Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

A fuj, znowu "kosmos-niewadomo-co", bez wydzielonej klawiatury numerycznej. Miast tego dostaniemy pełno nieprzydatnych klawiszy multimedialnych i innych pierdół, no, ale co kto lubi....

Bardziej by mnie interesowała ta od steela, tylko ciekawe jaka cena i jak ona się będzie sprawować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhyhyhy, ciekawe ile będzie kosztować ten Steel Keys 6G...

Mi akurat skok klawiszy nie przeszkadza, a ta klawiaturka zapowiada się nieźle... I do tego jeszcze tak fajnie mógłbym sobie podmienić niektóre klawisze, na szare, ahh, ja ją chcę!

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie mów mi nic o BTC, bo mnie szlag trafia. Niby bardzo dobra BTC 6300, ma problemy z kombinacją klawiszy W+D+CTRL, albo W+D+SHIFT i nie mogę sobie na niej normalnie grać, bo zamiast iść na ukos postać idzie mi prosto, albo w prawo. Na dodatek mam ładne piszczenie z pc speakera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie mów mi nic o BTC, bo mnie szlag trafia. Niby bardzo dobra BTC 6300, ma problemy z kombinacją klawiszy W+D+CTRL, albo W+D+SHIFT i nie mogę sobie na niej normalnie grać, bo zamiast iść na ukos postać idzie mi prosto, albo w prawo. Na dodatek mam ładne piszczenie z pc speakera...

A czy BTC model 6300 jest produkowany od 1996-97 roku ?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie mów mi nic o BTC, bo mnie szlag trafia. Niby bardzo dobra BTC 6300, ma problemy z kombinacją klawiszy W+D+CTRL, albo W+D+SHIFT i nie mogę sobie na niej normalnie grać, bo zamiast iść na ukos postać idzie mi prosto, albo w prawo. Na dodatek mam ładne piszczenie z pc speakera...

– sprawdzilem — powyzsza kombinacje — u siebie na ET i wszystko jest okey. By rozwiazac problem nalezy zainstalowac stery ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy BTC model 6300 jest produkowany od 1996-97 roku ?? rolleyes.gif

Heheh nie stwierdziłem, że te stare klawiatury to lipa, tylko, że wspomnienie tej firmy, nieco mnie zdenerwowało, bo kupiłem to [ciach!]o i żeby normalnie grać musiałem podłączyć moją starą kalwiaturę...

– sprawdzilem — powyzsza kombinacje — u siebie na ET i wszystko jest okey. By rozwiazac problem nalezy zainstalowac stery ze strony producenta.

Hmmm instalowałem te "sterowniki" już wcześniej i nic...

Tak poza tym, to nie ma tam sterowników, tylko jakieś biedne oprogramowanie...

Pisałem do sprzedawcy, ale to jakiś dziwny typ i niby testował coś, ale nie napisał czy tę kombinację, w ogóle jakiś zakręcony koleś.

Pisał, żeby wysyłać do niego, a on mi wyśle inną od razy, a ta moja pójdzie na serwis, no, ale skoro to nie jest mankament wszystkich tych klawiatur, to chyba wyślę...

YodaMistrz80

Masz wersję ps/2?

 

EDIT:

Sprawdziłem teraz ją na drugim kompie i zainstalowałem sterowniki wcześniej... To samo, chyba pójdzie na serwis...

Co za dziwna usterka...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To teraz niech ktoś jasno i wyraźnie mi powie BTC 6300CL za 140zl czy Logitech UltraXMedia Flat OEM za 93zl :huh: Proste pytanie.

 

Bardzo interesuje mnie długość przewodu obu tych klawek, bo obecnie gdy wysuwam klawke, buda prosi żeby ją cofnąć na koniec biurka ;/

Kusi mnie to podświetlenie BTC, już kiedyś o tym myślałem. Tylko dlaczego aż 140zl? :mur: Od biedy wyskrobie i tyle, ale czy warto?

 

W poniedziałek idę kupić wreszcie bo nie mogę już znieść męczenia się na media-ufie za 20zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To teraz niech ktoś jasno i wyraźnie mi powie BTC 6300CL za 140zl czy Logitech UltraXMedia Flat OEM za 93zl :huh: Proste pytanie.

– zdecydowanie wariant pierwszy. Obcowalem z obiema i BTC duzo bardziej przypadl mi do gustu.

 

Kusi mnie to podświetlenie BTC, już kiedyś o tym myślałem. Tylko dlaczego aż 140zl?

– troche taniej jest tu.

 

Recenzja modelu BTC 6300CL – link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YodaMistrz80 Dzięki bardzo za konkretną odpowiedź. Właśnie zamówiłem BTC6300CL w sirius.pl więc dam za nią z przesyłką 123zl a nie 140zl jak kompuzgredziku.

 

Jedyne co mi się w niej tak naprawdę nie podoba to ten srebrny kolor. Wolałbym czarną albo po prostu zwykły biały. Teraz to już wszystko oprócz monitora mam srebrne. (buda, kombajn HP, mysz SWOP-80 [czarno-srebrna], panel uGURU.)

 

Mam nadzieję, że ta klawka okaże się dobrym wyborem.

No ale czego się nie robi dla wygodnego pisania po nocy przy zgaszonym świetle :lol2:

Jeszcze sobie monitor sprayem trzasnę i komplecik (joke) :lol2:

 

EDIT: Właśnie ją dostałem i muszę powiedzieć (w zasadzie to napisać lol), że pisze się na niej świetnie.

Jedyne drobne minusy:

Klawisze multimedialne trzeba naprawdę głęboko wcisnąć żeby zareagowały. Ale raczej nikt nie kupił tej klawki dla multi-niewiadomoco klawiszy.

Dla osób które przesiadają się z kosmodromów typu media-tech, (jak ja) kłopot może sprawić przyzwyczajenie się do braku "kanionów" między klawiszami. (Ja np. po tych "kanionach" układałem ręce nie patrząc na klawkę. tu się nie da. :D) Mówię tu o graniu, bo podczas pisania brak "kanionów" jest nieopisaną zaletą. No ale to wszystko oczywiście kwestia przyzwyczajenia.

Gdzieś czytałem o lekkim brzęczeniu świetlówki podczas działania. Hmm... Mam włączone podświetlenie od ponad 30min i specjalnie przykładam głowę do klawiszy :D i o dziwo NIC. ABSOLUTNA CISZA. Czyżby producent to naprawił?

 

Słów kilka o podświetleniu. Jest ono delikatne. Nie "kopie" po oczach. Kolor błękitny. Obudowa jest szczelna i światło jest tylko pod klawiszami (czyli tam, gdzie powinno). Dziwne tylko, że producent nie pomyślał aby diodki od NumLocka itd. również wstawić błękitne, co by razem ładnie wyglądało. No ale wiadomo, nic nie jest doskonałe. Do czegoś się zawsze można przyczepić.

 

Co do kombinacji powyżej 3 klawiszy na raz. U mnie działa wszystko nawet 5 na raz. przypuszczam, że może chodzić o to czy podpięta jest na USB czy PS/2. U mnie jest na USB i to może być to. W każdym razie nie ma problemów z większymi kombinacjami klawiszy.

 

Teraz ochy achy:

Skok klawiszy i wygoda pisania jest OGROMNA. Pisze się praktycznie jak na lapku. No może jest minimalna różnica, ale za 111zl klawka flat z pełnym układem i świetnym skokiem klawiszy a do tego podświetlenie. NIC TYLKO BRAĆ!!! Pierwsze wrażenie: CUDO! Zobaczymy jak będzie się sprawować przy dłuższej eksploatacji.

 

P.S. Kilka dni temu miałem okazję pisać kilka txtów na Logi UltraX Flat i uważam, że ta klawka ją bije. Może nie na głowę :D, ale naprawdę jest lepsza od UltraX. Jednak BTC zna się na robieniu klawiatur.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...