Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dokonałem zakupu klawiatury Logitech Illuminated . Pierwsze wrażenie : "ale cienka i masywna zarazem". Klawiatura ma niebanalny, przyciągający spojrzenie design wykonana ze szwajcarską precyzją . Podświetlenie klawiatury - piękne ! Nie ma co porównywać do produktów Razer-a gdzie niebieskie podświetlenie klawiszy nie jest zbytnio czytelne pod każdym kątem. Tutaj sytuacja wygląda całkiem inaczej, litery są bardzo wyraźne , i pod każdym kątem świetnie widoczne. (co więcej 3 stopniowa regulacja natężenia podświetl.) Sama klawiatura - styl z notebooków , kwestia przyzwyczajenia jednak już teraz mogę powiedzieć że przesiadka z Razer-a Lycosa opłacała się . Razer przy tym Logitechu przypomina tanią, pełną plastiku klawaiturę, Illuminated jest masywny, nic nie trzeszczy , klik klawiszy jest prawie niesłyszalny . Co do gier, mam za sobą już partyjkę CS-a . Na nic nie mogę narzekać , jedyny mały minus to zbyt mały lewy "Shift" . Na nic więcej narazie narzekać nie mogę.

Jeśli macie fundusze i potrzebujecie porządnej klawiatury z podświetleniem - Logitech Illuminated będzie dobrym zakupem . Osobiście nie żałuje ani jednej złotówki , klawe kupiłem w W-wie , w Komputroniku za 249 zł. POLECAM

 

a tutaj jak prezentuje się podświetlenie:

post-101143-1226600019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie ma Inserta...

 

Mam pytanko do Ciebie - jak widze, przyciski multimedialne dubluja sie z F1-F12. Czy to jest jakos przelaczane, czy dodatkowe funkcje uzyskuje sie kombinacja Fn + Fx (jak w laptopach?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest INSERT nad DELETE , A przyciski multimedialne działają na dwa sposoby, zależy jak ustawisz w sterowniku . Albo oporzez FN+Fx lub bezpośrednio pod danym klawiszem Fx . - Ciekawe i sam to dopiero zobaczyłem w ustawieniach klawiatury . Duży plus bo z F1.... f12 i tak rzadko się korzysta a tak przynajmniej jest szybszy dostęp do zdefiniowanych w SetPoint aplikacji... nie trzeba kombinować z FN .

 

Pozdr.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje wygodnej i CICHEJ klawiatury, ktora bedzie dosyc mocno uzywana, wiec nie powinna sie rozsypac po pol roku;p

Klawisze nie musza byc podswietlane, ale musza chodzic w miare cicho i powinny miec w miare standardowy uklad klawiszy, no i klawiatura nie powinna się zacinać po wciśnięciu 3 klawiszy równocześnie.

Dodatkowe klawisze nie wymagane, aczkolwiek mile widziane.

Cena do około 250zł.

Zastanawiałem się nad :

Logitechem G11 - ale nie wiem jak tam z głośnością klawiszy jest, podobno wysokość klawiszy jest standardowa.

Razerem Lycosa(Tarantula odpada ze wzgledu na dziwny rozklad klawiszy w sekcji z insertem, deletem itd.) - jak wyglada glosnosc pracy tej klawiatury?

 

A moze mozecie mi cos doradzic wygodnego, dobrej jakosci do 250zł?:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest INSERT nad DELETE , A przyciski multimedialne działają na dwa sposoby, zależy jak ustawisz w sterowniku . Albo oporzez FN+Fx lub bezpośrednio pod danym klawiszem Fx . - Ciekawe i sam to dopiero zobaczyłem w ustawieniach klawiatury . Duży plus bo z F1.... f12 i tak rzadko się korzysta a tak przynajmniej jest szybszy dostęp do zdefiniowanych w SetPoint aplikacji... nie trzeba kombinować z FN .

 

Pozdr.

Wiesz, w jakiejs starszej klawie Logitecha bylo to bezposrednio (zmiana tyrbu pracy na Fx dodatkowym klawiszem), ale domyslnie po wlaczeniu kompa byly aktywne opcje multimedalne - jak to ulatwialo wejscie do biosu nie musze chyba wspominac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach kupić klawiaturę. Wymagania co do jej "właściwości":

- ergonomiczna, od tej co mam teraz bolą mnie palce,

- cicha, jak najciszej się da, często piszę w nocy i stukanie denerwuje domowników,

- niski skok klawisza,

- szerokość max 45cm,

- jakaś firmowa, np. Logitech, Microsoft,

- złącze USB :),

- cena max 150zł,

- może, ale nie musi mieć podświetlanych klawiszy.

 

Dobrze jakby oferty były ze sklepów proline i komputronik.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Wesołych Świąt.

Edytowane przez marekgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niski skok czy płaska? bo może Ci się spodoba Microsoft Comfort Curve? Dość ergonimiczna (ale nie wygięta i przerwana w połowie) i na pewno wygodna.. ale pewnie i tak musiałbyś ją obadać własnoręcznie. Jest dostępna w większości sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciężko to określić bo zawsze miałem klawiatury grube z dużymi guzikami. Znajomy ma taką jakby od laptopa. Bardzo dobrze mi się na niej pisało. Taka może być. Jaka jest różnica między płaską a o niskim skoku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niski skok nazwałbym raczej chwytem marketingowym. Wszyscy strasznie lubią umieszczać takie coś na opakowaniu i w reklamach. Klawiatura płaska, flat, taka jakby laptopowa.. no chyba mówi sama za siebie. I zdaje mi się że klawiatura płaska wyklucza ergonomiczną (czyli najczęściej z podpórką pod nadgarstki i jakoś wygięta). Znaczy ja mam płaską, podświetlaną i z podpórką, ale to nie ta jakość co w firmowych klawiaturach z tej półki cenowej.

 

W podanym przedziale cenowym są 2 klawiatury spełniające Twoje wymagania:

Logitech UltraX - bardzo popularna, na forum na pewno znajdziesz o niej sporo informacji

Microsoft Digital Media 3000 - nie wiem o niej nic, ale prezentuje się lepiej niż Logi..

 

Szukając wpadłem na ciekawą ofertę logitecha, konkurenta dla Microsoft Curve. Kto coś wie o Logitech Comfort 450 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na Logitech Ultrax. Jeszcze jedno pytanie co do jej wielkości. Ma ona te max 45cm szerokości? Nie chciałbym kupić klawiatury i czekać po jej zakupie na nowe biurko :)

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item505511246_ale_komfor...p_wave_hit.html

 

czy

 

http://allegro.pl/item502912329_microsoft_...a_sklep_fv.html

 

zależy mi głównie na wygodzie ;) Microsofta już tykałem i pasowała mi wygoda (rzekłbym, że najwygodniejsza jaką używałem), za to o logitechu pierwsze słyszę. Z drugiej strony trochę odstrasza mnie ta przerwa w Microsofcie.

 

No i ważne też jest to czy występują na nich jakieś kombinacje klawiszy, które się blokują.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ainaruth W środę napisze Ci co jest warty Logitech UltraX Premium :) Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że ładnie wygląda i klawisze lekko się przysiskają, nie trzaskając przy tym zbytnio. Znajomy jest z niej bardzo zadowolony. Zresztą pisałem u niego plik konfiguracyjny do dhcp i nie mogę powiedzieć o niej złego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzić moja stara klawiatura tracera to już po prostu padaka i tak bylem przekonany najpierw do Razer Lycosa albo Logitech G15 jednak czy jest sens wydawać na klawiaturę 280zl ? potem myślałem na tańsza wersją Lycosa czyli Razer Arctosa ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii na jej temat głownie chodzi mi o widoczność klawiszy pod kątem, no i przeglądając allegro wpadłem na jakaś tanią A4tech XGame X7 G800 za 70zl układ klawiszy mnie trochę odstraszył nie lubię aż takiego namieszania no i te pomarańczowe klawisz ;/ No ale generalnie doradźcie która z tych 4 była by najlepsza i najważniejsze czy jest sens wydawać blisko 300zl na klawiaturę ?

Edytowane przez Zweglacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę trochę inny od wszystkich i zamiast zadawać pytania, to polecę Wam pewien sprzęt. Ostatnio podczas imprezy domowej wylało mi się piwo na klawiaturę i poszła się paść. Zakupiłem więc w miarę tanią i ładną klawiaturę. Okazało się, iż było to niesamowicie udany zakup.

Kupiłem A4 Evolution (model Slim Sun) za 19PLN. Klawiatura jest prosta, ładna i nieźle wykonana. Posiada podstawowe przyciski, które może nie pracują najciszej, ale też nie są przesadnie głośne. Liczy się jednak fakt, że są niskie, chodzą miękko i bez zacięć, a pisanie bez patrzenia nie sprawia żadnych problemów.

POLECAM wszystkim tym, którzy wymagają prostej i taniej klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry na pewno na nie patrzy nie będę bo przed PC najczęściej po prostu leże :D także dlatego to jest dla mnie takie ważne :)

To zapomnij... Miałem Lycose i poprostu te klawisze podświetlane na niebiesko nie są czytelne..... Jeśli jednak jestes zainteresowany czymś podświetlanym to mogę polecić Logitech Illuminated - mam od kilku miesięcy i jestem bardziej zadowolony niż z droższego Razer-a.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad klawiaturą do 200 zł i czy g11 jest dobrym wyborem ? jakie są jeszcze inne klawiatury godne uwagi ? nie zależy mi na mobilności tak więc przewodowe, skok klawisza raczej głęboki i odczuwalny ;] na płaskich klawach nie czuję dobrze klawiszy ;d no i też chciałbym, żeby miały podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge polecic to cudo speed link illuminated. Nawet po dlugim uzytkowaniu wyglada jak nowka, w kazdej chwili mozna ja wziac ze soba pod prysznic i wyplukac ;) jest jeszcze dostepna czarna wersja. Teraz sie troche rozgladalem jaka klawe kupic do 2giego kompa i wybor padnie znowu na speed link'a.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę trochę inny od wszystkich i zamiast zadawać pytania, to polecę Wam pewien sprzęt. Ostatnio podczas imprezy domowej wylało mi się piwo na klawiaturę i poszła się paść. Zakupiłem więc w miarę tanią i ładną klawiaturę. Okazało się, iż było to niesamowicie udany zakup.

Kupiłem A4 Evolution (model Slim Sun) za 19PLN. Klawiatura jest prosta, ładna i nieźle wykonana. Posiada podstawowe przyciski, które może nie pracują najciszej, ale też nie są przesadnie głośne. Liczy się jednak fakt, że są niskie, chodzą miękko i bez zacięć, a pisanie bez patrzenia nie sprawia żadnych problemów.

POLECAM wszystkim tym, którzy wymagają prostej i taniej klawiatury.

Dobrze mówi, także używam od około roku i klawiatura sprawdziła się w 100% jednak poszukuję czegoś innego.

 

 

Budżet raczej mały, a bynajmniej nie mam zamiaru wydawać 300zł na klawiaturę bo nie widzę w tym sensu.

Nie gram, klawiatura używana w 100% do windowsa, aczkolwiek pisze bardzo, bardzo dużo.

 

Wymagania: czarna, wysokie, ogromne klawisze. Nie zależy mi na cichym "kliku".

Mam na oku: tą klawe Dell możecie polecić coś innego?

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie bardzo nie polecam Logitech media keyboard 600 ze względu na kiepawą jakość wykonania.

Odpadające podkładki antypoślizgowe, łamiące się nóżki itp.

Co z tego, że 3 lata gwary jak uszkodzeń mechanicznych nie uwzględniają.

 

Do tego mam wrażenie ze czasem nie zaskakują ą, ę, ć, ale to może moja wina(słabo wciskam alt?) choć na starutkiej BTC za 20zł ten problem pojawił się po 5-ciu latach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Logitech Illuminated ma klik klawiszy podobny do Logitech ULTRAX PREMIUM? Mam obecnie Razera Lycose, a przetestowałem tego Ultraxa i podoba mi się jego klik :)

BTW coś trudno dostępny jest ten Logitech Illuminated, póki co tylko na Allegro za 300zł.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki ma ULTRAX ale klik jest taki jak w wiekszosci notebooków, można pisać wręcz "bezgłośnie" . W porównaniu do Lycosy to całkiem inne klawisze .

 

Ja swoją klawę dorwałem w Komputroniku za hm.... lekko ponad 200 zł (napewno taniej niż nowa Lycosa czy G15) . Była tańsza niż na Allegro, gdzie kosztowała swego czasu 250+wysyłka zł.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiszy... chodzą one trochę na boki jak w Lycosie gdy je poruszamy palcem, czy pozostają nieruchome?

Nieruchome... Jakość wykonania znacznie przewyższa Razer-a - który w moim odczuciu (miałem niecały rok) jest drogą, plastikową zabawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...