Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

18-55 VR jest dobrym kitowym szkłem, ale absolutnie nie możemy mówić tutaj o jakieś ogromnej przewadze nad Canonowskim. To są budżetowe szkła, od których nikt cudów nie wymaga, spełniają swoją rolę i tyle. Mało kto (o ile ktokolwiek) wskaże różnice pomiędzy wspomnianymi zestawami na przeciętnych wakacyjnych fotkach 10x15 (nie mówimy tutaj o cropach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon znacznie usprawnił swojego KITa , więc sądzę, że obecny (ten z IS) jest na tej samej półce co Nikonowski KIT (wcześniej było inaczej). Obecnie różnice są niezauważalne.

 

KLIK - tu masz bezpośrednie porównanie tych KITów

 

"Jak można podsumować ten rozdział? Nowe obiektywy "kitowe" Canona i Nikona to przede wszystkim ogromny krok do przodu w porównaniu z poprzednikami. Oba dają dobrej jakości obrazy, pierwszy lepiej wypada na brzegu kadru, drugi lepiej w centrum, w efekcie ich zachowanie pod względem rozdzielczości należy oceniać podobnie."

 

 

Nikkor

Canon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziękuje za pomoc w sprawie tych obiektywów.

 

Jako, że przekonałem się do tych rat "0%", mam 2 tysiące, za body + obiektyw.

 

Może lepiej kupić samo body i do tego obiektyw 18 - 105? Tylko tutaj kolejny dylemat, ponieważ na szkłach się nie znam zupełnie, a chce całość kupić w MM.

 

Aktualnie jako body mam na oku C 450D, D80 jakoś do mnie nie przemawia, chyba, że wy mnie przekonacie? Jest jeszcze ten Nikon dostępny w takich sklepach jak MM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze swojego canona s3 oddalem w prezencie na swieta, zaczynam rozgladac sie za jakims sensownym aparatem.

 

Co lepiej kupic:

Canon EOS 450D + obiektyw EF-S 18-55mm IS ~2000zl

czy

Nikon D80 + obiektyw AF-S DX 18-70 mm F3,5-4,5G ~2500zl

 

(ceny i obiektywy brane przykladowo z komputronika, swoja droga jaki kit wybrac na poczatek??)

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze swojego canona s3 oddalem w prezencie na swieta, zaczynam rozgladac sie za jakims sensownym aparatem.

 

Co lepiej kupic:

Canon EOS 450D + obiektyw EF-S 18-55mm IS ~2000zl

czy

Nikon D80 + obiektyw AF-S DX 18-70 mm F3,5-4,5G ~2500zl

 

(ceny i obiektywy brane przykladowo z komputronika, swoja droga jaki kit wybrac na poczatek??)

 

Jakość obrazka : zestaw Canona

Cała reszta : zestaw Nikona

 

;) Jednak nie sądzę, abyś potrzebował tej "różnicy" w obrazowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej doradzałem się was, jaki aparat wybrać no i mam.

Od wczoraj zabawiam się Canonem EOS 450D ; ).

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze swojego canona s3 oddalem w prezencie na swieta, zaczynam rozgladac sie za jakims sensownym aparatem.

 

Co lepiej kupic:

Canon EOS 450D + obiektyw EF-S 18-55mm IS ~2000zl

czy

Nikon D80 + obiektyw AF-S DX 18-70 mm F3,5-4,5G ~2500zl

 

(ceny i obiektywy brane przykladowo z komputronika, swoja droga jaki kit wybrac na poczatek??)

Z tej dwójki wybrałbym zestaw D80, konstrukcja trochę starsza od 450d jednak zarówno ergonomia korpusu jak i szkło jest jednak lepsze. Za 2500zł można by jednak kupic 40D i 18-55IS, również ciekawy zestaw na początek.

 

Najlepiej określ swój maksymalny budżet wtedy będzie można doradzić coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok 2600 bedzie mial D80 i 18-105VR

Osobiście wolałbym chyba już 40d i 18-55IS, szklarnie się z czasem rozbuduje a 40D to jednak nowocześniejsze body od D80. Pozatym 18-105VR też jakimś specjalnie ciekawym szkłem nie jest i chyba bym już wolał jako alternatywę 18-70

 

 

Ewentualnie można by się jeszcze zastanowić nad 450D z tamronem 17-50 2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym chyba już 40d i 18-55IS, szklarnie się z czasem rozbuduje a 40D to jednak nowocześniejsze body od D80. Pozatym 18-105VR też jakimś specjalnie ciekawym szkłem nie jest i chyba bym już wolał jako alternatywę 18-70

 

 

Ewentualnie można by się jeszcze zastanowić nad 450D z tamronem 17-50 2.8.

ok, jesli patrzac na samo body to dlaczego sadzisz iz d40 jest lepsze od d80?

Szkla przynajmniej przez rok nie zmienie... (chyba ze sie gdzies jakies promocje zrobia)

 

Moj kolega kupil sobie samo body Nikona a ode mnie pozyczyl kitowego 18-135 ktorego i tak nie uzywam. Jesli mozesz cos takiego zrobic to moglbys sie szarpnac na D90.

nie mam az tak fajnego kolegi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jesli patrzac na samo body to dlaczego sadzisz iz d40 jest lepsze od d80?

Szkla przynajmniej przez rok nie zmienie... (chyba ze sie gdzies jakies promocje zrobia)

 

 

nie mam az tak fajnego kolegi ;]

Nie d40 tylko 40D Canona :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy - jeśli zamierzasz w przyszłości rozbudowywać zestaw, to inwestuj w lepszą puchę i KIT-a a za rok czy dwa zmienisz na porządny obiektyw. Tylko jest pytanie - czy Ci tego potrzeba ? Bo wiesz, wydać pieniądze to nie sztuka, ale czy warto ? Pstryki domowe zrobisz równie dobrze D80, 450D czy 40D , warto dopłacać ? :) Pomyśl sam szczerze, do czego będziesz używał aparatu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać jakie są różnice między Nikonem D200 a D80. Z tego co patrzyłem na dpreview to datą produkcji (D80 jest o rok młodszy), kartą pamięci i wagą/wymiarami. Którym aparatem zrobię ładniejsze zdjęcia? :D Czy warto dokładać do D200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D200 a D80? Inne body, system AF chyba ten sam, matryca ta sama, wizjer chyba ten sam (ew. troche wiekszy w D200).

D200 jest bardziej ergonomiczny (wiecej funkcji wyciagnietych na wierzch), ma mozliwosc wspolpracy z manualnymi obiektywami.

 

Szczerze mowiac, jesli nie bedziesz kupowal starych, manualnych szkiel, to chyba nie warto doplacac... jesli juz dokladac, to zbierac na D300, bo tu roznica jest juz bardzo duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem D80 używkę. Myślę, że w bardzo przyjemnej cenie: http://allegro.pl/show_item.php?item=514338530 Mam nadzieję, że będzie mi służyć.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "i przy okazji..."
...ktoś chciał mnie oszukać używając sposobu "szybkiej odpowiedzi od sprzedającego". Dostałem maila minutę po wygraniu aukcji niby od sprzedającego:

 

Wiadomość od: jarecki70 (20) , wysłana z komputera o numerze IP: 213.78.32.1

 

Treść wiadomości:

 

Witam Pana/Panią Serdecznie

 

Wygrał Pan/Pani moją aukcje "--- D80 --- +2gb +2gb ---- (numer 514338530)" proszę o jak najszybsze dokonanie przelewu na wskazane konto "Millenium 85 1160 2202 0000 0001 1971 8614 Nawrot Kamil" reszta danych identyczna z danymi podanymi na Allegro , do wylicytowanej kwoty proszę nie doliczać kosztów przesyłki , ponieważ koszta przesyłki ja pokrywam . Paczkę wysyłam od razu po otrzymaniu dowodu wpłaty w postaci screena na meila update_2222@o2.pl i gg: 8398980 lub po zaksięgowaniu pieniędzy . Paczka pójdzie przesyłką kurierską "DHLem" .

 

Pozdrawiam

 

Millenium 85 1160 2202 0000 0001 1971 8614 Nawrot Kamil

 

W ciągu ostatnich 2 miesięcy:

- nie kupiłeś żadnego przedmiotu od autora wiadomości

- nie sprzedałeś żadnego przedmiotu autorowi wiadomości

Obecnie:

+ autor wiadomości licytuje w Twojej aukcji

- nie licytujesz w żadnej aukcji autora wiadomości

 

* Ten e-mail został wysłany przez Użytkownika za pomocą serwisu Allegro.pl. Odpowiedź na ten e-mail zostanie wysłana do autora listu, a nie do serwisu Allegro.pl.

* Przypominamy, że wysyłanie spamu (niechcianych e-maili o komercyjnym charakterze) oraz udział w transakcji kupna/sprzedaży przedmiotu poza Allegro ("poza aukcją") jest niezgodne z naszymi zasadami ( Regulamin ).

Transakcje "poza aukcją" nie są bezpieczne i nie dają możliwości wystawienia komentarza kontrahentowi oraz skorzystania z Programu Ochrony Kupujących bądź udziału w bezpiecznej transakcji Escrow.

Oczywiście konta się nie zgadzają, imię i nazwisko także. Maila dostałem od "Powiadomienia Allegro <update_2222@o2.pl>" :D

 

Bądźcie czujni bo na każdym kroku czekają jakieś sciach!ysyny, które próbują nas oj*bać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem D80 używkę. Myślę, że w bardzo przyjemnej cenie: http://allegro.pl/show_item.php?item=514338530 Mam nadzieję, że będzie mi służyć.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "i przy okazji..."
...ktoś chciał mnie oszukać używając sposobu "szybkiej odpowiedzi od sprzedającego". Dostałem maila minutę po wygraniu aukcji niby od sprzedającego:

 

Oczywiście konta się nie zgadzają, imię i nazwisko także. Maila dostałem od "Powiadomienia Allegro <update_2222@o2.pl>" :D

 

Bądźcie czujni bo na każdym kroku czekają jakieś s[ciach!]ysyny, które próbują nas oj*bać...

 

nadaj sprawe oszusta dla allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D200 a D80? Inne body, system AF chyba ten sam, matryca ta sama, wizjer chyba ten sam (ew. troche wiekszy w D200).

D200 jest bardziej ergonomiczny (wiecej funkcji wyciagnietych na wierzch), ma mozliwosc wspolpracy z manualnymi obiektywami.

 

Szczerze mowiac, jesli nie bedziesz kupowal starych, manualnych szkiel, to chyba nie warto doplacac... jesli juz dokladac, to zbierac na D300, bo tu roznica jest juz bardzo duza.

 

Plus to, że D200 jest odczuwalnie cięższy (ale też i wytrzymalszy), co może mieć znaczenie dla niektórych. Ergonomia jednak znacznie lepsza. Obrazowanie podobne.

W chwili obecnej lepiej raczej postawić na D90/D300 w zależności od wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłopaki, mam do was tyci pytanie.

 

Mam okazje kupić zestaw Nikona D80 a z nim:

- ładowarka z kablem zasilającym

- kabel AV

- kabel USB

- 2 akumulatory

- osłona na bagnet

- osłona na wizjer optyczny

- przeźroczysta osłona na ekran LCD (lekko porysowana)

- osłona "gorącej stopki"

- muszla wizjera optycznego

- pasek na szyje

- oryginalne opakowanie

- ulotka promocyjna

- instrukcja obsługi w języku polskim

- skrócona instrukcja obsługi

- karty gwarancyjne

- 2 płyty CD ze sterownikami oraz przydatnym dodatkowym oprogramowaniem

 

Aparat był kupiony w grudniu 2006r... czyli ma ponad 2 latka - Gwarancja dawno po. Przebieg migawki to jakies 25 600. I teraz pytanie.... czy warto brnąć w taką używkę? z tego co wiem nigdy nie było z nim problemów a sama migawka w tym modelu wytrzymuje 60-100k. Body z całym zestawem mogę kupić za 1200zł. Dzięki za pomoc. Pozdrr

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli body (a szczegolnie matrycy) nic nie jest, to nie jest to zla cena, aczkolwiek swietna okazja to tez nie jest. Jesli mozesz odebrac osobiscie, to bym bral, bo body jest fajne.

Aha - wszystko, co podales, minus drugi akumulator i chyba oslona goracej stopki, to standardowa zawartosc pudelka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owy Pan twierdzi, że wszystko jest wporządku - nadal trzepie nim zdjęcia. Tak, mogę go odebrać osobiście, oto też chodzi. Myślę, że wyrwałbym jeszcze od niego jakąś karte pamięci oraz -100zł i byłoby elegancko co ?:)

 

Mam powody by sie bać o zawodność body bez gwary ? i o taki przebieg migawki ?

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto sprawdzic przy odbiorze:

- uszkodzenia/plamy/paprochy na matrycy: ustaw aprat w tryb A, przyslone na F22, niskie ISO (czas wyjdzie koszmarnie dlugi, ale tym sie nie przejmuj) i zrob zdjecie bialej kartki, zeby wypelniala caly kadr. Dla uproszczenia przelacz sie na MF, bo autofocus pewnie zglupieje w takich warunkach. Potem dokladnie obejrzyj fotke w poszukiwaniu czarnych kresek, kropek, plam itp.

- matowka/lustro - ew. zabrudzenia czy uszkodzenia tych elementow beda widoczne w wizjerze; nie wplywa to na zdjecia

- lampa blyskowa: sprawdz czy strzela

- uszkodzenia mechaniczne: pekniecia obudowy, latajace/ciezko chodzace przyciski, uszkodzenia wyswietlaczy

 

W aparacie nie powinno nic latac, nawet przy potrzasaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym zestawie poza drugim aku to wszystko jest w komplecie. nie wiem ile teraz nowka kosztuje, ale w pazdzierniku sam dalem 1700pln w euro rtv agd, bo nigdzie indziej nie bylo samego body. a teraz przynajmniej w moim MM jest d80 + 18-105 vr za 2499 i mozna raty 0% chwycic ;)

 

W aparacie nie powinno nic latac, nawet przy potrzasaniu.

nie liczac kulki informujacej aparat o orientacji H i V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...