Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na wymiane klawiatury. Do tej pory miałem badziewnego bezprzewodowego Trusta. Nie mam jakichś dyzych wymagań. Najważniejsze aby się na klawiaturze wygodnie i dośc szybko pisało. Ważny dla mnie jest również wygląd oraz klawisze multimedialne.. Poczytałem troche oraz pooglądałem klawiaturek i wybrałem kilka które najbardziej przypadły mi do gustu/miały dobre opinie.

 

Microsoft oem Comfort Curve 2000

Logitech Media Keyboard Elite Black

Logitech UltraX Media

Logitech Media Keyboard

 

W sumie to najbardziej podoba mi się Microsoft . Za microsoftem przemawia również cena. W ESC jest już za 55zł. Kolejna Elite ma bardzo fajny bajer w postaci wielu przycisków funkcyjnych oraz dośc ciekawego wyglądu, tylko nie wiem jak jest z jakoscią oraz komfortem pisania. Dośc mało jest opini w necie na jej temat. Dalej UltraX, opinie ma świetne, ale jakoś nie przemawia do mnie jej wygląd. nie żeby mi się nie podobała ale za ładna dla mnie to ona nie jest. Może na rzywo wygląda lepiej niż na zdjęciu. Kolejny jej minus to mała liczba klawiszy multimedialnych. Żeby jeszcze dało się je zaprogramować, ale w jednym teście wyczytałem że jest to nie możliwe.. Następny minus UltraXa jak i Elite to cena. 90zł to jednak prawie drugie tyle co za microsofta. Ostatnia media wybrałem ze względu na mnogość przycisków funkcyjnych oraz dość niską cenę.

 

W sumie jestem zdecydowany na tego microsofta, tylko interesuje mnie jak sie pisze na tej klawiaturze. ma dośc dziwny kształt. Pisze wzrokowo mimo że znam układ klawiszy to wzrokowo pisze mi się znacznie łatwiej. czy tan dziwny kształt nie jest utrudnieniem w pisaniu. Dróga sprawa czy da się dostosowywać przyciski multimedialne?

 

Może jakieś inne propozycje.

Edytowane przez bonus2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymiane klawiatury. Do tej pory miałem badziewnego bezprzewodowego Trusta. Nie mam jakichś dyzych wymagań. Najważniejsze aby się na klawiaturze wygodnie i dośc szybko pisało. Ważny dla mnie jest również wygląd oraz klawisze multimedialne.. Poczytałem troche oraz pooglądałem klawiaturek i wybrałem kilka które najbardziej przypadły mi do gustu/miały dobre opinie.

 

Microsoft oem Comfort Curve 2000

Logitech Media Keyboard Elite Black

Logitech UltraX Media

Logitech Media Keyboard

 

W sumie to najbardziej podoba mi się Microsoft . Za microsoftem przemawia również cena. W ESC jest już za 55zł. Kolejna Elite ma bardzo fajny bajer w postaci wielu przycisków funkcyjnych oraz dośc ciekawego wyglądu, tylko nie wiem jak jest z jakoscią oraz komfortem pisania. Dośc mało jest opini w necie na jej temat. Dalej UltraX, opinie ma świetne, ale jakoś nie przemawia do mnie jej wygląd. nie żeby mi się nie podobała ale za ładna dla mnie to ona nie jest. Może na rzywo wygląda lepiej niż na zdjęciu. Kolejny jej minus to mała liczba klawiszy multimedialnych. Żeby jeszcze dało się je zaprogramować, ale w jednym teście wyczytałem że jest to nie możliwe.. Następny minus UltraXa jak i Elite to cena. 90zł to jednak prawie drugie tyle co za microsofta. Ostatnia media wybrałem ze względu na mnogość przycisków funkcyjnych oraz dość niską cenę.

 

W sumie jestem zdecydowany na tego microsofta, tylko interesuje mnie jak sie pisze na tej klawiaturze. ma dośc dziwny kształt. Pisze wzrokowo mimo że znam układ klawiszy to wzrokowo pisze mi się znacznie łatwiej. czy tan dziwny kształt nie jest utrudnieniem w pisaniu. Dróga sprawa czy da się dostosowywać przyciski multimedialne?

 

Może jakieś inne propozycje.

Hej ostatnio też stałem przed zakupem klawiatury i też brałem pod uwagę tą Microsoft Curve oraz różne Logitechy w podobnej cenie.

Chodziłem trochę po marketach ale najlepszym wyjściem jest iść do sklepu komputerowego i powiedzieć żeby Ci rozpakowali różne i porównać, ja tak zrobiłem.

Co do tego Microsoft Curve to w sumie niezła klawiatura dobre ciche przyciski podobne do laptopowych są przyciski multimedialne (ale nie wiem czy da się je programować wiem że w pudełku był soft od Microsoftu więc chyba jest taka możliwość) nawet dobrze układają się ręce na niej podczas pisania ale mnie zraziła do niej kolorystyka jest na górze czarna a poniżej i po bokach między przyciskami jest bardzo ciemny granat ( nie czarny) gdyby była cała czarna napewno bym ją kupił. Ogladałem różne Logitechy nie polecam swiecących modeli po jakimś czasie znać na nich małe ryski. Ja kupiłem Logitech Internet 350 pomimo tego iż nie brałem wcześniej jej pod uwagę. Zaskoczyła mnie dobrą kolorystyką, cichymi w miarę przyciskami i fajnym wyglądem (na żywo wygląda lepiej niz na zdjęciach). Jedyna wada tych nowych Logitechów (made in china) to dziwnie nałożone napisy na przyciskach ( są prosto ale kształt kilku literek jest niedopracowany ciężko to opisać - taka kropka biała nadlana :wink: w lewym górnym rogu literki). jest 8 przycisków multimedialnych ale bez mozliwości programacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta klawiatura będzie lepsza od Ultra Flat ?

Tak, bo ma normalny układ klawiszy. :]

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed wyborem myszy i klawiatury i od tygodnia mam dylemat co wybrać. Przeznaczenie ogólne, głównie desktop - programy graficzne, internet itp., ale również żeby można było na tym z przyjemnością raz dziennie pograć :D Mam kilka pomysłów i im więcej czytam i szukam po sieci tym gorzej wybrać :mur: Waham się głównie między:

 

Logitech MX-3200

Logitech LX-710

 

Pozostaje jeszcze jedna opcja, czyli X-718BF/X-750BF z tym że dzisiaj zjeździłem i przepatrzyłem wszystko co mogłem za 718 i nic nie ma tylko 750. Poza tym jakość wykonania jak i ergonomia niezbyt mi przypadła do gustu. Do tego jest jeszcze największy problem jaka klawiature do tego? Najbardziej pasuje mi ta z 3200 bądź 710 Logi, a osobno w sprzedaży ich nie ma. Wiadomo lepszy gryzoń z kablem, ale ... no właśnie jest ale jaka klawiatura do tego, nic ciekawego nie moge znaleźć :-| i dostępność x-718bf. Dodatkowo znowu jakieś opinie o myszach z zestawów które nie zbyt lubia gry :mur:

 

Edit:

 

Ostatecznie padło na Logi 250 Deluxe + Razer Diamondback Plasma + QCK ;)

Edytowane przez .::SCR::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie kupna klawiaturki i myszki zastanawiam sie nad:

- http://allegro.pl/item229128555_x_718_bf_l...f_snake_ss.html czyli normalka tylko ze przeraza mnie jej cena proline 69zl

- do tego klawiaturka i tutaj mam specjalne wymagania potrzebuje czegos co jak sie wciska mocno przyciski nie wydaje z siebie zbytnich odglosow bo moja siostra strasznie mocno wali w klawiaature i mnie to wkur..... ogolnie klawiatura nie musi miec zadnych przysikow multimedialnych cena maks 70zl

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby nie zakładac nowego tematu... Potrzebna klawiatura:

a) z BIAŁYM podświetleniem(ich chyba pogmerało z tym niebieskim o.O')

b) pełny układ klawiszy

c) duży enter i backspace

d) najlepiej bez żadnych mulimedialno-badziewnych przycisków

e) cichy, ale wyczuwalny skok(jak a), b) i c) będą spełnione, skok przestaje być ważny)

 

W kolejności od najistotniejszego do najmniej ważnego ;) Cena przestaje grać rolę, bo wątpie, czy taka klawiatura w ogóle istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o M$ Comfort Curve Keyboard 2000 ode mnie.

Klawiaturka bardzo wygodna, bardzo szybko się przyzwyczaiłem do nieco wygiętych klawiszy. Jest bardzo cicha. Męczy nieco mały Enter. Klawisze dodatkowe jak dla mnie dobrane są nieco niefortunnie - wolał bym żeby raczej służył do sterowania Winampem, niż softem internetowym. Na szczęście można łatwo zmienić ich zastosowanie przy użyciu IntelliType Pro. Mnie osobiście brakuje jeszcze klawiszy do wyłączania / usypiania kompa. Problemów z nie działającymi kombinacjami klawiszy nie zauważyłem.

Ogólnie klawiatura warta polecenia, bardzo wygodna pomimo paru niedogodności.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy tymi dodatkowymi klawiszami od sciszania, podglasniania oraz calkowitego wyciszania w klawiaturze np Logitech Media Keyboard Elite (tudziez innej logitecha z takowymi klawiszami) mozna sciszac/podglasniac wszystko (w trakcie gry, wmp, winamp, filmy, etc) tak jak to robiloby sie za pomoca glosnikow? bo moje creative t5900 niestety dostaly powszechnie znanej "choorby" pokretla :/ tzn. sciaszaja i podglasniaja sie same, tudziez tylko przy dotknieciu pokretla glosnosc skacze lub maleje... creative wymienial mi 3 razy kabel za kazdym razem niestety na taki sam wadliwy :/ az skonczyla sie gwarancja :/ (btw. nikomu nie polecam tych lub podobnch glosnikow creative'a) wiec teraz nie chce bulic kasy za nowe glosniki z takiego blachego, choc wkur... powodu wiec wymyslilem ze klawierka z takimi przyciskami moze byc przydatna tylko wlasnie chcialbym wiedziec czy te dod. przyciski moga niejako zastapic pokretlo glosnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te klawisze regulują ustawienie Master. Więc spokojnie można jako regulację je używać.

o super czyli jednak dobry pomysl mialem ;) bo cos juz mnie trafia jak uzywam tego pokretla, teraz bede uzywac go tylko do wlaczenia glosnikow a reszte bede dzialac na klawiaturze...

 

a przycisk mute wycisza tez wszystko co robisz na kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam klawiatury dla siebie... Jak sięgam pamięcią, miałem Microsoft Internet Keyboard i sobie ją chwaliłem; wciąż działa ale nie chodzi już tak gładko jak kiedyś no i nie pasuje kolorystycznie do kompa ;P Dodatkowe klawisze też ma dosyć ubogie, za to bardzo spodobało mi się umieszczenie jednego do odpalenia kalkulatora. Mą kolejną klawą był Logitech UltraX, też ją generalnie lubiłem, ale bardzo szybko zasyfiała się pod klawiszami, przez co się blokowały... Teraz więc nie szukam klawy niekoniecznie super-duper płaskiej, ale też nie wielgachnej, nie "f0r-g@m3rs-0nly", bez multum zbędnych pierdół (parę przydatnych dodatkowych klawiszy jednak jest mile widziane), bez podświetlenia, bez nadmiernie ergonomicznych układów, przewodowej, za to solidnie wykonanej i łatwej do wyczyszczenia. Zauważyłem, że przy nie-ultra-flat-klawach przydaje się doczepiana podkładka pod nadgarstki. Poza tym jestem leworęczny i klawisze multimedialne umieszczane z lewej strony za bardzo mnie nie urządzają. Aha - klawa ma mieć ciemny design - tj. czarna/czarno-srebrna itp.

 

Myślę o MICROSOFT COMFORT CURVE 2000 OEM, ale nie wiem, czy to wykrzywienie mi przypadnie do gustu (jak dotąd stosowałem tylko klasyczne rozwiązania).

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wydania około 450zł na klawiaturę i myślę o Logitech diNovo Cordless Desktop for Notebooks, jestem ciekaw czy inna myszka niż ta co jest w zestawie będzie bez problemów współpracowała? Czy może jakąś inną klawiaturę wybrać? Musi mieć skok jak w laptopie i nie mieć kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko o tą klawe: https://ssl.allegro.pl/item239372444_dla_wy..._g600_ps_2.html

Będzie dobra do grania?? Czy może coś lepszego w rozsądnej cenie ??

 

EDIT:

Kupiłem ją w końcu i żałuję. Rzeczywiście te czerwone przyciski są mało przyjemne w dotyku :-| Poza tym głośne klawisze a spacja to już przesada, trzaska masakrycznie. Czasami tylko przydadzą się te czerwone klawisze "wasd"(można je używać jako strzałek) poza tym to jedna wielka porażka.

 

Podsumowanie: Klawiatury A4 TECH X7 G600 nikomu NIE POLECAM.

Edytowane przez ColoColo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku pojawi sie nowa klawiatura przeznaczona dla graczy. Nowy twor wyjdzie od Razera, a nazwany zostanie Lycosa. Co w nim takiego innego niz w poprzednich klawierkach dla graczy? Ten model bedzie na plaskich klawiszach. Podswietlenie wszystkich klawiszy, mozliwosc podswietlenia tylko klawiszy 'wsad' i inne duperele ;) Prezentuje sie niezgorsza, szkoda tylko, ze swieci sie jak psu jajca... wiecej tutaj:

http://www.razerzone.com/index.php?main_pa...;products_id=76

 

Wsumie nawet cieszy mnie ta informacja, bo myslalem sobie sprawic w przyszlosci jakas klawierke z podswietlanymi kalwiszami, ale chcialem, zeby koniecznie byla plaska i z normalnym ukladem klawiszy (jakies tam klawierki tego typu byly, ale zawsze mi cos w nich nie odpowiadalo). Jedynie na starcie cena moze byc troche zaporowa, bo spiewac sobie za nia beda chcieli mniej wiecej 80 dolcow/euro. Mysle, ze moj ultrax flat jeszcze troche pozyje i doczeka sie obnizenia ceny tej Lycosy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką klawiaturkę bezprzewodową możecie polecić?

Nie piszę za dużo, ostatnio też nie mam za bardzo czasu na granie...:(

Chcę się pozbyć sterty kabli padło na klawę na początek. Czy w połączeniu z razerem db będzie czuć obniżenie komfortu grania na bezprzewodowej?

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w kategorii klawiatur za ~70zł nic się nie zmieniło i nadal góruje Logitech UltraFlat i BTC 6300C?

Bo poszukuję nowej klawiatury, koniecznie na USB, czarna (srebrno-czarna, szaro-czarna), standardowy układ klawiszy (numeryczne, home,del itp), coś co jak zacznie się zużywać to nie będzie zmieniało koloru przy schodzeniu farby, tylko najwyżej klawisze zaczną się bardziej świecić pod światło. Mile widziane jakoś dodatkowe klawisze np volume+/- play, stop, prev i next, no może jeszcze moje kochane kopiuj,wklej i wytnij.

Przeznaczenie klawiatury mniej więcej 60% gry 40% praca.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chciałem zaczynać nowego wątku dlatego zadam pytanko tutaj. Czy jest różnica w klawiaturach na USB a PS/2 w użytkowaniu ? Czy klawiatury na USB nie powodują konfliktów bądź uniemożliwiają korzystanie z jakiś programów ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...