Skocz do zawartości
Gość fredus

Firefox vs Opera

Rekomendowane odpowiedzi

@aduuuh

naprawde wspolczuje ci, gorszej wady opery nie mogles wymyslic... ale bedac obiektywnym pokazales nie wade softu tylko swoj brak umiejetnosci... jak pisze cmx zainstaluj admunchera i porownaj wtedy ff i opere... ty oczywiscie swieza opere bez filtrow porownales to ff z filtrami (zasmuce cie, w ff tez czasem trzeba recznie zablokowac)

jak ja nie lubie taki pseudo znawcow i uber wymiataczy, ktorzy sa po prostu zalosnie nieobiektywni i nieprofesjonalni...

 

obecnie mam u siebie ff3 i opere 9.5, obie spelniaja w pelni moje oczekiwania... dlatego o ile

opera9.x > FF2 >>> IE7

, to teraz ta zaleznosc sie zmienila na

opera9.5=FF3>opera9.x > FF2 >>> IE7

to dobrze, bo to oznacza, ze oba programy ida w dobrym kierunku

 

mój krótki test: czas mierzylem stoperem recznym od klikniecia do znikniecia paska ladowania strony, wyczyscilem cache i wykonalem tak kilka pomiarow (po 10, dla naszej klasy po 5 razy)... konfiguracja przegladarek domyslna (jedyna zmiana to ustawienie w opcjach opery natychmiastowy rendering zamiast wyswietlania po sekundzie), pomiary przeprowadzone na 1 zakladce, zero programow wykorzystujacych lacze w tle... wyniki oczywiscie czysto orientacyjne (charakterystyczne dla mojego providera)

ponizej wyniki usrednione z podaniem bledow:

onet.pl

opera9.5 - 0.9±0.2s

firefox3 - 1.7±0.3s

wp.pl

opera9.5 - 3.4±0.3s

firefox3 - 2.5±0.5s

nasza-klasa.pl

opera9.5 - 7.9±0.6s

firefox3 - 6.0±0.3s

forum.purepc.pl

opera9.5 - 3.9±0.1s

firefox3 - 4.8±0.1s

calosc zajela mi okolo pol godzinki :grin:

wnioski - FF i Opera w najnowszych wersjach

na moim komputerze, przy jednej otwartej zakladce, w srodku dnia, gdy jako jedyny korzystam z lacza e-wro dialogu w domu, na 2 letnim komputerze z vista 32bitowa na pokladzie

renderuja strony w przybliżonym tempie :ploom:

 

ps alkohol ostatni raz mialem w ustach w sobote, wiec bledy pomiarowe wynikajace z kacowej delirki pominalem B-)

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aduuuh

@aduuuh

naprawde wspolczuje ci, gorszej wady opery nie mogles wymyslic... ale bedac obiektywnym pokazales nie wade softu tylko swoj brak umiejetnosci... jak pisze cmx zainstaluj admunchera i porownaj wtedy ff i opere... ty oczywiscie swieza opere bez filtrow porownales to ff z filtrami (zasmuce cie, w ff tez czasem trzeba recznie zablokowac)

jak ja nie lubie taki pseudo znawcow i uber wymiataczy, ktorzy sa po prostu zalosnie nieobiektywni i nieprofesjonalni...

hahaha i kto to mowi? typ ktory przez pol godziny ze stoperem w reku merzy czas otwierania sie stron internetowych hahaha

moj boze zal.eu

ja nie musze instalowac zadnego admunchera uber pro i nie wiadomo jeszcze jakich innych wynalazkow

instaluje FF, montuje adblocka i finito

a te swoje roznice w ladowaniu sie stron mozesz przedstawiac nobom z laczem 56k bo kazdy racjonalny user netu z normalnym laczem >2MB

na pewno nie zauwazy roznicy

no chyba ze sie siedzi ze stoperem przed komputerem

hahahaha

 

p.s. musze cie zasmucic ale swoje pomiary mozesz zachowac tylko dla siebie,

zrob sobie maly update w zakresie wiedzy z netu to moze doczytasz o tym ze czas otwierania sie strony w glownej mierze zalezy od czasu odpowiedzi servera , prosciej mowiac to nie twoj komp/przegladarka decyduje o tym jak szybko sie nasza-klasa.pl otworzy tylko server na ktorym stoi ta strona a raczej jego obciazenie w danym momencie

owned

Edytowane przez aduuuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: naucz sie interpunkcji i ortografii.

Po drugie: naucz sie kulturalnej dyskusji, a nie zachwoujesz sie jak dziecko Neostrady.

Po trzecie: tez poczytaj, to moze doczytasz o tym, ze czas renderowania stron przez przegladarki jest rozny, i o kilka rzedow wielkosci wiekszy niz czas odpowiedzi serwera i przesylania danych.

 

Za punkty 1 i 2 dostajesz 3 dni wolnego od pisania. Naucz sie wypowiadac normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. musze cie zasmucic ale swoje pomiary mozesz zachowac tylko dla siebie,

zrob sobie maly update w zakresie wiedzy z netu to moze doczytasz o tym ze czas otwierania sie strony w glownej mierze zalezy od czasu odpowiedzi servera , prosciej mowiac to nie twoj komp/przegladarka decyduje o tym jak szybko sie nasza-klasa.pl otworzy tylko server na ktorym stoi ta strona a raczej jego obciazenie w danym momencie

owned

rozbawiles mnie, masz ogromy talent, moze pomysl o karierze w tym kierunku... a na serio moja metodologia pomiarow oczywiscie doskonala nie byla, ale majac lacze limitowane jedynie wydajnością routera moglem sie pokusic o taki test... specjalnie nawet po twoim wpisie zbadalem sobie pingi do wymienionych wczesniej witryn... dla onetu, wp i naszej klasy od 10 do 15ms, dla tego forum niecale 50ms... (czyli conajmniej dwa rzedy różnicy - poczytaj o rachunku bledow i co to oznacza)

co jednoznacznie utwierdza mnie w przekonaniu, ze zalozenia testowe przyjalem sluszne

btw pomiary trwaly 10 minut, podalem czas laczny z opracowaniem wynikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aduuuh

haha

sciagnalem tego admunchera i co sie okazuje ? programik jest platny <hahaha>

skoro dla uzytkownikow opery jedynym rozwiazaniem na eliminacje wszechobecnych

reklam jest dodatkowy soft za 25$ (pomijam fakt ze dziadostwo funkcjonuje jako osobny proces)

to gratuluje wyboru przegladarki !

inna sprawa ze admuncher nie likwiduje reklam tak jak adblock w FF

adblock w FF poprostu usuwa banery, natomiast PLATNY admuncher nie eliminuje banerow calkowicie tylko nie pozwala wyswietlac ich zawartosci

co skutkuje tym ze na stronie mamy pelno bialych prostokatow

hahaha

FF rullz !

Edytowane przez aduuuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze mi zatem wskazac roznice pomiedzy adblockiem opery i tym z FF...

zasada dzialania identyczna - polegajaca na blokowaniu elementow z podanej lokalizacji

calosc rozchodzi sie o korzystanie z automatycznych czarnych list... ja nie mam zaufania do takowych i korzystam z wlasnego filtra... implementacja jest prosta: wklejasz umieszczona nizej zawartosc do pliku C:\Users\user\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\ulrfilter.ini (vista) lub C:\Documents and Settings\user\Application Data\Opera\Opera\profile\urlfilter.ini (chyba xp - pisalem z pamieci)

 

po wpisaniu urlfilter w google na stronie pierwszej masz kilka gotowcow, czesc z nich jest bardziej obszerna niz te dostepne w autofiltrach adblocka, ja jednak zawsze sciagam wersje podstawowa i w miare potrzeb dolaczam swoje wpisy... cala operacja trwa krocej niz instalacja adblocka... moim zdaniem oba narzedzia doskonale spelniaja swoja funkcje, no ale czekam na konkretne argumenty, bo skoro ktos jednoznacznie przekresla jedno rozwiazanie, musi miec ku temu powody...

 

aha i nastepnym razem jak bedziesz mial zamiar wysylac komus takie wulgarne PW, licz sie z konsekwencjami...

 

dostepne filtry

 

a ponizej umieszczam screeny trzech najbardziej zawalonych reklamami portali... wp, interii i onetu... ff korzysta z domyslnej listy adblocka, opera zasilona jedna z podstawowych wersji urlfilter z forum opery... oba narzedzia ustawione w niecala minute...

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

jak widac roznica jest w renderowaniu elementow jest minimalna, aha zapomnialem zakonczyc mocnym pytaniem: CZY WIDAC JAKIES BANERY, REKLAMY FLASHOWE? i pytanie pomocnicze nawiazujace do wypowiedzi z 15 czerwca... czy jak ktos lubi ogladac popupy to OPera jest dla niego?

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czas wykonania tej operacji tez jest liczony w latach :P

 

Jak juz bylo nieraz mowione - Opera ma wieksza funkcjonalnosc "out of the box", zas FF trzeba po instalacji wzbogacic o potrzebne dodatki, bo swieza instalka jest dosc biedna (za to wybor dodatkow jest duzo wiekszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnien wykładowca u mnie na uczelni stwierdził, że może się zdarzyć taka sytuacja w przyszłości, że Firefox i Opera zostaną kupione przez Microsoft, a dokładnie ludzie, którzy tworzą wymienione przeglądarki, mówił też, że tak stało się z Netscape i w latach 90 ludzie tworzący tą przeglądarkę zostali 'kupieni' przez Microsoft. Szczerze mówiąc nie orientuję się w tym temacie, muszę trochę poczytać w sieci. Wykładowca powiedział, że następny system operacyjny od Microsoftu zaraz po Windows 7 będzie najprawdopodobniej ostatnim, że w tym następnym nie będzie przeglądarki internetowej. Po czym po kilku minutach 'wizji' stwierdził, że w systemie operacyjnym następnym po Windows 7 nie będzie przeglądarki internetowej, że za taką przeglądarkę trzeba będzie słono zapłacić i całkiem możliwe, że nie będzie Firefoxa i Opery, bo najlepsi ludzie będą pracowali nad Internet Explorerem i... rzecz najważniejsza wszystko będzie działało online.

 

Nie wiem co mam o tym myśleć, dla mnie to jakaś abstrakcja.

 

EDIT

 

Jak dla mnie Opera na dzień dzisiejszy jest na pierwszym miejscu, ale coś mi nie gra, jak przesuwam rolką stronę, to wychodzą takie bohomazy przy wszystkich filmikach odtwarzanych przez WMP. Jak się tego pozbyć?

Dołączona grafika

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnien wykładowca u mnie na uczelni stwierdził, że może się zdarzyć taka sytuacja w przyszłości, że Firefox i Opera zostaną kupione przez Microsoft, a dokładnie ludzie, którzy tworzą wymienione przeglądarki, mówił też, że tak stało się z Netscape i w latach 90 ludzie tworzący tą przeglądarkę zostali 'kupieni' przez Microsoft. Szczerze mówiąc nie orientuję się w tym temacie, muszę trochę poczytać w sieci. Wykładowca powiedział, że następny system operacyjny od Microsoftu zaraz po Windows 7 będzie najprawdopodobniej ostatnim, że w tym następnym nie będzie przeglądarki internetowej. Po czym po kilku minutach 'wizji' stwierdził, że w systemie operacyjnym następnym po Windows 7 nie będzie przeglądarki internetowej, że za taką przeglądarkę trzeba będzie słono zapłacić i całkiem możliwe, że nie będzie Firefoxa i Opery, bo najlepsi ludzie będą pracowali nad Internet Explorerem i... rzecz najważniejsza wszystko będzie działało online.

 

Nie wiem co mam o tym myśleć, dla mnie to jakaś abstrakcja.

Na wykładach można wiele bzdur się nasłuchać. Tytuł naukowy to jednak nie wszystko ;)

 

Nawet zakładając ten czarny nieprawdopodobny scenariusz, to i tak zawsze powstanie nowa alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...