Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

@Cro

Ja nie miałem, ale jak dla mnie to zbędne bajery, już wolę UltraX-a :-)

kumpel ma ultra-x i powiem tak - za 20zl bym jej nie kupil. jak dla mnie beznadziejne klawisze, nieprzyjemnie sie ich odtyka itp :unsure: takie śliskie są ... fuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Genius Slimstar ( http://www.geniusnet.com.tw/product/product-1.asp?pdtno=516 )? Wyglada na moj gust bardzo przyjemnie. Z marka tez mam dobre doswiadczenia. Milym dodatkiem wydaje sie keyboard stand, czyli mozliwosc postawienia klawiatury pionowo na czas uzytowkowania biurka do innych celow. Cena: ~70 pln. Ewentualnie co innego polecacie? Moje wymagania: profil laptopowy, cicha, duzy enter, typowy uklad klawiszy (tj. wydzielone bloki ze strzalkami, klawiatura numeryczne etc. - zadnych tam udziwnien) chetnie srebrna, czarna, lub srebrno-czarna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada na to, ze najlepszym wyborem bedzie dla mnie BTC 6300 :) Dodatkowa jej zaleta jest idealny MSZ uklad klawiszy - typowy podzial na bloki, duzy Enter i BackSpace. Co do podkladki - choc sam uzywam teraz klawiatury z podkladka to wydaje mi sie ze przy wysokosci 20 mm jest ona zupelnie zbedna gdyz zastapi ja po prostu blat biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że technicznie 6100 i 6300 się między sobą nie różnia - różny jest tylko układ klawiszy. Klawiatura z przodu ma wysokość około 1cm, więc raczej nie ma potrzeby stosowania jakiejkolwiek podkładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś styczność z tymi klawiaturami:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=76646556

http://allegro.pl/show_item.php?item=76844351

http://allegro.pl/show_item.php?item=76703460

 

Jeżeli tak, to co o nich sądzicie, podoba mi się ten A4Tech, ale jakoś nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pomyśleć że logitech chce za swojego ultrax 100zł lol roku normalnie.

szkoda że nie było wcześniej takiej alternatywy jaka jest teraz. bo bym zaoszczędził 60zł :)

i od razu ostrzegam :) ludzie nie kupujcie tego łajna!!! szkoda kasy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda nie jest taka różowa. Realnie nie kupisz klawiatury oferującej taki komfort pisania jak Logitex UltraX czy BTC 6xxx za te 30 czy 40 złotych (chyba że BTC potaniało :-)). Tanie klawiatury różnią się technologicznie, oszczędzono na ich wyprodukowaniu. Jeden z modeli Tracera właśnie za 30 złotych na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie i nawet zdaje się być cichy. Po bliższej analizie okazuje się, że niektóre przyciski są wyraźnie głośniejsze od pozostałych i ogólnie są głośniejsze od takiego Logitecha. Oczywiście jednym to będzie przeszkadzać a innym nie, jednak uważam, że nie można powiedzieć że UltraX to badziewie niczym nie różniące się od tańszej konkurencji. Tak niestety nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że wg. mnie ultrax to wielka pomyłka. przyciski zaczynają nie przyciskać tak jak powinny. lakier się ściera już po miesiącu użytkowania. lipa wielka lipa, a spodziewałem się po tej firmie czegoś mocniejszego. Szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z czymś takim? 1805039[/snapback]

Macałem ją :) Klik normalny. Wygląd nieszczególny.

od ok 2 miesiecy mam Logitech Media Elite Keyboard USB/PS/2, przyjemny plastik, maly skok klaiwsza, tylko moze troszke glosna, praktycznie nie mam jej nic do zarzucenia.

 

nie wiem co was ciagnie do tego Ultra FlataX - moze jakies niespelnione marzenia posiadania laptopa :]

kolega ma Ultra Flata - do pisania idelana (bardzo maly skok klawisza), ale np gry to wole tradycyjna klawe

 

pozdrawiam

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiła się na allegro jakaś nowa wersja UltraX'a - Refresh, z wyglądu nie różni się niczym od Media. Wie ktoś czy w środku się coś zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Logitech UltraFlat od kumpla ktory katował ją prawie rok przez wiele godzin dziennie, zalatwilem mu przez neta nowa, a ja se wziolem starą (opłata za pewną robocizne) i jako, ze mialem w jednym dniu obie (stara i nowa) to:

po 1 klawisze czesto uzywane blyszcza sie (jedne mocniej drugie mniej), ale w porówaniu do mojej starej klawy za 17zł to klawisze sa "lekko" zuzyte

po 2 tylko jedna literka jest lekko zdarta jest nią "Z" który jest pozbawiony dolnej kreski

po 3 nie wiem czemu, ale mi pisze sie lepiej na tej starej niz na tej nowej, klawisze stawiaja nieco mniejszy opór i klik jest tez troszke inny

Ogólnie to jak na tak katowana klawe wygląda całkiem ladnie, jesli patrzec na wprost wyglada prawie jak nówka, natomiast z boku widac, ze niektore klawisze juz nie sa chropowate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia posiadam btc 6300 i jestem z niej bardzo zadowolony. Zdecydowalem sie na nia glownie pod wplywem lektury tego watku i nie zaluje. Cicha, super skok i bardzo estetyczny wyglad (moze nie jest to najwazniejsze ale teraz komp tworzy pod wzgledem designu harmonijna calosc). 24 miesiace gwarancji to dodatkowy plus. Zaplacilem 61 zl za wersje combo czyli usb z dolozona przejsciowka na ps-a i uwazam ze klawiatura jest warta tych pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera. chciałbym klawke bezprzewodową i flat :/ bylem zdecydowany na ten zestaw

http://www.gral.pl/preview/Logitech/Logite...aDesktop_39.php

ale zescie zabili mi cwieka :/

 

moze jakas alternatywa w podobnej cenie? tylko zeby byla flat, bezprzwodowa i najlepiej z myszką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włśnie zastanawiam sie nad kupnem nowej klawiaturki i mam chęć kupić podświetlana, ale z tego co czytam to chyba każda z takowych ma jakies kłopoty z klawiszami czy z podświetleniem i juz nie wiem czy jest jakas warta uwagi czy niestety bede musial sie zadowolić zwykła ze skokiem notebook`owym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja wlasnie dzisiaj nabylam ultrax'a i jestem wniebowziety. przez 2 tyg mialem tracera i szlag mnie trafial!!! a tu porzadna klawiatura (co prawda za porzadne pieniadze) , ciezka jak diabli, cudowny klik i dotyk, mile cicha...

co do delikatnosci, scierania literek, wycierania klawiszy - nie wiem , przez 6 godzin wszystko dziala normalnie~~:) a czekaja ja ciezkie testy bo moj 6 letni chlopak wlasnie szykuje sie do grania w jakies koszmarne platformowki...zdam relacje z crushtestow heheh

 

a odchodzac nieco od tematu - przede wszystkim wytarte literki , blyszczace od potu klawisze etc etc to tylko nibilitacja! widac ze ktos pracuje a nie postawil sobie takiego gadzetu bo ladnie wyglada!!! to tak jak skora i dzinsy- zeby byly fajne musza byc wytarte:) no ale niektorzy moga uwazac inaczej (i prasowac jeany na kant - tez mozna!!!) i stad rozbieznosci w opiniach prawda?

mnie bardzo lezy niski profil, krotki klik a maly eneter to najmniejsza przeszkoda. na takich klawiaturach najlepiej i najszybciej mi sie pracuje. a z kolei mam kolege ktory nie wyobraza sobie nic innego niz jego koszmarnie wysoka i twarda (o glosnosci nie wspomne) klawa z lat 90 tych!! i co wy na to?

 

aha - jedna sprawa - niebieskie diody wygladalyby super z ultrax:) no ale zielony to kolor nadziei...i pieniedzy

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno. tak wlasnie podziwiam klawiaturki ultrax'a w necie i zauwazylem ze zalapalem sie na nowsza wersje? np ta z foty na benchmark.pl ma klawisze multimedialne pozostawione "same sobie" natomiast moja (:)) ma ciemny pasek w ktory wkomponowane sa kontrolki i klawisze multimed. ma ktos newsy na ten temat???? tak ze zwyklej meskiej ciekawosci...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...