Skocz do zawartości
Fahtrin

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

jaką klawiaturę do ok. 60 zł polecacie? płaska i cicha, dobrze by było jak by miała jakieś przyciski multimedialne jak przyciszanie/podgłaśnianie

 

proszę o jakieś linki do allegro albo sklepy komputerowe, jak nie będzie w jakimś markecie danej klawiatury to wezmę z sklepu internetowego

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym uzytkownikiem BTC 6300 : po 1.5 roku klawiatura wyglada jak nowa , nic sie nie sciera , ze wzgledu na niskoprofilowy uklad ciezko moze ją wyczyscic ale robie to odkurzaczem na minimalnych obrotach, zaden klawisz nie pracuje gorzej niz od nowosci, nadal chodzi cichutenko,za tą cene nie ma nic lepszego POLECAM!

Edytowane przez vice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje dobrej klawiatury o normalnym układzie i skoku klawiszy (nie-laptopowa). Przedziału cenowego nie podaje bo to na tyle używana rzecz że jeśli jest coś dobrego to moge wydać więcej... Zależy mi przede wszystkim na jakości mechanizmów w klawiszach, najlepiej żeby nie miała zbyt wielu bajerów (najwyżej regulacja głośności play/stop itp, żadne scrolle itp) Dobrze żeby była na usb. Możecie coś polecić?

 

Moje typy:

Microsoft

Logi 1

logi 2

IBM (troche droga)

Jest jeszcze coś wartego uwagi?

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zastanawiam się nad kupnem klawy. przeczytałem cały wątek od początku i zauważylem że od samego początku polecacie produkty firmy btc, które waszym zdaniem są lepsze od logitecha.

klawiaturę wykorzystuję dość namiętnie, ale w zasadzie tylko do pracy biurowej. generalnie nie gram w żadne gry, ale moi koledzy z pokoju (uroki mieszkania w akademiku) czasem lubią popukać w stara, albo fifę. potrzebuję przedewszystkim cichej klawiatury. zawsze pisałem na klawach o dużym skoku, ale podejrzewam że szybko przyzwyczaiłbym się do "laptopowej". nie mają dla mnie znaczenia klawisze mulimedialne, nie używam ich zazwyczaj. chciałbym też, aby była wytrzymała. czy klawiaturki, do ktorych linki zamieszczam spełnią moje oczekiwania?

http://allegro.pl/item169462329_klawiatura...na_ir_mex_.html

http://allegro.pl/item169762344_btc_6301_u...ard_od_ss_.html

czy może polecicie inną w podobej cenie co te dwie?

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pomyślcie jeszcze nad kolorem - może wolicie typowy szary - bo na czarnych klawiszach się jednak nieco inaczej czyta. Zauważyłem że bardziej czytelne są klawiatury z klawiszami o kolorze lekko wpadającym w popiel (z tych czarnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, a kto czyta to co pisze na klawiaturze?!

Każdy czasem zagląda na klawisze .... LOL .... a po co są drukowane znaki na klawiszach ??????? :mur:

 

ps. chyba na oślej założę temat "100 najgłupszych pytań na forum"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie wielki problem zeby znalezc BTC6300 pod USB, mi na USB nie zalezalo, zamowilem w komputroniku:

 

http://www.komputronik.pl/Klawiatury/BTC/B...pelny,id,25438/

 

W opisie napisali ze pracuje pod PS/2 i USB i myslalem, ze moze nie jest uaktualniony, ze wczesniej byly dwie rozne klawy, a zostaly same pod PS/2. A tu psikus i jednak mam pod USB z przejsciowka na PS/2. W sumie to dostalem ja dopiero dzisiaj, wiec ciezko mi ja oceniac, ale pierwsze wrazenie znakomite, chce sie pisac i pisac :)

 

Tylko klawisze multimedialne troche glupie, wbrew pozorom zamierzalem z nich korzystac (chocby zmiane piosenek bez wywolywania winampa). Glupie tzn trzeba je naprawde gleboko wcisnac, a po drugie nie dzialaja klawisze volume +, volume - i mute. Mozna innym poustawiac te funkcje, ale bym musial chyba naklejki porobic zeby mi sie nie mylilo. Na plus pelna konfiguralnosc (choc i tak nie wszystkich) klawiszy, nawet makra mozna pouustawiac (nie wiem jak niestety) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak ten temat i widze ze BTC jest bardzo chwalone.

Choc zaczolem mysleć nad klawiatura bez kabelka. I tak ogladając trafilem na Benq x-530 (pasuje mi do moich logitechow x-530 :P )

 

Używał ktoś tego?

 

 

A do tematu moge dorzucic opinie o A4-Tech X-slim.

Pierwsza sztuka padla mi po... 2 miesiacach? Kabelek zaczal nawalać i stanelo na tym ze nie laczy. A przypadkiem pozbylem sie paragonu :/

Sztuka druga to juz wersja z AntiRSI - czyli klawisze w ksztalcie rombu. Pisze z niej teraz - ma 6 miechow. Bardzo lubie ten ksztalt klawiszy, na prawde duzo wygodniej sie pisze. Niestety ta dzis tez zaczela swirowac z kabelkiem - chwile nim pomachalem i dziala, ale widze ze jej czas nadchodzi, wiec sie zainteresowalem zakupem nowej sztuki.

 

Chce tylko zaznaczyć, ze używam klawiatury nietypowo bo na kolanach, a odkladam ja na komputer. Przy drugim koncu biurka mam prostopadle lozko - na nim ogladam filmy i zabieram ze soba klawiature w charakterze pilota ;) Stad ten nietypowy rodzaj uzytkowania. I moze stad wynika ten problem z kabelkami (choc mialem wczesniej przez prawie 2 latka A4 AntiRsi, lecz nie slim i nic jej nie bylo...)

 

Klawiatury biore w najprostrzych wesjach, bo nie używam zadnych dodatkow.

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko klawisze multimedialne troche glupie, wbrew pozorom zamierzalem z nich korzystac (chocby zmiane piosenek bez wywolywania winampa). Glupie tzn trzeba je naprawde gleboko wcisnac, a po drugie nie dzialaja klawisze volume +, volume - i mute. Mozna innym poustawiac te funkcje, ale bym musial chyba naklejki porobic zeby mi sie nie mylilo. Na plus pelna konfiguralnosc (choc i tak nie wszystkich) klawiszy, nawet makra mozna pouustawiac (nie wiem jak niestety) :P

Zainstaluj programik KeyMaestro, dostepny na stronie producenta. U mnie wspomniane klawisze dzialaja bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miał ktoś do czynienia z tym modelem klick ? Ostatnio ją obmacałem w sklepie i muszę przyznać, że zrobiła na mnie dobre wrażenie. Przyjemne mięciutkie klawisze o niewielkim skoku. Ale jak się sprawuje w praktyce to trudno mi powiedzieć? Jakby ktoś coś wiedział dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś http://allegro.pl/item174805172_a4_tech_ev...ha_fv_36mg.html ? Jeśli tak to proszę o wrażenia i czy jest to na prawde profil notebookowy jak w ultra x media czy btc 6300, konkretnie czy skok klawiszy jest bardzo niski.

 

Oczywiście w ultra x-media nie jest tak na prawde prawdziwy laptopowy bo skok jest większy (nie wiem dlaczego tak zrobili) ale no na siłe mozna powiedzieć że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... Orgiusz juz mi stracha napędziłeś...

Zawsze cisnienie mi wzrasta jak widzę powiadomienie:

pwlj,Orgiusz odpowiedział na temat o nazwie [...]
:mrgreen:

 

Swoją drogą to tutaj moderacji dość łatwo podpaść. [;

 

No i tak Elhau, za 50zł to albo klawiatura, albo mysz - poniżej tej kwoty za jedno urządzenie raczej nikt ci nic nie poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot]

Latwo to fakt. Ale zawsze sa dwa wyjscia - dostosowac sie albo zniknac [;

Powiedz co jeszcze masz za tematy w subskrypcji to bedziesz miec tetno zawalowca

[/ot]

500MHz na USB jest dopuszczalne dla wiekszosci firmowych urzadzen? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mi przy 1000Hz ( a tak mam każdą mysz ) nic nie padło ;)

Ale lepiej podkręcać tylko mysz i nie obciążać reszty urządzeń HIDUSBF

[ot]

[; na razie mam tylko 20% - jeszcze trochę minie zamin zniknę :P

Na dodatek nie mam nawet zewnętrznego ip, nie mówiąc juz o stałym [;

[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg, widać co może spowodować źle sformułowane pytanie :P

 

W moim zamyśle było zapytać się o 2 konkretne produkty z kategorii myszki i klawiatury, które razem będą kosztowały nie więcej niż 50 zł.

 

Przepraszam za omyłkowo źle zadane pytanie i ponawiam prośbę o odpowiedź :)

Edytowane przez Elhau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Logitech Media Keyboard, moje wrażenia (głównie w stosunku do poprzedniej czyli Internet Navigator SE):

 

+klawisze mają troche mniejszy skok i chodzą miękko/cicho, nie mają metalicznego dźwięku jak Navigator

+duży enter

+rozsądne minimum dodatkowych klawiszy czyli multimedialne i 5 którym można przypisać dowolną funkcję

+bardzo fajny wygląd, jest mała ale nie cierpi na tym wygoda

-sterowniki zajmują 40mb

-klawisze multimedialne działają w foobarze 0.9.4.2 tylko wtedy gdy player jest wyświetlony na ekranie (nie można np. zmieniać piosenek grając w coś)

-w mechanizmie spacji coś lata luzem i przy pisaniu wydaje dźwięk troche jak grzechotka (w navigatorze tego nie było)

-nie ma wersji USB

 

Podsumowując, w normalnym użytkowaniu klawiatura spisuje sie bardzo dobrze, jedyne co trochę denerwuje to ta grzechocząca spacja. Czas pokaże jak dobre są materiały i jakość mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg, widać co może spowodować źle sformułowane pytanie :P

 

W moim zamyśle było zapytać się o 2 konkretne produkty z kategorii myszki i klawiatury, które razem będą kosztowały nie więcej niż 50 zł.

 

Przepraszam za omyłkowo źle zadane pytanie i ponawiam prośbę o odpowiedź :)

Oni Cię zrozumieli doskonale ( klawa + mysz = 50 PLN ) jednak radzą Ci abyś wybrał tylko klawę lub tylko mysz w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypytałem sprzedającego i ponoć jest to wersja USB z przejściówką na PS2 ;>.

 

http://www.allegro.pl/item177836292_klawia...na_ir_mex_.html

 

Chyba zamówię...

 

 

http://www.komputronik.pl/Klawiatury/BTC/B...pelny,id,25438/

 

Tutaj także ponoć są USB z przejściówką na PS2. :)

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...