Skocz do zawartości
Gość fredus

Firefox vs Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie Firefox. Po pierwsze, Opera ma problemy z przewijaniem za pomocą UltraNav, a ja nie mam czasu, żeby się bawić w konfigurowanie takich podstaw... Poza tym większa ilość wyszukiwarek w pasku stanu (szczególnie Allegro), mniej problemów z otwieraniem stron (kto nie wierzy - support&downloads na www.lenovo.com) i inne różne takie... Może kiedyś, ale na razie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, o tym nie wiedziałem (wyszukiwarki), jednak w FF mam to w standardzie. Co do lenovo.com, to po wybraniu wszystkich pól odnośnie sprzętu, dla którego chcę ściągnąć sterowniki, klikanie na przycisku Continue NIC nie daje (opera 9 b. 8321), na FF wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tak zamiast zwalac na Opere zwrócisz uwage na to, ze cały czas jest to wersja testowa. Poza problemami ze skryptami na tej stronie jest tez pare innych błedów.

 

Na 8.53 ta strona działa.

 

 

--------

Fajne jest Opera Widgets w nowej wersji. Prawie jak na Macu :)

 

 

 

-------.

I jeszcze jedno. Przeglądarki do Opery mozna dodawac bezposrednio z Opery. W opcjach jest dodawanie/kasowanie/edycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dosc duzo naczytałem sie skarg na IE 6 i wszyscy muwią żeby z niego nie korzystac, jedni polecają Opere drudzy firefoxa i teraz pytanie który lepszy?

Konqueror

Dlaczego?

Najpierw korzystałem z mozilli ale konqueror to standardowa przeglądarka plików w kde więc się szybko przyzwyczaiłem. Poza tym podczas pierwszego tygodnia użytkowania byłem zaskoczony funkcjonalnością, a przy okazji nie przytłacza mnie taki nawał opcji jak w operze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja se używam i tego i tego :].

FF do przegladania stronek, na ogół, nawet w tej chwili, bo nie czeka mi z wyświetleniem aż sie obrazki wszystkie ściągną ze strony żeby je wyświetlić, poza tym reklamy we flashu itp jakoś mi zwalniają kompa i tną w operze,

za to Opery jak mam coś sciągnąć, manager download w FF w porównaniu z operą to jakiś głupi dowcip <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi np. czasami pliki gubi, np. jest otwarty menedżer, dochodzi do ~40% i nagle wyskakuje zakończono, plik oczywiście niekompletny. No i brak możliwości wznowienia downloadu(nie wiem, może w operze też tego nie ma :oops:), która raz na zawsze pozbyłaby mnie wellgeta :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie w operze drazni bardzo to co na screenie, a otwartych bylo tylko z 6 czy 8 zakladek. do tego potrafi czasem zajac 80% CPU na kompie w pracy - K7 750MHz. w domu tego AZ tak nie odczowam, ale potrafi byc wkurzajace, da sie jakos zrobic, zeby nie pozerala az takich ilosci zasobow?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera :)

 

Ciężko powiedzieć dlaczego, po prostu jestem wygodny i nie chce mi siębawić w dociąganie i uaktualnianie pluginów. Każdy element wyglądu mogę dostosowaćwedle własnych upodobań czy potrzeb, przeciagnąć/dodać/usunąć guzik, pasek stanu (którego też mogę skonfigurować) i w ogóle wszystko :) Dalej... M2, który dla mnie jest po prostu najwygodniejszym klientem poczty jakiego używałem, do tego automatyczne sprawdzanie poczty i luz, zawsze na czasie :) Ściąganie plików, w tym torrent (od wersji 9 Opera zastąpiła mi BitCometa)... Heh, długo by jeszcze wymieniać...

 

Ale osobiście nie mam nic do FF, kwestja gustu kto co wybierze, byle by tylko nie używać syfiastego IE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja? Problemow z ramem juz od dawna nie widzę. Co do CPU prawdopodobnie flashe, bo tylko te mają wplyw na tak duze uzycie cpu przez Opere.

albo 8.53 albo 8.52. strony otwarte to byl forum tweaka ze 4 razy jakies google, chyba pclab i joemonster. to by bylo na tyle.

 

w chwili gdy pisze tego posta moja domowa opera 8,51 zabiera mi 40mb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wznowienie dowloadu działa zarówno w Operze jak i FF.

 

A sciaganie potrafi i przerwać w Operze z informacją, ze zakonczono.

o.0 a jak wznowić jakiś plik, którego nie dociągneliśmy do końca, bardzo by mi się to przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja osobiście używam Opery. Wszystko jest w jednym oknie: przeglądarka, poczta, czytnik RSS, dobry manager pobierania plików. Działa doskonale i nie trzeba bawić się z dziesiątkami plug-in`ów (no może tylko polski słownik ortograficzny). A to jak wygląda strona www w danej przeglądarce zależy od programisty i od wersji przeglądarki, z moich doświadczeń wynika że jak muszę coś przerabiać na stronie to dlatego że wygląda coś nie tak na IE. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że ta opcja mi nigdy nie działała i dalej nie działa, po prostu zaczyna pobierać od nowa, więc myślałem że jest jakiś dodatek/rozszerzenie/zmiana w opcjach umożliwiająca dociąganie plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że ta opcja mi nigdy nie działała i dalej nie działa, po prostu zaczyna pobierać od nowa, więc myślałem że jest jakiś dodatek/rozszerzenie/zmiana w opcjach umożliwiająca dociąganie plików.

Wszystko zalezy skad sciagasz. Jezeli serwer nie udastepnia wznawiania sciagania to zaczyna sciagac od zera. U mnie wznawianie dziala, nawet gdy sciagam i mam resa, chociaz z tym to bywa roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Powiem tak "kto używa IE 6 i mówi że nie narzeka albo że jest dobra to jest niedoinformowany albo nie wie że można lepiej...." a co do FF vs Opera to używałem wcześniej Opery ale teraz FF i jest lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe zużycie procesora pochodzi od wtyczki Flash, ale wystarczy zarejestrować odpowiednio spreparowany plik stylu .css taki jak ten:

embed[type="application/x-shockwave-flash"] {content:"Run Flash"; outline: 3px dotted white; color: black} embed[type="application/x-shockwave-flash"].zichtbaar {content: normal; outline: none} body:before { position: absolute; visibility: hidden; background-image: url("java script:(function(){window.onclick=function(){var srcElem=window.event.srcElement;var tag=srcElem.tagName;if(tag=='EMBED') srcElem.className='zichtbaar';};})()"); content:""}

szczerze mówiąc nie wiem jak użytkownicy FF mogą znosić tego pasożyta na komputerze, zużycie zasobów ogromne, prędkość działania tragiczna, sprawność renderowania żałosna, możliwość modyfikowana wyglądu praktycznie poza zmianami skór, nie istnieje

jedyne co przemawia za FF ale tylko w Linux, to ze lepiej integruje się ze środowiskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwość modyfikowana wyglądu praktycznie poza zmianami skór, nie istnieje

Co chcesz zmienić ?

 

W Operce cenię lekkość, w FF możliwość konfiguracji. Może kiedyś uda się to połączyć. :)

Czekam, aż w Operze będzie bardziej robudowana możliwość konfiguracji tabów (coś ala Tab Mix Plus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał Dodge'a Chargera 426 Hemi z 1969 roku. :-P

 

Jeżeli chodzi o Fx'a sidebara przeniósłbym na prawą stronę, pasek kart (tabów) na dół, a pasek menu (Plik, Edycja, Widok itd.) ukryć całkowicie lub podłączyć do niego skrót klawiaturowy który go będzie włączał/wyłączał (to samo z paskiem zakładek osobistych).

Pewnie takie właśnie zmiany wyglądu miał na myśli Zawadaki.

Ktoś ma pomysł jak to zrobić?

 

W Operze brakuje mi ograniczania prędkości ściągania w menadżerze pobierania plików, jakaś wyszukiwarka mirrorów też by nie zaszkodziła (ale to już luksus).

 

Ps.

Na di.com.pl znalazłem ciekawy komentarz odnośnie Firefoxa 2.0:

Każde dziecko wie, ze Firefox ssie. Kazde dziecko wie, ze Firefox jest dla ludzi, ktorzy nie potrafia sie przestawic z IE, ktory jest do FF bardzo podobny na Opere. Kazde dziecko wie, ze Opera miala wszystkie opcje, ktore teraz ukazuja sie w FF i IE wieki temu. Kazde dziecko wie, ze Opera jest lepsza od FF i IE. Bo Firefox to staroafrykańskie słowo, które znaczy "nie potrafie używać i konfigurować Opery".

 

See you in hell,

operowiec

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższe zmiany należy wprowadzić w profilu w Chrome/userChrome.css :

Jeżeli chodzi o Fx'a sidebara przeniósłbym na prawą stronę

/* Place the sidebar on the right edge of the window */window > hbox { direction:rtl; }window > hbox > * { direction:ltr; }

pasek kart (tabów) na dół

/* Show tabs at bottom */#content > tabbox { -moz-box-direction: reverse; }

a pasek menu (Plik, Edycja, Widok itd.) ukryć całkowicie

/* Hide all menu bar */( "main-menubar" test this )#toolbar-menubar { display: none !important; }

lub podłączyć do niego skrót klawiaturowy który go będzie włączał/wyłączał (to samo z paskiem zakładek osobistych).

Do tego trzeba już jakiegoś rozszerzenia poszukać.

Na di.com.pl znalazłem ciekawy komentarz odnośnie Firefoxa 2.0

Czemu mam wrażenie, że komentarze takie jak ten z di piszą dzieci, które nawet jednego rozszerzenia do FF nie zainstalowały ?

Zaawansowana konfiguracja Opery staje się już powoli legendarna. :) Szkoda tylko, że nie dostałem odpowiedzi na pytanie 'na czym ona polega ?' (klik).

 

Ciekawe, czy ta głupia wojna skończy się dopiero jak Opera i Mozilla Foundation połączą swoje siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...