Skocz do zawartości
Gość fredus

Firefox vs Opera

Rekomendowane odpowiedzi

swego czasu korzystałem z ff, ale tylko dlatego, że lepiej chodził na starszym kompie. lubię operę za wygodę, a za wbudowaną obsługę gestów myszy to tworcom medal się należy. podobno w ff też jest jakis plugin od tego, ale ja lubię mieć to co mi potrzeba w jednym, dlatego urzywam opery. klient poczty, gesty, dobre opcje konfiguracji, bez zbędnych pluginów, bez szukania i instalowania tego co mi potrzeba, bo to już mam. a jak nawet czegos brakuje, to bardzo szybko można ściągnąć sobie jakiegos widżeta (bardzo mi się podoba widżet wikipedii). no i do tego szybkość działania... :)

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam firefoxa od dawna, malo ludzi o tym pisze, ale jest po prostu szybszy od opery, no i niestety zdazaja sie stronki ktore na operze ie rozjezdzaja - wadomo to pewnie wina samych stron, jednak na ff nie mam z ich przegladaniem problemow.

 

Dla tych co nie wierza - polecam odpalic opere + deviantart.com na slabym kompie, a potem to samo pod firefoxem - czuc ze ff dziala 2x szybciej ;).

Na nowych kompach moze nie ma juz takiej spektakularnej przewagi, ale jednak jakos szybciej to wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam firefoxa od dawna, malo ludzi o tym pisze, ale jest po prostu szybszy od opery, no i niestety zdazaja sie stronki ktore na operze ie rozjezdzaja - wadomo to pewnie wina samych stron, jednak na ff nie mam z ich przegladaniem problemow.

 

Dla tych co nie wierza - polecam odpalic opere + deviantart.com na slabym kompie, a potem to samo pod firefoxem - czuc ze ff dziala 2x szybciej ;).

Na nowych kompach moze nie ma juz takiej spektakularnej przewagi, ale jednak jakos szybciej to wszystko dziala

Czyli chyba jednak każdy komputer jest inny. Bo ja od długiego czasu (kilka lat) używam opery z tego powodu, że jest szybsza od ff :-P . I kilkukrotnie podchodziłem w tym czasie do kolejnych wersji ff, żeby nie było. Ale za każdym razem po krótkim czasie stwierdzałem, ze to nie to - zwłaszcza na słabszym kompie odpalanie ff 10x wolniejsze - nie wytrzymałem. Widocznie co użytkownik to inne doświadczenia :-P . Ale pewnie zgodzimy się, że i ff i opera lepsze od msie. Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie Opera wszystko robi szybciej.

Kilka razy próbowałem używać na codzień FF, ale zawsze wracałem do Opery. FF mam oczywiście zainstalowanego, ale odpalam go tylko wtedy, gdy Opera nie może poradzić sobie z jakąś stroną, a zdarza się to bardzo sporadycznie.

Poza tym Opera jest bardziej sexy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja co raz bardziej sie zrazam do firevoxa.. nie wiem czy to przez wtyki ktorych mam opare zaintalowanych, ale nastrecza bardzo głupawych problmow. Cociazby niemoznosc ocenienia jakiegos filmu na filmweb.pl albo problem z łądowaniem filmikow na stronie.. zazwyczaj po załadowaniu stronki z jakims filmem naciskam play i od razu pauze zeby sie załadował do konca, lecz od pewnego czasu foxik zaczyna cos fixowac i ładuje tlyko kilkanascie? sekund.. :/ itd itd.. kupa problemow z lisem.. Dlatego co raz czesciej uzywam opery, nie chce ale .. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Operę 9.02 bo IE już mnie zaczął zbyt mocno denerwować, było lepiej, ale czasami występowały błędy podczas otwierania różnych stron internetowych (a to nie chciał wykonać speedtestu, a to czasami wykresy się nie pojawiły). Od momentu zainstalowania Maxthona (nakładka na IE) jestem szczęśliwy, zatem istnieje alternatywa do Opery i FF. Polecam spróbować, ja się nie zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna alternatywa (Avast i tak lepszy), silnik IE, a właśnie on jest esencją przeglądarki oprócz funkcjonalności oczywiście.

 

tutaj link do speed testu: http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html

 

Opera chyba wszędzie wygrywa z FF

 

Mnie teraz irytuje w przeglądarkach nawet to że nie mają stron zpisywanych w pamięci podręcznej, śmieję się takiemu FF prosto w lisi ryj :)

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od dłuższego czasu FF. Nie tylko z powodu szybkości, firefox jest poprostu niezawodny. Widząc jakiś czas temu dość dużą popularność opery chciałem sprawdzić czy rzeczywiście jest taka szybka. Owszem muszę przyznać, że stronki ładowały się dość szybko, ale... stabilność opery zostawiała dużo do życzenia. Poprostu raz na jakiś czas wieszała sie i pomagało tylko alt+ctrl+del. Z liskiem nie miałem takich problemów. Klient poczty w operze też nie przypadł mi jakoś do gustu.

 

Dlatego nadal używam firefoxa - może nie jest szybszy od opery ale na pewno stabilniejszy i poprostu pracując na nim mam pewność ze większość stronek się załaduje i nie będę musiał restartować kompa, a to jest dla mnie ważniejsze niż szybkość ładowania stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mam żadnych problemów z zawieszaniem się opery. u śmiga aż miło... ale denerwuje mnie jeden fakt, otóż opera ma problemy ze zwalnianiem pamięci. jeżeli otworze sobię 7 zakładek to fajnie wszystkie śmigają, ale jak je zamknę to opera nie zwolni pamięci jaką zarezerwowała na nie. jeśli potem otworzę nowe, to znowu zajmie miejsce, nie wykorzystując tego co już zajęła. dlatego po 10 godzinach pracy bez przerwy zaczyna się mulić, ale wystarczy wtedy tylko wyłączyć i właczyć przeglądarkę i po problemie :)

(nie wspomnę tylko że i tak zajmuje mniej miejsca niż firefox przy takiej samej ilości otwartych zakładek...)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mam żadnych problemów z zawieszaniem się opery. u śmiga aż miło... ale denerwuje mnie jeden fakt, otóż opera ma problemy ze zwalnianiem pamięci. jeżeli otworze sobię 7 zakładek to fajnie wszystkie śmigają, ale jak je zamknę to opera nie zwolni pamięci jaką zarezerwowała na nie. jeśli potem otworzę nowe, to znowu zajmie miejsce, nie wykorzystując tego co już zajęła. dlatego po 10 godzinach pracy bez przerwy zaczyna się mulić, ale wystarczy wtedy tylko wyłączyć i właczyć przeglądarkę i po problemie :)

(nie wspomnę tylko że i tak zajmuje mniej miejsca niż firefox przy takiej samej ilości otwartych zakładek...)

 

pozdrawiam

m

Przy wszystkich zaletach Opery ta jedna wada mnie z lekka wkurzała :huh: Ale znalazłem rozwiązanie, choć pewnie niektórzy mnie od czci i wiary odsądzą :wink: Rozwiązanie to nazywa się Speed-X i wbrew obiegowym opiniom ad. tego typu programów u mnie sprawdza się świetnie :) Nic nie obciąża, nic nie zamula, nie zżera żadnych zasobów, komputer nie włącza/nie wyłącza się wolniej - dosłownie żadnych ubocznych skutków nie stwierdzam... Aż miło patrzeć jak Everest pokazuje zwalnianą pamięć...

Jak ktoś ma ochotę niech wypróbuje - programik maleńki i sądzę, ża nawet na słabszym konfigu niż mój będzię przydatny - i to nietylko do Opery B-)

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Speed-X naprawdę daje radę. A co do przeglądarek. Używałem Firefoxa przez długi okres czasu, później Opery, potem zaś Firefoxa i teraz działam na Operze. Bardziej się przekonałem, stronki otwierają się szybciej, czasem Opera na niektórych www sypie błąd - wystąpił błąd aplikacji etc. ale to przez to, że www są źle napisane ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, więc chciałbym napisać co nieco o swoich preferencjach odnośnie przeglądarek.

Na początku swojej przygody z internetem korzystałem z Firefoksa. Potem zainstalowałem w celach czysto testowych Operę i bardzo mi się spodobała. Na przykład świetną opcją jest wymieniona już w tym wątku możliwość skopiowania adresu strony internetowej, a następnie kliknięcie ppm na pasku adresu Opery i wybranie "wklej i przejdź". Nie da się opisać, jak bardzo ułatwia to życie w internecie.

Co do FF, przeglądarka jest dobra, ale za często mi różne hece w niej wyskakiwały. Opera zawiodła mnie tylko raz (zawiesiła się, jak podczas pobierania dużego pliku kazałem jej otworzyć stronkę najeżoną obrazkami, a jak wiadomo Operka otwiera obrazki wolno).

Jeżeli chodzi o IE, to siódma edycja tego programu poprawnie spełnia soją rolę. Mimo wszystko to tylko kopia sprawdzonych pomysłów z FF i Opery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, więc chciałbym napisać co nieco o swoich preferencjach odnośnie przeglądarek.

Na początku swojej przygody z internetem korzystałem z Firefoksa. Potem zainstalowałem w celach czysto testowych Operę i bardzo mi się spodobała. Na przykład świetną opcją jest wymieniona już w tym wątku możliwość skopiowania adresu strony internetowej, a następnie kliknięcie ppm na pasku adresu Opery i wybranie "wklej i przejdź". Nie da się opisać, jak bardzo ułatwia to życie w internecie.

jest jeszcze faniejsza rzecz, zaznaczasz link i otwórz na nowej karcie w tle :)

post-5989-1178485827_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...