Skocz do zawartości
lukecz

Napełnianie Kartridza 338/339 (hp 5740)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam zregenerowac kartridz nr. 339, pochodzacy z mojej drukarki HP 5740. Mam w zwiazku z tym pare pytan:

 

1) Czy ktos mial doczynienia z tuszami firmy OCP? Znalazlem wiele pochlebnych opinii o tych tuszach.

Przymierzalbym sie do zakupienia ich w sklepie www.agawa.pl a dokladniej z TEJ PODSTRONY (tusze "IJ BKP 89" - 58,33PLN za 100ml; lub "IJ BKP 81" - 36,60PLN). Roznice w tych dwoch tuszach (oprocz cenowych oczywiscie):

W zasadzie, jezeli mowimy o atramencie do regeneracji hp 5740 zalecam stosowanie farby IJ-BKP 89. Firma HP zmienila formule atramentu OEM i zastosowanie farby BKP 89 daje lepsze (wizualne) wyniki niz farby BKP 81 ... BKP 81 jest to czarny pigment bazujący na roztworze z większym rozproszeniem cząsteczek pigmentu przez co uzyskano mniejszy stopień zaczernienia wydruku (w porównaniu do BKP 89)

Czy rzeczywiscie pomiedzy tymi tuszami istnieje DUZA roznica w jakosci wydrukow?

 

2) Kupujac sam tusz, musze sie zaopatrzyc w klip do odsysania, do kartridza 339. Niestety nie moge takiego klipu znalezc osobno. Czy znacie miejsca, w ktorych taki klip moglbym zakupic? A moze jestem skazany na zakup takiego ZESTAWU REGENERACYJNEGO @ allegro.pl w ktorym klip sie znajduje, a potem poprstu dokupywac sobie tusze OCP?

 

3) Na internecie bardzo jest chwalony tusz pigmentowy. Czy istnieje dza roznica (oprocz cenowej) w tuszach barwnikowych i pigmentowych?

 

4) Czy znane sa inne sposoby resetowania kartridza (moze cos w stylu resetera do Epsona), niz cytowane ponizej?:

...Natomiast pozostaly dwie metody: a) zainstalowac dwa stare (puste) zaschnięte kartridże i po napełnieniu tego właściwego włożyć te dwa jeden po drugim, zamykając na chwilę pokrywę po każdym, w celu zaparkowania głowicy i szczytania danych ID. Po takiej operacji napełniony kartridż zostaje identyfikowany jako nowy (nie znany dla drukarki) posiadający pełną pojemność. B) wyjac kabel zasilajacy przed wyciaganiem kartridża z karetki a nastepnie potem po wlozeniu juz napełnionego, zamykamy klape i instalujemy kabel.

Dzieki za odpowedzi, jesli ktos sie pofatyguje :)

Pozdrawiam

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam Ci kupowanie czegokolwiek w sklepie www.agawa.pl, ja już dałem sobie spokuj, fatalna jakość kartridgy i tonerów, tragiczny serwis i chamska obsługa. Odradzam, szkoda nerwów.

a jaki inny sklep polecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...