Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój post nie doczekał się odpowiedzi na tym forum ale poszukałem na innych forach, popisałem z użytkownikami i poczytałem komentarze na sklepach internetowych. Po tym wszystkim dołożyłem 25 zł i kupiłem BTC 6300C (USB+PS2). Naprawdę super klawiatura, a do tego tańsza od UltraX. Nie miałem okazji przetestować Logitecha przez co nie mogę jej porównać do BTC ale zachęcam do przejżenia linków poniżej:

 

- http://www.komputerswiat.pl/ks/testy/test....id=sprzet-06_06

- http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...y/strona-1.html

 

Co do oznaczeń Media i Premium to z tego co czytałem to Media już chyba nie produkują, a Premium to jej następca ale różnic chyba nie ma. Jeżeli masz sentyment i uważasz, że Logitech jest najlepszy to bierz jego. Ja tam nie mam sentymentu, bo nie miałem klawy od tego producenta ale nie wątpiłem w jego pozycjęna rynku i jakość wykonania. Choć przeczytałem sporo komentarzy i okazuje się, że Logitech czasami wcale nie oznacza dobrej jakości i trwałości choć dotyczyło to pierwszych modeli UltraX. Niektórzy kupują Media-Techa i sobie chwalą więc wydaje mi się, że to indywidualna sprawa. Najlepiej byłoby wybrać się do większego sklepu RTV-AGD typu "nie dla idiotów", czy "dla skner" i sobie poklikać, podotykać. Ja niestety nie miałem czasu i kierowałem się opiniami innych użytkowników ale nie mam co narzekać, bo jak narazie klawiaturka miodzio. Nigdy więcej standardowego mechanizmu membranowego ;)

 

Sporo komentarzy jest na komputroniku:

 

- http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Logit...pelny,id,39693/

- http://www.komputronik.pl/Klawiatury/BTC/B...pelny,id,25438/

 

Życzę udanego wyboru. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam dylemat i sprawdzałem tańsze logitechy i M$y.

(...)

Dzięki za odpowiedź. Na S510 to ja akurat pracuję i chyba nie kupiłbym tego do domu. Takie to krowiaste. Z Logi to już najchętniej kupiłbym lekką, fajną EX-110, gdyby nie bardzo terkocząca rolka w myszce. Myślałem też nad Microsoft 700 v2, ale nie miałem styczności na żywo z tą klawiaturą. Zależy mi na pozbyciu się kabelków, ale nie na tyle by kupować coś gorszego, niż UltraX flat, na którym zasuwa się aż miło. :]

 

Chyba, że w końcu kupię jakiegoś lapka VBI i problem mobilności klawiatury zniknie. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam juz od dluzszego czasu klawiatury, ale jest jeden wielki problem, nie moze ona byc czarna, a wszystkie ladne, dobre etc sa w wiekszosci czarne.

 

Cena, 50-100zl, ladna, moze byc perlowa, bialo srebrna, jakies podswietlania, standardowo ergonomiczna i wytrzymala, ogolnie taka w miare bez udziwnien, jakby byla bezprzewodowa to juz w ogole super :)

 

Gdzies na necie widzialem http://allegro.pl/item340901766_logitech_u...perplaska_.html w wersji bialej/perlowej, da sie gdzies ja dostac ?

Edytowane przez grondo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.(...)

heh krowiaste ;) klawiatura rewela mz komfort porównywalny do xflata (którego miałem wcześniej) i ta podstawka pod nadgarstki ~ bardzo mi odpowiada :) natomiast mysz to topór :D ale polubiłem jej kształty.. generalnie mnie ten design wizualnie bardzo odpowiada i ma swoje walory użytkowe ~ jestem zadowolony :)

 

btw. VBI fajna sprawa. nie wiem jak teraz ale kilka miesięcy temu taki FL90 to była naprawdę świetna zabawka w bdb cenie - koniec OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na uczelni na laborkach na takich pracujemy. Pisze sie dosc przyjemnie, klawisze nie stukaja i lekko chodza, natomiast to, ze klawisze sa od razu przy krawedziach wcale nie pomaga, a mi np. przeszkadza. Nie uzywalem jej do gier, wiec w tym temacie sie nie wypowiem.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najcichsza jaką słyszałem(i używam atm) klawa to genius 335

52zł stała

ma 13 dodatkowych klawiszy, pod ktore można podpiąć makra(np crtl+f1 czy cos) no i multimedialne

 

w miare wygodna, ale aktualnie przyzwyczajam się dopiero do niej(ma mały enter, duży delete)

 

no i mozna pocisnąć z 5-7 klawiszy i sie nie blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka klawe polecicie do kwoty mniej wiecej 60 zl? Nie musi to byc cos ultra plaskiego, priorytetem jest to by sie dobrze na niej pisalo i mozna bylo bez blokowania klawiszy pograc w csa i scigalki typu NFS, fajnie by bylo jakby miala duzy Enter i klasyczny uklad klawiszy bez zbednych udziwnien; kolor nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ta klawiatura ktora Ci polecilem jest bezkonkurencyjna, sam przeczytalem wiele recenzji i dlugo szukalem idealnej klawiatury dla siebie i wybralem wlasnie ten model i te marke. Klawiatura ta jest naprawde wykonana z najwyzszej jakosci materialow, klawisze dzialaja na zasadzie mechanizmu nozycowego i sa takie jak w laptopach. Mimo ceny ktora jest umiarkowana, smialo moge zaliczyc te klawiature do najwyzszej polki jesli chodzi o wykonanie, funkcjonalnosc i przyjemnosc uzytkowania.

 

Pozdrawiam

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ...... kupowac oczywiscie tam nie mialem zamiaru, podjade do MM i sklepu dla skner, moze beda, a jak nie to bedzie rundka po ulubionych sklepach ze sprzetem

 

EDIT: po wstepnych ogledzinach Logitecha UltraX nie za bardzo mi podpasowal, zdecyduje sie raczej na BTC (znalazlem w dobrej cenie w necie :) ), szczegolnie ze moja obecna klawiatura (pamieta czasy 486 :D) to BTC i dziala swietnie :D.

 

Dzieki za rady.

 

pozdrawiam

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam G15 v.2 - mam od 3 tygodni, sprawdziłem - jestem bardzo zadowolony - świetna do wszystkiego - choć dla mnie najwazniejsza była wygoda w grach

zastanawiałem sie przy wyborze nad Razerami - Lycosa, Tarantula - ale obie wyglądają na zdjęciach lepiej niz w realu i na dodatek naczytałem sie o wielu problemach jakie ma Lycosa z softem oraz z brudem... a Tarantula wymag dodatkowej lampki bo nie ma podświetlenia klawiszy... zrezygnowałem z Razera choć moje myszy to od lat wyłącznie Razer...

G15 działa bezproblemowo i jest naprawde wygodna - a to najwazniejsze - sprzęt ma byc przede wszystkim niezawodny

wyswielacz itp - niby niepotrzebny bajer ale np. dobrze w trakcie gry w nocy wiedzieć , która godzina zeby nie zapomnieć sie połozyć :wink: - do tej pory zawsze mialem z tym problemy... dodatkowo klawiera świetnie struje multimediami - przy ogladaniu filmów jest super

G15 kupilem w normalnym sklepie w Wawie za 248PLN - cena chyba naprawde dobra (w MM jest za 349... a w ElectroWorld widziałem za 378PLN... to sie nazywa chyba spekulanctwo - za komuny mozna było za to iść do paki a teraz to norma handlowa - jeba$$ złodzieje)

jesli ktos moze tyle dac na klawiere to tą własnie polecam - spora suma - ale jak ta klawiera wyglada na biurku... pod 22'' monitorem - poezja, a w nocy... - jest naprawde warta tych pieniedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz to raczej tylko przewodowa.

Miałem kiedyś bezprzewodowego logitecha ultrax to na dobrych bateriach potrafił trzymać nawet rok, ale to zależy jak intensywnie używasz.

Co do wyboru bezprzewodowej to nie pomogę, jeśli byś się zdecydował na przewodową to polecam:

http://allegro.pl/item361044451_klawiatura...a_slim_opc.html

lub wersje bez podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli BTC6300©(L)(U) mógłby sprawdzić (najprościej chyba za pomocą tego programu) i jednoznacznie powiedzieć, które kombinacje klawiszy sprawiają (lub nie) problemy? Oczywiście chodzi głównie o kombinacje dwóch kolejnych klawiszy WASD + jeden z pozostałych klawiszy, lub analogicznie dwa kolejne kursory + klawisz "trzeci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli BTC6300©(L)(U) mógłby sprawdzić (najprościej chyba za pomocą tego programu) i jednoznacznie powiedzieć, które kombinacje klawiszy sprawiają (lub nie) problemy? Oczywiście chodzi głównie o kombinacje dwóch kolejnych klawiszy WASD + jeden z pozostałych klawiszy, lub analogicznie dwa kolejne kursory + klawisz "trzeci".

Pobawiłem się trochę moim 6300CL. Następujące kombinacje nie działają według tego programu: A+D+4 ; W+S+0 ; W+D+8 ; A+W+9, cyfry te górne nad literami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam też innych posiadaczy bardziej popularnych modeli klawiatur (oczywiście chodzi o modele "cywilne", klawiatury dla graczy powinny mieć taki bufor, że prędzej palców zabraknie niż uda się ją zablokować) do przeprowadzenia testów z użyciem najbardziej popularnych w grach kombinacji klawiszy. Może uda się zrobić małą listę klawiatur które nadają się lub nie do określonych typów gier. Wspomniany w tym temacie problem z blokowaniem się klawiatury przy użyciu kombinacji klawiszy z kursorami będzie z pewnością przeszkadzał miłośnikom symulatorów sportowych ale grającym tylko w FPSy juz raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie wróciłem z nowym nabytkiem :)

Wcześniej miałem Logitech Ultrax Flat ktora sie po kilku latach juz wytarła i trochu znudzila.

 

Apple Keyboard wersja z kablem.

Aluminium połączone z białymi klawiszami. Skok bardzo maly i dobrze wyczuwalny. Klawa jest bardzo cicha jak w dobrych laptopach. Ultrax była dużo głośniejsza.

Trzeba sie jednak na nowo przyzwyczaic do nowego rozkładu klawiszy.Maly lewy shift i cienki enter. Krótki kabel jednak jest przedłuzacz w zestawie ktory pasuje tylko do klawiatury.

Jak dla mnie to nie widzialem jak dotąd lepszej klawiatury :D

 

Windows bez problemu wykrył urządzenie i nie było żadnych problemów.

 

Kilka fot:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Koszt takiej zabawki to 174 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...