Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Konflików nie powinno byc, a USB jest szybsze od PS/2, dzięki czemu klawiatury na nim mogą mieć naraz wciśnięte więce przycisków. JEDNAK producenci klawiatur nie zawsze to wykorzystują, więc w niektórych przypadkach różnic pomiędzy klawiaturami na USB i PS/2 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas na moją mini reckę BTC6300C.

 

Od kilku godzin (coś kolo 4) obcuje z owym dziełem BTC i muszę powiedzieć nie wiem jak kiedyś pisałem na Media-Techu MTW138. Kultura pracy to poezja - cichutko, precyzyjnie i do tego przyjemnie. Przejście z dużego skoku klawiszy na laptopowy mi akurat przyszło bez trudu. Wygląd BTC jest jak dla mnie świetny, klawisze multimedialne robią swoje, chociaż szkoda, że sterownik do nich nieco posysa (problem z play/pause, bez sterowników wszystko śmiga świetnie). Przez kilka dni miałem doczynienia z głównym konkurentem UltraX Premium, ale teraz jestem pewien, że BTC to produkt idealny.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ultrax premium od paru tygodni i powiem, że da się na niej grać, ale lepszy są do tego jednak klawiatury nie-laptopowe [no chyba, że się w końcu przyzwyczaje], z tego względu, że przez niski skok klawiszy wystarczy lekko unieść palec i bohater już przestaje biec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką tanią (bardzo tanią) tj. do 30zł klawiaturę polecacie ?

Wymagania złącze (interfejs) USB, wytrzymała i wygodna (jak o tych rzeczach można za tą cenę w ogóle mówić ;) ).

Polecam A4tech KL-5UP (akurat ten model jest "mini") - miałem do czynienia z różnymi klawiaturami ... od Logitech po mediatech ( mediatech = total shit - omijać z daleka ) ... ten A4tech to tani i solidny produkt. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem klawiatury w cenie do 20zł o standardowej szerokości ok. 45cm ze standardowym układem klawiszy. Jaką klawiaturę polecacie w tej cenie, aby była wygodna i wytrzymała?

Dołączona grafika

 

kosztowała 14zł, dla niej wywaliłem mojego Logitecha za prawie 80zł, fakt, że się zużył, ale jeśli mam kupować Logitechy co 3 lata średnio to wolę kupić 3 razy tyle Tracerów ;p

 

klawisze multimedialne np do Winampa? przecież klawiatura numeryczna je zastępuje :)

 

Następnym razem kupię jakąś płaską, ale nie mogę znaleźć żadnej z wygodnym układem klawiszy, w tym tracerze też z tydzień zajęło mi przyzwyczajenie się do krótszego Shiftu.]

 

Klawisze działają miękko i cicho.

 

@RONIN3579 - w życiu, za Chiny, za hu*a bym tyle nie dał za klawiaturę, choćby nie wiem ile bajerów i świecidełek posiadała ;p tym bardziej, że ta się niczym specjalnym nie wyróżnia

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przedziale 10-20 imo btc. na jednej trzymam wlasnie nogi :P używałem ze 2 lata, +jakies kilka mcy jako serwisówka więc pracuje jeszcze więcej. z wysokości 30cm spadała z 50 jeśli nie 150 razy (w gipsie leżałem.. waliła z łóżka o podłoge codziennie kilka razy). z biurka czy obudowy kompa spada regularnie -> działa ok ;] w miare cicha, standardowy uklad,, podniosłem z niej nogi ;) 5199 się nazywa.

żaden a4 tech ani mtech tego nie przeżyje ;)

 

co do a4 - nie przepadam. głównie po tym jak mi prawie nowa myszka zaczęła kopać prądem po czym padła (w jakimś płaskim modelu klaw po może 3mcach uwalił sie kabel, klaw nigdy nie spadła z niczego;)), ale to i tak cienka średniość więc dużo lepiej od mtech - tu każdy widzi jak jest ;] taniość widzę, jest bardzo marnie. plastiki są okrutne a do tego logo eksponowane jest jakby posiadanie tego szajsu było powodem do dumy,, i jeśli jeszcze żyje tzn że już pada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam BTC 6301 za ok. 35 zł. Cicha, nie zacina się, mały skok i jest bardzo ładna. W tej cenie chyba bezkonkurencyjna. Wadą jest tylko mała jej dostępność. Pozdro

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitecha UltraX Premium od ponad miesiąca i uważam, że to totalne ścierwo, którego nie poleciłbym nikomu. Zacznę od samego początku.

Mieszkam w szwajcarii i mają tu w sklepach tylko klawiatury z niemieckim układem klawiszy. Dla tego poprosiłem kumpla w Polsce, żeby mi kupił porządną płaską klawiaturę, taką co by na lata była. powiedziałem mu, żeby w okolicznej mieścinie rozglądnął się za BTC 63XX,bo wszyscy chwalą, BenQ X-Touch, bo w teście na benchmarku wypadła troszke lepiej niż BTC i Logitechem z serii flat,bo to przecież logitech czyli musi być dobra, a to że myszka mx518 mi padła to wypadek przy pracy. Nietrudno się domyślić, że na zadupiu udało się znaleźć tylko logitecha. No i przywiózł mi znajomy ojca ładne, budzące poczucie solidności kartonowe pudełeczko z napisem UltraX Premium. Wyciągam klawiaturę, wygląd i wykończenie pierwsza klasa. Zabieram się za macanie klawiszy i tu już jest trochę gorzej- słychać wyraźny stukot, no ale mimo, że spodziewałem się czegoś innego nie zraziłem się, bo niezbyt głośne choć wyraźne stukanie mi nie przeszkadza, a po całym życiu spędzonym na dwóch wyokich klawiaturach Chicony i jednym tracerze kupionym za 5zł od kumpla i tak było cicho. Ucieszony przyniosłem sobie butelkę gęstego soku gruszkowego i zabrałem sie do grania. Niestety troszkę mi kapnęło na klawiaturę, ale wytarłem i było ok. następnego dnia siadłem do komputera i zorientowałem się, że klawisze w miejscu gdzie kapnął sok nie odbijają. Ogromna siła klejąca, porównywalna tylko z superglue, którą jak wiadomo posiadają soki, uniemożliwiła superwspaniałemu mechanizmowi odbijającemu, skonstruowanego z dwóch plastikowych części normalne działanie. (jak się temu chińskiemu pseudonożycowemu wynalazkowi przyjżałem z bliska to się zdziwiłem, ze to w ogóle może działać- sprężystość zbliżona zeru ;-) Przetarłem mechanizm wilgotną ściereczką dzięki czemu zaczął działać... i po kilku minutach kiedy mechanizm wysechł znów przestał odbijać. Wkurzyłem się, rozebrałem mechanizm 8 klawiszy na części pierwsze, umyłem szczoteczką do zębów w wodzie z mydłem, wytarłem zamontowałem i dalej nie działał jak trzeba. Zdesperowany wybabrałem mechanizm olejejm roślinnym i do tej pory jest ok, ale niesmak pozostał bo od kiedy klawiatury przestają działać po tym jak spadnie na nie kilka kropel soku i od kiedy trzeba je smarować? :| To były pierwsze dwa dni i już miałem negatywny stosunek do klawiatury. Po dłuższym czasie użytkowania miałem wiele małych problemów z kolejnymi nieodbijającymi klawiszami, brakiem reakcji niektórych z nich, czy dziwną pracą stwierdzam, że ta klawiatura to shit jakich mało i nie jest warta nawet połowy wydanych na nią pieniędzy. W prawdzie zawsze udawało mi się naprawić to co się zepsuło bo metoda "rozłożyć, wyczyścić, złożyć - która działała zawsze kiedy psuła mi się MX518 tu też działa, ale tak samo jak w mojej ex-myszce zasssaawsze jest kolejna usterka do naprawienia. Dla przykładu przed chwilą naprawiłem literki v i s, teraz zauważam, że nie zawsze udaje mi się wbić b i też będę musiał się za nie zabrać, także sami widzicie :mur: Cieszę się, że mam jakieś zacięcie do majsterkowania, bo jakbym był moją mamą, tatą bratem czy kimkolwiek z pewnie około 90% osób, którym nie przyszło by do głowy że klawisze można rozebrać, to by mnie szlag trafiał. Podsumowując: Nigdy więcej logitecha i już nie dam się przekonać, że to dobra firma, tylko miałem pecha. Następna klawiatura jaką kupię to BTC/Benq, a myszka razer. Rada: Trzymajcie się od tej klawiatury z daleka.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam w miarę dobrej klawiatury do 100pln z podświetleniem (nocne granie w WOWa :])

 

Myślałem o BTC 6300CL i REVOLTEC XL 2

 

Bardziej się skłaniam ku temu drugiemu, bo tańszy. Ale chciałbym wiedzieć co Wy możecie mi doradzić.

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak

miałem Logitecha UltraX Flat (wcześniejsza wersja) i przyznam, że cud, miód, malina :) dwa lata stukania i powiem, że nie znalazłem drugiej na której tak przyjemnie i beztrosko można zapomnieć że używa się klawiatury. nie wiem może te nowe jakieś gorsze ale pamiętam że jak ją czyściłem z jakichś okruchów to też zdejmowałem klawisze i nie było problemu (był taki właśnie nożycowy mechanizm z białego plastiku). fakt nigdy jej nie zalałem ;D

 

 

Szukam w miarę dobrej klawiatury do 100pln z podświetleniem (nocne granie w WOWa :])

 

Myślałem o BTC 6300CL i REVOLTEC XL 2

 

Bardziej się skłaniam ku temu drugiemu, bo tańszy. Ale chciałbym wiedzieć co Wy możecie mi doradzić.

kiedyś miałem przyjemność oglądać te cuda Revolteca i zdecydowałem się na Logitecha UltraX Flat bo komfort pisania był o niebo większy. osobiście odradzam bo wykonaniem przypominał te najtańsze produkty ale może czegoś nie wiem bo to było jakiś czas temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak: kupiłem BTC 6300CL, jutro postaram się opisać swoje wrażenia (muszę po testować), na razie używam klawiatury od 1h i muszę powiedzieć ze mi się podoba, podświetlenie świetne, nie oczojebne.

 

EDIT:

 

No to po testowałem, klawiatura jak marzenie, pisze się rewelacyjnie. Klawisze mięciutko zaczepione, delikatne pstryknięcia klawiszy - tak jak powinno być. Myślę ze wszystko jest tak jak w normalniej 6300, CL dodatkowo fajnie świeci w nocy (wyłącza się po 2 minutach nie używania, można również wyłączyć na stale).

Polecam.

Edytowane przez SiLenTus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze w koncu rozlozyc i wyczyscic swojego BTC 6300, bo niedlugo ilosc okruszkow w srodku wystarczy do zlozenia z nich bulki :lol2:

tell me about it... [;

u mnie to samo, ale jak wyczyszczę mam nadzieję że będzie jak nówka

 

oprócz okruchów jest sporo kawy, soków, piwa itp

 

po roku używania klawki stwierdzam, że jest w bardzo dobrym stanie

mocno eksploatowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka... :D Klawiatura ma służyć w sporej ilości do grania jak i do pisania czyli "fifti-fifti". Mam do wydania ~130zł. Moim faworytem jest Revoltec FightBoard Advanced i (troche mniejszym fawortyem ;) ) wszystkim tutaj znana BTC 6300.

Co lepiej, co wygodniejsze do grania ? Na plus w Revoltecu zasługuje IMO możliwość ustawienia dowolych funkcji tym klawiszą po boku ;). A więc, co lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej klawiaturze?

 

Cena około 50€.

 

Myśle nad wymianą Ultrax Flat Logitecha choc jest prawie idealna :E

 

Jestem na tym samym etapie, moj logitech juz sie konczy i chcialem zainwstowac w klawiature i niskim skoku klawisza ...

 

osobiście myślałem o takiej

 

Aurora

 

Ale jak zobaczyłem apple to sie zakochałem, jeszcze prostsza i co za tym idzie piękniejsza, rozumiem ze jest kompatybilna z Pc ??

 

Apple

 

YouTube

 

Rożnica w cenie na korzyść Apple Keyboard 20 zł, wiec zawsze coś :D

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie daję na 6-7 letniej klawiaturze samsunga wcześniej miałem nowsze modele ale jakoś mi nie przypasowały. Szukam dobrej klawiatury koniecznie z podświetleniem (takim żeby nie biło po oczach w nocy) z niskim skokiem klawiszy i cichą pracą, co myślicie np o BTC 6300CL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...