Skocz do zawartości
Gość fredus

Firefox vs Opera

Rekomendowane odpowiedzi

a po co zaznaczac ??

jak masz rolke w myszy to klikasz ja link i sie otwiera na nowej karcie w tle :)

niezupełnie, bo teraz na wielu forach linki sa osadzone w

 a czasami są pisane tez jako zwykły tekst bez ujęcia w <a>, taki przycisk jest pomocny bez dwóch zdań ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku użytkowania przeze mnie Internetu korzystam z Firefoxa. Wprawdzie Opera może poszczycić się np. szybszym od konkurenta wczytywaniem stron, jednak atuty ognistego lisa to m.in. duża liczbą wtyczek, motywów etc. oraz duża funkcjonalność przeglądarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tu myślimy zupełnie na odwrót :P To właśnie Opere stawiam na pierwszym miejscu pod względem funkcjonalności. Jedyne czego jej brakuje to prawidłowej obsługi edytora wizualnego w allegro i współpracy z google. A poza tym, świetny menadżer zakładek, kosz który nei raz uratował mi tyłek, panel po lewej stronie, top 10 na nowej zakładce, do tego dochodzą bajery jak widżety, skinów też jest nie mało. Blokowanie zawartości (reklam i innych pierdół) jest przydatne i fajnie jak piękna brunetka co wieczór w łóżku :P Firefox odpada już na starcie. Ale z drugiej strony, chodzi o wiele lepiej u mnie, i czasem muszę nawet z niego korzystać, ale ostatnio pisałem posta tu na forum i co? zamknąłem przez przypadek, głupota, zdarza się. W operze klikam w koszu i mam wszystko z całą zawartością. W FF nie dość że strony nei było na liście ostatnio otwartych/zamkniętych to jeszcze nawet gdyby była straciłbym i tak całą zawartość postu. Takie detale składają się na całość Opera the best :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem przejsc na opere ale wyswietla niepoprawnie duzo stron.

Na mobile.de znika przycisk szukaj -i jak mam autka poszukac :P

Na innych stronkach jakies dziwne krzaki... A szkoda bo na moim lapku cos firefox sie zmula na niektorych stronkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A poza tym, świetny menadżer zakładek, kosz który nei raz uratował mi tyłek, panel po lewej stronie, top 10 na nowej zakładce, do tego dochodzą bajery jak widżety, skinów też jest nie mało. Blokowanie zawartości (reklam i innych pierdół) jest przydatne i fajnie jak piękna brunetka co wieczór w łóżku :P Firefox odpada już na starcie. Ale z drugiej strony, chodzi o wiele lepiej u mnie, i czasem muszę nawet z niego korzystać, ale ostatnio pisałem posta tu na forum i co? zamknąłem przez przypadek, głupota, zdarza się. W operze klikam w koszu i mam wszystko z całą zawartością. W FF nie dość że strony nei było na liście ostatnio otwartych/zamkniętych to jeszcze nawet gdyby była straciłbym i tak całą zawartość postu. Takie detale składają się na całość Opera the best :)

 

 

 

 

 

 

 

A taka pierdułka jak zapamiętana treść wpisywaanego tekstu to miła rzecz.

 

To wszytko o czym piszecie ma rowniez FF , uzywam FF i sporadycznie Opery wiec moge porownac. FF pozwala rowniez na eksport zakladek , imporcie na innej maszynie , teks zapamietuje , ma lepszy menadzer downloadingu (Flasghet dziala zawsze i lepiej niz na Operze) , tez zapamietuje tekst a AD Block skutecznie eliminuje reklamy i inne smieci.

 

 

ale mam pytanie > czasami na IE i FF nie wlazi mi strona www PSX Extreme , a na Operze tak , wie ktos o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko roznica jest taka, ze w FF masz te rzeczy za pomoca rozszerzen, a w Operze w defaulcie.

Czy to zaleta, czy wada, niech kazdy sam oceni. Ja tam wole miec wszystko od razu, niz bujac sie z wyszukiwaniem rozszerzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta funkcja już jest w FF, bo jak ostatnio z niego korzystałem, to nie było.

 

Dla mnie Operowe sterowanie następny/poprzedni przy pomocy Lklik-Pklik/Pklik-Lklik poprostu jest w przeglądarce już niezbędne, tak się do tego przyzwyczaiłem.

Do tego stopnia, że z przyzwyczajenia czasami w eksploratorze windy probuje to robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, bez gestów myszy nie mogę żyć i kiedy korzystam z innej przeglądarki to odruchowo jak chcę wstecz to Pklik+ruch myszy w lewo i zastanawiam się dlaczego nie działa ;)

poza tym zadzam się z opinią costi'ego, też wolę mieć wszystko od razu niz potem szukać i doisntalowywać :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogl bym korzystac z firefoksa zamiast opery z trzech powodów:

 

1. Opera pokazuje wszystkie zakładki jakie mamy otwarte, nie wazne ile ich mamy. W Firefoxie mamy przwewijanie zakładek, to go dyskwalifikuje w moich oczach.

 

2. W Operze jak jestem na pierwszej zakładce (PPC swoja droga) i klikne na link srodkowym przyciskiem myszy, to link zostanie otwarty na nowej zakladce, do ktorej zostanę przeniesiony. Gdy zamknę tą zakładke Opera przeniesie mnie do zakładki, na której bylem wczesniej (pierwszej). Firefox natomiast przenosi do zakładki poprzedzającej tą zamknietą, kolejna dyskwalifikacja.

 

3. Opera ma wygodny kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Ta dyskusja nie ma sensu.

 

Każdy powinien wybrać swoja ulubiona przeglądarkę i nie kłócić sie która jest lepsza, ponieważ to nie ma różnicy, która - wszystkie sa na takim poziomie zaawansowania, ze to naprawdę jest niepoważne - na każdej użytkownik zrobi określone zadanie.

 

Ale skoro już postuje tutaj to powiem co ja myślę.

 

Opera jest 'leciutka' zjada mniej zasobów.

Ja już za długo korzystam z przeglądarek, aby móc jednoznacznie stwierdzić, która jest lepsza.

Ale (niestety) chyba gdybym ujrzał dziś pierwszy raz na oczy obydwie przeglądarki stwierdził bym ze wole Opere.

 

Opera ma gorszy 'support' jeśli chodzi o html-a, a lepszy jesli chodzi a css-a.

 

Główny argument, który przemawia za Opera już wypowiedziałem.

Drugi bardzo istotny jest taki ze Opera jest ladna i ma wieksza powierzchnie ekranowa dla w6yswietlenej strony.

FF-a chyba nie da sie tak zrobić (ten sam przypadek myślę co w porównywaniu MacOS do Linuksa; Darmowy soft raczej nie będzie tak dobry jak komercyjny) ładnie i estetycznie jak Operze (niby masz skorki - strasznie mało w porównaniu do tego co było kiedyś na starych wersjach Mozzila/Firefox, ale za to wtedy nie bylo kompatybilnosci z wszystkimi wersjami - [...] jest mniej estetycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera jest 'leciutka' zjada mniej zasobów.

Pewnie dlatego odkąd 9 wyszla z wersji beta az do obecnej uzywa całego cpu przy ladowaniu strony i blokuje przeglądarkę(i nie to ze u mnie cos nie tak, bo ten problem występuje u wielu osób i nikt nie wie czemu jednym chodzi dobrze, innym nie)...

Dopiero najnowsza wersja znowu dziala normalnie(przynajmniej na razie).

 

ma wieksza powierzchnie ekranowa dla w6yswietlenej strony.

Jest tyle samo w jednej i drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego odkąd 9 wyszla z wersji beta az do obecnej uzywa całego cpu przy ladowaniu strony i blokuje przeglądarkę(i nie to ze u mnie cos nie tak, bo ten problem występuje u wielu osób i nikt nie wie czemu jednym chodzi dobrze, innym nie)...

Dopiero najnowsza wersja znowu dziala normalnie(przynajmniej na razie).

Jak trafnie zauważyłeś "była".

 

Teraz Opera za safari jest druga przeglądarką po Safari jeśli chodzi o prędkość (chociaż może i to samo miejsce).

 

Opera jest szybka, zjada dużo mniej zasobów.

 

Jeśli chciałbyś sie kłócić o prędkość to wejdź na http://www.okruszek.org.pl i poklikaj trochę na obu przeglądarkach.

 

Sprobuj tez otworzyć około 40 'kart' i zostaw tak (pod ff), nie zamykaj przeglądarki, tylko wyłączaj komputer.

Po ponownym uruchomieniu zawsze kontynuuj sesje.

 

FF to prawdziwy demon prędkości ;)

 

 

Poza tym pod ff są zdarzają sie problemy z odzyskaniem sesji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie to akurat Firefox chodzi mi znacznie szybciej niz Opera 9.23...

A u mnie jakoś nie.

 

Jeszcze podkreśl to słowo 'znacznie'. <_<

 

 

-------------------------------

Może Ci sie tak wydaje, ale sprobuj zobaczyć na której z przeglądarek uda Ci sie szybciej klikać.

 

Jak nadal szybciej u Ciebie FF to może dlatego ze ja mam otwarte tyle kart.

 

----------------------------------------------------------

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...60#entry2749441

 

----------------------------------------------------------

Ta bardzo przydatna strona np. nie działa mi pod Opera:

http://www.infectedornot.com/

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zwolennicy Lisa, macie szanse sie wykazać :P .

Od lat używam Opery, wybaczałem kolejnym wersjom ich wady, ale moja cierpliwość się konczy ;) (czasami strony nie ładują się bez racjonalnego powodu albo ładują się z błędami; nic z tego niz owego uzycie proca rosnie do 99%; zwiechy). Chce dać szanse FireFoxowi, ale tylko pod warunkiem, że da się na nim uzyskać taki interface:

 

http://images34.fotosik.pl/43/ed3c9b87128b28cd.jpg

 

Tak wygląda moja Opera po uruchomieniu. Czy i jak mogę osiągnąc taki efekt w FF? Jakich potrzebuję rozszerzeń, zeby to tak wyglądało bezpośrednio po uruchomieniu? Podkreślam, że ma to wyglądac dokladnie tak (nie mowcie mi, ze będę musiał zrezygnowac z rozwijanego kosza na pasku ;) ), bo jestem przyzwyczajony :P . Mogę ewentualnie zgodzić się na drobne zmiany;]. No więc jak - znajdze się zdolny kucharz, ktory z ciasta zwanego FF zrobi mi Pizze wyglądającą jak z tego screena?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okulary - otwiera dodatkowy pasek z opcjami wyświetlania strony (w FF nie musiałby to być koniecznie pasek - nie oczekuję, ze wszystko będzie wyglądać dokładnie tak samo), takimi jak powiększenie, wyświetlanie obrazkow (wszystkie/wybrane/zadnych), itp.

 

Kosz - kosz :P (lista ostatnio zamkniętych stron - po kliknięciu otwierają się w postaci, w jakiej zostały zamknięte)

 

Na prawo od paska googli znajduje się "różdżka" menagera haseł (nie muszę chyba tłumaczyć jak działa); lupa otwiera okno szukania na stronie, a ten czarny button można olać, bo to po prostu odnośnik do jednej strony i rownie dobrze mógłby byc pomiedzy paskiem adresu a googli, jednak uznalem, ze ładniej będzie sie prezentował z boku ;) .

 

Aha, potrzebowałbym też rozszerzenia, ktore otwierałoby okno transferow w postaci kolejnej karty, tak jak to jest w Operze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pasek zakładek bez nazw:

W profilu masz katalog Chrome. Zmieniasz nazwę pliku userChrome-example.css na userChrome.css --> dodajesz do niego taki wpis:

/* Hide the bookmark labels */.bookmarks-toolbar-items .toolbarbutton-text {display: none !important;}
W załączeniu mój userChrome - userChrome.css

2. Przycisku nowa karta nie będziesz już potrzebował, ba nawet za nim nie zatęsknisz. :]

Instalujesz rozszerzenie Tab Mix Plus, masz ogromną możliwość konfiguracji przeglądania w "kartach", tabach.

3. "lupa otwiera okno szukania na stronie" - zapomnij o tym. W opcjach FF, w zaawansowanych włącz "search for text when I start typing" i po prostu zacznij pisać szukany tekst.

W Operze też jest podobna funkcja - trzeba wpisać /i_szukany_tekst.

4. Transfery w nowej karcie - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/256 lub https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4526

5. Okulary - to by chyba pasowało - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1851

6. Kosz - w Tab Mix Plus znajdziesz opcje dotyczące ostatnio otwartych tabów. Jeżeli to nie wystarczy to pomyślimy.

7. Różdżka - chyba to pasuje - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4429

 

Jak coś minąłem to pytaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszą. Co ciekawe pamiętam, że jak kiedyś zainstalowałem FF to była tam też opcja importu z Opery, nie wiem czemu z niej zrezygnowali. Managerem zakładek probowałem, ale nie rozpoznaje on pliku .adr tworzonego przez Opere (a w kazdym razie nie daje się z niego zgrać zakładek). Zaraz się pobawię tym programem co podlinkowałes.

 

EDIT

OK, teraz działa. (Ale fakt, ze potrzebowałem programu z jakiejś strony o gejowskim layoutcie, zeby wgrac zakładki nie najlepiej swiadczy o FF ;) .)

 

EDIT2

Jako fan Opery stwierdzam, ze FF moze cuda, jak sie nad nim posiedzi pare godzin ;) . Zainstalowałem se 30 rozszerzeń i jesli nie uświadczę wad denerwujących mnie w Operze to bardzo mozliwe, ze juz do niej nie wrócę. Tak wygląda teraz moj FF po starcie - prawda, ze ładny? ;)

 

http://images32.fotosik.pl/47/53f490f3344a970f.jpg

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem teraz opere i już mnie nerwa wzięła i wszystko co związane z operą wywaliłem.

Nie ma czegoś podobnego jak adblock plus w Firefoxie, reklamy krążą jak komary! Jak zainstalowałem admuncher do blokowanie reklam, to znowu opera nie wyświetlała poprawnie niektórych stron. A idź Pan w c**j z taką przeglądarką. Chyba IE już lepszy by był.

 

A w firefoxie cisza - spokój - sprawność - żadnych komarów - nic tylko fajkę odpalić i surfowac po necie ..... ino nie palę :P

Adblock Plus działa wyśmienicie. Strony poprawnie wyświetlane otwierają się szybko, wiadomo że też trza mieć neta w miare. No i mnustwo dodatków, którymi można dostosowac sobie przeglądarke według własnego uznania :D

Edytowane przez Zibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...