Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję przyzwoitej i uniwersalnej klawiaturki: do pisana i grania. Ma umożliwiać komfortową pracę i nie rozwalić się po miesiącu. Brak odpustowych gadgetów to zaleta.

 

Poczytałem trochę ten temat i sporo innych, wyselekcjonoałem 2 klawirki.

 

Krótka piłka:

1) BTC 6300 (USB z przejściówką na PS/2) czy

2) Logitech 967568-0100 UltraX Media (USB i PS/2, podobno jest to lekko ulepszona wersja Logitech UltraX Flat).

 

Dziękuję

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś posiadaczem Everglide t-1000 pro Professional Gaming Keyboard?

 

http://www.everglide.com.pl/?nr=t-1000

 

Jak narazie cena 139zł

 

Widział ktoś taniej?

 

Jestem zainteresowany tą klawiaturą, bo ten układ mi bardzo odpowiada (połączenie klawiszy kierunkowych z pageupami itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wyżej przeze mnie wymienioną klawiaturę. Kupiona w komputroniku za 72 Zł .

Wersja 6300c, czyli combo (usb--->ps2).

 

Mogę szczerze powiedzieć, że jest warta swojej ceny. Jestem nią zachwycony, jak i wszyscy, którzy mieli okazję na niej pisać.

 

Mimo, iż mam klawiaturę podłączoną pod USB, to niestety nadal występuje problem z blokowaniem klawiszy. Na szczęście jak dotąd trafiłem na jedyną kombinację:

- kursory wciśnięte góra i lewo i klawisz D. :(

 

Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu to bym był wdzięczny o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up, down, left

 

to tez sie zacina

 

 

ale moze nowe stery cos dadzą, zobacze bo dali na viste (moze nie te same)

 

 

przemo3642

w uzytkowaniu mozesz miec, ale nie musisz, problem z tym logitechem

 

porownaj backspace's (w krotki jest trudno trafiac)

entery tez są inne (ale w maly czy w duzy naciskac jest juz latwo)

Edytowane przez bertold15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up, down, left

 

to tez sie zacina

ale moze nowe stery cos dadzą, zobacze bo dali na viste (moze nie te same)

przemo3642

w uzytkowaniu mozesz miec, ale nie musisz, problem z tym logitechem

 

porownaj backspace's (w krotki jest trudno trafiac)

entery tez są inne (ale w maly czy w duzy naciskac jest juz latwo)

Heh - stery ? To kwestia elektroniki i podziału na strefy klawiatury a nie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie mógł na takiej płaskiej klawie pracować. Jakoś takie klawy mi nie przypadają do gustu. Dla mnie są za delikatne i w ogóle ciężko mi się na takim lekkim $%^ pisze. Niechcący mógłaby się posypać w drobny mak w przypływie emocji ;).

 

BTW co to za moda na te BTC 6300? Rzeczywiście takie dobre? A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - stery ? To kwestia elektroniki i podziału na strefy klawiatury a nie sterowniki.

A czy da się to jakoś zlikwidować, niby to jedna kombinacja, ale jednak...:(

 

 

@Spylon też tak myślałem, ale ta klawiatura jest wyjątkowo solidana. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem wciąż niezdecydowany. Dostałem parę cynków: raz, że BTC to do [gluteus maximus], innym razem, że Logitech. A wściekłbym się bardzo, jak klawira za 70-80zł miałaby mi paść, zacinać się czy nie spełniać moich oczekiwań w jeszcze inny sposób. Dlatego zrobię chyba tak, że kupię coś takiego

Jak rozleci się po miesiącu to niewielka strata. Jak będzie się niewygodnie pisać to trudno - zostawie sobie ją na rezerwę najwyżej i wtedy dalej będę się zastanawiał nad BTC/Logitech. Ale być może okaże się, że będzie ok (oczywiście na "rewelację" nie ma co liczyć). Jak dotąd nie zawiodłem się na sprzęcie a4tech: chociaż nie jest to może jakaś super marka, to ich produkty trzymają poziom, zwłaszcza gdy uwzględni się ich cenę.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ultrax Media. Klawa działa wzorowo od pół roku. WSAD jest mocno obciążony przez CS'a. Jedynie najczęściej używane klawisze nie są już matowe ale to w niczym nie przeszkadza. Niestety to wynika z warunku na ścieranie, chyba że zrobią z tytanu przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem wciąż niezdecydowany. Dostałem parę cynków: raz, że BTC to do [gluteus maximus], innym razem, że Logitech. A wściekłbym się bardzo, jak klawira za 70-80zł miałaby mi paść, zacinać się czy nie spełniać moich oczekiwań w jeszcze inny sposób. Dlatego zrobię chyba tak, że kupię coś takiego

Jak rozleci się po miesiącu to niewielka strata. Jak będzie się niewygodnie pisać to trudno - zostawie sobie ją na rezerwę najwyżej i wtedy dalej będę się zastanawiał nad BTC/Logitech. Ale być może okaże się, że będzie ok (oczywiście na "rewelację" nie ma co liczyć). Jak dotąd nie zawiodłem się na sprzęcie a4tech: chociaż nie jest to może jakaś super marka, to ich produkty trzymają poziom, zwłaszcza gdy uwzględni się ich cenę.

Sam sie kiedys zastanawialem nad logitechem ale wziolem tego a4techa i po poltora roku uzytkowania powiem ze pracuje sie na niej dobrze ( wczesniej klawiatura logitecha za 40 zł ) klawiatura dosc mocno ekspoatowana, spacja troche starta i swieci sie pod sloncem. Literey te ktore byly najczesciej uzywane maja przyciemniony kolor kontur liter jednak nie ma takiej sytuacji ze klawisz jest wytarty i nie widac co to jest. Za 18 to chyba nie ma sie co zastanawiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega zalal mi sokiem logitecha ultrax media. Chciałbym Was prosic o pomoc w wyborze nowej klawiatury. Wazne aby dobrze sie spisywala w grach. Nie wiem czy jest sens wydawac 200zl na klawe ktora kiedys pewnie spotka ten sam los. Jesli mozecie to podajcie propozycje dla 100zł i okolo 200zł. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega zalal mi sokiem logitecha ultrax media. Chciałbym Was prosic o pomoc w wyborze nowej klawiatury. Wazne aby dobrze sie spisywala w grach. Nie wiem czy jest sens wydawac 200zl na klawe ktora kiedys pewnie spotka ten sam los. Jesli mozecie to podajcie propozycje dla 100zł i okolo 200zł. Pozdro

Przemyj ją pod prysznicem silnym strumieniem wody, nawet nie musisz jej odkręcać tylko przez pare minut ją popłukać. Po wyschnięciu będzie jak nowa. I nie pytaj czy tak można i czy się zepsuje itd, będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BTC 6300 rok i dwa miesiące. Do ferii zimowych wszystko było ok, wyglądała prawie jak nowa, spacja lekko się świeciła w jednym miejscu. W ferie wyjechałem na 3 tyg, a z kompa korzystała moja matka - taki noob komputerowy że szkoda gadać. Pisała na nim jakąś pracę i maile do mnie (metodą jednopalcową). Wracam i co widzę? Zdarte pół A i część Z.

 

Wniosek? Nauczcie się pisać opuszkami palców i obcinajcie paznokcie, a będziecie mieli ładne klawiatury ze wszystkimi literkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Reclusa Gaming Keyboard

 

http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2125751,00.asp

 

czekam az pojawi sie klawka z podswietleniem samych 'literek' jak w komorach. Siedzac po nocach - bardzo ulatwia prace

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar kupic nowa klawiature.

Zastanawiam sie nad BTC6300C, ale jest tez wersja z podswietleniem klawiszy- jak dla mnie bylaby to bardzo przydatna rzecz zwarzywszy na to ze bardzo czesto korzystam z kompa w nocy.

 

Wybor wydaje sie byc prosty BTC6300 z podswietleniem, ale kolor mi nie pasuje.

Monitor mam czarno srebrny, glosniki tez, a na dodatek taka jasna szybko sie zabrudzi.

 

Jakie sa inne klawiatury typu slim z podswietleniem?

Ja znalazlem tylko taka:

http://zenfist.pl/pID/808.htm

 

Calkiem spoko, podobna do standardowej BTC6300, cena przyzwoita, ale jak z jakoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszystkie te Slim maja jakies zacinajace sie kombinacje.

 

Bylem prawie zdecydowany na BTC6300L tylko ten kolor bialy/ jasny szary mi nie pasowal.

Ten revoltec jest tanszy, czarny za wyjatkiem klawiszy, ale nie znalazlem zadnych opinii na jego temat.

Bo BTC to wszyscy polecaja, a ten revoltec to kupowanie w ciemno...

 

Zna ktos inne klawiaturki z podswietleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda klawa ma zacinające się kombinacje klawiszy, ale sęk w tym że w trzeba znaleść takie które nie blokują Fify, CS i Q3 i innych gier. A kombinacje których nikt nie używa nie sie blokują, bo co to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar kupic nowa klawiature.

Zastanawiam sie nad BTC6300C, ale jest tez wersja z podswietleniem klawiszy- jak dla mnie bylaby to bardzo przydatna rzecz zwarzywszy na to ze bardzo czesto korzystam z kompa w nocy.

Witam ja miałem btc 6300cl z podświetleniem już dwa egzemplarze.Odradzam zdecydowanie klawiatura super ale jest duży problem na podświetleniu nie działają bardzo często klawisze "z","backspace","d",oraz kombinacja góra lewo.Pewnie by się coś jeszcze znalazło.Po wyłączeniu podświetlenia jest wszystko ok.Obydwa egzemplarze szwankowały od nowości pierwszy był wymieniony na nowy drugi też ale już nie wziąłem bo to wada fabryczna.Wystarczy poszukać trochę na forum na temat tej klawiatury nie ja jeden miałem ten problem.Teraz kupię revolteca xl2. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce tylko zaznaczyc ze BTC 6300 jest dosc awaryjna - wlasie mi 2 sztuka padła pod rzad - klawisze czasem poprostu lubia przestac dzialac i [gluteus maximus] w kwiatach :/ a szkoda bo pozatym jest boska :)

Muszę wyprobowac ultraX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 m-cy jestem zadowolony z A4Tech KL-5UP. Kuzynka strasznie wybrzydzająca w klawiaturach ( Logitecha chyba już jakiegoś z błotem mieszała ) twierdzi że A4tech to bardzo rozsądne klawiatury i jakimś modelem była bardzo zachwycona - widziała u kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar kupic zestaw bezprzewodowy max 250zl i mam dylemat.. nie wiem ktory wybrac:

Zalezy mi na dobrej klawie jak i myszce - zeby

 

1.Logitech Cordless Desktop LX 700 - tutaj troche brzydka myszka ;]

2.LOGITECH MX3000

3.Logitech Pro 2400 Cordless Destktop

4.Logitech Cordless UltraX Media - slim ale fajne

5.Logitech Cordless Desktop S510

6.Logitech Cordless Desktop MX 3200 - 270zl ale moge dodac to 20 zl ;]- ten mi przypadl najbardziej do gustu.

7.Logitech Laser Cordless Desktop LX 710 - ten tez mi sie podoba.

 

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...