Skocz do zawartości
cycq

Benq

Rekomendowane odpowiedzi

bylem juz bliski zakupu LCD 17'' BENQ FP71G+ gdy znalazlem takie cos LCD 17'' BENQ FP71GX, mozecie mi uswiadomic co za roznica jest miedzy tymi LCD. to co zauwazylem to w FP71GX mam wejscie DVI czas reakcji 4ms(GTG) a w FP71G+ czas reakcji 8ms. jezeli sie nie myle to roznia sie one cena i wejsciem DVI ?? jesli nie to poprawcie mnie. Czy DVI warte dolozenia jest 100zl czy to po prostu taki bajer na nic w sumie nie przydatny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal jesteś zainteresowany monitorami BenQ i tym przedziałem cenowym, to polecam Ci raczej nowszy model FP72G+D (17'').

http://www.benq-eu.com/products/LCD/index....=specifications

Ma DVI i D-Sub, czas reakcji 8 ms (choć i tak wiadomo, że to marketing), pivot, regulację wysokości góra-dół oraz pionu itp. Piszę o nim, gdyż mam okazję taki "testować" w pracy i nie ukrywam, że jestem zaskoczony:

- wyposażeniem;

- jakością obrazu i wykonania samego monitora

- możliwościami, jak na matrycę TN

-przede wszystkim ceną (990 zł w Mega Avansie miesiąc temu).

Wydawało mi się, że w monitorach BenQ to raczej druga liga(choć w końcu BenQ jest wspólwłaścicielem trzeciego co do wielkości producenta matryc - AOC)

 

Zrobiłem nawet kilka "amatorskich" testów za pomocą Pixel Analyzer, TFTTest, Nokia Monitor Test oraz kilku dem gier (Fear, MoH Pacific Asault, Call of Duty2) i stwierdzam:

- kąty widzenia mieszczą się w klasycznym przedziale matryc TN, czyli bez rewelacji. W każdym bądź razie są subiektywnie takie jak w innych monitorach na których czasem pracuję (LG 1730S, Samsung 713N). Spokojnie nadaje się do oglądania filmów w kilka osób (choć raczej przytulonych, he, he...)

- kolory bardzo wyraziste, bez wyraźnych przekłamań (powtórzę - jak na matrycę TN oczywiście),

- zero smużenia w grach,

- nie zauważam (może jestem ślepy?) dziwnych przejaśnień ekranie, jak to się spotyka w niektórych monitorkach

- czerń jest doskonała - wieczorem spokojnie mozna oglądać filmy.

- zero martwych pikseli po miesiącu użytkowania,

- jasność i kontrast bez zarzutu,

- dość sprytny i ergonomiczny pivot (jeśli ktoś korzysta)

-obrotowy ekran (bardzo płynnie a przy tym stabilnie)

- zmiana rozdzielczości na inną niż natywną nie pociąga za sobą wizualnego dramatu, jak to zauważyłem w innych monitorkach.

Wszystko oczywiście na złączu DVI.

Wady?:

- że to jednak nie matryca PVA :)

 

Myślę, że za taką cenę to ten monitor do domowego/biurowego zastosowania jest OK. Nie wiem jak inne modele BeNQ się sprawują, bo niektóre odstraszają jakością wykonania, ale ten wyraźnie jest udany. Za tą cenę oczywiście.

Edytowane przez mekong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...