Skocz do zawartości
Gość fredus

Firefox vs Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dosc duzo naczytałem sie skarg na IE 6 i wszyscy muwią żeby z niego nie korzystac, jedni polecają Opere drudzy firefoxa i teraz pytanie który lepszy?

 

p.s byc morze ten temat juz był ale nie znalazłem dlatego prosze moderatorów zeby nie usuwali tematu i nie dawali procentów :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czego bedziesz uzywac to chyba twoj wybor jest

jedni wola ff inni opere a ja np. wcale nie narzekam na ie

 

pobaw sie kazda po trochu i zobacz co ci podejdzie

bo za chwile i tak dostaniesz odpowiedzi, ze jedni to uzywaja tego a inni tamtego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredus zacznij uzywac slownika ortograficznego, bo oczy bola od Twoich bledow.

 

Wracajac do tematu ja uzywam nakladni na IE Maxthona, ale mam zainstalowana Opere i FF.

Faworyta nie mam, uzywam Maxthona, bo sie przyzwyczailem i jest dla mnie wygodniejszy w codziennej obsludze niz te alternatywne przegladarki :)

Jednak jesli mialbym wybrac jedna, to obstawilbym Opere tylko dlatego, ze lepiej dzialaja w niej zakladki. Mam pewnosci, ze kazde okienko otworzy mi sie jako zakladka a nie tak jak jest w FF, ze otwiera mi sie druga przegladarka i zasmieca mi pasek programow.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jesli mialbym wybrac jedna, to obstawilbym Opere tylko dlatego, ze lepiej dzialaja w niej zakladki. Mam pewnosci, ze kazde okienko otworzy mi sie jako zakladka a nie tak jak jest w FF, ze otwiera mi sie druga przegladarka i zasmieca mi pasek programow.

w FF są takie rzeczy jak plug-iny , przez ktore mozna sobie skonfigurowac przegladarke pod siebie...i nie ma problemow z otwieraniem linkow w nowym panelu...

a co do wyboru pomiedzy tymi dwoma przegladarkami to zainstaluj obie i sprawdz ktora bedzie dla ciebie wygodniejsza...obie i tak sa o niebo lepsze od IE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki leborg

@ralph03 chyba miałes zły dzien bo cos nerwowy jestes, boże jakbyśmy pisali dokładnie słowo w słowo zgodnie z polską ortografią to bym musiał tego posta chyba godzine pisać :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IE - używam od zawsze i nie narzekam.

FF - mam od jakiegoś czasu i przegrywa z IE pod względem interpretacji HTML (tworze strony najczęściej w czystym HTML i porównuję interpretację kodu w obu przeglądarkach), lecz ma bogatszą funkcjonalność.

Opera - nie używam. Kiedyś miałem, zadna rewelacja. Do tego kumplowi zwaliła system, więc nie stawiam jej powyżej IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IE - używam od zawsze i nie narzekam.

FF - mam od jakiegoś czasu i przegrywa z IE pod względem interpretacji HTML (tworze strony najczęściej w czystym HTML i porównuję interpretację kodu w obu przeglądarkach), lecz ma bogatszą funkcjonalność.

Opera - nie używam. Kiedyś miałem, zadna rewelacja. Do tego kumplowi zwaliła system, więc nie stawiam jej powyżej IE.

:lol:

 

Moze lepiej naucz się strony robić. A może piszesz je w (MS)HTML'u?

 

 

I jak to niby Opera "zwaliła system"? Ta przeglądarka wykorzystuje tylko 2 foldery na dysku, które są specjalnie tworzone(program i profil) i nie ma wpływu na nic w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ralph03 chyba miałes zły dzien bo cos nerwowy jestes

Dokladnie mam czwarty zly dzien. Jestem wiecej niz wnerwiony. Rozmowy z BOKiem wychodza mi juz bokiem. Chodzi o Biuro Obslugi Klienta Orange. Od 4 dni nie moge wysylac smsow, bo cos im nie dziala i nie za bardza chca mi pomoc :mad: Jestem po 3 rozmowach z konsultantkami :mur: i wielkie g... zdzialalem

Przepraszam za ten atak :) popraw moze, to "morze" i reszte bugow :)

 

w FF są takie rzeczy jak plug-iny , przez ktore mozna sobie skonfigurowac przegladarke pod siebie...i nie ma problemow z otwieraniem linkow w nowym panelu...

Sprawdzalem kilka pluginow zakladkowych. Nie zawsze chcial otwierac w nowym panelu. Najczesciej FF otwieral nowego FF. Pomagalo klikanie srodkowym przyciskiem myszki, co stawalo sie uciazliwe :)

 

FF mam tylko dlatego, ze jak zrobie jakas strone, to sprawdzal jak to wyglada pod foxem. Wiadomo od dawna, ze IE to inne standardy... czyli zadne standardy :)

Opere uzywam najczesciej do przegladania stron wap :)

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem kilka pluginow zakladkowych. Nie zawsze chcial otwierac w nowym panelu. Najczesciej FF otwieral nowego FF. Pomagalo klikanie srodkowym przyciskiem myszki, co stawalo sie uciazliwe :)

Oprócz instalacji samego rozszerzenia, wypadało by jeszcze w opcje wejść ...

Trzeciego (środkowego) przycisku myszy nie używam w ogóle. U mnie Tab Mix Plus spisuje się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz instalacji samego rozszerzenia, wypadało by jeszcze w opcje wejść ...

Trzeciego (środkowego) przycisku myszy nie używam w ogóle. U mnie Tab Mix Plus spisuje się znakomicie.

To nie to... w opcje wchodzilem, zaznaczalem co trzeba. Nie pomagalo. Czesc okienek otwieral jako zakladke, czesc niestety nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to... w opcje wchodzilem, zaznaczalem co trzeba. Nie pomagalo. Czesc okienek otwieral jako zakladke, czesc niestety nie...

Narzędzia>Opcje Tab Mix Plus>Główne>Zaawansowane>Włącz tryb pojedyńczego okna -Single Window Mode

 

Nigdy nie otworzyła mi żadna stronka dodatkowego okna bez pozwolenia ;).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie rozszerzenie instalowałeś i kiedy otwierał Ci osobne okna.

Ja używałem Tabbrowser Extensions, Tab Mix, Tab Mix Plus i każde z nich dało się tak skonfigurować, żeby linki/zakładki/linki z innych programów/to co wpiszesz w pasku adresu i pasku wyszukiwarek (coś pominąłem ? ;)) otwierały się w nowym/tym samym, aktywnym/nieaktywnym panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynac wojny, ale to co uzytkownicy Firefoxa musza robic za pomoca pluginow (ktore jak widac tez potrafia miec humory, tudziez wymagaja grzebania w opcjach), Opera ma w standardzie. ;)

 

To samo jest zreszta z wieloma innymi rzeczami... po prostu "goly" FF jest niesamowicie ubogi i trzeba go na wlasna reke uzbrajac w extensions.

Opera jest w pelni funkcjonalna, ze tak powiem, out of the box. Konfiguracja po instalacji sprowadza sie do wyboru skina i ulozenia przyciskow.

Co nie znaczy oczywiscie, ze nie mozna jej w zaden sposob rozbudowac - ale o tym chyba najlepiej niech sie sgj wypowie, wie na ten temat o wiele wiecej ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie... tylko Opera... probowalem uzdanic FF do wspolpracy ale sie nie dalo.... a natrzaskalem w diabla ex'ow ;] dokladnie j/w FF to spod od pizzy... takie cos co nie wymaga duzo od usera... ustawic Opere zaawansowanie to juz troche wiecej zabawy niz prosty klik w FF zeby sassac ex'a ktory i tak nie daje rady z reguly ;]

 

jedyne co jest lepsze w FF to adblok... wiecej + nie widze... ale zawsze i to lepsze od tej pomylki IE ;]

Edytowane przez narkoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawic Opere zaawansowanie to juz troche wiecej zabawy niz prosty klik w FF zeby sassac ex'a ktory i tak nie daje rady z regoly

O jakieś konkretne rozszerzenie Ci chodzi, czy tak tylko piszesz ?

BTW większość ludzi twierdzi, że konfiguracja FF jest skomplikowana, a Ty - przeciwnie. I jak tu ludziom dogodzić ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jakieś wtyczki do FF, aby mieć zakładki? Klikasz na link środkowym klawiszem myszy i jesteś w domu! Od pół roku tak robiłem i teraz w Operze nie mogę się przyzwyczaić do lewego klawisza.

 

Edit:

LOL. Coś się zakręciłem. W Operze też jest środkowy. Czasem otwiera mi przez lewy, ale nie wiem od czego to zależy. A może ja już nie zwracam uwagi, co klikam?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jakieś wtyczki do FF, aby mieć zakładki? Klikasz na link środkowym klawiszem myszy i jesteś w domu! Od pół roku tak robiłem i teraz w Operze nie mogę się przyzwyczaić do lewego klawisza.

 

Edit:

LOL. Coś się zakręciłem. W Operze też jest środkowy. Czasem otwiera mi przez lewy, ale nie wiem od czego to zależy. A może ja już nie zwracam uwagi, co klikam?

W Operze mozna srodkowym, ale w standardowym konfigu jest otwieranie linkow na nowej karcie, zamiast w nowym oknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...