Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę,że jest pojęcie "żywotność migawki a ilość zrobionych zdjęć" jaka jest granica? Widziałem D40 z 8000 zdjęć na karku...

 

50.000 powinien wytrzymać. :) Więc 8k to dobry wynik. Orientuje się ktoś ile kosztuje migawka do D40 ? Pewnie koło 300zł i potem znów masz 50.000 fotek do zrobienia. ;) Śmiało kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

prosiłbym o małą pomoc,

który z obiektywów do Nikona D60 bedzie lepszy oba obiektywy sa to kity dodawane do aparatu ??

 

Nikon AF-S DX 3,5-5,6/18-55 ED II - bez stabilizacji ( co oznacza dopisek ED II ?? ) , cena z D60 ok 1300-1400 zł

Nikon AF-S DX 3,5-5,6/18-55 VR - z stabilizacją , cena z D60 ok 1500-1600 zł

 

Widziałem w MediaMarkt oba obiektywy z podpietym jednym i drugim obiektywem. I nie wiem dlaczego jak sie patrzyło przez obiektyw Nikon AF-S DX 3,5-5,6/18-55 VR , przy wyłączonym aparacie, to jak sie dało focus na manual i kreciło ostrością ,to nie dało sie tak ładnie ustawic ostrości jak w pierwszym obiektywie czyli Nikon AF-S DX 3,5-5,6/18-55 ED II.

 

Nie wiem czy to wina wyłączonego aparatu, czy uszkodzonego obiektywu w MM , cz poprostu taki jest ten z VR.

 

Dzieki za pomoc, byłbym bardzo wdziewczny za odpowiedź :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 18-200 VR wlacza sie dopiero po przycisnieciu spustu migawki, gdy aparat lapie ostrosc. W 18-55 VR jest pewnie tak samo, wiec problemy z ostroscia raczej nie wynikaja z dzialania VR (chyba, ze ktos wylaczyl aparat przy wcisnietym spuscie - wtedy soczewka nie jest blokowana jak trzeba). IMHO to po prostu styrany egzemplarz z wystawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 18-200 VR wlacza sie dopiero po przycisnieciu spustu migawki, gdy aparat lapie ostrosc. W 18-55 VR jest pewnie tak samo, wiec problemy z ostroscia raczej nie wynikaja z dzialania VR (chyba, ze ktos wylaczyl aparat przy wcisnietym spuscie - wtedy soczewka nie jest blokowana jak trzeba). IMHO to po prostu styrany egzemplarz z wystawy.

Dzieki za wyjaśnienie, to by tłumaczyło dlaczego tak sie dzieje , bo wszystki lustrzanki w MM są wyłączone , no i tyle łapsk co je macało to swoją drogą :). A ja zdecydowałęm się jednak na Kit z obiektywem Nikon AF-S DX 3,5-5,6/18-55 ED II. U mnie kosztuje 1380 zł, a po pewnym czasie zakupie w japanFoto obiektyw z VR. A ten bez redukcji wibracji sprzedam. Chociaż to się jeszcze okaże czy brak VR bedzie mi bardzo przeszkadzał :).

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjaśnienie, to by tłumaczyło dlaczego tak sie dzieje , bo wszystki lustrzanki w MM są wyłączone , no i tyle łapsk co je macało to swoją drogą :). A ja zdecydowałęm się jednak na Kit z obiektywem Nikon AF-S DX 3,5-5,6/18-55 ED II. U mnie kosztuje 1380 zł, a po pewnym czasie zakupie w japanFoto obiektyw z VR. A ten bez redukcji wibracji sprzedam. Chociaż to się jeszcze okaże czy brak VR bedzie mi bardzo przeszkadzał :).

 

Pozdrawiam .

To od razu uprzedze, ze wymiana jednego kita 18-55 na drugi sie IMHO mija totalnie z celem - szkoda kasy, chyba ze naprawde to VR bedzie Ci do zycia niezbedne (ale to i tak zasadzalbym sie na jakies lepsze szklo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten kit z VR nie tylko to dodaje. Różnią się pierońsko jakością szkieł. I jeśli chodzi o wymiane to faktycznie nie opłacalne, już lepiej kupić od razu porządne szkiełko. Ale do nowego aparatu body+kit to od razu tylko i wyłącznie ten z VR bo dużo lepszy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kitowych obiektywow Nikona bez VR najlepszy jest chyba ten: AF-S DX 18-70 ale nie wiem czy wspolpracuje z kastratami.

Wspolpracuje, ma wlasny silnik USM. I faktycznie jest to szklo o niebo lepsze od 18-55. Silnik USM, lepsze swiatlo (nawet przy dluzszej ogniskowej), normalny pierscien manualnej ostrosci (dzialajacy rowniez przy wlaczonym AF), wewnetrzne ogniskowanie (przednia soczewka sie nie rusza, mozna wiec uzywac filtrow polaryzacyjnych, polowkowych itp.), metalowy bagnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Używałem 18-70 z D200 i bardzo sobie chwaliłem jak na Kita. Siostra używa z D40 i również jest zadowolona. Natomiast co do różnic pomiędzy 18-55 z VR i bez tego wynalazku... nie ma żadnej przepaści czy wielkich różnic. Może trochę ostrzejsze, no i ma ten VR co czasem się przydaje. Wg mnie warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Używałem 18-70 z D200 i bardzo sobie chwaliłem jak na Kita. Siostra używa z D40 i również jest zadowolona. Natomiast co do różnic pomiędzy 18-55 z VR i bez tego wynalazku... nie ma żadnej przepaści czy wielkich różnic. Może trochę ostrzejsze, no i ma ten VR co czasem się przydaje. Wg mnie warto dopłacić.

 

wg mnie nie warto, bo 18-55 vr w fotojokerze kosztuje 800pln a za 850 jest juz 18-105 vr. 18-55vr ma lekko przeszacowana cene w stosunku do tego co oferuje i nie jest wart tych pieniedzy ktore za niego krzycza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zł? :blink: Żyłem w jakimś dziwnym przekonaniu że jest koło 100zł droższy... Tyle to nigdy w życiu bym nie dał, 18-105 vr jest o niebo lepszym wyborem.

Na przyszłość muszę częściej sprawdzać ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zostałem przy D60 z obiektywem 18-55 EDII bez VR. Wole dozbierać za jakiś czas i wymienić na 18-105 z VR.

 

Poza tym ostatnio podrożały kity D60zVR do 1699 zł, wczesniej 1599 także nie opłacało mi sie wydawać aż tak dużo, a tak nabyłem nowego D60 z 18-55 EDII za 1370 zł + karta SDHC 4GB za 35 zł. Jak dla mnie cena w miare opłacalna zwłaszcze że na miejscu i bez czekania i wysyłki.

 

A póki co jestem zadowolony z aparatu i ucze się robić fotki ;).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800zł? :blink: Żyłem w jakimś dziwnym przekonaniu że jest koło 100zł droższy... Tyle to nigdy w życiu bym nie dał, 18-105 vr jest o niebo lepszym wyborem.

Na przyszłość muszę częściej sprawdzać ceny ;)

pomylilem sie :] co nie zmienia faktu, ze i tak kosztuje duzo.

http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektyw...-f-3-5-5-6g-vr/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies dziwne to porownanie... Wychodzi z niego, ze D300 ma mniejszy stosunek sygnal-szum niz D70s, i to o ladnych kilka decybeli.

Może to zasługa 12 do 6Mpix ? Fakt, że CMOS do CCD ale zawsze to 100% więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze d70s to straszny "szumofon", wiec dlatego mnie to zdziwilo...

 

Swoja droga, z owych testow wychodzi tez, ze D90 jest praktycznie pod kazdym wzgledem lepszy od D300. Ech, osiolkowi w zloby dano... :mur: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej to wziąć aparaty do ręki i samemu porównać. A jak nie ma możliwości to zebrać kilka testów i wyciągnąć średnią.

Na 100% obiektywizm przeprowadzających testy bym nie liczył. Ale z drugiej strony jest to jakiś punkt odniesienia.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na 100% obiektywizm przeprowadzających testy bym nie liczył. Ale z drugiej strony jest to jakiś punkt odniesienia.

 

:lol: Uspokój się. Jaki punkt odniesienia ? D90 w niczym oprócz nagrywania filmów nie jest lepszy od D300, porównanie mocno naciągane i ja radzę nie czytać więcej takich głupot. ;) 

 

Strona strasznie wychwala D90...

 

EDIT :

 

Nikon D90 + 18-105VR

 

+

 

- jakość wykonania

- ergonomia

- waga

- jakość obrazu

- ostrość i jeszcze raz ostrość

- AF szybki i celny

- mnogość możliwości ustawień obrazu

- szumy ? A co to jest ? Do zastosowań amatorskich rzecz niezauważalna

- wiele funkcji dostępnych pod bezpośrednimi przyciskami

- bardzo szeroka możliwość korekcji i retuszu w aparacie

- działanie wbudowanej lampy błyskowej

- wizjer

- ekran LCD

- funkcja D-Lighting

- bardzo dobrze działająca automatyka

- stabilizacja w kitowym obiektywie

 

-

- troszkę skomplikowane menu

- instrukcja obsługi wielkości encyklopedii

- jak dla mnie cena

Już wiem skąd tu link do takiego serwisu ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo identyczna, albo o bardzo zblizonych parametrach (co wychodzi na to samo). D90 ma inny algorytm usuwania szumow (troche bardziej agresywny), wiec na wysokich iso moze wypadac troszke lepiej niz D300 w testach poziomu szumow.

Widac to dobrze tutaj: http://www.kenrockwell.com/nikon/d90/iso-3200.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Uspokój się. Jaki punkt odniesienia ? D90 w niczym oprócz nagrywania filmów nie jest lepszy od D300, porównanie mocno naciągane i ja radzę nie czytać więcej takich głupot. ;)

 

Strona strasznie wychwala D90...

Myślę, że uwaga lekko niestosowna jak i cytowanie tutaj mojej opinii o D90 (nie rozpisywałem się w tym temacie o wyższości świąt wielkanocnych od bożego narodzenia)

Przy takim założeniu należałoby stwierdzić, że nie powinno się opierać na żadnych testach, bo na Optyczne.pl , Dpreview, Fotopolis również wychwalają D90. Nie miałem do czynienia z D300 więc na jego temat nie będe się wypowiadał, ale miałem Canona 450D i jako użytkownik D90 i 450D mogę stwierdzić, że opinie "Optyczne.pl" zawarte w testach potwierdzają się w 100% ( z wyjatkiem o AF. Z 18-105VR żadnych problemów). Czy D90 jest lepszy tylko w nagrywaniu filmów, nie wiem. Miałem do tej pory kilka aparatów z tą funkcją (np. S5600 i S6500fd), ale do tej pory nie udało mi się nagrać ani jednego, to i tym chyba nie nagram.

Link do DXMark zaczerpnąłem z Cyberfoto i zamieściłem z myślą, że może ułatwić porównanie aparatów zainteresowanym kupnem. A, że akurat D90 tam jest Twoim zdaniem gloryfikowany - sorry.

 

Można się by spytać czy testy skłoniły mnie do zmiany aparatu. Nie do końca ale pomogły podjąć decyzję. Do Canona miałem dokupić drugi obiektyw 18-200IS (ok. 1800zł.) Po przeczytaniu testu stwierdziłem, że dokładając te pieniądze mogę kupić lepszy aparat (szczególnie zakres tonalny) z lepszym obiektywem(spełniającym 80% moich oczekiwań).

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...