Skocz do zawartości
Gość fredus

Firefox vs Opera

Rekomendowane odpowiedzi

paulo nie karm trolla... on doskonale wie, ze opera ma wbudowana blokade wyswietlania tresci, dostepna w menu kontekstowym jako trzecia opcja od dolu... on to doskonale wie, tak samo jak to, ze nie trzeba nic poza ewentualnym slownikiem dodawac do opery aby miala wystarczajaca funkcjonalnosc... on po prostu jest glodny...

 

@Zibo ciasteczko? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trujcie się.... cisteczka wyczyszczone, program odinstalowywany kilkakrotnie, czyszczony komp i ponowna instalacja nic nie dawała!

 

Jak powiedziałem, lubię porządek a w operze strony z ramkami mi wyświetlały się raz tak, a po odświerzeniu inaczej.

 

Firefoxa używam od 2 lat teraz chciałem się przesiąść na operę, ale niestety.

 

Nie gadajcie na mnie bo jedni lubią mercedesy a inni ople!

 

 

jekyl Ty sobie nie pozwalaj! Takie ma blokowanie zawartości, że nia dział dopuki strony nie odświerzysz. Jak bym nie testował, to bym się nie odzywał.

Edytowane przez Zibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadajcie na mnie bo jedni lubią mercedesy a inni ople!

nie chodzi o gusta, bo o gustach sie nie dyskutuje, ale o rzetelnosc. u ciebie jej brak, dlatego sie przyczepilem... piszesz, ze czysciles kompa (czym?), kilkakrotnie odinstalowywales (to da sie tak?), usunales ciasteczka (ale co maja one do wyswietlania stron pod katem poprawnosci kodu?)

 

ciesze sie, ze lubisz porzadek, podaj mi ta strone z ramkami, ktora sie za kazdym razem inaczej wyswietla... wybacz, ale takie objawy wskazuja na problem innego typu (gubienie pakietow, zmiana strony na serwerze, itd.) bo opera, jako program ma jasno okreslona interpretacje kodu i nie ma takiej mozliwosci, zeby ten sam kod wczytany bez bledow zinterpretowala inaczej... to samo tyczy sie innych przegladarek...

 

kolejna sprawa... dzialales na 9.24 czy 9.5beta? jesli na tym drugim, to gratuluje obiektywnosci i zdrowego podejscia...

 

zablokowana zawartosc dziala doskonale, pozbylem sie wszystkich reklam z regularnie odwiedzanych stron (portale, forum, etc), to ze po odswiezeniu strony reklamy dalej byly pokazywane oznacza, ze byly wyswietlane z roznych lokalizacji, wystarczy sciagnac sobie czarna liste i masz poblokowane 80% wszystkich reklam...

 

czy zrobiles tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może jestem inny, ale admuncher u mnie śmiga super :)

 

Wszystkie strony chodzą, mam licencje na ten progs.. No i czyści reklamy z każdej przeglądarki.

 

 

Opery używam od ponad 4 lat, Ie nie używam od kilku lat wcale, a Firefoxa używam od roku (teraz 3.0b3pre). Raz opere raz Firefoxa na zmianę ;]

 

 

 

Ale opera (szczególnie alpha 9.5) chodzi mi zdecydowanie lepiej niż Firefox.. Nie ma już mrożenia procka na 99% tak jak w (7.54 > 9.xx). Oraz zauważalnie szybciej wczytuje strony.

 

 

OD 7.54 do 9.xx zwalili coś i często właśnie miałem frezy na 99%.. ale nie każdy tak miał.

 

Nie wiem jak teraz miałbym wrócić do Ie to bym sie załamał normalnie...

 

Jestem również aktywnym beta testerem ;) Zgłosiłem już kilka bugów odnośnie 9.5..

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam wersje 9.24, ale miałem też 9.5 tylko nie wyświetlała poprawnie niektórych gifów.

 

Strona na której ramki mi się przestawiały to -> http://lordzibo.cba.pl/upload/ ale tylko wtedy gdy mam admunchera włączonego, a bez niego znów reklamy.

 

Nie mam zamiaru co strone włączać F12 i zaznacz/odznacz obsługę JavaScript. Na jednym forum mam reklame na cały ekran i jak odznacze obsługe java script to już jej nie ma i ok, ale zaraz zmierzam na inną stronę i pół strony nie ma. Więc zaznaczam obsługe javascript odświeżam stronę i jest, ale po co to robić skoro w firefoxie raz zainstalowałem adblocka plus i nic nie musze robić, a te reklamy które on przepuszcza są prawie że nie zauważalne.

 

 

To podajcie mi czarną listę i co mam z nią zrobić to potestuje.

Edytowane przez Zibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam wersje 9.24, ale miałem też 9.5 tylko nie wyświetlała poprawnie niektórych gifów.

Bo 9.5 to nadal alpha, pozatym juz naprawili gify...

 

Strona na której ramki mi się przestawiały to -> http://lordzibo.cba.pl/upload/ ale tylko wtedy gdy mam admunchera włączonego, a bez niego znów reklamy.

Mi na tej stronie wszystko chodzi jak nalezy, moze miales stara wersje admunchera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowana zawartosc dziala doskonale, pozbylem sie wszystkich reklam z regularnie odwiedzanych stron (portale, forum, etc), to ze po odswiezeniu strony reklamy dalej byly pokazywane oznacza, ze byly wyswietlane z roznych lokalizacji, wystarczy sciagnac sobie czarna liste i masz poblokowane 80% wszystkich reklam...

zaraz....jaka czarna lista?! poproszę o namiary na coś takiego bo nie znalazłem ;) ja chce ja chce bo już mi się wyłączanie każdej reklamy znudziło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego admunchera miałem -> Ad Muncher.4.7.27105-1536.Orlando

 

(to da sie tak?)

Nie umiesz kilka krotnie zainstalować operę i odinstalować? napisz to Cię nauczę.

 

Nie wymyślam sobie pierdół żeby zjechać operę, tylko piszę co u mnie się dzieje. Nie myśl że jestem jakimś laikiem, bo nie jestem. Ciekawe czy taki twardy byłbyś jak byśmy się spotkali z komputerami i zobaczyłbyś co mam w kompie i o co chodzi.

 

---

Cmx jesze niektóre gify się psują w operze 9.5 [9694]

Edytowane przez Zibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc o blokowaniu reklam w operze mozna zawsze uzyc filtrow do adblocka z ff, odpowiednio je adaptujac...

 

@Zibo bez urazy... ale jaki jest sens kilkukrotnej instalacji softu? czysciles pliki uzytkownika i rejestr w miedzyczasie? jak tak to moze wina lezy poza opera, w jakichs innych usluchach co u ciebie dzialaja w tle na przyklad... nie mow mi prosze co mam myslec, bo nic ci do tego...

 

nie wiem o co chodzi z tym sprawdzaniem bebechow twojej budy, ale co to ma tutaj do rzeczy? mozesz byc nawet ultra dziobakiem* co nie zmienia faktu, ze wykazales sie brakiem wystarczajacej rzetelnosci...

 

a opera 9.5 mimo ze szybka i bardziej funkcjonalna ssie palke za slaba stabilnosc i dziwaczne bledy (poruszylem juz na forum klopoty z gmail, problem gifow powszechnie znany, etc), dlatego narazie uzywam 9.25 btw dzis wyszla stabilna wersja ;-)

 

/*jakos spodobalo mi sie to tlumaczenie 'geek'a ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sprawdzene bebechów tylko o programy, a konkretnie z operą, ale nie warto ciągnąć tematu, skoro do spotkania nie dojdzie.

Czyściłem rejestr i dysk kilka razy. Pisałem, że strona poprawnie się wyświetla gdy nie mam ad munchera, ale gdy go nie mam, to mam reklamy, jak go włączę, to znów strony nie wyświetlają się poprawnie.

 

Nie pisz już o tej rzetelności, bo nic o mnie nie wiesz, nie wiesz też co i jak konkretnie robiłem, a wszystko robiłem, robię i mam nadzieje że nadal będę robił dokładnie i porządnie i tak tez było z operą.

Temat jest ciągnięty nadal od mojego nerwoego posta, ale prawda jest taka że opera chodzi mi raz dobrze, ale czasami nie dobrze nie przez moją winę, a faktycznie przez admunchera. Prawdą jest też że w porównaniu do firefoksa, sama w sobie słabo blokuje reklamy. W Firefoxie nic nie muszę robić, bo najważniejsze reklamy adblock plus blokuje sam, a reszta mi nie przszkadza. W operze trzeba samemu, a na kilku forach otwiera się rekalma na cały ekran którą blokuje tylko adblock w firefoxie lub admuncher, bo opera jej nie zablokuje.!!

 

----

Również mam 9.25 i teraz innego ad munchera i jest lepiej. Zobaczę jak bedzie dalej.

Edytowane przez Zibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrywa jak narazie Firefoks!

 

Mam teraz Operę 9.25 i zainstalowałem do blokowania reklam Ad_Muncher v4.7.27105.1383 i znów to samo.

Wchodze na www.gifownik.pl i chce wybrać coś z niebieskiego menu z lewej strony i nie mogę! Jak najeżdzam menu się rozwija, ale nie moge nic wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat wina tego kto napisal zle strone. A nie opery.

 

 

This page is not Valid (no Doctype found)!

Result: Failed validation, 51 Errors

 

 

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...ine&group=0

 

Niezle skopana strona :)

 

 

Zreszta co by tu pisac, chcialem poinformowac wlasciciela strony ze menu w operze nie dziala..:

 

"Nastąpił błąd podczas wysyłania twojej wiadomości:

 

Nie wpisałeś adresu email lub wpisałeś go niepoprawnie"

 

 

Podalem 3 inne adresy, i dalej wywala blad ;]

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem gdzie się zapytać, ale jako, że porównanie to może tutaj....

Miał ktoś z Was do czynienia z Safari od Apple ??

Reklamują, że jest szybsza i "fajniejsza" od Firefoxa i Opery.

Ciekawe jak to ma się w rzeczywistości.

Właśnie ją ściągam (v3.04), ale może ktoś już miał bliskie kontakty i ma jakieś zdanie na jej temat.

 

P.S.

http://www.apple.com/safari/

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie sytuacja wygląda następująco:

  • Opera dba o poprawność kodu i bywa szybsza (wszystko zależy od systemu operacyjnego).
  • Natomiast główną zaletą FireFox-a są wtyczki i otwartość.
Szybkość bym ominął (no chyba, że w CSS-ie - naprawdę wymiata Opera, przynajmniej pod Windowsem).

 

Chociaż mimo, że dobrze jeśli się dba o poprawność strony to od strony użytkownika znaczy to że przeglądarka jest mniej kompatybilna i mniej stron na niej się otworzy.

 

 

Conti:

Nie tu o to powinieneś się pytać.

To zależy od systemu operacyjnego.

Reklamują, że na Windowsie.

Jak słusznie zauważyłeś 'reklamują' i chyba masz swój mózg.

Nawet jeśli to są to tak 'kolosalne' różnice, że nie ma to znaczenia.

 

Ja zauważyłem z własnych obserwacji, że w CSS-ie najszybszą przeglądarką bez dwóch zdań jest Opera.

 

Natomiast sprawa jest skomplikowana i zależy to od kodu strony.

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wierzył reklamie to bym się nie pytał .....

A tutaj, bo:

1. interesuje mnie wersja pod winXP.

2. nie ma nic na forum o tej przeglądarce.

3. interesuje mnie porównanie z firefoxem oraz z operą.

 

A swoją droga to już tak przywykłem do firefoxa, że używając IE czy opery czuję się dziwnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc o blokowaniu reklam w operze mozna zawsze uzyc filtrow do adblocka z ff, odpowiednio je adaptujac...

Hej. Widzisz bo jest taka sprawa, że....guzik rozumiem z tego co tam jest szczerze powiedziawszy :oops:

Mógłbyś troszkę bardziej przybliżyć temat zamiast rzucać linkiem? ;)

Zwyczajnie chodzi mi o to co jest potrzebne do użycia black listy i skąd takową dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aduuuh

Firefox > Opera

 

Dzisiaj zainstalowalem Opere 9.5 z mysla ze moze w koncu sie do niej przekonam.

Odpalam Opere, wklepuje www.onet.pl i co sie dzieje ? zamiast onetu widze na monitorze 5 reklam na pol ekranu hahaha

w tym samym momencie odpalam onet w Firefoxie i cisza, spokoj, zadnych adblockow (Adblock Plus swoje robi)

tak jak wlaczylem tak odrazu wylaczylem Opere, jak ktos lubi ogladac popupy to OPera jest dla niego !

taa ja wiem nie znam Menu kontekstowego hahaha aa i jeszcze jest urlfilter.ini przeciez ...

moj boze zenua ... w FF klikam INSTALUJ na Adblock Plus addons , 3 sek i mam reklamy z glowy

w Operze trzeba spedzic godzine w google zeby dokopac sie do jakiegos zalosnego pliku urlfilter.ini a potem nastepny tydzien kminic jak z niego korzystac no i w koncu kazda strone trzeba filtrowac hahaha zal.pl

 

FF rullz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo najnowszego FF: czy ktos moze wie jak zrobic zeby po kliknieciu w odnosnik ktory mam na pasku osobistym strona loadowala sie na obecnie otwartym oknie? Na 20 stron jakie mam umieszczone jakas 1/5 odpala sie normalnie, a cala reszta pokazuje sie w jakims dziadowskim malym oknie po lewej, ktore da sie maksymalnie rozszerzyc na jakas 1/4 ekranu. Nie wiem o co kaman, w Operze dzialalo to normalnie a tutaj jakies kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...