Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko bo dziewczyna szuka aparatu do zdjęć, jako, że chce się wkręcić w fotografię to szuka jakiejś taniej lustrzanki. Ja sam jestem zielony w aparatach zupełnie nie wiem co jej doradzić dlatego pytam was ;). Na razie by chciała coś do nauki z jakimś obiektywem, który by umożliwiał robienie zwykłych zdjęć. W przyszłości jakby się już nauczyła to by kupiła jakieś obiektywy itd. Kwota przeznaczona na zakup aparatu to 1200-1300zł. Znalazłem takie dwa na allegro:

- http://allegro.pl/item916352460_olympus_e4...cja_okazja.html

- http://allegro.pl/item911204588_sony_a230_...y_warszawa.html

 

Opłaca się czy szukać czegoś innego w podobnej cenie, jeśli tak to czego (w grę wchodzą używki jednak z gwarancją)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, który dokładnie model Pentaxa? Zależy mi też, tzn. dziewczynie, aby obiektyw dołączony do aparatu był całkiem niezłej jakości (w sensie, aby umożliwiał robienie przyzwoitych zdjęć) gdyż kupno dodatkowych obiektów to na razie dalsza przyszłość. Widziałem też na allegro w podobnej cenie Nikkona D40. Lepszy niż ten Olek?;)

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, który dokładnie model Pentaxa? Zależy mi też, tzn. dziewczynie, aby obiektyw dołączony do aparatu był całkiem niezłej jakości (w sensie, aby umożliwiał robienie przyzwoitych zdjęć) gdyż kupno dodatkowych obiektów to na razie dalsza przyszłość. Widziałem też na allegro w podobnej cenie Nikkona D40. Lepszy niż ten Olek?;)

Za kwotę ok. 1000zł dostaniesz Pentaxa K100D + kit 18-55mm. Kit wg testów to jeden z najlepszych kitów ever, a szkła manualne można kupować już od 70zł w wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo mojej sympatii do Nikona, to D40 nie polece - to jest strasznie stare body, prymitywne i ograniczone. Malutki wyswietlacz, maly i ciemny wizjer, stara matryca, beznadziejny modul AF... kupno D40 ma IMHO sens tylko w przypadku, gdy ktos jest zdecydowany na system Nikona i bedzie zmienial body.

Jak nie, to minimalnie bym celowal w D60/D3000 albo wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, D40 w takim razie odpada, D60 już troszkę droższy jest. Byliśmy jeszcze dzisiaj w Fotojokerze popatrzeć z ciekawości i rozważamy jeszcze Sony Alfa 230. Z tego co sprzedawca powiedział to w porównaniu do Olka E420, Sony ma stabilizację obrazu, a reszta mniej więcej podobna. Jak ten Sony prezentuje się w stosunku do tego Pentaxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jaką lampę błyskową do Nikona wybrać? Interesuje mnie coś pokroju SB-600 (czyli za około 700-800 zł). Jeżeli nie ma nic lepszego nic sześćsetka za tę cenę, to chyba ją zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jaką lampę błyskową do Nikona wybrać? Interesuje mnie coś pokroju SB-600 (czyli za około 700-800 zł). Jeżeli nie ma nic lepszego nic sześćsetka za tę cenę, to chyba ją zakupię.

Raczej nie znajdziesz lepszej alternatywy niz oryginalna lampa systemowa, bardzo dobre lampy robi Metz ale cenowo raczej nie beda konkurencyjne no i nie obsluguja CLS o ile mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat lampy...

Jak wygląda sprawa używanych lamp? są jakieś zastrzeżenia co do zakupu używki? czy one w jakiś sposób "zużywają" się? w sensie czy w praktyce będzie lub może wystąpić jakaś różnica pomiędzy używaną a nową? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma roznicy chyba, chyba, ze Ci palnik padnie, ale to jest nie do przewidzenia (tzn. nie musi pasc, ale nie ma reguly, ze pojakims czasie zdycha na pewno). Ja kupilem uzywana, ponaddwuletnia, i sluzy mi juz ponad dwa lata, aczkolwiek palnik raz wymienialem (200zl w plecy + 5 tygodni bez lampy... kochamy serwis na Podstepu), jakies 1.5 roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten Sony prezentuje się w stosunku do tego Pentaxa?

Sony to tandetna plastikowa zabaweczka, a sprzedawca który poleca Alfa 230 niech się wstydzi. W cenie 1000zł to Pentax K100D z kitowym obiektywem 18-50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak zły ten serwis jest? Czytałem o nim w necie - nieumiejętność przyklejenia gum, horrendalne ceny za robociznę i przetrzymywanie sprzętu. Aż ciężko uwierzyć...

Mialem z nimi kontakt raz, wlasnie z lampa. Zrobili, fakt - ale zajelo im to jedyne 5 tygodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak zły ten serwis jest? Czytałem o nim w necie - nieumiejętność przyklejenia gum, horrendalne ceny za robociznę i przetrzymywanie sprzętu. Aż ciężko uwierzyć...

a ja pobronie ich ;) zrobili mi szklo wyslane bez dowodu zakupu, bez wypelnionej karty gw i zasadniczo chyba juz po gwarancji i to w ok 2 tyg, ale odeslali na adrs firmy a nie na domowy na ktory prosilem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obsługują niektórych, (bardzo) przydatnych funkcji, jak pomiar światła czy AF.

I dlatego nigdy nie kupię Canona mając niski budżet. Do Pentaxa są nawet konwertery AF, nie jest to tania sprawa (ok 900-1000zł), ale wtedy wszystkie manualne szkła będą miały AF, pomiar światła, a stabilizacja jest w body. Żyć nie umierać :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez AF mozna zyc, pomiar swiatla i ptwierdzenie ostrosci mam w body :P

 

BTW. jak wyglada taki konwerter AF do szkiel na M42? Jakos nie moge sobie za bardzo tego wyobrazic, przeciez tam nie ma zadnego sprzegu do mechaniki, ktora moglaby poruszyc pierscieniem ostrosci... Nie mylisz Ty AF z potwierdzeniem ostrosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez AF mozna zyc, pomiar swiatla i ptwierdzenie ostrosci mam w body :P

 

BTW. jak wyglada taki konwerter AF do szkiel na M42? Jakos nie moge sobie za bardzo tego wyobrazic, przeciez tam nie ma zadnego sprzegu do mechaniki, ktora moglaby poruszyc pierscieniem ostrosci... Nie mylisz Ty AF z potwierdzeniem ostrosci?

Nie, był to telekonwerter 1,7x zmieniający manualne szkła z bagnetem Pentax-K na szkła z AF. W PL podobnież była to jedyna sztuka, dla userów forum Pentax@PL zapewne wiadome jest, że poszedł momentalnie.

 

EDIT: voila! : http://kmp.bdimitrov.de/teleconverters/F1.7X.html

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, taki pies. Ale AF tego jest ulomny, bo z tego co zrozumialem, to i tak trzeba wyostrzyc recznie mniej-wiecej, a telekonwerter doostrza dokladnie poprzez ruch swoich wewnetrznych soczewek.

Ale pomysl nieglupi.

 

Inna sprawa, ze reczne ostrzenie jest IMHO demonizowane przez wiele osob, ktorym wydaje sie, ze to jakas tajemna sztuka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, taki pies. Ale AF tego jest ulomny, bo z tego co zrozumialem, to i tak trzeba wyostrzyc recznie mniej-wiecej, a telekonwerter doostrza dokladnie poprzez ruch swoich wewnetrznych soczewek.

Ale pomysl nieglupi.

 

Inna sprawa, ze reczne ostrzenie jest IMHO demonizowane przez wiele osob, ktorym wydaje sie, ze to jakas tajemna sztuka. ;)

Do każdego szkła trzeba się przyzwyczaić. Poznać, ile trzeba przekręcić pierścień ostrości aby wyostrzyć co do centymetra. Czasami nawet manualne ostrzenie będzie dokładniejsze niż średniej jakości AF. Ale bądź co bądź robienie fot np. meczu z MF może być ciężkie i można pominąć wiele ciekawych ujęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co patrzyłem, to konwerter do canona jest jedynie z potwierdzeniem ostrości. Ale myślę, że do zdjęć na koncerty, sport, coś w tym stylu: http://allegro.pl/item918789348_sigma_saf_...10_1_4_5_6.html, a reszta zdjęć to z manualem i będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys sie nie zdziwil, jak sie okaze, ze szybciej bedziesz recznie tym wynalazkiem ostrzyl ;)

 

Ale bądź co bądź robienie fot np. meczu z MF może być ciężkie i można pominąć wiele ciekawych ujęć.

Przez bez mala 50 lat jakos ludzie dawali rade ;) A mecz moze nie byc wcale az taki trudny, bo nie jezdzisz przeciez po calej skali ostrosci, tylko poruszasz sie w niewielkim zakresie.

Jasne, ze AF w takich przypadkach bedzie zazwyczaj szybszy (dopoki sie nie zgubi :P ), chyba, ze mamy jakies masakrycznie wolne szklo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...