Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam klawiatury do powiedzmy 300-400zł, zawsze używałem najtańszych klawiatur pomimo tego, że reszta configu stoi na wysokim poziomie i zdecydowałem, że zmienię obecną (jakiś a4tech za 40zł którego używam od 3-5 lat).

 

Wymagania to przede wszystkim porządne wykonanie i wytrzymałość żeby się nie rozleciała po roku czy klawisze się wytarły, przewodowa.

Oprócz tego nie lubię niskiego skoku klawiszy, podświetlenie czy makra nie są niezbędne ale miło widziane :) Z klawiszy multimedialnych praktycznie nie korzystam więc nie musi ich być.

 

Z tego co sam przeglądałem to zwróciłem uwagę na:

Logitech Illuminated

Roccat Isku

Logitech G110

Logitech G710+ (podoba mi się i jest mechaniczna ale tak naprawdę nigdy z takiej nie miałem okazji korzystać, wszyscy zachwalają mechaniczne ale nie wiem czy przypadnie mi to do gustu, poza tym wysoka cena i na rynku pojawi się za 1-1,5 miesiąca.)

 

Oferty Razera nie przeglądałem bo podobno od jakiegoś czasu wytrzymałość ich produktów stoi na średnim poziomie, wrazie czego poprawcie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferty Razera nie przeglądałem bo podobno od jakiegoś czasu wytrzymałość ich produktów stoi na średnim poziomie, wrazie czego poprawcie mnie.

 

Nie jest gorzej niż u konkurencji - generalnie takie czasy, że badziew wychodzi już z fabryki, niezależnie od producenta. Ważne, żeby było w kolorze piano black i rozpadło się tydzień po upływie gwarancji.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Illuminated ma mechanizm nożycowy, czyli bardzo niski skok klawiszy, plus klawisze blokują się przy kilku wciśniętych na raz. Dwa powody dla których ją orzuciłem po tym jak rozwaliłem kolejny klawisz w ultrax - nożyce są zbyt delikatne dla moich łap. Zamiast tego kupiłem sidewindera x4 i pomimo jednej wady: długiej spacji jest świetna (chociaż też niski skok, więc nie pasuje do Twoich wymagań).

 

Wytapatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki mechanizm ma klawiatura ModeCom MC-9006? Wygląda nieźle, odpowiedni układ klawiszy, podświetlana, klawisze multimedialne. Gdzieś przeczytałem, że ma miękki skok i jest cicha. Tylko nie wiem jaki mechanizm. Ktoś z Was miał z nią do czynienia?

 

Zastanawiam się jeszcze nad A4tech KV-300H. Brakuje jej co prawda podświetlania i klawiszy multimedialnych, ale jestem w stanie ją wypróbować.

 

Pozdrawiam,

m

 

>> EDIT <<

Pomacałem tego Modecoma w saturnie i jestem zawiedziony. Słabe materiały + mega głośny Enter. Spacja o dziwo całkiem cicha była.

 

W innym sklepie pomacałem w/w A4tech KV-300H. Pisze się prawie tak samo jak na klawiaturze zainstalowanej w moim HP ProBook 6360b. Oczywiście spacja głośniejsza od pozostałych klawiszy. Klawiatura dość ciężka, co jest na plus. Podoba mi się też hub USB. Gdyby miała klawisze multimedialne to pewnie wziął bym ją od razu, ale niestety nie jestem jeszcze przekonany.

W tym samym sklepie sprzedawca był na tyle miły, że dał mi porównać tego A4tech z Ultrax Premium, którego sam używa w sklepie. Nie miałem z tą klawiaturą wcześniej do czynienia, więc byłem pod wrażeniem. Była totalnie wytarta, ale pisanie było niesamowicie wygodne. No i cicha spacja ;)

Czy nie ma nic na miarę Ultrax Premium?

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z klawiaturami firmy Rapoo i nową klawiaturą Logitech K310 (ta która można myć)? Zastanawiam się nad Rapoo E9070 i tym Logitechem.

 

--------------------------

 

Kupilem Rapoo E9070 i jestem bardzo zadowolony. Przystępna cena - 129zł, wykonanie bardzo dobre. Na razie mam ją jeden dzień więc cięzko coś więcej powiedziec.

 

 

EDIT

Niestety Rapoo musiała zostać oddana do sklepu. Gdy podpiąłem nową mysz Logitech M705 to tak jakby nadajnik Logitecha zakłócał nadajnik Rapoo. Myszka działała bardzo dobrze, natomiast klawiatura działała tak, że przy naciskaniu przycisków co któraś litera wskakiwała, czasem nie było żadnej reakcji. Zakupiłem klawiature Logitech K750, używam ją parę dni i w końcu mogę powiedzieć, że jestem w 100% zadowolony. Także polecam i mysz i klawiaturę wyżej wymienione!!

Edytowane przez prz3mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Rapoo musiała zostać oddana do sklepu. Gdy podpiąłem nową mysz Logitech M705 to tak jakby nadajnik Logitecha zakłócał nadajnik Rapoo. Myszka działała bardzo dobrze, natomiast klawiatura działała tak, że przy naciskaniu przycisków co któraś litera wskakiwała, czasem nie było żadnej reakcji.

 

Może po prostu trafiła Ci się wadliwa sztuka która zaczęła padać już na wstępie. Sam szukałem ostatnio jakiegoś maleństwa do dodatkowego komputera do netu/pracy na 2 monitorach i kupiłem klawiaturę Rapoo E9050 (bez bloku numerycznego) + myszkę Rapoo 1620. Priorytetami były jak najmniejsze wymiary klawiatury (ale pełnowymiarowe klawisze), bezprzewodowość i znośna cena jako, że to tylko dodatkowy komputer.

 

Klawiatura spisuje się bardzo dobrze, została wykryta i sparowana bez problemu, pisze się na niej jak na typowej laptopowej klawiaturce, przy tym fajnie wygląda, nano odbiornik jest faktycznie "nano", wszystkie klawisze pracują jak trzeba (bez przycinania się, nadmiernego chybotania czy głośnej pracy a jestem naprawdę pedantyczny). Prawy Alt jest dość blisko "N", więc polskie znaki pisze się wygodnie (w przeciwieństwie do wielu klawiatur Microsoftu czy Apple). Generalnie rozplanowanie przycisków jest ok - pojedynczy Windows, klawisze multimedialne (w połączeniu z Fn), wąski Enter. Tył klawiatury opiera się na plastikowym "wałku" gdzie jest miejsce na baterie (2 x AAA) i przełącznik On/Off. Nie ma regulowanych nóżek, ale wysokość jest ok.

 

Mychę dokupiłem z rozpędu - szukałem czegoś większego od typowej myszki laptopowej (mam spore dłonie), z nanoodbiornikiem. Oprócz trochę badziewnego, szarego koloru scrolla, reszta jest ok - wyprofilowanie, 1000 DPI, praca bez gubienia się na zwykłym blacie, odbiornik sprytnie chowany pod klapkę na baterię na czas transportu, jedna bateria AA (= myszka jest lekka). Szkoda tylko trochę, że boki są z błyszczącego plastiku (nieco śliski), a nie fajnego, szorstkiego tworzywa jak góra i przyciski, no ale pierwszy DeathAdder też miał ten problem i dało się żyć.

 

Generalnie za 119 + 39 PLN nie widzę lepszej alternatywy Dołączona grafika

 

Kilka zdjęć:

 

post-149440-0-81593800-1355998960_thumb.jpgpost-149440-0-91282000-1355998991_thumb.jpgpost-149440-0-03364900-1355999007_thumb.jpgpost-149440-0-45226000-1355999021_thumb.jpg

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuję czegoś do 90-100zł max.

Wymagania:

- Czarna

- Cicha

- Osobne klawisze funkcyjne - głównie sterowanie odtwarzaczem

- Preferuję takie firmy jak A4Tech, Logitech, M$, ale jak jest coś lepszego to nie ma problemu ;p

- Musi mieć standardowy układ klawiszy (np długi lewy shift)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie jesli idzie o klawiaturę i myszkę to tylko logitech, fakt że kosztują sporo ale jakościowo wymiatają. Nie polecam microsoftu, miałem kilka klawiatur i wymiekały szybko. I coś co jest tanie nie może być ani ciche ani wygodne... taka moja ocena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko z logitechami to trzeba iść do sklepu i fizycznie widzieć klawiaturę. Miałem tę (nie)przyjemność używania jakiejś klawy logitecha z tym śmiesznym układem klawiszy typu mały lewy shift itd. Jak dla mnie jest to ekstremalnie niewygodne i wręcz głupie. Ja chyba wybiore A4techa jakiegoś. Mam ich klawę od 7 lat i jest wszystko ok, jedynie wygląd i jej głośność przestają mi odpowiadać ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko z logitechami to trzeba iść do sklepu i fizycznie widzieć klawiaturę. Miałem tę (nie)przyjemność używania jakiejś klawy logitecha z tym śmiesznym układem klawiszy typu mały lewy shift itd. Jak dla mnie jest to ekstremalnie niewygodne i wręcz głupie. Ja chyba wybiore A4techa jakiegoś. Mam ich klawę od 7 lat i jest wszystko ok, jedynie wygląd i jej głośność przestają mi odpowiadać ;p

 

Dokładnie , 5 miechów temu kupiłem Logitech Media 600 , był ten mały shift i było to dla mnie bardzo nie wygodne.. teraz mam Razera Lycose Mirror i jestem z niej naprawde zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś

Microsoft SIDEWINDER X4 ?

 

 

Chciałbym się dowiedzieć opinii na jej temat.

 

Miałem SideWindera X4 jakieś 5 miesięcy w użytku. Dla graczy się nie nadaje. Po 4 miesiącach z klawiszy WSAD zaczęła schodzić farba. Niby nie tak źle ale to dopiero początek problemów. Nie trwało długo i te klawisze coraz gorzej reagowały na nacisk aż do momentu kiedy klawisz "W" przestał działać. Nic nie dało rozbieranie i czyszczenie, poprostu mechanizm się zajechał. Poszła na gwarancję, dostałem nową i dałem bratu. Po niecałych 6 miesiącach znów to samo. Tym razem "Enter" się pożegnał. Znów gwarancja, dostałem nową i za grosze sprzedałem. Podsumowując: Jak grasz lub też dużo piszesz to odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś

Microsoft SIDEWINDER X4 ?

 

 

Chciałbym się dowiedzieć opinii na jej temat.

 

Ja mam X4 około roku.Farba z żadnych klawiszy nie zeszła. Jedyne co zauważyłem to słabsze podświetlenie klawiszy numerycznych, ale to może dlatego, że ją rozkręcam do czyszczenia i mogłem zasłonić czymś diodę przy składaniu.

 

Do gier się nadaje przede wszystkim ze względu na antighosting. Świetna rzecz! Poza tym podświetlenie bardzo się przydaje jeśli grasz po zmroku. Są cztery stopnie, ale tak naprawdę używam tylko ostatni (najjaśniejszy). Pośrednie za słabo oświetlają klawisze. Do tego ma blokowanie klawiszy "windows" więc przypadkowo nie zminimalizujesz sobie gry. Klawisze chodzą tak samo jak po zakupie. Są jeszcze makra, ale nie korzystałem z tego rozwiązania.

Ten kawałek plastiku, który ma być chyba podkładką pod nadgarstki jest zdecydowanie za krótki i nie spełnia swojej roli.

 

Przy pisaniu trochę przeszkadza dług spacja ale można się przyzwyczaić, acz na początku będziesz robił odstęp zamiast polskich znaków Dołączona grafikaMoże wydać się nieco głośna jeśli piszesz w absolutnej ciszy.

 

I jeszcze jedna rzecz - klawisz "kalkulator". To naprawdę się przydaje!

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni użytkuje Logitech K200. Klawiatura bardzo wygodna, w miarę przystępnej cenie i relatywnie cicha (do starego modecoma, który miałem 5 lat :P). Przyciski multimedialne ok, w miarę smukła i plastik wydaje się solidny. Ciekawe ile wytrzyma :)

 

Zasadniczym minusem tej klawiatury jest malutki lewy shift i upchnięcie między nim a klawiszem Z klawisza | ... Czasami mimowolnie wciska się go, ale to kwestia przyzwyczajenia. Ogólnie - POLECAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie można dostać zestaw Logitecha MK520, w którym klawiatura ma duży lewy shift i mały enter? Bo gdzie nie zapytam to mają wersję z małym shiftem (która mnie kompletnie nie urządza)

 

Tutaj porównanie jeśli ktoś nie wie o co chodzi:

 

Duży shift - takie coś chcę: http://www.crann.pl/...E50A183888.JPEG

Mały shift - tego nie chcę: http://www.crann.pl/...2FB9C441D8.JPEG

 

Ewentualnie coś innego do 150-170 zł. Warunek - musi być bezprzewodowe, mieć dużego shifta (standardowy układ klawiszy) i dobrze by było jakby nie było w kolorze piano black (sic!).

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czym się różni klawiatura no-name za 20 zł od firmówki za 100-150 zł ??.

Ogólnie zawsze kupowałem klawiatury no-name po 20 zł i służyły mi po 3-6 lat, klawisze się nie ścierały, słychać je co prawda było, ale to normalne moim zdanie, a dodatkowe klawisze i bajery typu wejścia usb itp są zbędne :P

 

PS: Dodam że myć tych klawiatur nie musiałem, bo i po kij :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ciekawy poradnik: Klawiatura dla gracza – jaką wybrać? Co trzeba wiedzieć? [poradnik i przegląd]

 

i jeszcze to: Test 16 klawiatur dla graczy

 

Sam szukam czegoś w granicach 200zł. Na tą chwilę stwierdzam, że od SideWindera X4 nic lepszego nie ma.

Obecna klawiatura MS dużo przeszła, pad od XboX 360 w wersji dla PC również spisuje się bez zarzutu. 3 lata gwary też przemawiają za SideWinderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Apexa RAW od Steelseries, może być to ciekawy konkurent dla X4. Podobno ma wejść do sprzedaży w kwietniu. Być może w końcu wymienię swoją Lycosę, której powoli mam już dość.

 

EDIT: Gigabyte Aivia K8100 też może być niezła, problem tylko w tym, że w nikt w naszym kraju jej nie sprzedaje. A tak przy okazji, czy nikomu nie przeszkadza brak "wciętego" capsa w większości obecnych klawiatur? Jak dla mnie to bardzo fajna rzecz.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności X4 ktoś się może wypowiedzieć?

 

//EDIT dobra tam zamówiłem na allegro w sklepie esc.pl. http://allegro.pl/klawiatura-microsoft-sidewinder-x4-gwar-36m-fvat-i3016587854.html?source=oo

 

Pewnie jutro dojdzie to zdam relację.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już oddałem tego Sidewindera. Ta długa spacja to pomyłka, a podpórka pod nadgarstki jest za mała i w rezultacie nic nie podpiera. Same klawisze, ich wysokość i feedback jak najbardziej mi odpowiadały.

 

Szukam dalej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zmienić klawiaturę ale jak to bywa nie mogę się zdecydować. Mam kilka modeli na oku ale można powiedzieć że każdej czegoś brakuje. Dlatego proszę o radę, może któryś typ się pokryje z moim. 

Główne cechy które powinna posiadać:

- mechaniczna

- podświetlenie pełne, jednokolorowe bez jakichś tam wodotrysków z regulacją

- w miarę cicha, miły dla ucha klik

- ładny design, dobre materiały

- przeznaczenie to wszelakie gry, głównie mmo z małą domieszką pisania

- nie musi posiadać dodatkowych klawiszy macro, bądź znikomą ilość

- cena 400,- może się wachać Dołączona grafika

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 

Poszukuję drobnej pomocy w związku z zakupem nowej klawiatury. 
Najbardziej zależy mi na tym żeby była jak najcichsza o niskim skoku, dodatkowym atutem będzie podświetlenie. 
Sam poszperałem na necie i doszukałem się:

Nateca Zandera (ewentualnie Medusa która różni się tym że ma przyciski multimedialne) - są dwie opcje z podświetleniem lub bez. 
Są one pokryte lakierem więc będą błyszczeć tylko czy faktycznie dzięki temu nie będą się ścierać klawisze ?

 

Modecom 9006 - podświetlenie no i jest matowa(ścieralność dużo większa ?) 

 

Teraz wychodzę do was z pytankiem czy mieliście styczność z tymi klawiaturami i czy ewentualnie proponujecie coś innego ?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza najlepszym moim zdaniem wyborem ma nisko profilowe klawisze wykonane w technologi X-Scissors podobno taka technologia jest wykorzystywana w laptopach tak w necie piszą no i ładnie wygląda za 85zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza najlepszym moim zdaniem wyborem ma nisko profilowe klawisze wykonane w technologi X-Scissors podobno taka technologia jest wykorzystywana w laptopach tak w necie piszą no i ładnie wygląda za 85zł

 Znalazłem jeszcze A4Tech KD-600L i KD-800L, które również posiadają backlighty

 

Co do meduzy znalazłem filmik : 

Nawet moja wieloletnia klawiatura kupiona za 15 zł styrana na fpsach nie wydaje takich dziwnych trzasków jak ma to miejsce na spacji, na "7" i "8" u tamtego gościa. 

Edytowane przez Mellowsaur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet moja wieloletnia klawiatura kupiona za 15 zł styrana na fpsach nie wydaje takich dziwnych trzasków jak ma to miejsce na spacji, na "7" i "8" u tamtego gościa. 

Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza - chociaż w dobie chińszczyzny co drugi ma jakieś niedoróbki. Moja klawiatura Lenovo ThinkPad za prawie 300 stówy miała defekt w postaci klawiszy zahaczających od czasu do czasu o zewnętrzną ramkę. Z uwagi na to, że same klawisze pracowały ok  - właśnie bez takich denerwujących trzasków - "pomogłem" im nieco drobnym pilnikiem i teraz wszystko działa jak należy. Niemniej jednak co drugą nowa klawiaturę (a trochę ich "przemieliłem") wymieniałem właśnie z powodu niejednorodnej pracy klawiszy - to potrafi być wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...