Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

ja też szukam klawiatury do pisania i grania miło widziane podświetlenie i musi być cicha:)

 

Logitech Illuminated jest bardzo fajna. Od nie dawna jestem jej posiadaczem (szefowi się znudziła, więc mi oddał ;)) i przyznam, że najlepsza klawiatura z jaką miałem do tej pory do czynienia. Niestety cena jest przesadzona i to ją lekko dyskwalifikuje, ale może coś ma allegro się ciekawego trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tańszych klawiatur, miał ktoś styczność z logitechem K360?

tania, ~100zł z wysyłką, 3 lata na bateriach niby, klawisze w stylu klaw apple, najłatwiejsze w czyszczeniu (przerwy między klawiszami). Klawiatura jest też mniejsza niż tradycyjna, mimo posiadania części numerycznej, ma szerokość mniej więcej standardowej klawiatury, właśnie bez numerycznej.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ja na półkę jak pracowałem w sklepie. Pobawiłem się nią godzinkę. Pierwsze wrażenie więc. Nienajlepsze. Głównie ze względu na przyzwyczajenie do normalnej nie chicletowej klawiatury, ale też co gorsza, z powodu twardego skoku. W ogóle klawisze sprawiają wrażenie twardych jak kamień. Brakuje im jakiejś fajnej gumowej powłoki. Za to dźwięk jest miękki i przyjemny. Myślę że do samego uderzania w klawisze szybko się idzie przyzwyczaić, a całą reszta wygląda okey. ALe t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się nowej klawiatury i przeglądając oferty różnych firm natrafiłem na model Enermax Aurora Lite

 

Dołączona grafika

 

Już byłaby moja, gdyby nie to, że nie posiada klawiszy do sterowania multimediami (potrzebuję tylko play, stop, next, previous).

Zna ktoś może coś podobnego (chodzi mi głównie o metalową obudowę), tylko posiadającego klawisze funkcyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niestety stała się tragedia i moje kochane BTC 6300C nie wytrzymało spotkania z puszką piwa. Poprzednio przetrwała spotkanie z sokiem pomarańczowym więc zdziwienie dosyć spore.

 

W związku z tym szukam nowej klawiatury, koniecznie z laptopowym profilem klawiszy, mechanizmem nożycowym i zależy mi na standardowym układzie klawiszy. Jakieś minimum klawiszy multimedialnych pokroju play/pause, stop, forward i rev. Macie jakieś propozycje na szybko gdzieś max do 80zł. Za wszelką pomoc będę szczególnie wdzięczny.

 

ADD: ważne, żeby dawała sobie radę z większą ilością klawiszy wciśniętych niż obecne BTC.

 

ADD2: Padło na Logitecha UltraX Premium, miło dostać klawiaturę, która od długiego czasu nie jest w dystrybucji :wink: Nie black, ale też jest w pytkie.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem te dwie klawiatury i miałem okazje pomacać, także coś ode mnie.

 

KD126:

Dość schludnie zrobiona, chociaż ja się czułem dziwnie z tymi nietypowymi klawiszami. Coś jakby chiclet, niby miało powodować mniejsze ilości okruchów w klawiaturze. W praktyce, mi się wolniej pisało, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Podświetlenie bardzo równomierne, na noc jak znalazł, wyraźne, ale nie zbyt mocne. Klawisze dosyć stabilne nawet jak na membranę. Lepszy zestaw klawiszy multimedialnych nastawionych pod muzykę (typowo playerowe rev/ff, play/pause itp).

 

Stiletto:

Zdecydowanie wygodniejsze klawisze na moje paluchy. Jakby nieco głośniejsza od A4Techa, ale nie wiem czy to kwestia tego, że był to egzemplarz wystawowy vs. nówka z opakowania. Skok klawiszy, trochę płytszy niż u konkurenta. Jedna rzecz, która znowu może wynikać z faktu, że bawiłem się egzemplarzem wystawowym, podświetlenie nie było tak równomierne jak w przypadku KD126.

 

Ja prawie miałem brać KD126, później KD600, ale nie dałem rady wygrać z przyzwyczajeniem do typowo laptopowych klawiatur.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD600 to prawie to samo co KD126 z tego względu, że różniło tylko się ułożeniem przycisków multimedialnych, nie standardowo na górze tylko po bokach (swoja drogą już mniej przemyślane moim zdaniem, jeśli chodzi o wybór tych konkretnych przycisków). Jeszcze widziałem przelotem KD800, już po zakupie UltraX, i z trójki A4Techa to podobała mi się najbardziej jeśli chodzi o kategorię wygląd. Podświetlana listwa prezentowała się bardzo ładnie, ale doszedłem do wniosku, że jak złamałbym się to jednak wybrałbym najtańszą odmianę czyli KD126, chociażby z tego powodu, ze miała najlepsze z możliwych multimedialne klawisze, których korzystam.

Edytowane przez Konar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę cię, czytaj posty, zobacz za ile ja kupiłem, wejdź na allegro. Nie ma sensu takiej klawiatury całkowicie nowej kupować moim zdanie. Jest to na tyle wysoka seria że powinna działać parę lat, więc można w używki celować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle allegro to dobre źródło, nawet nowa klawiatura, "otwarta w celu sprawdzenia", nietrafiony prezent, czy używana przez kilka/dni tygodni bez najmniejszych śladów użytkowania, potrafi kosztować 2/3 ceny sklepowej spokojnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc, @aerial

 

Dziękuję za radę. Jakoś nie przyszło mi to do głowy. Właśnie kupiłem K800 na allegro za 250zł.

 

EDIT: właśnie przyszła K800. Ostrzegam przyszłych kupców, że spacja jest trochę dłuższa niż w innych klawiaturach i ja na przykład za każdym razem naciskam spację zamiast alta, co jest na razie denerwujące, ale mam nadzieję, że szybko przywyknę.

Edytowane przez thunder_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc całkiem nieźle prezentuje się ta klawiatura i sam bym sobie taką sprawił. Mogłaby mieć jakąś większą przestrzeń na nadgarstki. Muszę udać się do sklepu i sprawdzić ją osobiście. Z tego co wyczytałem to nie ma na niej umieszczonego podświetlenia jak wciskamy klawisze tj scroll lock, caps lock i num lock. Może ktoś z forumowiczów ją posiada i może się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc całkiem nieźle prezentuje się ta klawiatura i sam bym sobie taką sprawił. Mogłaby mieć jakąś większą przestrzeń na nadgarstki. Muszę udać się do sklepu i sprawdzić ją osobiście. Z tego co wyczytałem to nie ma na niej umieszczonego podświetlenia jak wciskamy klawisze tj scroll lock, caps lock i num lock. Może ktoś z forumowiczów ją posiada i może się wypowiedzieć?

 

 

Kupiona, za jakis czas moge sie podzielić opinią. Jedno jest pewne, jest ładna, wygodna - jestem do płaskich przyzwyczajony, więc mi pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest ta ze zdjęcia -bardzo zgrabna, a na dodatek funkcjonalna. Znalazłam na x-kom (tam maja dobre ceny i dają spore gwarancje). W konkursie na agenta można ja też wygrać - wiedzieli co wybrać skubańcy:)

post-192317-0-54725700-1336488257_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest ta ze zdjęcia -bardzo zgrabna, a na dodatek funkcjonalna. Znalazłam na x-kom (tam maja dobre ceny i dają spore gwarancje). W konkursie na agenta można ja też wygrać - wiedzieli co wybrać skubańcy:)

 

Hehehe no własnie kumpel, który mi to podesłał sie w to bawi :D słyszałas tez o tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klawe do grania zaopatrzyc sie do 100zl?

 

Czytam o Microsoft Digital Media 3000

Jedynie mi przeszkadza brak przerw miedzy "F"'ami ;/ I to bardzo

 

Macie jeszcze jakies propozycje? Klawa do gier.

 

a co z Microsoft Wireless Desktop 3000 z połączeniem bezprzewodoym 2,4 GHz? No chyba że planujesz coś dedykowanego grom. - Kontrolery do konsoli Xbox, mysz do gier i klawiatury do gier | Sprzęt firmy Microsoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czego czym mogę zastąpić Logitech UltraX Premium Black ?

Najlepiej tym samym bo najbardziej mi ta klawiatura pasuje ale niestety nie jest już robiona.

 

Czy jest jakaś inna klawiatura która ma podobne właściwości i kosztuje poniżej 100zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Witam. Jaką klawiaturę kupić do grania i pisania? Moje wymagania to:

- podświetlenie klawiszy, które można wyłączyć (czerwone)

-standardowy układ klawiszy (bez przycisków multi i programowalnych)

-klawisze nie mogą się zacinać tak jak to jest w przypadku mojej...

Obecnie posiadam myszkę ASUS GX900 i brakuje mi tylko klawiatury, na którą mogę przeznaczyć max 200zł, ale wiadomo im taniej tym lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po przeczytaniu wielu postów tego tematu oraz kilku innych tematów nie jestem pewien jaką klawiaturę wybrać. Może na początek wymagania.

 

- w miarę cicha

- trwałe, nie zacinające się klawisze

- skok klawiszy niski lub średni

- fajnie jakby był mechanizm nożycowy

- pełnowymiarowa

- dodatkowe klawisze multimedialne nie są konieczne, aczkolwiek jako że od dłuższego czasu pracuję na laptopie to przyzwyczajony jestem do 3 dodatkowych guzików: wyciszenie, ściszenie i zgłośnienie. Nie narzekłabym jeśli takowe byłyby dostępne.

- wysoka kultura i komfort pracy liczą się najbardziej (stukaniem w klawiaturę zarabiam na życie ;))

- typ raczej laptopowy, wyspowa mi nie przeszkadza jakby co

- podświetlanie będzie dużym plusem

- budżet ~120pln

- niezbyt lekka, aby nie ślizgała się podczas pisania

- preferuję długi Backspace, mały Enter i Backslash między nimi (tak jak w Logitechu UltraX Premium)

 

Z tańszych klawiatur polecacie A4Tech KD-126. Przyznam, że wygląda nieźle. Dam radę z takim rozmiarem Entera :P

Logitech UltraX Premium wygląda prawie idealnie, jednak jest dość słabo dostępna. Aczkolwiek da radę kupić (na skąpcu jest kilka ofert).

Logitech Illuminated jednak trochę jest za droga.

Tracer Stiletto ma chyba wszystko, ale nie jestem pewien kultury pracy oraz wygody pisania.

 

Wiem, że klawiatury mechanicznę są bardzo dobre dla osób, które dużo stukają w klawisze. Niestety hałas i cena mnie odstraszają.

 

Proszę o radę :)

 

Pozdrawiam,

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Mam już dość stara klawiaturę Trust 3010a. Jest ona bezprzewodowa na ten stary slot nie pamiętam jak on się zwal. Chciałbym ja wymienić bo już shifty oba, alty i strzałki nie działają nie mam zielonego pojęcia czemu.

 

Chciałbym aby klawiatura była bezprzewodowa, pod usb i aby enter i shift był taki normalny - duży I aby była dość tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnio moja Logitech Illuminated nie przetrwala z wylanym na nia 0,5L drinkiem :D Najgorsze jest to, ze znajomy po zalaniu nie wylaczyl PC a ja nie swiadom zostawilem kompa na nocne sciaganie i nie zgadniecie jakie bylo moje zdziwienie rano jak dzialal tylko jeden klawisz ;) Ale co jest najlepsze ? klawisze w ogole sie nie kleja. Nowa juz w drodze :P Widzialem i macalem duzo klawiatur ale Illuminated jest numero uno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie jest zakazane, ale chciałbym sie podzielić linkiem do sklepu, gdzie Logitech Ultrax Premium jest w super cenie. http://www.frikomp.p...ct&prod_id=1486 Zamówiłem przed chwilą klawę z tego sklepu. Acha i jeszcze rada, jaby co to nie płaćcie PayPalem, coś im nie działa i nie da się zapłacić.

 

Pozdrawiam,

m

 

EDIT

 

jednak okazało się, że klawiatura nie jest dostępna i moje zamówienie zostało anulowane :(

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...