Skocz do zawartości
welniak

Lg 193st

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupić monitor LCD LG 193st tj. z tunerem TV. Mam mały dylemat, bo nie wiem czy opłaca się kupować cosik takiego czy może lepiej sam monitor. Mam największe obawy czy ten monitor nie jest zwykłym kompromisem między monitor komputerowym a zwykłym telewizorem. Otóż czy jakoś obrazu płynącego z karty graficznej jest porównywalna ze zwykłym LCD o tych samych parametrach i jakość TV jest ta samo co telewizora LCD. Może ktoś ma ten model i mógły mi doradzić czy warto dokładać żeby mieć TV i monitor w jednym.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić monitor LCD LG 193st tj. z tunerem TV. Mam mały dylemat, bo nie wiem czy opłaca się kupować cosik takiego czy może lepiej sam monitor. Mam największe obawy czy ten monitor nie jest zwykłym kompromisem między monitor komputerowym a zwykłym telewizorem. Otóż czy jakoś obrazu płynącego z karty graficznej jest porównywalna ze zwykłym LCD o tych samych parametrach i jakość TV jest ta samo co telewizora LCD. Może ktoś ma ten model i mógły mi doradzić czy warto dokładać żeby mieć TV i monitor w jednym.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

 

Wg mnie nie połaca się, ten LG to szajsowata matryca, duza jasność do trybu TV przy pracy jako monitor będzie waliła po oczach, mały kontrast przy takiej jasności spowoduje ze czern będzie fatalna.

 

Nowe samsungi 26" panorama z prywatnego importu kosztują 2500zł a matryca jest znacznie lepsza: PVA, dopalacz, filtry obrazu, kąty 178/178

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie połaca się, ten LG to szajsowata matryca, duza jasność do trybu TV przy pracy jako monitor będzie waliła po oczach, mały kontrast przy takiej jasności spowoduje ze czern będzie fatalna.

 

Nowe samsungi 26" panorama z prywatnego importu kosztują 2500zł a matryca jest znacznie lepsza: PVA, dopalacz, filtry obrazu, kąty 178/178

 

Gucio

Witam, dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie LCD, bo mam upatrzyłem sobie też LG 1780U http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18849. Jak sądzisz, warto?

Dzięki.

PS. Sorki, że zawracam Ci głowę, ale chcę sobie kupić jakiś LCD, a nie chciałbym na darmo kasy wywalać. Nie znam się za dobrze na tego typu monitorach. Chciałbym wybrać możliwie dobry monitor do gier, filmów i do programów typu Word. Mam na to 1500 zł.Myślę, że za te pieniądze mozna już w czymś wybrać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie LCD, bo mam upatrzyłem sobie też LG 1780U http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18849. Jak sądzisz, warto?

Dzięki.

PS. Sorki, że zawracam Ci głowę, ale chcę sobie kupić jakiś LCD, a nie chciałbym na darmo kasy wywalać. Nie znam się za dobrze na tego typu monitorach. Chciałbym wybrać możliwie dobry monitor do gier, filmów i do programów typu Word. Mam na to 1500 zł.Myślę, że za te pieniądze mozna już w czymś wybrać.

Pozdrawiam

Oj co Ty z tym LG ...??

LG nie wypusciło juz bardzo długo nic nowego zmieniają tylko obudowy a matryce ciągle te same, najnowsza dobrze zapowiadająca się matryca LG - 19" SIPS 800:1 jeszcze nie jest dostępna...

 

 

Za 1500 kupisz 17" samsunga na PVA (173P+ 770P) a i 19" na dobrej matrycy z DVI mozna kupic

np ACER AL1922As:

 

1000:1 MVA

8ms

DVI/Dsub

170/170 kąty

 

1520zł

 

Acer to nie firma najwyzszych lotów ale dobra matryca to połowa sukcesu.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie połaca się, ten LG to szajsowata matryca, duza jasność do trybu TV przy pracy jako monitor będzie waliła po oczach, mały kontrast przy takiej jasności spowoduje ze czern będzie fatalna.

 

Nowe samsungi 26" panorama z prywatnego importu kosztują 2500zł a matryca jest znacznie lepsza: PVA, dopalacz, filtry obrazu, kąty 178/178

 

Gucio

 

Gucio chyba nie widziłeś tego monitorka a opisujesz bzdury. Jasność jest po to tak duża aby oglądać TV w jasnych pokojach. Zaletą tego monitora jest to że ustawnienia masz odzielne na TV i na monitor więc jak się przełączasz z TV na monitor odrazu ustawiasz sobie mniejszą jasność.

 

Co do kontrastu jest on w zupełności wystarczający i nie mają je nawet inne matryce.

 

Wypowiedzi w twoim stylu są dziecinne. Znowu mówisz o Samsungu 26" które są typowo tylko TV a znowu 26 cali to dopiero Ci wypali czaszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio chyba nie widziłeś tego monitorka a opisujesz bzdury. Jasność jest po to tak duża aby oglądać TV w jasnych pokojach. Zaletą tego monitora jest to że ustawnienia masz odzielne na TV i na monitor więc jak się przełączasz z TV na monitor odrazu ustawiasz sobie mniejszą jasność.

Co do kontrastu jest on w zupełności wystarczający i nie mają je nawet inne matryce.

Wypowiedzi w twoim stylu są dziecinne. Znowu mówisz o Samsungu 26" które są typowo tylko TV a znowu 26 cali to dopiero Ci wypali czaszkę :)

Nie masz pojęcia co to dobry obraz, kolor, nasycenie, temperatura, czern itd, nie będę cię wytrącał z błogiego stanu zachwytu nad cudem ktore pewno zakupiłeś i nie będę jak dziecku pokazywał palcami co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lg L173ST czyli to co Cię interesuje tylko że w wersji 17". Jestem z tego zakupu jak najbardziej zadowolony! Może ja tez nie mam pojecia co to dobry obraz, kolor, nasycenie, temperatura, czern itd ale powiem Ci jako zwykły użytkownik że obraz wyświetlany na tym LCD jest bardzo ładny. Nie wypala oczu a czerń jest czarna (przynajmiej dla mnie bo jak pisałem mogę sie nie znać:). Co do telewizora to traktuj go raczej jako dodatek, jakość obrazu w skali szkolnej oceniłbym na 4. Niemniej jednak przy silnym sygnale lub np. Cyfrze + obraz jest b. ładny. Co jeszce mozna zaliczyć na plus to mnogość wejśc audio/video i całkiem niezły dźwięk jak na pierdziawki zamontowane w tym sprzęcie. Podsumowując jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem i nie masz tak jak niektórzu obsesji na punkcie temperatury, nasycenia (jak niektórzy;) to bierz go spokojnie!

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...