Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od paru lat najtanszą klawiature jaka była w sklepie jakaś za 10zł i czas chyba na zmiane. Postaiwłem na razaera lycosa bo bardzo ladnie wygląda i jest stosunkowo mała. Bedzie to dobry wybór? Odczuje róznicę? Chodzi o komfort pisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się mimo, że to aluminium. Ale ja mam drewniane biurko. Takie rzeczy to zdarzają mi się w pracy przy sztucznej wykładzinie i biurkach z metalową szufladą na klawę.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos uzywa moze Reclusy albo Natural Ergonomic keybord od Microsoftu?

 

http://www.microsoft.com/hardware/gaming/P...ls.aspx?pid=093

 

http://www.microsoft.com/hardware/mouseand...ls.aspx?pid=043

 

 

Bo obie wygladaja interesujaco (tylko w tym naturalu trzebaby sie zastanowic czy sie wszystkie bindy mieszcza do G :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wymienić moją Logitech S510 na coś nowszego. Chciałbym żeby była lepsza od tej co posiadam aktualnie.

Fajnie jakby miała podpurkę na nadgarstki.

Zastanawiałem się nad G15 jako, że ma podświetlane klawisze i wyświetlacz. Wygodnie się na niej pisze? Jest coś lepszego a tańszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że więcej tu pytań niż odpowiedzi, ale zaryzykuję ze swoim.. a nóż widelec ktoś odpowie..

 

mam już 6-letnią klawiaturę mediatech, coś na kształt obecnego fine keyboard. Przeżyła już 3 pecety, więc chyba czas na zmiany. Komp jest głównie do grania dla brata i internetu dla rodziców. Dlatego mam 3 typy, sporo różniące się od siebie:

 

Microsoft Comfort Curve - tej nikomu nie trzeba przedstawiać

Omega Cassiopea - podoba mi się że podświetlanie działa na same litery a nie jarzy na wszystkie strony. Muszę ją jechać zobaczyć w działaniu i obmacać, ale na razie jest na liście. Kształt skopiowany od Mediatech Parma (może ma ktoś?)

A4tech X7 G800 - trochę wybajerowana klawiatura do grania. O firmie mówcie co chcecie, ale ich seria X7 to naprawdę porządne produkty. Jest tutaj jednak kilka patentów w których użyteczność do końca nie wierzę.. Ktoś ma? Jak się to to sprawuje?

 

Proszę o jakieś opinie, komentarze, rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w moje łapki wpadł nowy sprzęt. Microsoft Natural Keyboard 4000. To cudo wygląda tak:

post-162704-1223410964_thumb.jpg

Jest ona potężna. Z początku nie wiedziałem jak się do tego zabrać. po krótkiej korekcji ustawień krzesła moje ręce znalazły się w bardzo wygodnej pozycji. Pisanie na tym to bajka pod warunkiem że robi się to się bezwzrokowo. Dodatkowa podstawka wychyla klawiaturę trochę do tyłu co jeszcze bardziej poprawia wygodę użytkowania.

post-162704-1223411277_thumb.jpg

Klawiszy funkcyjnych jest od groma i jeszcze więcej. Co ciekawe 5 klawiszy można dowolnie oprogramować i ustawić je jako skróty do aplikacji bądź dokumentów. Bardzo ciekawa jest manetka odpowiedzialna za powiększenie. Co ciekawe działa w każdej aplikacji z wyjątkiem Firefoxa. Tam przyjmuję rolę odwróconej rolki. Nie wiem co z tym zrobić :mur:

post-162704-1223411222_thumb.jpg

Wysoka jakość wykonania, oraz te ciche klawisze do mnie przemawiają :D

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ bierz.

innych głosów na razie nie widzę.. a jeśli dopiszę że zależy mi na tym żeby klawiatura przyjmowała jak najwięcej poleceń (przycisków) jednocześnie to coś się zmienia? Lubię z bratem pograć w soul calibur lub tekkena 3 ;)

A4tech dodaje niby jakieś kontrolowane czasy reakcji czy cuś.. M$ jest na pewno wygodny.. a ta cassiopea chyba przestaje mi się podobać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś na giełdzie znalazłem podłączoną Cassiopeię. Zastanawia mnie czy to tylko ten egzemplarz czy wszystkie są całkiem nieźle wykonane.. a może to warunki "obmacywania" w biały dzień i w głośnej hali tak zniwelowały ewentualne niedociągnięcia..

 

Jak dla mnie jest bardzo wygodna. Wypukła podkładka na nadgarstki świetnie spełnia swoje zadanie. Przyzwyczajony jestem do niskich laptopowych klawiszy i te w Cassiopei są takie same. Chodzą dość twardo, ale nie tak żeby trzeba je było wciskać na siłę.. zresztą z czasem się pewnie wyrobią.. Co jednak ważne - nie huśtają się na boki jak w wielu klawiaturach z tej półki cenowej.. no i są ciche.. przynajmniej tak mi się wydawało w zatłoczonej hali giełdy :)

Kiepskie wrażenie robiły za to klawisze funkcyjne po bokach - chodzą na boki i ciężko się je wciska..

Nie było widać światła "przeciekającego" między klawiszami. Ale w dzień nawet maksymalne podświetlenie było widoczne tylko na tyle, że podkreślało jedynie oznaczenia klawiszy. Jednak w nocy po skręceniu oświetlenia powinno być całkiem przyjemne dla oka.

 

W chwili obecnej planuję jej zakup do laptopa, przy którym nieraz siedzę całymi nocami. Co i kiedy będzie do peceta się jeszcze okaże.. Jak już będę miał ją dłużej, okaże się czy obserwacje z kilkunastominutowego macania okażą się prawdą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Logitech Illuminated ?? Ktos juz moze ma ta klawke, bo chcialbym wymienic poczciwego Ultra-X wlasnie na nia.

Nie dalej niż tydzień temu zamieniłem poczciwego ultrax flat na illuminated. Zależało mi na niskim skoku i podświetleniu klawiszy bez zbędnych bajerów. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, klawisze klikają ciszej niż poprzednik, wszystkie działają z równomierną siłą nacisku. Fotki przedstawiane na serwisach internetowych przedstawiają wersję amerykańską z małym enterem, moja ma duży ;] (chociaż ciężko mi się teraz przestawić bo ultrax miał mały :P )

 

Najniższy rząd klawiszy (ctrl, win, alt, spacja....) jest nieco uwypuklony.

 

Podświetlenie jest 4-stopniowe: jasne, mniej, jeszcze mniej i off :]

Podświetlane są same litery, chociaż przy najmocniejszym podświetleniu jest delikatna poświata wokół klawiszy. Jest ono równomierne i ładnie sie prezentuje, można dobrać poziom podświetlenia zaleznie od preferencji mnie osobiście wystarcza najniższy.

 

Może jeszcze zbyt krótko jest w moim posiadaniu żeby stwierdzić jakieś poważne wady, aczkolwiek można sie przyczepić do niedziałającej płytki z softem ;) Setpoint 4.6 pobrałem ze strony, którym można skonfigurować klawisze funkcyjne etc...

Za wadę niektórzy mogą uznać małe przemeblowanie klawiszy DEL, INS, zmniejszony lewy SHIFT i dodatkowy backslash :)

 

Jak dotąd nie mam zastrzeżeń i mogę ja ze szczerym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje może klawiatura z podświetlanymi klawiszami (najlepiej tylko literami, co by nie dawało tak neonem od całej klawiatury), która jest dość cicha, nie zacina się po naduszeniu 3 przycisków i nie kosztuje 200zł? ;)

 

I zastanawia mnie jak wygląda sprawa głośności klawiszy w Omega Cassiopeia. Ma ktoś takowe dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Cassiopeia jest dość cicha. Wyjątkiem są klawisze Shift, spacja, Enter.. Dodatkowo shift i Alt twardo chodzą, ale może moja po prostu wymaga "wyrobienia sie". Ogólnie skok klawiszy jest przyjemny i przypomina mi trochę UltraX, która jest na biurku obok.

Rozłożenie klawiszy jest standardowe, z dużym enterem (to na plus). Wkurza zmiejszony backspace, bo backslash mógł się znaleźć koło prawego shifta, który jest zdecydowanie za długi. Podpórka pod nadgarsti sprawdza się świetnie, nawet jak klawiature rozkładam na kolanach.

Rozświetlenie nie jest zbyt równomierna, ale wszystkie znaki są jasne na tyle, że da się je zobaczyć nawet ze sporego kąta. Nie jarzy jednak po oczach i prześwituje między klawiszami tylko w kilku miejscach. Niestety diody locków (num, srcoll, caps) strasznie dają po oczach. Rozświetlenie na boki też jest durnym pomysłem i nie wiem jaki ma cel. Dlatego moja Cassiopeia jest lekko zmodowana w myśl zasady nic na siłę, wszystko taśmą :)

Rolka czarnej taśmy izolacyjnej po raz kolejny okazała się niezastąpiona i dzięki niej światło wyżej wymienionych problematycznych punktów jest widoczne, ale ledwie.

Za klawiaturę dałem 55zł i uważam ją za baaardzo udany zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Razer-a Lycosa i nie mogę narzekać... Kilka dni i już się przyzwyczaiłem . Wcześniej miałem klawe od zestawu Logitech Cordless Desktop MX - rewelacyjna klawiatura, super wygląd, sterowanie multimediami, przyciski wielofunkcyjne... "Klasyk od Logitecha"

 

Mam za to pytanie, możecie pokazać te klawiatury od Mac-a ?? Chodzą one normalnie pod PC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ainaruth, serdecznie dziękuję za krótką relację. Już zakupiłem tę klawiaturę i mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz. Także dałem 55zł, a z 'oczojeb**mi światełkami dam radę (mam Genius'y 2000x, więc wiem co to jest dająca po oczach kontrolka ;) ).

Jak dostanę klawiaturę i poużywam jej jakiś czas, także zdam relację. Może nawet dodam kilka fotek jakby ktoś chciał.

 

Mam tylko jeszcze pytanie co do możliwości naduszenia kilku klawiszy.

W oczekiwaniu na nowego NFS pogrywam w Carbona i strasznie irytuje jak podczas korzystania z nitro nie mogę skręci w lewo -.-...

Zauważyłeś może podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miał ktoś styczność z loditech illuminate? Bo chciałbym się dowiedzieć czy ta klawiatura działa w biosie i jak działa podświetlenie czy wszystko się świeci cz tak jak w lycosie same literki? Pozatym mój stary 6-letni :mrgreen: :mrgreen: Logitech Corded Deluxe Access zasługuje na wymiane.

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem plan sprawdzić ją w soul calibur, bo nigdzie nie używasz więcej przycisków jednocześnie niż w bijatykach.. niestety obraz płyty mi się chyba spsuł bo emulator go nie rozpoznaje. Nie mam teraz gier bo brakuje czasu. Liczę że tą kwestię sam poruszysz w swojej recenzji icon_wink2.gif

 

Edit:

W CS, WOW i Falble sprawdza się świetnie.. jeszcze nie było sytuacji, żeby coś mi się zblokowało..

 

 

@Damundo i gdzie ta recka cassiopei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miał ktoś styczność z loditech illuminate? Bo chciałbym się dowiedzieć czy ta klawiatura działa w biosie i jak działa podświetlenie czy wszystko się świeci cz tak jak w lycosie same literki? Pozatym mój stary 6-letni :mrgreen: :mrgreen: Logitech Corded Deluxe Access zasługuje na wymiane.

 

z góry dzięki za odpowiedź

No nie powiem klawa mi się podoba, wcześniej jej nie widziałem.... Świecą się same literki LOGITECH

Napewno w porównaniu do Lycosy ma znacznie czytelniejsze podświetlenie z racji tego że jest białe , ciekawe tylko ja reszta i jak np. się spisuje przy grach.

Może ktoś ma tą klawe, niech coś maźnie ;p

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic klawiature HP 434821-B31.

 

Dołączona grafika

 

Jest to klasyk na USB, bez dodatkowych klawiszy multimedialnych. Na allegro chodza po 40zl, niemieckie po 20+.

Jest to jedna z najlepiej wykonanych klawiatur tego typu (wysoki skok) z jakimi sie spotkalem. Robi duzo lepsze wrazenie niz logitechy i microsofty. Nie mowie tutaj jedynie o przedziale cenowym, bo drozej te firmy daja tylko wiecej bajerow przyciskow i klawa zaczyna przepominac ksztaltem deske do snowboardu. Jakosc samych klawiszy pozostaje podobna jak w modelach prostych, o ile nie gorsza.

 

Jezeli ktos lubi klasyczne klawiatury, to za te pieniadze nic lepszego nie dostanie, (imo lepsze niz delle/ibmy) - naprawde solidna klawa ktora sporo wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zapytac, czy zna ktos jakis model klawiatury z podswietlanymi klawiczami ? Cos w stylu tego razera:

http://www.allegro.pl/item461221494_klawia...wa_fv_wawa.html

 

Ta byla by super, ale cena odstrasza. Moze zna ktos cos tanszego podobnie podswietlanego i plaskiego ?

Cenowo powiedzmy tak do 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co to jest dla Ciebie w stylu razera ;)

podobnie podświetlane, płaskie i tanie możesz mieć w Cassiopei, którą opisałem kilka postów wcześniej. ale jakościowo raczej nie są podobne ;)

 

Po dłuższym użytkowaniu (również w cichym i ciemnym pokoju) wiele się nie zmieniło. Jest wygodna, ale nie tak cicha jak moja laptopowa, czy ultraX. No i klawisze się jednak nie wyrobiły.. alt i shift nadal chodzą twardo. Za to oświetlenie sprawdza się genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to klasyk na USB, bez dodatkowych klawiszy multimedialnych. Na allegro chodza po 40zl, niemieckie po 20+.

Jest to jedna z najlepiej wykonanych klawiatur tego typu (wysoki skok) z jakimi sie spotkalem. Robi duzo lepsze wrazenie niz logitechy i microsofty. Nie mowie tutaj jedynie o przedziale cenowym, bo drozej te firmy daja tylko wiecej bajerow przyciskow i klawa zaczyna przepominac ksztaltem deske do snowboardu. Jakosc samych klawiszy pozostaje podobna jak w modelach prostych, o ile nie gorsza.

 

Jezeli ktos lubi klasyczne klawiatury, to za te pieniadze nic lepszego nie dostanie, (imo lepsze niz delle/ibmy) - naprawde solidna klawa ktora sporo wytrzyma.

Szkoda, że nie ma podstawki pod nadgarski, ale cóż... Wyglada, na to, ze to świetna propozycja. Dzięki, że jesteś aerial xD Zawsze rzucisz jakąś dobrą opcją ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...