Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie słaby ruch tutaj :(

 

Ale powiedzcie proszę, naprawdę nikt nie odpowie na moje pytanie? Taki szał robiły swego czasu te BTC 6300 a teraz żadnej opinii na ich temat. Czy to trwałe po latach, czy może lepiej logitecha ultrax wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie - mechanicznie bez zarzutu, ale klawiatura wyglada, jakby z 10 lat miala, ten srebrny lakier sie wytral w miejscach, gdzie opieram dlonie i bialy plastik tam straszy. Do tego z klawisza A starla sie farba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie starło się "A" i połowa "L Shift". Od nadgarstków śladów nie mam. Poza tym lampa szwankuje. Mechanicznie bez zarzutu. Działa jak działała i pewnie podziała jeszcze długo. Wystarczy nad nią nie jeść ;) Gdyby nie ta lampa to cytując klasyka "cycki z masłem". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chciałem zakładac nowego tematu dlatego zapytam tutaj. Czy moglby jakis szczesliwy posiadacz klawiatury Logitech UltraX Premium (moze byc wersja black, chociaz to pewnie nie ma zadnej roznicy) nagrac przykladowy filmik z dzwiekiem jak pisze na klawiaturze ? Poniewaz jestem mocno ciekawy jaka ona jest glosna ;> Obecnie posiadam to co w podpisie czyli Geniusa SlimStar Pro a szukam bardzo cichej klawiatury o niskim skoku klawiszy. Z gory dzieki.

mam ultrax premium od sierpnia, czarną, i szczerze mowiac tak jak kiedys nie kcialem flatowej klawiatury to tak teraz w zyciu bym na inna sie nie przesiadl, co do glosnosci ultrax, hm, sama klawiatura jest stosunkowo cicha ( nie mam teraz niczego co nagra Ci dobrej jakosci film, ale moze z dzwiekiem cos skoluje ), co ciekawe, przynajmniej tak mi sie wydaje, dzwiek podczas pisania na klawiturze bardziej powodowany jest odglosem blatu biurka anizeli samej klawiatury w sobie ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawie 2 lata udało się przeżyć mojej BTC. Niestety kot się nią znudził i naznaczył na swój sposób. Może źle zrobiłem myjąc ją na wszelakie sposoby, ale sam izopropanol nie był w stanie zniszczyć tego odoru :damage_wall:

 

Chyba czas pomyśleć o Illuminated, ale przewyższa mocno budżet. O ile pamiętam można powiedzieć, że UltraX jest całkiem podobna do BTC 6300 racja? Layoutowo to samo, niska, na nożycach. No i tania.

 

Boję się tego layoutu UK w Illuminated :-/ A może macie jakieś ciekawsze propozycje, najchętniej coś zbliżonego do wyżej wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas pomyśleć o Illuminated, ale przewyższa mocno budżet. O ile pamiętam można powiedzieć, że UltraX jest całkiem podobna do BTC 6300 racja? Layoutowo to samo, niska, na nożycach. No i tania.

 

Tania, z nożycami, wytrzymała... minus: nie świeci się, ale za tą cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie miałem ściągać z hurtowni ale tu bum, jak poszukać, to wychodzi na to że można wyrwać używaną illuminated za 150zł lub refurba za 2paczki.

 

Macie jakieś doświadczenia po dłuższym czasie użytkowania odnośnie jej wychodzących wad? Poza spacją która u niektórych przestaje dobrze łapać, coś jeszcze się może z nią robić złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam klawiatury dla gracza:

 

Wymagania:

-brak zacinana klawioszy

-podpórka pod nadgarstki

-duże wygodne przyciski

-normalne rozmiary i bez udziwnien w układzie

-klawisze funkcyjne ale bardziej typu media bez takich dodatkowych jak mają te najwyższe od Logitecha z serii G.

 

Moim oczom ukaał sie Side winder x4 albo x6 tylko co by jeszcze innego zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Naszło mnie na wymianę swoich urządzeń wskazujących głównie do rozgrywek w sieci, w BF3.

Posiadam klawiaturę Logitecha MX 5500 od dłuższego czasu, nigdy jej nie czyściłem i pewnie przez to klawisze mi się tak troszkę blokują niekiedy ich wcisnąć nie mogę, a może jest to wina niewłaściwego konta nacisku i dużego skoku. Zaczyna mnie to denerwować.

Bardzo mi się spodobała klawiatura Logitech K750, jest piękna, ma mały skok, brakuje troszkę funkcjonalności MX5500, ale mam nadzieję że będzie lepsza od tej co posiadam do gier.

 

Co do myszki którą posiadam M705 od logitecha, brakuje mi przycisków przede wszystkim, po przesiadce z ps3 człowiek chciałby mieć wszystko pod palcem. G700 jest bardzo zachwalaną myszką, mam nadzieje że to odpowiedni wybór.

 

Zależałoby mi na uniknięciu kabli, nie lubię plątaniny na biurku, a podobno czasy się zmieniły i aktualne rozwiązania w grach nie przeszkadzają,

 

 

Może ktoś z Was posiada takie akcesoria i podzieli się swoimi uwagami, czy warto w to inwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to forum miało większy ruch, teraz chyba umarło.

Nie chcecie pomóc w wyborze bezprzewodowych klawiatur, może nikt nie posiada, to zmienię zapytanie na przewodowe.

 

Zastanawiam się nad klawiaturą na kablu, najlepiej z podświetlanymi przyciskami, nie dużym skokiem, cichą, nie zacinającą się, która będzie znakomicie się sprawdzała w BF3 między innymi.

Moje typy to:

Logitech G110

Razer Lycosa

Microsoft Side Winder x4, lub x6(który mniej mi się podoba)

Którą z tych klawiatur byście wybrali, może ktoś miał wszystkie bądź części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to forum miało większy ruch, teraz chyba umarło.

Nie chcecie pomóc w wyborze bezprzewodowych klawiatur, może nikt nie posiada, to zmienię zapytanie na przewodowe.

 

Zastanawiam się nad klawiaturą na kablu, najlepiej z podświetlanymi przyciskami, nie dużym skokiem, cichą, nie zacinającą się, która będzie znakomicie się sprawdzała w BF3 między innymi.

Moje typy to:

Logitech G110

Razer Lycosa

Microsoft Side Winder x4, lub x6(który mniej mi się podoba)

Którą z tych klawiatur byście wybrali, może ktoś miał wszystkie bądź części?

 

Logitech drogi, chyba że masz kase to nie czytaj dalej.

Razer to raczej szit, ja przynajmniej szybko ja zniszczyłem to już dłużej wytrzymała MS ERGO 4000

Co do MS X to nie wiem to bo nie miałem ale patrząc przez pryzmat ergo 4k to mogą być fajne.

Ja aktualnie mam Gigabyte Aivia K8100, i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Gigabyte K8100 USB - Myszy i klawiatury - Gigabyte K8100 USB cena od 193.72zł

Z ciekawszych funkcji, to podświetlane klawisze, dwa porty usb po bokach, bardzo fajny edytor makr, rewelacyjna praca klawiszy - podkreśle że rewelacyjna, cała klawiatura ma różne sekcje o różnej twardości, i sprawdza się to rewelacyjnie powaga. No i sam wygląd i jakość wykonania są na wysokim poziomie takie połączenie predatora i lamborghini B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słaby ruch tutaj :(

 

Ale powiedzcie proszę, naprawdę nikt nie odpowie na moje pytanie? Taki szał robiły swego czasu te BTC 6300 a teraz żadnej opinii na ich temat. Czy to trwałe po latach, czy może lepiej logitecha ultrax wziąć?

 

Moje btc żyło ponad 3 lata. Niestety po zalaniu suszyłem suszarką i potopiłem jej klawisze ;/

Gdyby nie to to powycierałem nadruki na 2-3 klawiszach i srebrną ramkę od nadgarstka ale tak to była w 100% sprawna

 

Obecnie mam geniusa slimstar 220i i ujdzie , gdyby nie masaktycznie brudzące się wykończenie ala piano black.

Tworzą fajny zestaw z piekła rodem razem z monitorem :lol: :mur:

 

 

Jednak membrana to nie nożyce i chętnie wrócił bym do btc ale nigdzie ich już nie ma . Ciekawe ile ten genius pożyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje klawiatury z:

 

- wbudowanym hubem usb

- duzym klawiszem Enter

- klasycznym ukladem klawiszy (strzalki, Ins, Del, Home, End itd)

- dobrze byloby duzy backspace

- podstawowymi klawiszami multimedialnymi

 

Najlepsza jaka znalazlem to A4-TECH KL-45MU Slim:

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Niestety jednak nignie nie mozna juz jej kupic :/ Moglibyscie polceic cos jeszcze?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  A4-Tech KL-7MU X-SLIM , poza tym "dużym enterem" niestety. Ale imho bardzo fajny ma układ. Pracowałem na identycznej zanim nabyłem BTC. 

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii ta klawiatura jest bardzo dobra, sam ją dwa lata wstecz polecałem koleżance, wygląda i nadal sprawuje się bardzo dobrze. Znalazłem ją na allegro: Klawiatura A4Tech KL-45MU - AUDIO HUB USB wys.24h (2104177235) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oldskul kupilem ta klawiature z podanej przez Ciebie aukcji juz w grudniu, ale ten sprzedawca to oszust - przyslal zupelnie inny produkt, potem sciemnial, kazal odeslac i obiecywal ze wymieni, potem znow sciemnial i dopiero tydzien temu odzyskalem pieniadze.... On handluje na taka skale, ze juz nie panuje co ma, czego nie i co komu wklada do paczki...

 

havoc ta klawiature mam pracy (wlasnie z niej pisze) i owszem, nie jest zla, ale w domu jednak wolalbym miec ten duzy enter...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ostatnio zacząłem rozglądać się za nową klawiaturą. Potrzebuję klawiatury głównie go gier (MOBA[np. LoL], RTSy, FPSy, RPGi), ale żeby także była komfortowa podczas pisania dużych ilości tekstu. Wiem, że prawdopodobnie taka nie istnieje, ale może uda się znaleźć coś najbliższego moim wymaganiom.

 

Spośród klawiatur, które oglądałem zainteresowały mnie (w kolejności):

1. Steelseries 6g v2

2. MS SideWinder x6

3. MS SideWinder x4

4. Razer Lycosa

5. Logitech Deluxe 250 (Bo tania i używam takiej w pracy ;) )

 

Jak widać powyżej maksymalny budżet jaki planuje przeznaczyć na klawiaturę to około 300zł.

 

Czy uważacie, że któraś z powyższych klawiatur jest taka, że powinienem ją kupić bez zastanawiania się, czy macie może lepsze pomysły?

 

Pozdrawiam,

Gumili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spośród klawiatur, które oglądałem zainteresowały mnie (w kolejności):

1. Steelseries 6g v2

2. MS SideWinder x6

3. MS SideWinder x4

4. Razer Lycosa

5. Logitech Deluxe 250 (Bo tania i używam takiej w pracy ;) )

 

 

 

Z gier ktore wymieniles gram w RTS czasem (do tego bindy sa zbedne;>), MOBA (dota2 obecnie) i FPS (arma2, RO2). Najwiecej w Dote. Szczerze Ci polece to co mam (a sprawdzalem tez co prawda w sklepie oba Sidewindery i u kolegi przez pare godzin Razera jakiegos).

Skok klawiszy najwyzszy w tym co mam. W Sidewindach nizszy dosc sporo, w razerze najnizszy podony do logitech illuminator (jak w laptopach bleeee).

To co mam ma podobnie jak Sidewindery makra, ale nie 6 a 12 na jednym ustawieniu i mi sie to do doty2 bardzo przydaje.

Z uwagi na skok, jakosc wykonania, zadnych problemow i swietny serwis polecam Ci dolozyc 100 pln do Sidewindera i wziąć G110 od Logitech.

Jesli nie to Sidewindera ktoregos. Nie bralbym zadnej klawy Razera bo dwie ktore dotykalem zupelnie mi nie odpowiadaly. Nie bralbym tez czegos do czego chcialem doplacic ponad 100 pln (czyli ponad 400 kosztowalo), czego nie mialem gdzie pomacac i co podobno piszczalo delikatnie (podswietlenie) ale mialo duuuuzy enter jak kiedys w klawiaturach:) czyli n ie bralbym roccat'a na v... zapomnailem nazwe.

 

Potem okazalo sie ze moje G110 ma tez duzy enter w wersji na europę.

I ta klawe Ci polecam po prawie 2 latach wyglada jak nowa, zadnych problemow/usterek awarii i nietypowych zachowan.

 

Jak nie chcesz takiego skoku i chcesz taniej oraz wystarczy Ci 6 makr na raz proponuje Sidewindera, nic innego. Ja bym bral tego z odpinanym numlockiem.

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

 

A mógłbyś coś więcej powiedzieć na ten temat? Czemu sądzisz, że klawiatury mechaniczne nie są opłacalne i lepiej kupić gumowe w podobnej cenie?

 

Nie upieram się przy tym, że mechaniczne sa najlepsze na świecie. Po prostu chcę poznać wszystkie opinie "za" i "przeciw" dla tych klawiatur - może mi to pomoże w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje podswietlanej klawiatury. Jedyne sensowne jakie znalazlem w kwocie do 100zł to produkty A4Tech'a. Ktory z nich (a moze jakis inny) byłby najlepszy?

A4Tech KD-126-1

A4-TECH SLIM KD-126-2

A4-TECH KD-800L X-SLIM

A4tech KD-600L

 

Czekam na opienie i propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja też szukam klawiatury do pisania i grania miło widziane podświetlenie i musi być cicha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii wg mnie recenzja slaba, pisana przez jakiegos dzieciaka. Tekst w stylu "Jest to nowszy model (poprzedni KL-126 - gorsze, niezbyt równomierne podświetlenie ) w którym poprawiono podświetlenie, które nie było zbyt równomierne w poprzednim modelu, ale teraz jest niemal idealne." - oszalalem ;)

 

Pozatym w necie ciezko znalesc o pozostalych klawiaturach jakis opini. Chodzi mi tutaj o A4-TECH KD-800L X-SLIM oraz A4tech KD-600L.

 

Ale dzieki za jakies info. Ktos ma cos jeszcze do powiedzenia w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

na zwykłej klawiaturze za 20zł gra się równie dobrze co na tych za 100 lub więcej.. sam używam takiej od 4 lat tylko przeszkadza mi wysoki skok klawiszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...