Canon 350D bez batterypacka dobrze leży tylko w dziecięcej rączce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

EDIT...

Nie jest to duży wydatek, ale prędzej lub później pewnie go kupisz.

Canon 350D (z uwagi na gabaryty) bardzo podobał się mojej żonie.

No tak, ale jej nie chcą alkoholu w sklepie sprzedawać... :lol:

Edytowane przez Voit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...