Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

odradzam

 

a polecam:

http://allegro.pl/show_item.php?item=74318815

http://allegro.pl/show_item.php?item=74063885

http://allegro.pl/show_item.php?item=73221432

 

a jakbyś zdobył wiecej kasy to oczywiscie najlepszym wyborem bedzie logitech ultrax flat :)

Edytowane przez sigard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi sigard

Brac Logitecha.

Sam posiadam ta klawe i jest boska !

Pisanie to sama przyjemnosc.

Gram rowniez duzo i mialem opory przed kupnem.

Jednak po zakupie juz to minelo.

Klawiatura chyba najlepsza jaka moze byc na kabel.

( dla mnie przynajmniej )

 

Zerknij sobie: Logitech UltraX Flat Keyboard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij.. ale zwroc tez uwage na negatywne komentarze (neutralne) Mam Logitecha UltraX Flat jednak zastanwiam sie nad btc 6300 gdyz produkt Logitecha jest cichy ale tylko po na jakies 2 godziny po umyciu :) BTC 6100 wypadla bardzo ladnie w testach link - ciekaw wiec jestem jak sie to ma do blizniaczej 6300.. Moze sie ktos z nia spotkal ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlowsilveR

Mam juz klawe od ponad roku i chodzi tak samo jak przy zakupie.

Co do zdzierajacej farby to rowniez sie nie spotkalem z takim czyms.

Tym bardziej u mnie. Moja klawa jest w takim stanie w jakim zostala zakupiona i cicha jest caly czas tak jak byla.

Dodam ze siedze przy kompie srednio 10 godz. dziennie wiec zeby nie bylo ze uzywana od swieta byla tylko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko

Widocznie trafila Ci sie jakas wyjatkowo dobra sztuka. Trzeba tez rozwazyc kwestie czy cicho znaczy cicho czy bezszelestnie jak ma to miejsce w niektorych laptopach.

 

mnie farba z obudowy wytarla sie ponizej prawych klawiszy od znaczku windowsa do ctrl'a. Schodza takze litereki A S D Z, spacja swieci na czarno ;) Nie mowie ze jest do bani - wrecz przeciwnie - szukam jedynie substytutu rownie dobrego a jednoczesnie cichszego i bardziej miekkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie.

W kazdym razie ciesze sie ze u mnie wszystko dobrze chodzi.

 

Co do alternatywy no to polecam to wyzej wymieniona BTC.

Slyszalem ze rowniez niezle sie sprawuje.

 

PS. Nie kupuj klawiatur a'la logitech.

Raz mialem taka w zastepstwo kiedys i myslalem ze mnie cos trafi.

Byla ona firmy Tracer, takze uwazaj na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BTC 6300CL (podświetlona na niebiesko) i mogę powiedzieć że jest lepsza od ultrax flata którego miałem wcześniej. Ma jepszy klik, klawisze nie wydają tak tragicznego dźwięku przy przejechaniu po nich ręką ;) ma więcej klawiszy multimedialnych, i lepsze nożki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko omijajcie tego Tracera szerokim łukiem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72252751

dziadostwo, ciężkie, klawisze zaczęły ciężko chodzić a przy tym wydawać dziwne jęki. Poza tym klawisze stawiają opór gdy nie trafisz paluchem w środek klawisza :D Ktoś może mieć inne zdanie ale wystarczyły 2 miesiące naparzania w NHL i klawiatura do kosza. Polecam tego logitecha, http://sklep.benchmark.pl/pelny_8977.html

niby to samo ale logitech :) sama radość z używania/klikania/grania

.peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat BTC ma chyba większe doświadczenie w prodkucji klawiatur... jak już mówiłem pisałem na ultrax flacie i teraz piszę na BTC 6300CL. BTC wydaję się być bardziej dopracowana, klawisze chodzą pewniej, przyjemniej i gdy pociągniesz po nich ręką nie klekoczą żałośnie ;) W Logitechu po półrocznym użytkowaniu spacja się wyślizgała a srebrna farba uległa wytarciu pod nadgarstkiem, o 6300CL się nie wypowiem bo mam ją dopiero miesiąc ale wygląda na to że ma lepszą farbę (klawisze mają inną fakturę dzięki której się nie wycierają. BTC ma przyjemniejszy plastki w dotyku i (subiektywnie) ładniejszą stylistykę. BTC ma również więcej przycisków multimedialnych i stabilniej leży na biurku (w szybkich grach jest to ważne)

Jak dla mnie największym minusem BTC w stosunku do Logitecha jest to że nie można jej rozkręcić bez utraty gwarancji, a flata można. Ale w zamian dostajemy otwory prez które wylatuje woda w przypadku zalania keyboarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szorstkość naskórka, sposób pisania, szybkość pisania (w tym długość paznokci, bo dłuższymi się częściej zahacza a więc rysuje/zdrapuje), odczyn pH potu, częstość mycia rąk i tak dalej i tak dalej. Kilka dupereli zbiera się na taką a nie inną intensywność zużywania klawiatur. Faktem jest jednak, że niektóre metody znakowania klawiszy są trwalsze od pozostałych - najczęściej się spotyka jakies malowane lub nanoszone inną metodą na powierzchnię klawisza. Teoretycznie najlepszą metodą byłoby "wtapianie" napisu w plastik klawisza, tak jak to ma miejsce w niektórych "normalnych" klawiaturach - przynajmniej na moje niefachowe oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ludzie korzystają z tych klawiatur że im się cokolwiek ściera...

Ja w firmie większość klawiatur mam "sampli" różnych marek począwszy od revoltec'a/microsoftu/logitecha skończywszy na no-name... i troszę się w nie klepie co dzień a jeszcze nikt nie mówił że mu się coś "zmazało" ...

Może trzeba zacząć dodawać instrukcje obsługi do klawiatury i zamieszczać informacje dotyczące sposobu użycia coś w stylu " pisać opuszkami, nie szorować po płycie chodnikowej, nie piaskować etc :D "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka zasadnicza sprawa poruszana wielokrotnie nie tylko na tym forum: Nie macałeś to się nie wypowiadaj!!! Tak się składa że używałem ultrax flata od pół roku (w sumie to 7 miesięcy) i w pewnym miejscu jest duże na około 1cm przetarcie a spacja świeci się jak psu jajca ;] to że niemalowane klawiatury się wycierają to wiem ale jednak srebrna farba u logitecha i hp wyciera się całkiem szybko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Logitecha UltraX Media USB i tak samo jak poprzednik na PS2 blokuje się funkcja klawisza ALT przy jednoczesnym naciśnięciu strzałki w lewo, np używanie nitro w NFSie (wiem, że można użyć innych klawiszy, ale sam fakt mnie denerwuje ;) ) Nie włącza się już speaker na płycie tylko blokuje się. Moje pytanie do posiadaczy BTC 6300, czy u Was występuje taki problem? Jaki jest bufor? I jak jest ze spacją, blokuje?

Mam możliwość wymiany jeszcze na coś innego bądź zwrotu, więc proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Logitecha UltraX Media USB i tak samo jak poprzednik na PS2 blokuje się funkcja klawisza ALT przy jednoczesnym naciśnięciu strzałki w lewo, np używanie nitro w NFSie (wiem, że można użyć innych klawiszy, ale sam fakt mnie denerwuje ;) ) Nie włącza się już speaker na płycie tylko blokuje się. Moje pytanie do posiadaczy BTC 6300, czy u Was występuje taki problem? Jaki jest bufor? I jak jest ze spacją, blokuje?

Mam możliwość wymiany jeszcze na coś innego bądź zwrotu, więc proszę o szybką odpowiedź.

Nie gram w NFS na klawiaturze :) ale na dniach zainstaluje, sprawdze i napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cro, ja posiadam BTC 6300 i wprawdzie działa ona dobrze w NFS (kombinacja strzałki + alt działa ok), jednakże blokuje się w trakcie używania shift + kombinacji WASD, co ma znaczenie w wielu fpsach... jest to jednak jedyna wada jaką zauważyłem w tej klawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...