Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kd600 za 70zl, podswietlenia nie ma co nawet porownywac do nateca czy modecoma, jest bardzo rowne, wyrazne i nie oslepia. W modecomie niektore klawisze sa niedoswietlone a pozostale wrecz wala po oczach. Co do skoku klawisza to jest dosc wyrazny, nie jest ultra niski jak w laptopach. Gloscosc to kwestia gustu, dla mnie jest ok. Po pol roku intensywnego uzytkowania nie zauwazylem aby ktorys klawisz sie scieral. Wada tej klaqy to wg mnie to, ze klawiatura nie ma takiego chropowatego plastku przez co latwo sie brudzi.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście firmę Natec odradzam. Sam sugerowałem się opiniami w internecie i kupiłem kiedyś klawiaturę Natec Swordfish. NIGDY w życiu nie miałem tak fatalnie wykonanej klawiatury. Krzywa obudowa, zacinające się klawisze, a do tego trzeszczące jak na tym filmiku. Nawet klawisze multimedialne montował pijany Chińczyk. Jeśli firma pozwala sobie na sprzedawanie produktu z takimi niedoróbkami to ja nie mam do niej zaufania. To już klawiatury noname, kupowane wiele lat temu na bazarze pracowały dużo lepiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu Nateca Zandera i KD600L w cenie 77 zł teraz fajnie by było pomacać oba egzemplarze i sprawdzić jak faktycznie się sprawują no i która z nich jest cichsza i bardziej ergonomiczna bo wiadomo, że będzie potrzebna do intensywnego pisania jak i naparzania w gry Dołączona grafika

Jest jedna kwestia, która mnie nurtuje, który mechanizm jest lepszy membranowy w kd czy xscissors w zanderze ?

Edytowane przez Mellowsaur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że w membranówce, która ma najtańszy proces technologiczny szybko odkształca się membrana, znaczy klawisze przestają odskakiwać lub odskakują bardzo powoli. W X-scissors nie ma problemu z odskakiwaniem, gdyż odskakują błyskawicznie dzięki mniejszemu skokowi niż w membranówce, ale (patrz filmik w 1 poście) często klawisze się zacinają jak u gościa na filmie.

 

Kaijitsu czy masz jakieś problemy z klawiszami? Odskakują Ci płynnie czy zauważasz jakby opóźnienie.

Edytowane przez Mellowsaur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odskakuje normalnie. W pracy mam membranówke z Della 5-6 letnią, która dziennie jest katowana przez 8h. Wizualnie nie wygląda świeżo ale działa jak nówka. Nigdy nie miałem problemów z klawiaturą jeśli chodzi o odskakiwanie klawiszy, prędzej klawisze się pozacierają lub coś na nią wylejesz niż się membrany zepsują.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, 

potrzebuje kupic bezprzewodowa klawiature i mysle nad dwoma modelami:

1. http://allegro.pl/klawiatura-bezprzewodowa-rapoo-5-8mm-grubosci-i3254495086.html rapo

2. http://allegro.pl/klawiatura-bezprzewodowa-rapoo-5-8mm-grubosci-i3254495086.html Microsoft ARC Keyboard

Poza tym, ze te klawiatury sa bezprzewodowe nie wiem o nich nic. Jezeli ktos moglby przyblizyc mi ich plusy i minusy bede wdzieczny. Ewentualnie moze jakis inny model w tej cenie jest godny uwagi? mala, cienka, niskie klawisze, niskie skoki o taka mi chodzi

Z gory dzieki i pozdrawiam.

Edytowane przez piotr08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapoo - mam bardzo podobny model tylko bez bloku numerycznego. Mniejszej klawiatury z pełnowymiarowymi klawiszami raczej nie znajdziesz, pisze się na tym całkiem fajnie, to jedna z nielicznych moich klawiatur, gdzie absolutnie wszystko od początku działa jak trzeba a jestem pedantyczny do przesady  - klawisze pracują płynnie, nie klekoczą (spacja, Enter, Shift - wszystko ok), budowa jest solidna, apetyt na baterie do przyjęcia - generalnie wrażenia pozytywne. 

 

Microsoft ARC - długa spacja dyskwalifikuje ten model do pisania (no chyba, że masz palce jak E.T. to sobie poradzisz np. z "ń" :-P). Z powodu takiej samej spacji oddałem swojego Sidewindera - do gier super, pracować z tekstem było ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką klawiaturę polecicie? Moje wymagania to niski skok, podkładka (może oddzielnie dokupić?), obowiązkowo blok numeryczny, przewodowa, mile widziane podświetlenie i hub USB, cena około 100zł trochę więcej jeśli warto, zastanawiam się nad steelseries shift ale wolałbym jednak coś tańszego (poza tym to klawiatura dla rodziców nie wykorzystają potencjału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pytanie padalo juz nie raz, ale ponowie z racji tego ze jednak produkty na rynku sie zmieniaja. Otoz poszukuje (na spokojnie bez spiny:P) następcy mojej kochanej legendy tj. logitech ultrax premium. Z tego co w ciagu ostatanich dni przejrzalem bardzo ciekawie prezentuje sie Aurora od Enermaxa, ale cena za tego typu klawiature jest moim zdaniem niespecjalnie atrakcyjna (chyba ze by mnie naprawde przekonala do siebie po macanku:P). Zwazywszy na to co jest dla mnie wazne, tj 'sharp click' i bardzo niski profil, wnioskuje, ze w gre wchodza jedynie nozyczki Dołączona grafika Ponadto powinna byc stabilna (a co za tym idzie pewnie i stosunkowo ciezka), mile widziany halas na akceptowalnym poziomie Dołączona grafika Jesli chodzi o uklad, pelnowymiarowy backspace, poziomy enter, klawisze multimedialne - niekoniecznie (i tak robie wlasne hotkeye).

Byc moze ktos poszukiwal nastepcy swojej ultrax i takowa znalazl - bede dźwięczny Dołączona grafika za porady. Mojej ultra szykuje sie chyba kolejne 3 dniowe spa Dołączona grafika ale mimo wszystko, wole miec nastepce w zanadrzu Dołączona grafika

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, małe pytanie: ma ktoś może Razer Deathstalker Essential? Chodzi mi o jakość nadruku na klawiszach. Orientuje się ktoś może jaki jest? Czy taki jak w najtańszych klawiaturach, czy może jednak coś lepszego?

 

Ok. dowiedziałem się, że jest coś lepszego.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem klawiatury z niskimi klawiszami, co aktualnie przypadło mi do gustu to :

 

A4 Tech X-Slim KV-300H - http://www.morele.net/klawiatura-a4-tech-x-slim-kv-300h-334477/

Rapoo E9270P - http://www.morele.net/klawiatura-rapoo-e9270p-czarna-611585/

 

Rapoo macałem fizycznie i bardzo mi się spodobała, nie miałęm jednak do czynienia z a4tech. Tutaj jednak cena robi też sporo. Znalazłem jedną opinię użytkownika, który posiadał a4tech'a i przesiadł się na Rapco, z której wynikało, że nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi klawiaturami oprócz mocniejszego oporu tej drugiej. 

 

Czy są pomijając powyższe modele, inne, warte zastanowienia? Preferuje przewodową, jak bedzie podświetlana, to nie pogardzę :) Nie musi mieć klawiszy multimedialnych.

Edytowane przez Krzywoliniowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawisze w kd600 lekko sie bujają na boki :P

 

To tak jak w moim podświetlanym A4Tech KD-126-1 (klawisze wyglądają podobnie). Grać na tym się da, ale pisanie czasem upierdliwe (moze też przez ich kształt). Mam już z tego powodu tej klawiatury dosyć (a myślałem, że to kwestia przyzwyczajenia).

 

Szukam więc następcy. Wymagania:

- dobra praca klawiszy (lepsza niż w tym A4Tech)

białe lub "bursztynowe" podświetlenie znaków

- oczywiście na USB

 

Co jest możliwie najdańsze i dobre? Czy jest coś tańszego od Logitech K740 Illuminated? Czy Modecom MC-800W ma porządną pracę klawiszy i ogólnie nadaje się do wygodnego pisania?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm zaskakuje mnie to wasze wycieranie farby.

Mam logitecha juz od roku i zadnych uszczerbkow na klawie.

A z tego co widac po forum troszke z niej kozystam.

 

Może masz model dobrej jakości. Mnie Natural Ergonomic Keyboard 4000 wytarł się po trochę więcej niż roku używania w domu, użytkowanie sporadyczne. Niestety kupiłem ten szajs, bo miałem poprzedni model z którego byłem zadowolony. Teraz zastanawiam się czy nie lepiej go naprawić, zamiast szukać wśród współczesnej tandety. Nawet kwestia koloru, teraz nie widzę jasnych klawiatur, nie wspominając już o trwałości. Wytrzymało 16 lat, to pewnie spokojnie jeszcze 10 da radę. Takie czasy, nadruku na klawiszu nie potrafią trwałego zrobić. Może dlatego teraz są czarne klawiatury, bo mają zapasy tej lipnej białej farby;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy posiadam klawiaturę Cougar Vantar z mechanizmem nożycowym i bardzo niskim skokiem i bardzo niskimi klawiszami. Wg mnie  najlepsza klawiatura nożycowa (a jak dla mnie również i niemechaniczna) do gier i szybkiego pisania w jednym. Klawisze chodzą super cicho i precyzyjnie. Długo długo szukałem klawiatury która zastąpi Logitech UltraX Premium i to jest chyba jedyna alternatywa.

 

Ma tylko jedną jedyną wadę nie można trwale wyłączyć podświetlenia tylko za każdym uruchomieniem komputera trzeba to robić , ale to jest zaledwie jedno przyciśnięcie klawiszy.

Edytowane przez Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogvel

W 2010 chciałem cichej wygodnej w użyciu, trafiło na niskoprofilowaną 4atech slim. Wtedy dałem prawie stówkę. No i ze dwa razy wytrząsałem z brudów, ale ósmy rok cicha i sprawna!

Teraz widzi mi się ta, gdybym miał kupić i pisać po nocach: https://www.morele.net/klawiatura-a4-tech-x-slim-kv-300h-334477/

 

Cicha, niedroga, wygodnie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nimi poważnie zastanawiałem ale wybrałem Vantara jest cichszy + do tego lepiej pracuje mechanizm nożycowy + lepsze nieblokowanie klawiszy, no ale cena 150 niestety.


~~ chodzi mi o KV-300H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś się spotkał z klawiaturą która godnie zastąpi Logitech UltraX Flat? (nawet u Kuźniewskiego mi nie znaleźli nic... może coś wyszło przez ostatnie pół roku?)

 

wymagania:

- płaska

- wklęsłe klawisze

- nożycowa

- bezprzewodowa

- normalny układ klawiatury... (żaden Big Ass Enter nie wchodzi w grę...)

 

najbliżej jest Logitech K750... ale bez menu kontekstowego po prawej od spacji to ja się nie obędę...

 

podoba mi sie ten A4tech k300V ale ma płaskie klawisze..., podobne klawiatury ma też Dell i HP ale mają ten sam problem... klawisze są całkowicie płaskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś się spotkał z klawiaturą która godnie zastąpi Logitech UltraX Flat? (nawet u Kuźniewskiego mi nie znaleźli nic... może coś wyszło przez ostatnie pół roku?)

 

wymagania:

- płaska

- wklęsłe klawisze

- nożycowa

- bezprzewodowa

- normalny układ klawiatury... (żaden Big Ass Enter nie wchodzi w grę...)

 

najbliżej jest Logitech K750... ale bez menu kontekstowego po prawej od spacji to ja się nie obędę...

 

podoba mi sie ten A4tech k300V ale ma płaskie klawisze..., podobne klawiatury ma też Dell i HP ale mają ten sam problem... klawisze są całkowicie płaskie...

 

 

To było już przerabiane wiele razy. Nie ma następcy są tylko bardziej lub mniej podobne klawiatury nożycowe.  Na Logitech K750 pisze się zupełnie inaczej niż na UltraX wg mnie gorzej. To nie jest klawiatura do pisania bezwzrokowego bo zahacza się o kanty klawiszy przesuwając palce do góry. Macając ją kilka razy,  to nawet nie wiem czy ona ma mechanizm scissors - wg mnie nie a na pewno tego nie czuć.

 

Jeśli chodzi o płaskie klawisze.... tak już jest i nie ma na to wpływu, przerabiałem takie klawiatury Dell quiet key, KV-300H i parę innych i jak już wyżej napisałem nic lepszego od Cougar Vantar nie znalazłem, jest lepiej niż na UltraX po przyzwyczajeniu się.

Bezprzewodowa.... ten filtr zawęża wszystko i nie ma takiej klawiatury. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam się do pytania Zeniu odnośnie następcy Logitech UltraX ( jedna z 3 mi zdechła... rozleciała się guma pod spacja ) i szukam czegoś dobrego.

 

Testowałem Logitech K120, układ klawiszy i jakościowo nawet nie tak źle, ale to nie niski profil, zaczepiam klawisze i nie pisze mi się na niej za dobrze.

Przerabiałem też Natec Meduza 2 Black ( bez podświetlenia ) polecaną przez wielu jako zamiennik Logitecha... moim zdaniem to pomyłka. Jakość wykonania, trzeszczenie niektórych klawiszy ( ogólnie sprawiają wrażenie jakby miały się rozlecieć ), duży enter i mały backspace - dyskwalifikacja.
Najbardziej podobna jaką znalazłem do UltraX to Dell Y-D0003-DEL5, ma tylko jedną wadę tak samo jak UltraXa już jej nie robią...
 
Kryteria do spełnienia:
- Pełnowymiarowa z układem jak UltraX tj. płaski ENTER, szeroki BACKSPACE, Insert + Del normalne ( nie tak jak w Logitech Illuminated, że albo Insert albo płaski Enter ) 
- Niskoprofilowa ( nożycowa / x-scissors ew. inna dobra, ale z niskim profilem )
- Wklęsłe klawisze - tu zdaje A4Tech KV-300H odpada ( też polecany jako zamiennik UltraX )
- Bez wysepek !!! - tu zdaje A4Tech KV-300H odpada ( też polecany jako zamiennik UltraX )
- Jakość ( chętnie za nią zapłacę, żeby nie było takie dziadostwo jak Natec Meduza 2 )
- Kabel - miło aby była przewodowa, ale to bym akurat może przeżył gdyby spełniała pozostałe kryteria.
- Najlepiej bez podkładki i ostrej krawędzi ( taką ma np. Natec Meduza 2)
 
Myślę o sprawdzeniu jeszcze tych 2:
 
- Dell KB813
- Microsoft Wired Keyboard 600
 
Ewentualnie sprawdzić chociaż tego A4Tech KV-300H ( wysepkowa... ) - tylko jeszcze nie wiem kiedy i gdzie :)
 
Czy znalazł ktoś już złoty środek? :) z góry dziękuję i pozdrawiam.
Edytowane przez impactpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aloha!

@impactpl: nie wspomniałeś nic o kwocie, jaką chcesz przeznaczyć, a to w sumie istotna sprawa.

Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop. Używam jej już około...rok czasu i nie doświadczyłem, a przynajmniej jeszcze, żadnych mankamentów, o których poczytać można w sieci. Zdecydowanie na plus przemawia ergonomia. Oczywiście pierwszy kontakt był BARDZO dziwny. Jednak już po 90 minutach byłem gotów zamówić kolejny zestaw pod drugi komputer. W razie pytań - służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 13:16, impactpl napisał:

Niestety Natec Meduza 2 przestali produkować, obecnie najlepszy zamiennik to Cherry Stream JK-8500EU-2 dostępna tutaj: https://www.reichelt.com/pl/pl/tastatur-usb-schwarz-us-jk-8500eu-2-p268793.html

Ta nożycowa Cherry to bez wątpienia najlepszy obecnie dostępny "zamiennik" UltraX. Być może nawet lepszy od Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...