Skocz do zawartości
markomarecki1

173p Plus Kontra 1740p

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Przeczytałem na tym forum mnustwo tematów dotyczących tych monitorów lcd i znów niemam pojęcia który lepszy czy samsund 173 p plus czy lg 1740p który jest tańszy i z lepszą gwarancją

Proszę mi powiedzieć czy na samsungu występuje efekt smużenia w grach filmach w necie itp

 

 

Markomarecki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

ad 1 - zaraz znowu bedzie dyskusja co lepsze TN czy xVA - idziesz do sklepu i dokonujesz porowania - wzrok to sprawa indywidualna i nikt za Ciebie nie odpowie na to pytanie

 

ad 2 - ktory tanszy - popatrz w sklepach - generalnie zazwyczaj TN sa tansze

 

ad 3 - dla jednych nie wystepuje smuzenie a dla innych wystepuje - dlaczego patrz pkt 1 - duzo zalezy tez z czego sie przesiadasz CRT czy stary/slaby LCD itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba w takim sklepie maja na stanie jakies monitory - zebys chociaz mogl obejzec TN (tylko nie jakas za 900zl) w porownaniu z xVA lub chociaz z CRT - wtedy sam ocenisz czy to co oferuje TN (slaby kat od dolu i przy ustawieniach domyslnych utrata szczegolow przy 2-4% nasyceniu kolorow -> przy ciemnych scenach i czasem niezbyt lagodne przejscia tonalne miedzy kolorami) jest do przyjecia itd

poza sklepem zostaja jeszcze znajomi - moze ktos akurat kupil niedawno monitorek

moze w jakims wiekszym miescie w okolicy sa lepej zaopatrzone sklepy - wg. mnie lepiej wydac kase na benzyne/bilet i zrobic wycieczke po sklepach niz kupowac w ciemno

 

bo inaczej sie nie da sam musisz podjac decyzje czy TN czy cos innego xVA/IPS - a dopiero potem wybierac wsrod modeli na danej matrycy

 

poza tym skoro piszesz ze monitor bylby specjalnie sprowadzany (no i ta zaliczka) to w przypadku bad pixeli mozesz miec nieciekawa sytuacje ze sprzedawca

 

PS

o tym ze ten Samsung ma tylko 1 przycisk Power chyba wiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory dzieli przepaść na korzyść samsunga.Mogę go polecić,bo sam posiadam i uważam,że przeciętnemu użytkownikowi spełni oczekiwania w 100%.

 

Co do smużenia,to bardziej je widać w testach z "samochodzikiem" niż w codziennym graniu,oglądaniu filmów,czy przewijaniu dokumentów,co niektórzy podobno widzą,ja nie,a normalnemu użytkownikowi nie przeszkadza,bo nie czyta w locie.

Sam obejrzałem na nim kilka meczy w HDTV z HD2 i musiałem się ostro wysilić,żeby drobne smużenie zobaczyć,z resztą na `1740p nie będzie mniejsze.

 

Samsung daje na niego 14 dni gwarancji na świecące pixele i subpixele,a dodatkowo możesz wykupić za 50zł np. w siriusie gware 7 dni na czarne,i jak go odpalisz przez ten czas po 10h dziennie,to strasznie mała szansa,ze coś jeszcze padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych posiadaczy 173P plus ale dzis zauwazylem dziwna rzecz. mianowicie odpaliłem kompa i zwrocilem uwage na monitor (mam go dopiero od 5 dni). Pojawił mi się dziwny efekt. Mianowicie na czarnym tle wygląda to troszke jak zaćmienie słońca. Po środku jest jakby czarny okrąg , ale wodząc wzrokiem w strone rogów monitora widac rozjaśnienie, przez co wyraznie odznacza sie ten okrąg. Czego to moze być wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych posiadaczy 173P plus ale dzis zauwazylem dziwna rzecz. mianowicie odpaliłem kompa i zwrocilem uwage na monitor (mam go dopiero od 5 dni). Pojawił mi się dziwny efekt. Mianowicie na czarnym tle wygląda to troszke jak zaćmienie słońca. Po środku jest jakby czarny okrąg , ale wodząc wzrokiem w strone rogów monitora widac rozjaśnienie, przez co wyraznie odznacza sie ten okrąg. Czego to moze być wina?

Poczytaj sobie ten temat, od tego miejsca:

 

http://mva.pl/forum/viewtopic.php?t=690&po...r=asc&start=960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...